Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akkor most hány hetes vagyok? fórum

Akkor most hány hetes vagyok? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. SarahMina (válaszként erre: 30. - Gréti83)
2013. febr. 14. 09:00
:-(((( sajnálom!
31. Gréti83 (válaszként erre: 27. - Vikucka)
2013. febr. 13. 17:33
Köszönöm a választ!
2013. febr. 13. 17:23

Szia!


Ma az unokatestvérem, aki a nőgyógyászaton dolgozik, be is vitt egy dokihoz.

Megvizsgált és azt mondta, hogy nincs élő embrió és valószínű nem is lesz.De várjunk 6 napot, mert a petezsák megjelenésétől kezdve 6 napra kell lennie szívhangnak. Nekem már febr.4-én volt egy 6x4mm pezsákom, és 11-én 10x8x10 mm benne szikhólyag. Már ez gyanús. Ma meg már akkora a szikhólyagom, mint egy 12 hetesnek, de nincs magzat. Mivel ma látott először ezért azt mondta, hogy várjunk 6 napot, akkor nyugodtabb szívvel javasolja a megszakítást.

Megértő, mert ők is jártak így a feleségével.

NEm akarok senkit elkeseríteni, 1000-ből egy van ilyen, sajnos most én! :-(

29. SarahMina (válaszként erre: 25. - Gréti83)
2013. febr. 13. 12:13
Mindenképpen írd meg ha volttaok másik dokinál, nagyon kiváncsi vagyok.köszi :)
2013. febr. 13. 12:12
Én szeretem a dokimat, nekem már 2. baba lesz, úh remélem most is segítőkész lesz e témában is. első baba papírforma szerint fogant.
27. vikucka (válaszként erre: 23. - Gréti83)
2013. febr. 13. 12:04

Amikor először mentem dokihoz (itt szülésznőhöz kell menni), nem látott az uh-n semmit, mondta, hogy az ő gépe az idősebb terhességekhez van. Rögtön elküldött egy másik helyre, igaz 1 hétre rá kaptam időpontot, de szépen látták a petezsákot és a szivhangot.

mindenképpen menj másik orvoshoz.

26. d71ef05a8e (válaszként erre: 25. - Gréti83)
2013. febr. 13. 09:49
A legnehezebben betartható, mégis legjobb tanácsot adtad: nem szabad olvasgatni a neten!!!!!!!!!!! Minden megtörténhet egy terhességgel kapcsolatban, és mindennek az ellenkezője is, ezért valójában a saját esetünkre nézve okosabbak nem leszünk, csak több dologtól félünk...
25. Gréti83 (válaszként erre: 24. - SarahMina)
2013. febr. 13. 09:35

Szia!


Nem megíjeszteni akartalak, csak arra rávilágítani, hogy a dokit jól meg kell választani. Sajnos nekem ez nem sikerült. :-(

De úgy döntöttünk a férjemmel, hogy a magzat fontosabb, mint a lelkiismeretünk és ezért a héten felkeresünk egy másik orvost. Kaptam két nevet, most érdeklődök utánuk. Persze benne van a pakliban, hogy mellényúlok most is, de még olyan fiatal a terhesség, hogy nyugodtan "válogathatok"!

Egy tanács: ne olvassgass a neten, mert csak rosszabb.(én már aludni se tudok!)

Nem tudom, hogy hol élsz, de próbáld a számodra legmegfelelőbb orvost megtalálni!

Fórumokon van lehetőség érdeklődni!

24. SarahMina (válaszként erre: 23. - Gréti83)
2013. febr. 13. 08:29
ÁÁÁÁÁÁ, de király :(( na pont ettől félek én is, hogy halálra rémítenek.
23. Gréti83 (válaszként erre: 12. - SarahMina)
2013. febr. 12. 19:53

Szia!


Én pont ilyen cipőben járok. Szerintem akkor estem teherbe amikor meg kellett volna jönnie. Persze a doki az utolsó menstruáció idő pontját kérdezte, és megállapította, hogy kb. 6 hetes vagyok. Mikor megnézte uh-on akkor még a petezsákot se látta. Rám íjesztett, hogy méhen kívüli terhesség. Csinált egy hcg-t ami szerint kb. 2 hetes voltam. Azóta is meg s huza-vona(még most se zárja ki a méhen kívülit, holott látszik a petezsák), már két hete azt mondja 5-6 hetes terhes vagyok, de még élő embriót nem lát. Hozzá teszem az asszisztensei szerint egy elavúlt géppel dolgozik.

Most kétségbe vagyok esve, hogy nem fejlődik a magzat! Gondolkodtam,hogy keresek másik orvost, de még küzdök a lelkiismerettemmel! :-(

22. SarahMina (válaszként erre: 20. - Vikucka)
2013. febr. 12. 08:41
köszi Neked is :)
21. SarahMina (válaszként erre: 19. - Tbt0801)
2013. febr. 12. 08:41
:)) köszönöm, nagyon aranyos vagy :)))
2013. febr. 11. 15:10
Az első uh-N a petezsak nagysagabol fogja megállapítani a doki. Ott kiírja az uh. Nekem a mensi szerint jún.28ra kellene, hogy ki legyek írva. Az első uh-n latttuk, hogy 3 héttel fiatalabb, a babo nagyságabol. Várj egy hetet, ha gondolod, és amikor mész tuti lesz szivhang.
19. tbt0801 (válaszként erre: 12. - SarahMina)
2013. febr. 11. 15:06

Szia SarahMina!

A második gyerkőcnél pontosan így jártam. Akkor fogant, amikor elvileg meg kellett volna jönnie. A "várva várt" mensi elmaradt, s az egész terhesség alatt végig mindenhol azt kérdezték hány hetes, s el kellett magyarázni, hogy a baba méretei alapján ennyi meg ennyi. Az utolsó mensit is kérdezték, s mindig magyarázkodni.... A baba tudja, hogy mekkora, s mikor kell jönni. Az én lánykám eldöntötte, hogy péntek délután megérkezik közénk, s nem foglalkozott akkor sem azzal, hogy az orvosok mit gondolnak. 11-kor a fájásokat jósló fájásnak titulálták az orvosok. 3/4 5-kor a kezemben fogtam. :)

Kívánom, hogy a Te babád is így, ilyen gyorsan szülessen, kárpótlásul azért, mert a terhesség alatt végig lesz kavarás egy kicsit a hetek miatt.

2013. febr. 11. 15:03

A doki nézi majd Uh-n meg az utolsó menzesz napját.Mindig egybe szokták nézni...Most hogy egy héttel később vagy előbb mész pontosan úgysem fogod tudni,ha tudsz várj ha nem menj.

Szerintem bíz magadban :-D

17. SarahMina (válaszként erre: 16. - D71ef05a8e)
2013. febr. 11. 14:30
teljesen egyetértek :))
16. d71ef05a8e (válaszként erre: 12. - SarahMina)
2013. febr. 11. 14:28
Igen, pontosan ezért írtam ezt én is, hiába tud az emebr valamit biztosan is akár, nem akar ilyet hallani, és ha nincs különösebb okod a sietségre - pl. sürgősen kellene hormonpótlás, amint bizonyított a terhesség -, akkor jobb várni egy kicsit:)
2013. febr. 11. 14:25
Köszönöm lányok :)
14. lara20100617 (válaszként erre: 12. - SarahMina)
2013. febr. 11. 14:25
szia! nekem dec.19. volt utolso mensi es most csutortokon voltam dokinal, 5 hetes terhesseget allapitott meg. szerintem raersz marc. elejen menni addigra mar szivhang is lesz. minden jot! :-))
13. Indiánlány83 (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2013. febr. 11. 14:15
Én is ezt tanácsoltam volna.
12. SarahMina (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2013. febr. 11. 14:14
Köszönöm, én is így gondolom! Akkor még várok. nem akarom hogy azt mondják, hogy úristen már hat hetes vagyok, és nincs szívhang! Akkor megijedek! Holott szerintem még nem vagyok 6 hetes.
11. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - SarahMina)
2013. febr. 11. 14:12
Akkor könnyen lehet, hogy ezúttal 10 nappal később estél tényleg teherbe, mint ahgy az utolsó vérzés alapján számolnák. Én a ahelyedben akkor keresném fel először az orvost, amikor már a saját számolásod alapján is kb. 7-8 hetes kelle legyél, akkorra már egészen biztosan van szívhang, és az ún. 0. UH-n kiderül a méretek alapján, hogy a továbbiakban kb. hogyan kell számolnod a heteket.
10. szafaripók (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2013. febr. 11. 14:11

A mensis verzió is. Ha az pontos lenne, nem is lehettem volna terhes se, de akkor 6 hóra született volna a gyerekem "hivatalosan"...


A dokik 99 %-a az utolsó mensi első napjától számolja!!

Ha nem csináltál teszteket, hogy ténylegesen mikor van a peteérésed, a doki az "úgy érzemet" nem nagyon veszi komolyan...

9. SarahMina (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2013. febr. 11. 14:11
köszönöm!!
8. SarahMina (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2013. febr. 11. 14:10
hmmmmm, hát akkor viszont be kell jelentkeznem már.
2013. febr. 11. 14:10
Minden esetben a menstrúáció első napjától kezdik számolni, még akkor is ha napra pontosan tudod mikor fogant...estelges eltérések miatt viszont változhat a kiírás, de ezt az orvos dolga eldönteni!
6. SarahMina (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 11. 14:10
:D kösz
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2013. febr. 11. 14:09

Ez csak megközelítőleg 28 napos, rendszeres ciklusnál igaz. Akinek évente csak háromszor, négyszer van/volt vérzése, semmit nem tud meg az utolsó vérzése időpontjából.


Igaz, hogy az UH-n ha csak egy mm-rel arrébb teszi az orvos a keresztet a monitoron, akkor már téved a baba korát illetően, de nagyon szabálytalan vagy hosszú ciklusnál még mindig közelebb lesz az igazsághoz, mint aki azt a bizonyos korongocskát forgatja jobbra-balra:)

2013. febr. 11. 14:08

Sziasztok!


Kis segítség kellene. 28 napos, pontos ciklusaim voltak, nem szokott késni. Január hónapban később éreztem a peteérést 10 nappal. (Első szülésem óta megérzem). ha 28 nappal számolok, jan 14 volt peteérés, akkor 28-án meg kellett volna jönnie, de nem jött és a teszt is nega lett. De 10 nappal később, február 7-én már pozitív! Tehát valószínű jól éreztem a peteérést. De akkor most mikor menjek dokihoz?jan 1 volt az utsó mensim első napja, viszont nem 14-én hanem 27 én volt peteérésem szerintem. Hány hetes vagyok??? Ha január egytől számolom (mert az utsó mensi első napjától kell számolni, akkor már 6).

2013. febr. 11. 14:06
Az utolsó menstruáció első napjától számold. Az UH-os méret nem mérvadó, sokszor tévednek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook