Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akinek szórásos temetése van, annak nincs is sírhelye? fórum

Akinek szórásos temetése van, annak nincs is sírhelye? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2018. aug. 4. 15:01

Ismertem olyat akit elszórtak (régen) és még a neve sincs sehová felírva. Akkor még nem voltak márvány oszlopok. Akinek kellene intézni, hogy legalább a neve ott álljon és fejet hajtsunk egy szál virággal, gyertyával, mécsessel nem intézi. Nem jó érzés.

Én sem látom cirkusznak. Aki nem akar kimenni a temetőbe emlékezzen meg otthon és gyújtson otthon gyertyát. Nincs azzal gond. De azért van annak a napnak hangulata.

Nem vagyunk egyformák.

15. 642390cfc1 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. aug. 4. 14:39

Nem cirkusz! Kinek mennyit ér egy emberélet. Számomra nem a polcon és nem itt ott szétszórva a hamvakat egyenlő azzal,hogy méltóságteljes.

Nem a külsőségeknek akarok megfelelni! Én értékelem annyira az emberi életet,hogy függetlenül attól ki milyen ember volt és mit hagyott az utókorra legyen egy olyan hely ahol fejet hajthatok előtte és ha csak 1 szál gyertyát is gyújtva,de megemlékezzek rá.


Ha valaki ezt gondoskodásnak érzi és tehernek azzal nem tudok mit kezdeni.

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. aug. 4. 14:30

Anyukám emiatt kérte, hogy szórjuk.

Hárman vagyunk gyerekei, én helyben élek, a két húgom távolabb.

Ráadásul egy budapesti kórházban halt meg.


Ott hamvasztattuk el, és együtt szórtuk el a hamvait.


A férjem kifejezetten közölte, hogy itt a lakóhelyünkön "ha el mersz ásni, visszajárok kísérteni!"


Hamvasztattuk, az általa megjelölt helyen elszórtuk a hamvait.


Én sem szeretnék a gyerekeimre majdan kötelességet és anyagi megterhelést róni a sírhellyel és annak a költségeivel. Pláne itt falun, ahol számon tartják, ki hogyan gondozza a sírt.

13. Amaunet (válaszként erre: 2. - Hannababa13)
2018. aug. 4. 14:28

Ma ez a legolcsóbb temetkezési forma.


Közegészségügyi okokból nem vihető már haza az elhunyt hamva, és nem lehet ott szórogatni, ahol épp eszünkbe jut.

12. Amaunet (válaszként erre: 10. - 642390cfc1)
2018. aug. 4. 14:25

Újra várdorol a magyar. Még a sírhellyel is a lepusztult kis faluhoz kötni a szeretteinket önzés lenne.

A cirkusz, hogy mindig gondozva legyen a sír, és évente egyszer gyertyát gyújtsanak rajta csak cirkuszból kell, a külsőségeknek.

Az elhunytra emlékezni kell, és nem gondoskodni róla!

2018. aug. 4. 14:20

Hát én még egyelőre vacillálok hogy temessenek el vagy hamvasszanak :)


A párom egyértelműen hamvasztást akar meg hogy szórjuk szanaszéjjel. Hát egy frászt, én nem akarok egyedül sehol az idők végezetéig héderezni. Jön mellém akármilyen halmazállapotban is! :)

2018. aug. 4. 14:16

Sosem fogom ezt megérteni,hogy mire jó ez.

Ismerek olyat akit otthon a kertbe szórtak szét.

Számomra ha egy ember élete lezárul,akkor a minimum,hogy méltó lezárása legyen és egy olyan hely ahol emlékezni lehet rá. Mindennek megvan a helye már ősidők óta.

9. viva70 (válaszként erre: 8. - Dredd)
2018. aug. 4. 14:16
Ez most komoly? Az persze más kérdés mikor. Mondjuk úgy 50 év múlva...
8. Dredd (válaszként erre: 7. - Viva70)
2018. aug. 4. 14:11
de igen, készülök. Én ilyet szeretnék
7. viva70 (válaszként erre: 1. - Dredd)
2018. aug. 4. 13:49
Csak nem a temetésedre készülsz?
2018. aug. 4. 13:11

Régi szép idők, amikor még László atya a kétfedeles gépével a Duna felett kiszórta a nagypapa hamvait. A hüppögő hozzátartozók meg izgulhattak, hogy sikeresen eltalálják-e a budaörsi repteret..


a nagypapa szerette a vizet, ezért kellett a Dunába szórni. Persze a család még a repülőn kapott egy ajánlatot, hogy készíttethetnek egy márvány emléktáblát otthonra.

2018. aug. 4. 12:24
Sírhelye nincs, de a Fiumei úton lévő temetőben a szóróparcella körül lévő márványtáblákra felvésik a nevét, nem tudom pontosan milyen összegért. Úgy tudom, már csak akkor adják ki a hamvakat, ha urnatemető "befogadó nyilatkozatot" ad. Több helyen olvastam, hogy előfordult, hogy kikérték azzal, hogy otthon szeretnék tartani, majd a temetőben már ott lévő hozzátartozó sírhelyére "temették".
2018. aug. 4. 10:05
Nincs.
2018. aug. 4. 07:47
Nincs. Hozzátartozók megőrzik elhunytat az emlékezetükben. Halottak napján nem koslatnak sehova :)
2018. aug. 4. 04:11

a szórásos temetés egy vízsugaras megoldás a hamvat beleszórják,és a víz elvezeti a csatornába.


én nem tartom jónak,mert semmi értelme,és sokba kerül.

ezt te is megcsinálhatod,elviszed egy tóhoz ,és elszórod. nincs sírhely!

2018. aug. 4. 01:20
Vagy azért csinálnak ?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook