Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlő fórum

Albérlő (beszélgetős fórum)

2011. febr. 8. 10:55
Szerintem csak szerződéssel tudsz lépni.
5. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2011. febr. 7. 19:18
nem tarthatsz vissza ilyesmit,ez önbirálkodás lenne..de beperelheted,akár ha szóbeli a szerződés akkor is...
4. Zorkusz (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2011. febr. 7. 17:13

Kerdezz megy egy ugyvedet!Ha szerzodesetek volt akkor azt feltetlen mutasd meg neki es ne halogasd a dolgot!

Ha esetleg perre kerulne sor,esetlegesen szamithatsz az alberlodtol egy APEH-el valo fenyegetozesre,amennyiben nem fizettetek adot a berleti dij utan es nem volt benne az adobevallasotokban,de ettol sem kell megijedni!Egy ugyved teljeskoru tanacsot tudna adni es a szerzodestol is sokminden fugg.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2011. febr. 7. 17:12

Szerintem nincs jogod a fröccsöntő gépet ott tartani. Feljelentheted, beperelheted, de önkényesen nem foglalhatsz le semmit.

Kauciót gondolom kértetek. Az fedezi a rezsit.

2011. febr. 7. 17:10

Szerződést írtatok alá még amikor odaköltözött?

Kauciót kértetek?

Anélkül sajnos nem tudom mit lehet tenni, de ha írtatok alá valamilyen papírt, akkor az albérlő köteles kifizetni a hátralékait, illetve az okozott kárt.


"Ha az épületben, az épület központi berendezéseiben a bérlő vagy a vele együttlakó személyek magatartása miatt kár keletkezik, a bérbeadó a bérlőtől a hiba kijavítását vagy a kár megtérítését követelheti.


A bérlő a szerződésben vállalt kötelezettségét olyan időpontban és módon köteles teljesíteni, ahogy azt a lakás, illetőleg a lakásberendezések állapota szükségessé teszi.


A szerződés megszűnésekor a bérlő köteles a lakást és a lakásberendezéseket rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a bérbeadónak visszaadni."


Nem tudom, hogy vissza lehet-e tartani a gépet, de amennyiben nem hajlandó fizetni, fel kell jelenteni a rendőrségen.

2011. febr. 7. 17:02
Sziasztok,albérlőm tönkretette a lakásunkat,az éj leple alatt lopva költözött de rajta kaptuk,ma megindítottuk a kijelentését,mert állandóra be van jelentve,a lakást nem hozza rendbe,szerintetek van jogom valamit itt tartani.fröccsöntő gépre gondoltunk,amit szóban másfél éve a férjemnek ajándékozott ,melyek üzemképtelenek,de a férjem megtudja javítani most visszakéri őket és a lakás is borzasztó állapotban van,és rezsit is hagyott itt rendesen.tanácsokat várok,segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook