Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletben lakók! Nektek szokott a tulaj januárban bérleti díjat emelni? fórum

Albérletben lakók! Nektek szokott a tulaj januárban bérleti díjat emelni? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Beu23
2013. dec. 10. 08:24
nekünk nincs szerződés mert após munkatársáé a lakás, normális amúgy. dehát olyanért nem akarok fizetni ami nem is rám tartozik. remélem hamarosan veszünk egy házat és lépünk :)
33. simple (válaszként erre: 30. - Beu23)
2013. dec. 9. 21:35
Egyébként arról kell hogy mutasson neked egy részletezést, mármint a közös költségről, hogy az miből tevődik össze. Én minden évben kapok ilyet a lakógyűlésen, amikor elszámol felénk a közösképviselő. Ez alapján ki lehet számolni, hogy mi az a fizetnivaló ami téged illet. Ha nincs meg neki, a képviselő kell hogy adjon neki, tehát egyszerű utána nézni.
2013. dec. 9. 21:33
Mi úgy készítettük a szerződést,hogy ha bármi elromlik,tönkremegy,megjavítják.Jóval ár alatt adtuk ki- hatalmas házról van szó,500-as kerttel,teljesen alápincézve,jó helyen.Nehezen tudtuk volna reális áron bérbe adni-így vállalták,hogy megcsinálnak mindent.Persze a felújítási munkák kivételével.
31. simple (válaszként erre: 30. - Beu23)
2013. dec. 9. 21:32
Értelek, csak így utólag már nem olyan egyszerű, főleg ha szemét a tulaj. Nem tudom, aztán lehet szerencsétek lesz és meg tudjátok utólag beszélni vele.
30. Beu23 (válaszként erre: 29. - Simple)
2013. dec. 9. 20:58
Soha nem voltam még albérletben, így fogalmunk se volt, hogy mit hogy szokás fizetni. Most 11-én lesz közös költség fizetés meg fogom kérdezni hogy mi van benne.
29. simple (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. dec. 9. 20:48
Jobb helyeken ez úgy van, hogy a közös költségnek csak azt a részét fizeted, amit te használsz, tehát szemét, lifthasználat, ha benne van a víz stb. a felújítási alapot a tulajnak kéne fizetnie, hiszen övé a lakás, neked ahhoz semmi közöd. Bár ezt az elején kellett volna tisztázni, és a szerződésbe beleírni.
28. simple (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. dec. 9. 20:45
Emelhet, de bele szokták írni a szerződésbe, hogy csak az inflációval egyezően emelhet.
27. 171925f409 (válaszként erre: 26. - Beu23)
2013. dec. 9. 20:42

Nekünk a szerződésben az van,hogy bármikor bejelentés nélkül felmehetünk ezt aláírták de ettől függetlenül nem mentünk soha váratlanul.

Most meg már nincs szerződés(jobb így) még az elején mondtuk minden hónapban 2 szer jövünk(albérleti díj,rezsi fizetés)de soha semmi gond idáig nem volt.És azt tényleg nem szabad hagyni,hogy az albérlő fizesse a lakásfelújítást.

Még a villanyt is mi mondjuk be havonta ez a biztos mert aztán kiszámláznának egy akkora összeget,hogy na:(

26. Beu23
2013. dec. 9. 18:52
Hozzánk soha nem jön fel azóta kb. kétszer volt amiota itt lakunk, másfél éve. De pl hallottam már olyan hogy valakihez szó nélkül feljárkál a tulaj..na az kicsit durva :D
25. Beu23
2013. dec. 9. 18:51
Nálunk úgy van, hogy ugye jön a számla és mi befizetjük, tehát nem úgy kéri, mint ahogy itt valaki írta. ez a lakás 55 nm, és erre fizetünk 7500 at meg asszem 500 a takarítás...hát szerintem nagyon sok. egyébként 42 ezer volt a lakbér, de mivel szar a fűtés a konyhába konkrétan nincsen, így 40. dehát nekünk is nagyon rendes a tulaj és azért is nem szóltam eddig ezért mert ahhoz képest ahogy be van rendezve ez a lakás ilyen minimál stilusú butorok meg tök jo ülő garnitúra meg ilyenek szóval ez máshol 60 körül lenne, de akkor is azért a felújításra szánt pénzt nem értem hogy miért én fizetem amikor később közöm nem lesz ehhez a lakáshoz. most akarunk elköltözni illetve majdcsak tavasszal, mostmár telet itt töltjük. mert ennyit a bankanek is tudunk sőt kb. 80 at is tudnánk a banknak az meg egy idő után saját lenne.
2013. dec. 9. 17:47

Mi egy hónapban 1 szer vagy 2 szer megyünk fel de úgy,hogy előtte felhívjuk telefon őket.Ha nincsenek otthon bemegyünk és elhozzuk a pénzt.

Minden hónapban úgy fizetnek ahogy épp tudnak nem 1-2 napon múlik.A csekk fizetés úgy van,hogy mivel nem akarjuk,hogy ne legyen valami számla befizetve,hogy minden hónapban elvisszük mi és befizetjük és visszavisszük nekik és elteszik ez a biztos.

2013. dec. 9. 17:28
Egyébként egyik barátnőmék küzdenek sokat a főbérlőjükkel, összevissza megy hozzájuk, mindig mashogy akarja kérni a bérleti díjat, a rezsit is össze vissza számolja. Sajna mifelénk nagyon nehéz egyáltalán kiadó lakást találni, nemhogy tisztességes főbérlőt.
22. c854ee9074 (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. dec. 9. 17:23
Én fizetek közösköltséget is, (28 nm a lakás, egy 36 lakásos társasházban), 3600ft-ot. Lakásbiztosítást a főbérlőm. Egyébként ő eléggé korrekt, 150km-re lakik innen(amit nem bánok), havonta mindig ugyanazon a napon küld egy összesített számlát(bejelentett albi ez),évi 2x jön,előre megbeszéljük mikor, olyankor hozza az összes számlát,hogy megnézhessem. És még képeslapot is küld, karácsonykor! :-D
2013. dec. 9. 14:59
Az emelést a szerződés tartlmazza,mert az inflációra hívatkozva szoktak emelni.
20. bodajanosne (válaszként erre: 16. - Beu23)
2013. dec. 9. 14:55
Érdemes lenne kérni az elszámolást,hogy mi van a költségbe. Én így jöttem rá,hogy kicsit csalós.A közüzemi számlákat sem akarták adni,mert rájöttem,hogy 2 köbméter melegvíz helyett 6 -ot kértek .Egy sima papíron közölték a fizetni valót, én meg csak számla ellenében fizettem.
19. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - Beu23)
2013. dec. 9. 14:30

de.


A lakásbiztit azt viszont én csak úgy fizetném, hogyha csak ingóságra lenne kötve. Magára a lakásra én tuti nem fizetnék, ha nem az én lakásom. Azt fizesse a tulaj.

18. 17aadc1082 (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. dec. 9. 14:29
nálunk a tulaj fizeti. Amúgy törvény szerint a tulajnak kéne fizetnie mindenhol.. nyilván, sok helyen benne van a fűtés pl, ott lebontva kellene. Mert igen, a felújítási költségeket, meg a közös képviselő bérét nehogy már én fizessem.
17. 171925f409 (válaszként erre: 16. - Beu23)
2013. dec. 9. 13:33

Hát igen nálunk akkor volt ennyi mikor a panelfelújítási részletet beleszámolták.Hány szobás lakás?

Mert nálunk a 4 szobás lakásnál kb.6 ezer a közös költség.Ebben víz nincs benne mert külön mérőóra van és külön számla jön róla.

16. Beu23 (válaszként erre: 14. - 171925f409)
2013. dec. 9. 13:29
de ez 8 ezer forint víz nélkül? az egy kicsit sokkkk. nem?
2013. dec. 9. 13:25
Mi voltunk albérlők sokáig és voltak/vannak albérlőink. Sosem emelkedett a bérleti díj.
14. 171925f409 (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. dec. 9. 13:10

Mi fizetettjük az albérlőkkel a közös költséget.Igen ebben a takarítás,lépcsőház villany és egyéb dolgok vannak amit ti mint albérlők használtok és nem mi főbérlők.

Nálunk úgy van,hogy a ablakcserét mi fizettük hisz nem az albérlő kötelessége nem az ő lakása.


És ez mellett még fizetik a lakásbiztosítást is.

13. Beu23
2013. dec. 9. 10:50
mi másfél év éve laktunk, eddig 42 fizettünk, mostmár csak 40 et, mert szar a fűtés a konyhában. konkrétan nincsen... ti a közös költésget ti fizetitek vagy a tulaj? mi nekünk 8 ezer kb. amibe azt se tudom mi van benne. a víz az tuti nincs mert azt külön csekken jön. tehát ebbe a takarítás van ami 500 meg szemét, villany ilyenek,d e hogy ez legyen 8 ezer... mert ha belegondolunk akkor amit fizetünk a későbbi esetleges felújításokért ablak csere vagy akármi és mondjuk én már nem lakok ott akkor azért miért én fizessek. értitek? nálatok ez hogy van?
2013. dec. 9. 01:48

Általában,ha valaki több éve bérel egy ingatlant,az jó kuncsaftnak számít.Nem érdemes elveszíteni egy esetleges áremeléssel.Ki tudja,milyen lesz a következő:OO

Ezért nem igen szokott előfordulni árváltozás.

Már több ingatlanom van,volt kiadva,de sohasem emeltem.

2013. dec. 8. 23:32
3 éve lakok albérletben, a bérleti szerződés tartalmazza nálunk is,hogy emelhet, de 2 hónappal előtte jeleznie kell, írásban. Viszont nem emelt még sosem. Háhh, mondjuk nevetséges is lenne,ha emelne a jelenlegi díjon, ezért a tökmag lakásért:-D
2013. dec. 8. 23:01
Laktam olyan albérletben,ahol a szerződés tartalmazta,hogy a tulajnak joga az emelés,és erről időben értesítenie kell. De ő sem emelt!
2013. dec. 8. 20:43
Úgy gondolom van egy szerződés ami szeint fizeted a díjat. Én nem vagyok albérlő, de úgy gondolom, mindenkinek tartania kell magát az eredeti megállapodáshoz. Azt senki önkényesen nem változtathatja meg. Ha a tulaj emelni akar, azt időben jeleznie kell, hogy amennyiben nem tudtok megállapodni, tudjál másik albérletet keresni.
8. elbb
2013. dec. 8. 20:41
Én rákérdeztem november végén, hogy tervezi-e, azt válaszolta nem.
2013. dec. 8. 20:38
5. éve lakunk albiban, még sosem emeltek.
2013. dec. 8. 20:34
Nekünk a 3 év alatt még nem emelt.
2013. dec. 8. 20:32
Nem szokott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook