Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkusz cégnél, vagy biztosítónál érdemesebb dolgozni? fórum

Alkusz cégnél, vagy biztosítónál érdemesebb dolgozni? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 8. 22:41

Szerintem itt egyáltalán nem az a kérdés, hogy melyiknél érdemes. A hülyék eloszlása egyenletes a világban, a legjobb cégnél is van 10% balfék. Szerintem a lényegi kérdés egyébként azon van, hogy a munkatárs mit szeretne! 1. Terméket eladni, és ügynökként tevékenykedni vagy

2.Ügyfelekkel beszélgetni és hozzájuk megtalálni a megfelelő terméket!

Én hosszútávon utóbbiban hiszek, mert sokkal kevesebb "NEM"-mel találkozik az ember és nincs kvóta, hogy ennyit , meg annyit le kell rakni az asztalra! Én már mind2 esetben láttam példát arra, hogy valaki "átveri" az ügyfeleket, de ez utóbbi csak a tanácsadón múlik, nem azon hol dolgozik! Egy dolog biztos, egy rendes alkuszcégnél legalább van az embernek lehetősége megtalálni azt a megoldást, amit nyugodt szívvel el tud adni.

9. zsanci79 (válaszként erre: 8. - 1214b8219e)
2010. nov. 14. 18:40
Na ilyen tisztességtelen dolgokra gondoltam. Csak a kötés, jutalék, és kész.
2010. nov. 14. 18:10
A biztosítóknál hosszú távon biztosabb a munkalehetőség.Az alkuszcégnek nevezett parazitákat reméljük rövid időn belül eltakarítják!Nekem a K.G.F.B.- re alkuszcégnél befizetett 3 havi előleg összeget csak hosszas utánjárásra sikerült visszaszereznem, továbbutaltatnom a biztosító felé, ezért a "késésért" egyoldalúan új szerződést kötöttek ötszörös áron , majd csak az alkuszcégtől behajtott összeg átutalása után törölték az emelt díjas szerződést.Az alkuszcég még paradox módon email-ben megfenyegetett hogy feljelent hogy nem fizetem a GK. kötelező biztosítást, annak ellenére hogy az első 3 havi befizetésemet ők akarták lenyúlni.
7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - 39676f9643)
2010. nov. 14. 17:20

Ahol én dolgozom, ott is vannak főállású üzletkötők, be vannak jelnetve minimálbérre, de teljesítményben kapják a fizetést. Tehát ha nem éri el a havi teljesítménye a minimálbért, akkor is csak azt az összeget kapja amit teljesített. (kötési, fenntartási jutalék)

Mondjuk nálunk már csak vállalkozónak veszik fel az üzletkötőket, 6 hónap a garantált 200.000,- havonta, ha megvan a teljesítmény, + a kötési jutalékok természetesen.

Ja és a vállalkozói jutalékkulcs magasabb mint az alkalmazotti.

Ritka, hogy alkalmazottként vesznek fel üzletkötőt.

Amúgy ez alkusz, vagy biztosító? Mert a kérdésed erre irányult. Már szerződtél? Ha tényleg ilyen vonalon szeretnél elhelyezkedni, akkor érdemes körülnézni, ajánlatot kérni a társaságoktól. Hidd el nagyon fognak örülni Neked.

2010. nov. 14. 15:39
Ha nem kell vállalkozói, akkor jót választottál, ritka az ilyen!
5. 39676f9643 (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2010. nov. 14. 13:49
köszönöm, a válaszod.Az a baj, hogy sikerült bele választanom, és pont egy olyan cégnél kezdek( ha...)ahol nincs, csak egy havi támogatás..itt bejelentenek ugyan, tehát nem kell vállalkozói, de nem tudom jó lesz e ez így nekem..
2010. nov. 13. 22:08

Alkusznál magasabb a jutalék, és kötetlenebb a munkavégzés. A kötési jutalék biztosan magasabb, a fenntartási nemhiszem.

Biztosítónál kissebb a kötési jutalék, pedig ők tisztességesebbek. Akinek nem inge ne vegye magára.

De ha biztosítónál sikerül teljesíteni a terved, akkor jó prémiumod lehet, sokféle teljesítmény ösztönző van, bónusz jutalékok,stb. És jó csapatban dolgozhatsz. Nem utolsó sorban, ha jól dolgozol plusz állományt kaphatsz, ami természetesen plusz pénz.

ha most kezdenél dolgozni, akkor a biztosítónál egy minimál terv mellett fél-egy évig van garantált fizetésed. Itt szárnyaik alá vesznek, tréningeznek, stb. Alkusznál csak a jutalékra mennek.

Én a biztosítót választanám kezdőként az biztos. Ha jól menne, látsz benne fantáziát, akkor érdemes körülnézni az alkuszoknál is.

Ez egy nehéz szakma, sajnos nagyon le van nézve, pedig ha tudnák.....

2010. nov. 13. 21:08
nincs ötlet, tapasztalat?
2010. nov. 13. 17:31
tudom, hogy egyik sem valami szuper, de nem igen van más.....
2010. nov. 13. 17:31
Alkusz cégnél, vagy biztosítónál érdemesebb dolgozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook