Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alapvizsga után mennyi ösztöndíjra számíthatok? fórum

Alapvizsga után mennyi ösztöndíjra számíthatok? (beszélgetős fórum)


11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 10:46
Én is megcsináltam egy OKJ-t, cart sem ért. TB-ügyintéző-számítógépkezelő. Kaptam egy buszbérletet, és kész. 6 hónap volt.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2022. jan. 15. 20:22
Bizony! De hidd el, hogy kemény munka erdeménye!
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2022. jan. 15. 19:43

Ez olyan lehet, mint régen a szakmunkásokban volt.


Én jártam szakmunkásba és ott is volt. Első félévben 150 Ft, majd jött az átlag alapján, ami már magasabb összeg volt és harmadikban már majdnem egy rendes fizetés harmada volt, de dolgoztunk is érte a gyakorlaton.

8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 19:08
OKJ-n ösztöndíj? Tényleg jó világ van itt!
2022. jan. 15. 18:35
De még csak első éves vagyok így nem értem az egészet🧐
6. levia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 18:26
EZT olvasd el: [link]
5. levia (válaszként erre: 4. - Levia)
2022. jan. 15. 18:23

"Kétféle értelemben is többet kapnak jövőre a szakképző iskolák diákjai: növelik az ösztöndíjuk arányát a minimálbérhez képest, a következő tanévtől pedig ezt már a megnövelt minimálbérből számítják.


Eddig a technikumban folyó ágazati alapoktatásban az ösztöndíj alapjának 5 százaléka, a szakképző iskolában folyó ágazati alapoktatásban 10 százaléka volt az ösztöndíj – ez változik 8, illetve 16 százalékra. A szakképző intézményben folyó szakirányú oktatásban a juttatás a tanulmányi eredménytől függ. Itt a leggyengébbek is kapnak emelést: 3,0 alatti átlagosztályzat esetén 5 helyett 8 százalékot. A jó tanulókat viszont erősebben jutalmazzák: 4,49 fölötti átlagnál 35 százalék helyett 59 százalék jár januártól.


Hasonlóképpen nő a szociális támogatás és az egyszeri pályakezdési juttatás. Ezek is a tanulmányi eredménytől (a pályakezdési támogatásnál a szakmai vizsga eredményétől) függenek, és ezeknél is a jobban tanulók kapják a nagyobb emelést.


Mindez január 1-től hatályos. Mivel akkor a minimálbér összege a 2021-es 167 400 forintról 200 000-re emelkedik, a jogszabály pedig az ösztöndíj alapjaként „a tanév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabért” határozza meg, a 2022 őszén kezdődő tanévtől az ismertetett magasabb százalékokat már a magasabb alapösszegből számítják ki a szakképző iskolák tanulóinak."

[link]

4. levia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 18:18
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 18:04
iskolánként változó
2022. jan. 15. 17:25
Az eddigi átlagom: [link]
2022. jan. 15. 17:24
Leérettségiztem, és jelenleg tanulok okj-n a mostani ösztöndíjam 8370.-ft de mondták a suliban, hogy fog emelkedni ágazati alapvizsga után kérdeztem, hogy milyen összegre számíthatok de a tanárok nem tudtak választ adni. Esetleg valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook