Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kitehet az NAV az albérletből ha a főbérlőnek tartozása van feléjük? fórum

Kitehet az NAV az albérletből ha a főbérlőnek tartozása van feléjük? (tudásbázis kérdés)

8. 2a69f78972 (válaszként erre: 7. - Bucika06)
2012. máj. 20. 12:24

Akkor ez bérbeadó és bérlő viszony, nem albérlő és főbérlő.


Szerintem is keressetek másik lehetőséget, mert ez nagyon gáz.

Drága is lesz, bizonytalan is, miért kellene az utolsó percben kapkodni és valami kényszermegoldást keresni?

7. Bucika06 (válaszként erre: 5. - 2a69f78972)
2012. máj. 20. 12:08
Nem önkormányzati lakás,hanem egy házaspár tulajdonában van akik mint ahogy írtam is az apeh felé tartozást halmozott fel /milliós nagyságrendben/ és az apeh azt próbálja behajtani.Én ugy hallottam hogy ha arról van szó hogy az apeh a pénzéhez jusson akár kényszerértékesítheti is a lakást és akkor engem a gyerekeimmel együtt "kitesz" a lakásból.
6. Bucika06 (válaszként erre: 4. - 2a69f78972)
2012. máj. 20. 12:04
Hát sajnos nem az.Már nézegettem és vannak ettől jobb állapotban lévő kiadó lakások kevesebbért mint amennyi ez lesz az emelés után.
2012. máj. 20. 11:55

Ha főbérlőről és albérlőről beszélünk, akkor ez nem magántulajdon, hanem önkormányzati.


Akkor mi köze ehhez a NAV-nak ? Egy önkormányzati lakáshoz???

2012. máj. 20. 10:43

Az APEH nem fog kitenni, mert nem ez a dolga.


Én azért mennék el, mert a mai világban előbb találtok Ti bérelhető lakást, mint a bérbeadó - magas bérleti díj mellett - bérlőt.

Hacsak a bérleti díj még így is nem annyira méltányos, hogy érdemes maradni.

3. Bucika06 (válaszként erre: 2. - Annácskaa)
2012. máj. 20. 10:36
Én is az mellett vagyok hogy menjünk,csak a férjem agyal kicsit.Főleg azért mert a főbérlő azt mondja nem tesz ki az apeh,de én ebben nem hiszek.
2. annácskaa (válaszként erre: 1. - Bucika06)
2012. máj. 20. 10:33
3 gyerek mellett szerintem nem kérdés,hogy mennék-e?
2012. máj. 20. 10:31
1 éve bérlünk egy lakást 3 kicsi gyermekünkkel.Nemrég jutott tudomásomra,hogy a főbérlőnek milliós nagyságrendű apeh tartozása van.Már volt az apeh itt környezettanulmányon,vettek fel jegyzőkönyvet hogy mióta,mennyiért...lakunk itt.Ez kapcsán plusz még az is kiderült,hogy nem jelentették be az albérletet az apehnak igy ez súlyosbítja a helyzetet.Mivel ez kiderült a főbérlő emelni akar a bérleti díjon,nem is keveset.Azon tanakodunk,hogy költözzünk vagy maradjunk.Attól félek ha maradunk egyszercsak kirak az apeh és azt nem szeretném megvárni.Kitehet ilyen esetben az apeh engem a gyerekekkel a lakásból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook