Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet és kutya? fórum

Albérlet és kutya? (beszélgetős fórum)


18. salabakter (válaszként erre: 7. - Zsuzska1)
2009. jan. 31. 06:31
Ha valaki lakásban lakik,nem kertes házban,akkor olyan kutyát vegyen,ami szobakutyának van kitenyésztve.A vizsla semmiképpen nem szobakutya,és igenis állatkínzás szobába kényszerítani,hisz neki lételeme a mozgás(nem séta),az apportírozás,a munka.Nem hiába az erdészek,vadászok kutyája!!!!
17. ALLICS
2008. nov. 13. 12:49

Sziasztok!

Amikor én megkaptam a páromtól a kiskutyánkat még albérletben laktunk Pesten.Kb fél évet laktunk még ezután ott,mindennap levittem őt többször is az utcára sokat voltunk kint.Mindemellett és sem támogatom,hogy a kutyának bent a helye.

Egy ideig óráig jó neki,de ha valaki kifejezettem bentre veszi az szerintem a kutyusnak sem jó.

Most jó nagy kertben garázdálkodhat és ha nyitva van az ajtó esze ágában sincs bejönnie.

16. 12e44458f8 (válaszként erre: 13. - Zsuzska1)
2008. nov. 13. 12:11

Nekem nem a 4 falal van (csak) bajom, hanem már leírtam, hogy egészségtelennek tartom, hogy akkor tudja a kutya elvégezni a dolgát amikor a gazdi ráér!


Pfff (de) szerintem akkor is több inger éri egy befüvesített udvaron mint a szobába!!!

15. 89b99f816e (válaszként erre: 12. - Zsuzska1)
2008. nov. 12. 17:07
Akkor én nem mondom, h a mi nagykutyink, ha fürdünk, bejön a fürdőbe, és iszik a kádból, amiben ülünk :S:D Már mondtam neki, h hozok teafiltert :D
2008. nov. 12. 16:48
Nem tudom folytatni, mert mennem kell...de szerintem mi nemigen fogunk szót érteni! :)
13. Zsuzska1 (válaszként erre: 10. - 12e44458f8)
2008. nov. 12. 16:47
Ez egyáltalán nem ennyire sarkos! Ugyan már miben különbözik a 4 fal és a kert? A kutyának unalmassá válhat a kert is, ha már a lakás unalmas szerinted. Azért talán, mert ugathat néhány járókelőre? Ha egyáltalán vannak arra olyanok.
2008. nov. 12. 16:44

Igen, az én kutyámat például ki sem lehetne tenni...hiszen nincsen neki szőre! :) Csak mini...

Az én kutyám még a füribe is bekéredzkedik, ha ott vagyunk. Mert ott jó, ahol mi vagyunk! Szerintem eleinte minél többször kell őket levinni, aztán ritkítani. Át fognak állni, ne aggódj! Meg fogják szokni pikk-pakk! :)

11. a4cf17146e (válaszként erre: 9. - 89b99f816e)
2008. nov. 12. 16:42
Így igaz.
10. 12e44458f8 (válaszként erre: 8. - Zsuzska1)
2008. nov. 12. 16:42

Ezt ugye csak poénnak szántad?!

Nagy befüvesített terület vagy a négy fal??????

Ne viccelj!


Bár aszondod te sokat sétálsz vele, az tök jó, sok gazdi csak WC-ni viszi le!

2008. nov. 12. 16:41
Sajnos valószínűleg lakásba költözünk majd, tehát át kell a kutyákat "állítani". nem lesz könnyű, de én úgy hiszem, h nem feltétlen lesz nekik rosszabb, h már nem járhatnak bmikor ki...lesz egy rendszer az életükben. Na meg igaz is, h a kertse kutyákat ált-ban kevesebbet viszik sétálni..Sokan azt mondják, kínzás egy kutyinak lakásban, de mivel kutyáról beszélünk, az ember legjobb barátjáról, egy hűséges társról, az ebeknek is ott a jó, ahol a gazdi van. Ha lakásban, akkor lakásban. Sosem hanyagoltuk el őket, boldogok, úgyhogy nem lesz rosszabb nekik sztem.
2008. nov. 12. 16:34
És az sokkal rosszabb, ha egy kutyának az egész életét a kertben kell leélnie, mert neki az "jó"!
2008. nov. 12. 16:33
Hát igen...ez is kulcsfontosságú dolog: szoktatás! Nekem magyar vizslám van, nem az idióta, hanem a nyugodtabbik fajtából. És így napi 3 órát sétál, ami nem fekvés a kertben, hugyozás a virágágyásba, hanem 100 % séta. Azért mondom, hogy jobb dolga van, mert én mindig rá vagyok "kényszerítve" a sétára. A kertes házas kutya meg örül, ha heti egyszer elmehet :(. Persze nem tudom, Te milyen sűrűn viszed, mert lehet hogy Te is napi 4x. De ez az általános!
2008. nov. 12. 16:29

albérlet+dohányzás?

Ha már erről van szó én inkább kutyásnak adnám ki, mint dohányzónak.

Azért jó lenne, ha hamar újra kertesben lennének a kutyusok, főle ha ahhoz vannak már szokva!

2008. nov. 12. 16:26
Az én ebem kertesházban van és elsem tudnám képzelni zárt lakásban! Meg nem tartom egészségesnek, hogy akkor végzik el a dolgukat amikor én ráérek:( ?!!!
4. Zsuzska1 (válaszként erre: 3. - 12e44458f8)
2008. nov. 12. 16:21
Igen, nem vagyunk egyformák. Szerintem egyébként sok lakásban tartott kutyusnak sokkal, de sokkal jobb dolga van, hogy lakásban lakik. Az enyémnek legalábbis biztosan ;).
2008. nov. 12. 16:18

Egyén függő, valaki engedi valaki nem! Én az utolsók közé tartozom. Lehet, hogy sokan megvetnek(nének), de én nem engedném, hogy kutyát lakásban tartsanak.

Ez persze az én véleményem!!

2008. nov. 12. 16:16
Szia! Én laktam kutyával albérletben 2 évig. Csak a személyes találkozókor mondtam meg, hogy kutyám is van. Meglepődött ugyan a tulaj, de belement. Látta, hogy milyen rendes kislány vagyok ;). Szóval nálam nem volt semmi gond...bár nekem egy nagyon rendes kutyuskám van. :)
2008. nov. 12. 16:12
Hamarosan költözni szeretnénk, de ha eladjuk a lakást, nem biztos, h rögtön be tudunk költözni az újba, így addig lehet, h albérletbe kellene költöznünk. Van 2 kutyánk, az egyik már öregecske, nem "zavar" sok vizet, a másik viszont egy fiatal kis rosszcsont, mellesleg nem tudhatjuk, a pici hogy viselkedne lakásban, m jelenleg kertesben lakunk. ami először is érdekelne, h van-e olyan főbérlő, aki kutyásnak is kiadja a lakást, pláne kettőnek? Emlékszem, anno a bnőm is albiban lakott kutyával, nade itt kettőről van szó, bár elvileg rövid időszakra. Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook