Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet: A főbérlőnek van saját kulcsa a lakásához, illetve bármikor bemehet? fórum

Albérlet: A főbérlőnek van saját kulcsa a lakásához, illetve bármikor bemehet? (beszélgetős fórum)

1 2
12. Kmeli
2009. aug. 11. 09:22

Ehhez a főbérlőnek nincs joga.Személyi jogokat sért ezzel,ugyanolyan mintha bárhova illetéktelenül bemenne.A szerződésben normális esetben meg van határozva hogy hogyan,milyen módon,mikor kapja meg a pénzét havonta,akkor elmegy érte,(bár az én főbérlőm még akkor se jött,mondta hogy nyugodtan utaljam a számlájára a pénzt,egyszer sem "zaklatott"),ezen kívül semmi joga a lakásba bemenni,ha te nem tartózkodsz otthon!De ahogy te irtad,az egyébként nem albérlet,hanem kölcsönlakás,úgymond "baráti

alapon",ami mondjuk egy iszákossal nem tudom,hogy mennyire éri meg....

2009. aug. 10. 17:50
Szerintem nem fog bármikor bemenni, hiába van kulcsa, amikor megy a pénzért akkor ugyis látja, h minden rendben van.
2009. aug. 10. 17:33
Sziasztok! Mi 2 évig éltünk albérletben, úgy, hogy a szomszéd lakásban élt a főbérlő a lányával. Volt ugyan kulcsa, de két év alatt egyszer mondta, hogy bejönne a lakásba, mivel le akarja cseréltetni a gáztűzhelyet. Ennyi volt az egész, mindig nagyon korrekt volt. Szerintem bizalom kérdése az egész.
2009. aug. 10. 13:31

Sziasztok!

Én évek ota kiadom a lakásomat és sose volt gond.A lányok 3 év után mentek el az egyik férjhez ment a másik a barátjához költözött.Én nekem van kulcsom és tudnak rola. A szerzödésbe benne van,hogy vész esetén ( csötörés stb) bemehetek a lakásba.Egyébként meg havonta egyszer megyek a bérleti dijért+ a rezsiért és nem zavarom öket.És mindig megbeszélt idöben megyek.

8. lackó-zsanett (válaszként erre: 1. - Ferkó50)
2009. aug. 10. 08:58

Nem vagyok valami jártas ebben a témában.

EGyik ismerősöm albiban lakik. A főbérlőnek vagyis a tulajnak van kulcsa a lakáshoz, de mindig bejelentés után megy csak el hozzájuk. Náluk olyan még nem volt, hogy csak úgy bement hozzájuk , ha otthon voltak ha nem. Szerintem, ha időben jelzi, hogy elszeretne menni "körülnézni", akkor ez tök normális.

Azt nem tartom annak, ha valaki bejelentés nélkül megy el a lakáshoz, pláne , ha nincs a lakásban senki sem.

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Ferkó50)
2009. aug. 10. 08:44

Akkor ez nem bérelt lakás, hanem kölcsön kapott. Ha egy ingatlant bérbe ad a tulajdonos, a bérleti időszakra a lakás használati jogát átengedi a bérlőnek. Kizárólag vészhelyzet elhárítása esetén a bérlő tudta és jelenléte nélkül bemenni. Ha nem így jár el, szerződést szeg.


Ebben az esetben gondolom, nincs szerződés, max. szóbeli megállapodás, amit az alkoholisták ritkán vesznek komolyan. Vagy elviselitek, vagy költöztök, más megoldás nemigen van.

6. ferkó50 (válaszként erre: 5. - 673567bc24)
2009. aug. 10. 08:13

Az unokahugom férjének a lakása.Csak a rezsi van

semmi más.Ami nekem nem volt sok mivel a villanyon kívül más nincs.elég keveset voltam otthon.Akkor jó megoldásnak tűnt,de én már nem vagyok érintett,csak annyiban,hogy pár dolgom még van ott.

5. 673567bc24 (válaszként erre: 3. - Ferkó50)
2009. aug. 10. 07:53
Az durwa!Egyáltalán,hogy tudtatok egy piással "üzletet" kötni?Ha nincs kulcsa,akkor nem megy be!Nem az a dolga,hogy kutasson,ha rendesen fizetitek,rendben tartjátok!
4. ferkó50 (válaszként erre: 3. - Ferkó50)
2009. aug. 10. 07:50
bocs a tulajnál nem volt kulcs
3. ferkó50 (válaszként erre: 2. - 673567bc24)
2009. aug. 10. 07:49
Ő is úgy szeretne,csak úgy,hogy ne legyen senki otthon.Az igazság,hogy jelenleg nincs a tulajnak saját kulcsa.Furcsa,de így alakult.Azelőtt én voltam ott,most a lányomék.Nálam nem volt gond egyedül voltam,akkor jött amikor akart.Igaz akkor sem volt csak nálam kulcs.Viszont józanul nagyon ritkán jött,detoxnak használta a lakást.Szerintem előtte is.
2. 673567bc24 (válaszként erre: 1. - Ferkó50)
2009. aug. 10. 07:37
Persze,be tud menni,de mikor megcsináljátok a papírokat,elindul egyfajta bizalom köztetek...hozzánk sosem jöttek anno be!Olyan volt,hogy bejelentés nélkül beállított "körülnézni"!! :-)
2009. aug. 10. 07:30

Üdv.Mindenkinek!

Az albérletben élőkhöz lenne 1 kérdésem.

A főbérlőnek van saját kulcsa a lakásához,illetve

bármikor bemehet.Ezt úgy értem,hogy nem vagytok otthon.Úgy szólván rajtaütés szerűen szétnéz a lakásában egyedül.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook