Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés tanácsok, tapasztalatok? fórum

Álláskeresés tanácsok, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

2016. márc. 18. 09:34
Igen, én is már rengeteg helyre küldtem, több hónapja keresek munkát. De köszönöm :)
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2016. márc. 18. 08:47

"önéletrajzod" akart lenni.

Amikor engem felvettek az egyik munkahelyemre, kb. 80-100 helyre küldtem el az önéletrajzom. Kitartást!

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 18. 08:46

Nem feltétlenül kell irodai munkához tapasztalat,egyébként is meg lehet tanulni. Egy csomó helyre írják, hogy pályakezdők jelentkezését is várják. Ott nem kell tapasztalat.

Egyébként meg nyugodtan küldd el az önéletrajod bárhová, ahová csak gondolod, a nagy számok törvénye alapján valahová csak behívnak.

2016. márc. 18. 07:43
Köszönöm. Igen, csak irodai munkához kell tapasztalat. Ahová nem kell, beadtam, de nem hívtak vissza. Call center, ingatlanos, értékesítés csak végső esetben...
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 17. 23:02
Az irodai munkáknál nem kell hétvégén dolgozni. Menj fel az internetre, állítsd be az álláskereső oldalaknál, hogy milyen állásokat küldjön az e-mailedre, onnan válogathatsz!
2016. márc. 17. 21:01
Írj a tanulmányi eredményeidről, vagy a szakdogád témájáról. Láttam ilyen önéletrajz mintát is.
6. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 17. 15:45
Sajnos az utolsó mondatod rosszul hangzik.
5. vadmálna11 (válaszként erre: 3. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 17. 12:47

Már egy hétvége is jól mutat az önéletrajzban!

Egy kolléganőmet jól hangzó végzettsége miatt vették fel egyszer... kiderült, hogy két napos tanfolyamon szerezte meg. Ma már nem csak a munkaadónak kell dörzsöltnek lennie... de amúgy a munkaadók nagyon dörzsöltek - vizsgálják a rátermettséget. Nagyon sokat kell tenni egy jó munkahelyért. - néha érdemes "lejjebbről" kezdeni (alacsonyabb bérért "alacsonyabb színvonalú" munkát elvállalni), pusztán a munkatapasztalat és/vagy a sürgető anyagi problémák miatt.

Sok sikert, remélem, sok jó tanácsot kapsz!

2016. márc. 17. 12:27
Én is szinte tapasztalat nélkül kezdtem el dolgozni. Tudtam, hogy nem fog könnyen menni, de a pénz kellett, így nem válogattam a munkák közül. Takarítóként kezdtem, de azóta jobb munkám van és több tervem. Én is fogok megint tanulni. Nekem az a véleményem, hogy a szükség nagy úr, nem mindig lehet egy adott területre lekorlátozni a dolgokat, pláne ha te adott napokon nem is tudsz dolgozni.
2016. márc. 17. 12:17
Köszönöm, de sajnos pénz nélkül nem tudok munkát vállalni, hisz valamiből fizetnem kell az albérletet stb..
2. vadmálna11 (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2016. márc. 17. 12:13

Vállalj valami önkéntes munkát, és vizsgáld felül az önéletrajzodat! Az önkéntes munka már felmutatható, mint munkatapasztalat. A képességeidet érdemes kidomborítani olyan tevékenységeken keresztül, amiket már végeztél - pl. csapatmunka, ha csapatban sportoltál, ilyesmire gondolok.

Ezt is érdemes elolvasnod:

[link]

2016. márc. 17. 12:08

Fiatal pályakezdő vagyok (egyetem alatt nem volt lehetőségem gyakorlatra), nem dolgoztam még, nincs munkatapasztalatom. Gazdasági végzettségem van (alapfokú diploma), hétvégén pedig HR képzésre járok (nincs hallgatói jogviszonyom).. Munkát keresek, de valahogy olyan reménytelennek tűnik. Több helyre keresnek pályakezdőt, be is küldöm az önéletrajzomat, de nem hívnak fel...

Irodai munka érdekelne, asszisztens vagy HR terület, recepciós, de sajnos szombaton nem tudok dolgozni, mert sulim van és több helyen ez így kizáró ok, ha nem tudom vállalni (pl. eladói területen)..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook