Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlő -tulajdoni lap- ideiglenes lakcímbejelentés fórum

Albérlő -tulajdoni lap- ideiglenes lakcímbejelentés (beszélgetős fórum)

28. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - Sárgabögre)
2013. máj. 19. 09:43
Okirat hamisítással igen. Legálisan nem, mert nincs joga aláírni a bejelentőlapot.
2013. máj. 19. 08:17
Sziasztok!Aposón elhunyt,most volt a hagyatéki és 2 örökös van.Az lenne a kérdésem hogy a sogornőm be jelenthet más oda a férjem tudta nélkül?Köszönöm előre is a választ!
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 09:37
Mire alapozod ezt a kötelezettséget?
25. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 24. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 26. 08:11
Tulajdoni lap másolat kell! Nem az eredeti! És a tulajjal beszélj,mert Neki kell fizetnie!!
24. ff7d525a3c (válaszként erre: 22. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 06:42

Aláírásom az van, a tulaj meg nem kell ide egyéb szempontból.

A tulajdoni lapért majd elmegyek fizetés után, bár szentségelve a rengeteg időért és pénzért (több mint az 1 napi bruttó bérem!), amit másra kellene fordítanom. Nekem 2 nap van egy héten, amikor szabad vagyok délelőtt. Az egyik délelőttöm rámegy a tulajdoni lapra, a másik meg a lakcímkártyára.

Éljen a bürokrácia!

23. ff7d525a3c (válaszként erre: 21. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 06:35

Szia!

Én is ezt tartanám etikusnak, elvégre az Ő kéglijéről van szó, bár itt az egyik hozzászóló - aki akár tulaj is lehet- szerint ez az albérlőre tartozik...

(Szerintem hiteles másolatot is csak a tulajnak lenne szabad kapnia személyi azonosság igazolása mellett. Ebben a formátumban ugyanis a visszaélés tényleg kiküszöbölhető lenne, mert tulajdonos adná az okiratot oda az illetékesnek, nevezetesen az albérlőnek... Így lenne értelme a felesleges pénzkidobásnak, amit a visszaélések kiszűrésére hivatkozva foganatosítanak.)

22. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 15. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 15:53
A tulajdoni lappal bemehetsz,mindent el is készítenek,de a főbérlő jóváhagyásával,aláírásával! Tehát Ő is kell hozzá!
21. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 1. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 15:49
Szia! A főbérlő kéri ki! Legalábbis nálunk így van,most zajlik!
2013. jan. 25. 14:18
Teljesen igazad van, a lakcímkártya ingyenes, ha lakcímváltozás van (ha elhagyod, akkor kerül pénzbe). És mégis egyes hivatalok ekkora pénzkidobásra kötelezik az ügyfeleket.
19. ff7d525a3c (válaszként erre: 16. - 17aadc1082)
2013. jan. 25. 13:49

Én sem tudom mi a helyzet. Soha nem laktam albérletben (a saját tulajdonú lakásomban éltem), és nem próbáltam még visszaélést elkövetni.


Itt nem kell a tulajnak jönni, csak a aláírni a bejelentőt és vinni kell a tulajdoni lapot. Semmiféle igazolás ezen kívül nem kell!

Itt az alkalom a visszaélésre!


Ez csak arra jó, hogy a plusz bevételhez jussanak, elvégre sok "kicsi" sokra megy. Egyébként kizártnak tartom, hogy ezt nem lehetne a hivatalok között online leellenőrizni ingyen, vagy mérsékelt díjért! Mondjuk ne legyen a kártya ingyen, de ennyibe se kerüljön...


Egy szavam nem lenne, egy ilyen piti dologhoz, mint egy állítólag ingyenes lakcímkártya, nem egy pl. egy 10 évre szóló jogsi eü. vizsgálatának áráért jutnék hozzá! - és minden alkalommal ez lesz, ha költözöm vagy éppenséggel megvásárolom egy napon az új otthonom.


Érdekes módon, amikor átírattuk a villanyórát, gázórát, vízórát, nem kellett igazolnom, hogy be vagyok-e ide jelentve! Kitöltöttem és aláírtam a papírokat, a tulaj meg beadta...

18. geridina (válaszként erre: 14. - 17aadc1082)
2013. jan. 25. 13:43

Ez így van, ahogy bemásoltad.

De az utolsó mondatodhoz annyit, hogy én azóta kérem, hogy megjelenjen a tulajdonos (régen ahhoz szoktak az ügyfelek, hogy elviszik a lapot és aláíratják), mióta át akartak verni. Nem vagyok helyi lakos, nem ismerem az embereket. Nem dolgozhat mindenki helyben ugyebár mindig mindenhol. Alá volt írva, már majdnem megcsináltam, mikor a kolleganőm szerencsére hallotta miről beszélünk, és közölte, hogy aki aláírta, az 3 éve meghalt. Ha nincs ott, megengedem bejelentkezni, mert ez volt régen a szokás. De a kolleganő, akinek a helyére kerültem, helyi lakos volt, ismerte az embereket. Azóta, igaz, hogy az ügyfelek ezért utálnak, de minden esetben kértem a személyes megjelenést. De tulajdoni lapot nem kérek sohasem.

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 13:39

A követelés használatos szó arra, ha valaki azt akarja, hogy a másik fizessen. Nem az itteni kérdés feltevéssel cseréltem ki.


Jogi megközelítésből ami biztos, hogy te vagy köteles lakcímet bejelenteni, nem a tulajdonos, így téged terhel ennek a költsége.

16. 17aadc1082 (válaszként erre: 15. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 13:07

Hát, nem tudom. Nálunk jött a főbérlő, tulajdoni lappal, és kérték a személyiét, hogy ő-e az.


Hogy sok visszaélés volt, az tuti... hogy most mi a helyzet, nem tudom.

15. ff7d525a3c (válaszként erre: 14. - 17aadc1082)
2013. jan. 25. 13:00

Köszönöm szépen! Érteni értem, de attól még nem tartom igazságosnak... Egyébként ha a tulajdoni lapot bárki kikérheti az ingatlanról és odaállíthat vele az önkormányzathoz, akár alá is hamisíthatja a tulaj nevét. Nem gondolnám, hogy aláírás ellenőrzést végeznének... Ugyanúgy mehet a visszaélés, ez nem fogja kivédeni... Mi ebben a ráció? Ennek az egész cirkusznak csak egy haszna van. Az, hogy egy jó kis költözés után, amikor anyagilag amúgy is a padlón van az ember, még egy bőrt lehúzzanak az emberről. Ha tudnak...

Nagyon szépen köszönöm a tájékozatást!

2013. jan. 25. 12:50

[link]


"Amennyiben a lakcímigazolvány kérelmet előterjesztő egyben nem az ingatlan (kizárólagos) tulajdonosa, a helyi jegyző rendelkezhet úgy, hogy az érintett ingatlan tulajdonos(ai)nak aláírása mellett tulajdoni lappal illetve adásvételi szerződéssel kell igazolni a tulajdon jogot."



jogszabály szerint az önkormányzat hatáskörébe tartozik eldönteni, hogy kér-e tulajdoni lapot. Ugyanis másképp hogy bizonyítja a lakástulajdonos, hogy az övé a lakás?? Sehogy.



Nem egyszer volt ebből visszaélés. Ha nincs mellékelve a tulajdoni lap, bárki aláírhatja a tulajdonos nevében. Ugyanis neki nem kell kötelezően megjelennie a lakcímbejelentésnél.

13. ff7d525a3c (válaszként erre: 12. - E28c748947)
2013. jan. 25. 12:40
köszönöm
12. e28c748947 (válaszként erre: 11. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 12:39
Erre szerintem nincs törvény.Ha akarod a bejelentkezést, akkor neked kell intézni, fizetni a dolgokat Ennyi.
11. ff7d525a3c (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2013. jan. 25. 12:34

Én nem követelek, hanem kérdezek azért, mert az én véleményem/érzéseim szerint ez nem az én "saram", viszont nem tudom, hogy törvény szerint mi a helyzet. A véleményed saját vagy törvény szerinti????

A követelés és kérdezés nem ugyanaz, így nem felcserélhető.

Nem kényelmi szempontról van szó.

Ezt azért látnod kellene...

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 12:28
A feltételek biztosításába a lakás rendelkezésre bocsátása tartozik bele, nem az összes többi lóti-futi ügy finanszírozása. Szerintem egáltalán nem jogos a követelésed. Ez neked kényelmi szempont, ha sürgős, kérd ki magad.
9. ff7d525a3c (válaszként erre: 3. - Geridina)
2013. jan. 25. 12:22

Szia és köszi!

Sajnos ez a pesti Önkormányzat úgy döntött, hogy igenis joguk van kérni azt az elátkozott papírost. Úgy látszik, NEKIK joguk van felülírni a szabályokat. A tulaj tuti bejönne velem, ha ez lenne a feltétel. Egyébként rendes...

A neten találtam egy hivatalos részt, ahol elektronikusan hiteles formátumban le lehet kérni a tulajdoni lapot. Persze, ez sokkal kevesebbe kerül, de ezt még elfogadható összegnek tartom. Ki is fizetném...

8. ff7d525a3c (válaszként erre: 5. - Érdeklödö_nö)
2013. jan. 25. 12:16

Köszönöm!

Talán azért, mert elviekben ezzel rendelkeznie kellene és alapból HELYES LENNE biztosítani a feltételeket, mert az a természetes, hogy ahol tartózkodom, oda bejelentkezem, ha ideiglenesen is.

Én soha nem laktam albérletben. (Ez az első- Persze azt még nem tudom, hogy az utolsó-e.) Az életben nem hallottam még olyat, hogy egy szimpla bejelentkezéshez az albérleti szerződésen és tulaj aláírásán kívül kell bármi is az önkormányzathoz.

7. e28c748947 (válaszként erre: 4. - 9a97f5719e)
2013. jan. 25. 12:15
Persze, régi, másik ügy miatt.Általában 30 napnál nem régebbi szokott kelleni mindenhez, hisz ez a lényege.
6. ff7d525a3c (válaszként erre: 4. - 9a97f5719e)
2013. jan. 25. 12:12
Kellene lennie... Szerintem is. De nincs! Tudod mit mondott? Hogy egy másik albérlője ki fogja kérni a tulajdoni lapot és kérjem el tőle. (Ezt se nagyon értem, mert az 5 kiadott lakás létezik, hogy egyetlen helyrajzi számon van?) Egyezkedni lehet, ezzel nincs is baj, csakhogy ennek már 1 hónapja, és nekem kicsit már sürgős lenne.
2013. jan. 25. 12:07

szia


lényegtelen hogy 20 vagy 50 ezret fizetszm és a kaució is.

mivel neked fontos, neked szükséges, így neked kell állni.

miért is állná a főbérlő??


a lakcímkártya ingyenes


án is albérlő vagyok, nem az elsőben, mindenhova bevoltam jelentkezve, de sose kellett kikérnünk ilyet, sosem kellett fizetni, de ha kellett volna saját zsebből ment volna

2013. jan. 25. 12:05
A tulajdonosnak meg alapból kellene lennie tulajdon lapjának, nem?
2013. jan. 25. 12:05

Szia.

Én sohasem kérek tulajdoni lapot, van amelyik önkormányzat kér. Ha új beköltöző van, aki megvásárolta a lakást, akkor szoktam elkérni a szerződést, de csak ránézek, hogy valóban ő jelentkezik be. Ha a tulajdonos aláírja, akkor simán be kellene engedni bejelentkezni. Én még annyit teszek, hogy előttem kell aláírnia a tulajnak meg a bejelentőnek, mert már próbáltak átveerni. De tulajdoni lapot nincs joguk kréni. A hivatal amúgy nem tudja ingyen lekérni a tulajdoni lapot, csak hagyatékhoz, pályázatokhoz és egyéb behajtási célokra.

2. 9a97f5719e (válaszként erre: 1. - Ff7d525a3c)
2013. jan. 25. 12:04
Én ilyet nem hallottam, hogy tulajdoni lap kell hozzá. Eddig elég volt, ha a tulajdonos aláírta. Most úgy tudtam, annyiban változott, hogy nem csak aláírnia kell, hanem el is kell mennie személyesen. Az én ismerősöm így jelentkezett be kb. két hete....
2013. jan. 25. 12:01

Albérletben lakom - amit nagy valószínűséggel meg is fogok vásárolni a saját lakásom eladása után. Az ideiglenese lakcímbejelentéshez tulajdoni lapot kérnek, ami nagy szemétség, mert nem kevés pénzbe kerül, és ennek az összegnek a töredékéért lekérhetnék elektronikusan hiteles formátumban a hivatalban. (Az én albérlőmtől pl. nem kértek tulajdoni lapot!)

A tulajdonos a bejelentő papírt már aláírta, sőt már a mérőórák is a nevemen vannak.

A kérdésem az lenne, hogy a tulajdoni lapot törvény szerint nekem kell kikérni 6350 Ft-ért (azok után, hogy havi 50+rezsit fizetek és letettem 150 eFt kauciót), vagy a tulajdonos kell ezt biztosítani?

Ez a kiadás nekem most nagyon nem hiányzik! Azt nem tudom, hogy mennyibe kerül a lakcímkártya kiadása, de felháborítónak tartom, ha ezt nekem kell állnom. És ha tovább megyek? Vagy megveszem a lakást? - akkor minden egyes alkalommal "adózok" állambácsinak?

A bejelentkezés mindenképpen szükséges lenne, mert ha bajom van, az alapellátáson kívül csak sürgősségi ellátást vehetek igénybe! Se egy kötelező szűrővizsgálatra, sem egy szakorvosi vizsgálatra nem tudok enélkül elmenni, az meg nagy luxus lenne, hogy szabadságot vegyek ki ezért és 2x250 km-t utazzak... Egyetlen más dologban sem okozott eddig a bejelentetlenségem problémát.

Tud segíteni valaki?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook