Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhszájsapkáról, pesszáriumról mik a tapasztalatok, tanácsok? fórum

Méhszájsapkáról, pesszáriumról mik a tapasztalatok, tanácsok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. dec. 6. 00:28

Sziasztok.

Mi használtunk a cayanak a mehszajsapkajat.

Egyszerűen nem tudom magamból eltavolitani.

Tortent mar mással is ilyen?

45. Huhoka (válaszként erre: 44. - Huhoka)
2019. szept. 5. 19:13
Bocsánat, FemCap méhszájsapkára gondoltam...
44. Huhoka
2019. szept. 5. 19:12
Jár még valaki erre? Tapasztalatokra lenne még szükségem. Én is vettem egyet, de nem merem használni élesben... Nem tudom, hogy jó helyen van-e, elvileg igen... Olvastam egy kommentet az amazonon, volt egy nő, aki 1 hónap használat után teherbe esett mellette...
43. Andarea64 (válaszként erre: 42. - Andarea64)
2019. jún. 29. 10:08
Eladva.
2019. máj. 26. 09:43
Contragel (FemCap méhszájsapkához) bontatlan 2 doboz 2019. 09. 30. lejáratú, feleslegessé vált. 1000 Ft/db áron átadnám. Délpesten átvehető. Priviben egyeztethetünk.
2018. jan. 10. 14:34

Hali,


én ezt az oldalt találtam. Nekem Nuvaringet írt fel a doki, de az internetet böngészve rögtön ráakadtam néhány halálesetre...


[link]

40. 92193c2a77 (válaszként erre: 39. - Bmakti)
2017. aug. 19. 11:38

Mellette lettél terhes?

Úgy hogy spermicid krémmel együtt alkalmaztad?

39. bmakti
2017. jún. 12. 13:38
Két évig használtam a caya pesszáriumot gond nélkül, majd ugyanígy estem teherbe, amit pár hónappal későbbre terveztunk, így mi örültünk neki 😊 mindent ugyanugy csinaltam, betartottam mindent amit addig.
38. b4b1d52444 (válaszként erre: 36. - Nanini)
2017. márc. 19. 19:22
Nekem a legkisebb elég lenne, mert nem szültem és terhes sem voltam még sohasem. Szerintem áprilisban megrendelem. Csak hát kicsit tartok attól, hogy mi van, ha mégsem hatásos, és teherbe esek. Más sem hiányozna most még az életembe, mint egy terhességmegszakítás.
2017. márc. 19. 19:21
Köszönöm szépen a választ! :)
36. Nanini
2017. márc. 18. 18:49

Ilike!1984!

Lecsekkoltam egy angol nyelvű odalt.

Ott, FemCapnél három méretetet írt.

Bemásolom:


22mm – If you have NEVER been pregnant.

26mm – If you have been pregnant for even just two weeks.

30mm – If you have delivered a full-term baby vaginally.

Please review your prescription carefully to ensure that you order the correct size.


It is important that you do not order the 22mm FemCap if you think you may have been pregnant for even two weeks. If you are in doubt, it is preferable for you to order the 26mm size.

35. b4b1d52444 (válaszként erre: 34. - Eperkeeeeeeee)
2017. márc. 12. 16:14
Köszönöm. Egyrészt a felhelyezésről tartok, hogy fel tudom-e tenni. Másrészt kételyeim vannak a hatékonyságát illetően, más sem hiányozna most nekem mint még egy abortusz... De akkor ezek szerint nálatok nincs gond.
34. Eperkeeeeeeee (válaszként erre: 33. - B4b1d52444)
2017. márc. 11. 15:52

Szia Ilike!

Én azóta is használom a femcap méhszájsapkát!A párom néha érzi, de azt mondja egyáltalán nem zavarja. Nekem személy szerint nagyon bevált!A contragéllel együtt használom. Nem irritál és nem érzem, hogy ott van.Az elején nehézkes volt felhelyezni( ez is abból adódott inkább, hogy nem voltam benne gyakorlott) majd ahogy telt az idő egyre könnyebb lett :) Összességében én csak ajánlani tudom. Nem tudom pontosan mire lennél kíváncsi vagy kielégített-e a válaszom, de szívesen segítek, ha van még kérdésed!

2017. febr. 7. 18:55
Sziasztok, tudom, hogy nem mostani a topik, de ha még olvassátok, és van köztetek olyan, aki azóta is használja a méhszájsapkát megírná a tapasztalatait?
2016. szept. 2. 17:25
Szia andarea!Te honnan voltál biztos abban hogy a helyén van a femcap?Próbálkozom a felhelyezéssel de egyszerűen soha nem vagyok benne biztos hogy most jó vagy nem?!!
2015. szept. 25. 12:35

Kipróbáltuk a FemCap-ot közösen is, tökéletes! Semmi zavaró érzés, a hozzá ajánlott krém sem irritáló. Én csak ajánlani tudom a terméket. Kezdetben furcsa érzés a tudat, hogy ott van, de egy idő után hozzá lehet szokni.

A forgalmazóról is csak jót tudok mondani, nekem sokat segített, a kérdéseimre is válaszolt.

30. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 29. - Kicsimanóci)
2015. szept. 21. 17:35
Hát a dokinő csak akkor tud segíteni, ha már van tapasztalata pesszáriummal. Sajnos itt Magyarországon nem sok nőgyógyász ért hozzá. A Caya magyar forgalmazójának az oldalán van egy ajánlott doktornő, aki tud segíteni, ha esetleg a saját orvosod nem.
29. kicsimanóci (válaszként erre: 28. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 21. 17:14

Nagyon köszi, ezt a könyvet át fogom tanulmányozni.

Örülök, hogy Neked a méhszájsapka bevált, legalábbis a felhelyezés teljesen jól sikerült, és a levétel is.

Én még egy esélyt adok a pesszáriumnak, úgyis mennem kell az éves nőgyógyászati vizsgálatra, megkérem a dokinőt, hogy próbálja feltenni, és mondja meg, hogy mi a gond (legalább tudni fogom, mondjuk a lényegen nem változtat, hogy nem jó.)

28. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 26. - Kicsimanóci)
2015. szept. 21. 16:49

Erről az aplikátorról nem tudok semmit írni, én még sosem használtam. Az én krémemhez nincs is. De ez a krém önmagában nem elég fogamzásgátlásra, csak a pesszáriummal vagy a méhszájsapkával együtt hatásos.

A naptár módszert meg egyáltalán nem ajánlom, mivel szinte teljesen megbízhatatlan. Ha még van rendszeresen menzeszed, akkor ajánlom a Természetes fogamzásszabályozás című könyvet, Bippan Norberg és Szil Péter könyve. Ha megtanulod a módszert, és ha még van peteérésed is, akkor teljesen megbízhatóan alkalmazható. Nekem több mint húsz évig működött, de most már sok peteérés nélküli ciklusom van, így nem tudom megállapítani teljes biztonsággal, hogy mikor vagyok a terméketlen időszakban. Ezért kellett a FemCap. Linkelek egy oldalt, innen le tudod tölteni a könyvet. Ez a keresésre kiadott oldal, ott kattints a "[DOC]A csupán 20 oldalas könyv tartalma itt tölthető le." címre, és azonnal megindul a letöltés.

[link]

27. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 25. - Kicsimanóci)
2015. szept. 21. 16:41

Nagyon sajnálom. :(

Nem írtál a forgalmazónak? Hátha van valami javaslata. Nekem segített, amikor tanácsot kértem.


Én most már többször is feltettem a FemCap-et, bízom benne, hogy a helyén van, teljesen passzos, nem mozdul el, és már egész jól megszoktam, nem zavar. Pamutzsinórt viszont minden alkalommal kötök rá, ez megnyugtat. :)

Ki akartuk próbálni közösen is a párommal, de végül őt jobban zavarta a tudat, hogy ott van valami, mint engem. :D

Na, majd legközelebb...

2015. szept. 21. 13:41

A másik: azért a Caya fogigátló gélt elhasználnám magában is (naptár módszerrel kombinálva), meg már nem is vagyok fiatal.

De: hogy kell azzal az aplikátorral bánni?

Egyáltalán, hogy "szívom" fel a gélt a tubusból?

Ez az aplikátor olyan, mint egy fecskendő, de "levegős", szóval vízzel próbáltam, de a vizet nem tudom vele felszívni, mert elejti, levegős.

A tubusból hogy imádkozom bele a gélt az aplikátorba? (Biztosan tök egyszerű, csak én vagyok ilyen béna.)

25. kicsimanóci (válaszként erre: 24. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 21. 13:38

Köszi, hogy írtál róla.

Gondoltam, én is megosztom: Nekem a Caya pesszárium nem vált be.

Úgy értem, hogy próbáltam behelyezni, de nem passzol be oda a szeméremcsont elé. Nem akad be oda, pedig ott rögzítődne az eleje.

Lehet, hogy hátrahajló méhem van, (bár ezt doki még nem mondta) és az volt is az útmutatóban, hogy akkor nem lesz jó.

Úgyhogy ennyi volt sajnos, több is veszett Mohácsnál, ez van:(

Kifertőtlenítettem orvosi fertőtlenítővel, aztán megszárítottam, visszatettem a dobozába:(

2015. szept. 20. 09:02

Nem jött össze a FemCap-pel alvás, mert meló után délután elaludtam, és reggelig nem tértem annyira magamhoz, hogy felrakhassam. Így ma reggel próbálkoztam újra, és azt hiszem, hogy most tényleg a helyére került. Valószínűleg első alkalmakkor nem sikerült a hátsó részét a méhnyak mögé rakni. Most addig próbálkoztam, tapogatóztam, hogy végül sokkal feljebb van, mint először. Hát az tény, hogy most jól jön, hogy rajta van a pamutzsinór, mert elég nehéz elérni.


Senki másnak semmi tapasztalat? Vélemény? Tanács? :(

2015. szept. 18. 18:37

Ígértem, hogy írok tapasztalatot.

Tegnap volt a nagy nap, előtte agyban rendbe tettem magam, hogy nem lesz ezzel semmi gond. :)

A kapott tanácsot megfogadva, kötöttem rá pamutzsinórt, hogy teljes legyen a nyugalom.

Hát azt meg nem tudnám mondani, hogy jól sikerült-e a helyére tenni, de valahova feltettem. :D

Találtam róla egy angol nyelvű videót, és próbáltam úgy csinálni, ahogy ott mutatják, tehát elvileg a helyén kellett lennie, de valahogy mintha nagyon lent lenne. Az elülső peremét elég könnyen elérem. Így aztán a zsinórra sem volt szükség, a peremnél fogva ki tudtam venni. Ma is feltettem, hogy szokjam az érzést. Igazából csak enyhén érzem, hogy valami van, lehet azt is csak azért, mert nagyon erőltettem, hogy minél feljebb menjen.

Lefekvés előtt kiszedem, és holnap este úgy tervezem, hogy éjszakára is fent marad. Élesben majd később teszteljük. Egyelőre attól tartok, hogy érezhető lesz, mivel kézzel is elég könnyen elérem. De majd kiderül.

22. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 20. - Eriana)
2015. szept. 13. 13:16
És lenne még egy kérdésem. Miért használjátok mindkettőt? Mármint ha jó a FemCap, akkor minek a pesszárium?
21. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 20. - Eriana)
2015. szept. 13. 13:07

Szia! De jó, hogy írtál! Végre egy gyakorlati felhasználó. :)

Az a gondom, hogy megrendeltem, de nem merem kipróbálni. (FemCap) Angol fórumban olvastam olyan hozzászólásokat, hogy feltették, és nem tudták egyedül levenni. Volt aki dokihoz ment, volt akinek a partnere szedte ki. Szóval most parázok egy kicsit tőle. A másik dolog, hogy elkezdtem használni a FemmyCycle-t (menstruációs kehely), ami nagyon klassz, csak olyan fura érzés, hogy bennem van valami, ami nem oda való. :(

Ez csak pszichés dolog, tudom, csak azt nem tudom, hogy sikerül-e túltenni magam rajta. Ezért félek a FemCap-tól. Felteszem, és nem tudom kiszedni, meg is őrülök, hogy ott van, és nem tudok megszabadulni tőle. (Oké, egy kicsit túlreagálom, de eleve ilyen vagyok, szervátültetést sem engednék, spirál szóba se jöhetne, egyszerűen a tudatát nem bírom elviselni ilyesminek.)

Tudsz valami biztatót írni?

20. eriana
2015. szept. 13. 10:02

Sziasztok!


[link] itt fent van, hogy mi alapján van a Caya méretezése (az egy méretű).


A legnagyobb gond az, hogy a magyar orvosok annyira nincsenek képben a pesszáriummal kapcsolatban, hogy nem igazán tudnak méretet sem mondani. Ugye a Caya német gyártmány, ott meg simán tudnak az orvosok méretet mondani, mert elterjedt a sima pesszárium is.


A FemCap-nél szerintem egyértelmű a leírás alapján, hogy melyiket kell választani.


Én még külföldről rendeltem mindkettőt. Nekem mindkettő jó, de a FemCap-et jobban szeretem, valahogy az kényelmesebb. De a Caya-t is használjuk. :)


A bio spermicidek önmagukban nem alkalmasak a védekezésre, csak a pesszáriummal vagy a méhszájsapkával együtt. Mert az állaguk jó sűrű szóval plusz védőgátat képeznek, és a tejsav lassítja a spermiumokat. Én mindenre érzékeny vagyok, de ezek nem csípnek, mert pont az a hatóanyag nincs bennük, amitől a hagyományos spermicid krém csíp.

19. kicsimanóci (válaszként erre: 18. - 2bed2dfa3a)
2015. szept. 11. 16:13

Persze, megírom.

Te is írd majd meg légyszi feltétlenül!

18. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 16. - Kicsimanóci)
2015. szept. 11. 15:15

De nehogy megijesszelek, az nem a pesszárium, hanem a méhnyaksapka, amiről ilyeneket írtak. Én is gondolkoztam a pesszáriumon, de végül a másikat rendeltem.

Ha lesz tapasztalatod, írd meg légyszi'!

17. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 16. - Kicsimanóci)
2015. szept. 11. 15:09

Nekem már meg is érkezett, de még ki sem mertem bontani. :D

Tegnap este találtam néhány rémtörténetet angol oldalon, hogy feltették és aztán nem tudták levenni maguknak, volt aki dokihoz ment, hogy leszedjék. Most nagyon hezitálok, hogy ki merjem-e próbálni. :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook