Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresés 50 felett, avagy depresszió a köbön :( fórum

Álláskeresés 50 felett, avagy depresszió a köbön :( (beszélgetős fórum)


24. rora (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2014. jún. 19. 10:49

Szia!

Mi történt azóta anyukáddal? Remélem jobban van...

2012. dec. 18. 11:14

Sziasztok!

Tud valaki olyan nyugdíjasoknak tartott nyelvtanfolyamról, ami nem kerül túl sokba?

Már csak észkerék csiszolás :) _:) miatt kérdezem, nem akarok nyelvvizsgázni..

22. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Szopran)
2010. szept. 10. 13:09
köszi szépen!
21. alfoldi13 (válaszként erre: 20. - E1bda839cd)
2010. szept. 9. 19:10
te az én feleségem állandóan nyugdijas éveit számolja és azt hittük hogy majd 58 évesen elmegy nyugdijba de most már...
20. e1bda839cd (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2010. szept. 9. 18:40
Minden attól függ, ki menyinek érzi magát. Szerintem az is gáz, ha valaki minnél előbb nyugdíjba akar menni, aztán nem tud mit kezdeni magával. Addig jó, amíg az ember tevékeny, és hasznosnak érezheti magát. Nem azon sóhajtozik, hogy jajj, de megöregedtem, és nahát, ezek a nyugdíjas évek...:)
19. alfoldi13 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. szept. 9. 18:32
és mire majd odaérnek ki tudja..még meddig mert pénz az nincs...lassan de haladunk a 70 felé...
18. bnepzs (válaszként erre: 7. - CsillagTM)
2010. szept. 9. 18:26
Példámat nem azért írtam, hogy fizikai munkára menjen, de valami mást kellene találni, mert szerintem a diákoktól is már kiütést kap (nem ok nélkül)és biztos, hogy az anyagiak sem mellékesek, de kérdem én minden áron?? megéri??? Ja egyébként 60 éves vagyok és az unokám tanító végzettségű. Igen sokat jelent, ha legalább a család mellette áll,ami bizonyítja is hiszen nagyon aggódsz anyukád miatt,további sok sikert kívánok.
17. szopran (válaszként erre: 12. - Alfoldi13)
2010. szept. 9. 18:22
Ebben én nem vagyok olyan biztos:( (hogy a fővárosban talál)Írta valaki, hogy "szájhagyomány" útján..., igen. Talán úgy találhat ha szerencséje van.Azzal viszont egyetértek, hogy olyan kellene amiben jól érzi magát. Másképp teljesen belebetegedhet az ember, ha tartósan azt kell csinálnia amit nem örömmel tesz.Szóval nehéz helyzet, de hátha megtalálja még az örömét benne?Kívánom neki!:)
2010. szept. 9. 18:07
És a nőknek 55-ről fölemelték a nyugdíj korhatárt 63 év 183 napra :((
15. CsillagTM (válaszként erre: 12. - Alfoldi13)
2010. szept. 9. 18:01
és h jöjjön fel Miskolcról? otthon van a három tesóm, apunak is csak ott van állása...
14. CsillagTM (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. szept. 9. 17:54
így igaz...
13. CsillagTM (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. szept. 9. 17:54
:)
2010. szept. 9. 17:50
én azt gondolom a fővárosba még találna munkát...
11. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2010. szept. 9. 17:46
Úgy veszem, hogy jót tesz az érszűkületnek, meg edzés az El Camino-ra...
2010. szept. 9. 17:45
A friss diplomás azért nem kell, mert nincs gyakorlata, a harmincas azért nem, mert elmegy szülni, utána meg azért, mert elmúlt negyven.
9. CsillagTM (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. szept. 9. 17:45
te jó ég...ez se valami egyszerű:(((
2010. szept. 9. 17:41
2,5 fél év után az augusztus hónap nekem is a munkakeresésről szólt. Szerencsére találtam, de két nap alatt le kell utaznom közel 280 km-t, plusz jó 10 km a gyaloglás.
7. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Bnepzs)
2010. szept. 9. 17:37

Nem osztod az észt, köszönöm, hogy írtál...az a baj, hogy szerintem csak tanítani akar, vagy kutatni, de ezek elég behatárolt dolgok...nem tudom elképzelni, hogy elmegy fizikai munkára, egyébként nem is bírná, nincs épp vasból...


De annak őszintén örülök, hogy a te dolgaid rendbe jöttek, és minden jót kívánok neked a továbbiakra is!

6. CsillagTM (válaszként erre: 4. - Szopran)
2010. szept. 9. 17:36

Igen, ezt tudom tenni: mellette állni, stb...csak ez annyira szánalmasan kevés;( Mindkét szülőm brilliáns, tehetséges, becsületes, jólelkű ember, soha senkinek nem ártottak, és ilyen az életük:(((


Köszönöm a drukkolást, aranyos vagy...

2010. szept. 9. 17:29
Minden részvétem az anyukádnak,de szerintem nincs még minden veszve.Igaz mondják, hogy a diplomásoknak még nehezebb munkát találniuk, mint az átlagnak.Igen 50 fölött egyre nehezebb,csökken a tűrőképessége és mint fizikálisan, mint idegileg egyre nehezebben bírja elviselni az ember mások hülyeségeit.Főleg ha olyan osztja észt, aki még nincs is vele egy szinten.A folytonos stressz pedig teljesen felőrli az egész lelket és testet. Nem akarom az észt osztani, de szét kellene nézni hirdetésekben és úgymond "szájhagyomány útján" olyan állás után, amiben örömét lelné, vagy egy kicsit fel tudna szabadulni. Biztosan akadna valami megoldás csak görcsösen nem kell keresni,mert akkor tuti nem jön össze. Én irodában voltam alkalmazott és létszám leépítésbe csöppentem, de nem bántam, mert a légkör már olyan volt, hogy a kés is megállt volna levegőben. Új munkahelyemen 3 műszakba jártam fizikai munkát (betanított) végeztem és lelkileg teljesen helyrejöttem. A példámat nem azért írtam le, hogy ezt kell követni, de meg kell keresni a lehetőséget.
2010. szept. 9. 17:28
Sajnálom és megértem anyukádat. Neked sincs könnyű dolgod ebben a helyzetben. Sajnos én is hasonlóan jártam, tudom milyen érzés.Szörnyű!Az ember elveszti az önbecsülését és visszamenőlegesen is megkérdőjelezi a saját értékét. Ebben a helyzetben te mit tehetsz? Sokat. Maximálisan mellette állhatsz.Sokszor keresd, hallgasd meg türelmesen, sokat beszélgess vele.Ettől kicsit helyreáll a lelke.Attól, hogy érzi igenis fontos, mindent jól csinált és a mostani helyzetről nem tehet. Na és persze mennyire szeretik.Sokat beszéltesd, hátha az oldja a belső feszültségét, ha kibeszélheti.Meséld el mennyien jártak még hasonlóan, vagy rosszabbul. Talán nem fogja olyan kilátástalannak látni a helyzetét. Szorítok nektek, anyukádnak sok erőt kívánok!
2010. szept. 9. 17:26

Na igen, én is mondtam neki a magántanítós dolgot (én csináltam, matematikus vagyok), de azt mondta, és igaza van, hogy már a nyugdíjra is gondolnia kell, és ha nincs bejelentett meló, akkor a nyugdíja kicsi lesz...:((


Szörnyű az egész, közben apumat is szívatja a börtöntöltelék (tényleg!) főnöke, ő amúgy programozó...elmenni ő se tud onnan. Nagyon aggódok értük:(((


Ja és a vicc, h ő még tényleg keni-vágja a kémiát, nem úgy, mint néhány most kikerülő tejfelesszájú (tisztelet a kivételnek)...de pl. a Miskolci Egyetemre azért nem alkalmazták, mert nincs doktorija (az egyetemek a címeket gyűjtik, mert az jól hangzik, h "ennyi PhD-s van nálunk")...no comment:((

2. nyuce (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2010. szept. 9. 17:13

Szia! Elhiszem, hogy fáj a szived anyukád miatt.:(

Végülis, érdekes, jó szakmája van anyukádnak, csakhát sajnos, igen a mai világban a tanárok nincsenek megbecsülve. Van néhány tanár barátnőm, ők is kínlódnak a kölykökkel, pláne szakközépben. Úgy visszaszólnak a tanárnak, hogy csak na! - és a tanár meg nem tehet velük semmit.

Mit lehet tenni? Hát, nem is tudom. Nekem az egyik ismerősöm csak magántanítványokkal foglalkozik. Igaz, ő nyelvtanár, de a kémia is kell sokaknak. Főleg, aki orvosira, vagy komolyabb helyekre szeretne felvételizni.

2010. szept. 9. 17:05

Biztos többen vagytok úgy, hogy elmúltatok 50 évesek, állás nincs, vagy van, de nincs benne köszönet...Meséljetek, mit próbáltok tenni ezügyben? Álláskeresés, szorgos meditálás, hogy ne kapjatok gyomorfekélyt az állandó stressztől, vagy letargia és tehetetlenség?


Az én anyum 51 éves múlt. Vegyész diplomát szerzett anno egy jó nevű egyetemen, kutatott, tehetséges volt (szabadalom, sikerek, etc.), aztán jött neki négy rossz kölök (igen, ezek volnánk mi a tesóimmal), és mire visszament volna dolgozni, bezárt az akkori munkahelye. Azóta kémia tanárként dolgozik szakközépben, de szegény teljesen a padlón van: a diákok 99%-a hülye, érdektelen, bunkó, az igazgató egy korlátolt barom, aki a csókosain kívül mindenkivel kiszúr...hadd ne ragozzam. Beleszakad a szívem, ahogy hallom a hangját (ja mert ráadásul 200 km-re lakom: ő Borsodban, én a fővárosban:( ), eleve nagyon érzékeny, de mostanában...depresszió, fáradtság, gyengeség. Pedig a szervezete nincs épp vasból...Lehet, hogy totál hülyeség emiatt fórumot indítani, de még most, órákkal a beszélgetésünk után is teljesen ki vagyok bukva, és gondoltam, megkérdezem: mit csinál, aki hasonló cipőben jár???!? És hogyan segítsek neki, azon kívül, hogy nyugtatgatom?! Annyira szörnyű, hogy tehetetlennek érzem magam ;(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook