Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiknél felnőttkorban derült ki, hogy ételallergiás... Hogy bírjátok ki a diétát? fórum

Akiknél felnőttkorban derült ki, hogy ételallergiás... Hogy bírjátok ki a diétát? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 7. 16:01

Sziasztok!

Én az őszibarackra vagyok allergiás: feldagad tőle a szám és a nyelvem alatti rész, bizsereg, ég-viszket és beszélni se tudok rendesen. Sajnos már egy pici falat is árt, és befőttként sem ehetem meg, ugyanúgy feldagad a szám tőle. Régen az volt a kedvenc gyümölcsöm, így elég nehéz volt beletörődni. A fulladástól való félelmem viszont erősebb :(

8. Wecuska (válaszként erre: 7. - MissHeart)
2011. jan. 7. 14:37
nekem a tojásos dolgok hozzák ki a legjobban a pattanásokat.a lisztre én is allergiás vagyok,de már nem olyan erősen.vagyis csak az étkezési búzára.a tönkölyre,meg a durumra nem.
7. MissHeart (válaszként erre: 5. - Wecuska)
2011. jan. 7. 14:28
nekem az arcomon kezdődött, pattanásszerű kiütésekkel, de akkor rendeltem avonos arckrémet, azt hittem attól van, mert korábban volt olyan. De a dalacin amit korábban kaptam rá nem használt. Mostanra már a kiütések nem csak az arcomon vannak, hanem a hasamon, és a hátamon is ahogy írtad. Két hétig norbi update-eztem, és akkor elmúlt. Csak egyes kódú ételeket ettem, helyettesítettem a zsírt, a cukrot, és a lisztet mással. Amint vissza tértem a hagyományos táplálkozásra, visszajött. Már készülök a bőrgyógyászhoz, csak nehéz időpontot kapni. Szerintem a liszt lesz az. Karácsonykor a sok lisztes süti megtette a magáét. Nagyon csúnya lett. Most, hogy kicsit kevesebbet eszem, halványodott.
2011. jan. 7. 14:21
Nekem olyan barátnőm van, aki gyerekkora óta tej és lisztérzékeny, de még most is nagyon nehéz neki lemondania a sütikről, kenyérről... Úgyhogy sokszor szenved napokig 1-1 bűnözés után, és mindig megfogadja, hogy többet soha, de csak ideig-óráig bírja... Biztos könnyebb lenne neki, ha a háztartásukban senki se enne tejes/lisztes dolgokat, hanem csak olyan ételeket fogyasztanák, amiket neki is lehet, de az apukáját sehogy se tudják rávenni. Az biztos, hogy hatalmas akaraterő kell hozzá.
5. Wecuska (válaszként erre: 4. - MissHeart)
2011. jan. 7. 14:16
szia.a tejnél egyértelmű volt a tünetem:hasmenés,de annyira,hogy azt hittem sosem hagyom abba.a többinél torokfájás,torokviszketés,és óriási pattanás szerű dolgok az arcomon ,hátamon,hasamon.
2011. jan. 7. 11:33

Sziasztok!


Érdekel a téma, mert gyanakszom, hogy nálam is hasonló probléma lehet. Az lenne a kérdésem, hogy milyen tüneteitek voltak, és hogyan derült ki, hogy valami ételre vagytok allergiásak?

2011. jan. 7. 11:01
szia.én elég sok dologra lettem allergiás.tej tojás alma rizs
2011. jan. 7. 09:04
Milyen allaergiáid vannak? Én 2 éve lettem laktózérzékeny, szedek laktáztablettát, és így semmi gondom nincs.
2011. jan. 7. 08:35
elég sok dologra allergiás lettem,és hiányoznak azok a kaják,és nem nagyon tudom mivel helyettesítsem.Más is hasonló cipőben jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook