Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik jártasak egy kicsit az ebay-en, segítsenek! fórum

Akik jártasak egy kicsit az ebay-en, segítsenek! (beszélgetős fórum)

18. Ladybug4 (válaszként erre: 16. - Puritan)
2014. szept. 1. 04:36
Vasarlo az ebeyen nem kaphat sem negativ,sem pedig semleges ertekelest. Pozitiv vagy semmi. Legalabbis az amerikai ebayen.
2014. szept. 1. 04:34

Jutalekot a szallitas utan is kell fizetni mar tobb mint egy eve. A felhasznalo pedig valos,100%-os pozitiv visszajelzessel. Nem ertem miert nem talalod meg.


[link]

16. puritan (válaszként erre: 15. - Evolizart)
2014. aug. 31. 21:36

ez, hogy paypal számlát akar küldeni, egyáltalán nem jelenti azt, hogy az ebayt meg akarja kerülni, de te tudod, mindenesetre légy óvatos, mert megnyertél egy tranzakciót, tehát ha nem fizetsz és nem vásárolod meg az árut, könnyen kaphatsz egy negatív értékelést, aminek túl sok jelentősége nincs, csupán annyi, hogy legközelebb új accounttal kell regisztrálnod az ebay-re, amit csak egy másik email címmel tehetsz meg....


ennyit tudtam segíteni, én nem látok ebben semmi átverést, mondom a kínaiak elég korrektek, még nem volt velük problémám soha :)

2014. aug. 31. 21:28

Emiatt akartam jelenteni, ez van az üzenetek fölé írva: "Do not respond to the sender if this message requests that you complete the transaction outside of eBay. This type of offer is against eBay policy, may be fraudulent, and is not covered by buyer protection programs."

Valamint nagyon laikus vagyok ilyen téren, és a férjem azt mondta, hogy szerinte biztos átverés, ezért kétségbe estem. Jelenteni meg lehet üzenetet is. a levél alatt van egy ilyen, hogy "Safety tips", és azok között ez: Trade safely. Beware of anyone who contacts you about buying or selling outside of eBay. When you trade outside of eBay, you're not able to leave feedback or take advantage of protection programs and case resolution tools available on eBay. Report an inappropriate email."

Itt a report.

14. puritan (válaszként erre: 13. - Evolizart)
2014. aug. 31. 21:22

nem értem mit akartál jelenteni?

jelenteni akkor tudsz, ha létrejött egy tranzakció, szerintem nem az eladóra írta, hogy nem létezik, hanem a tranzakcióra, ugyanis amíg nem fizettél, addig függőben van, jelenteni ezt tudod, eladót nem

2014. aug. 31. 21:10
És hogy lehet, hogy az ebay azt állítja, hogy nem létezik ez a felhasználó? Bemásoltam, beírtam vagy ezerszer, leellenőriztem, de azt írta nem létezik, és ezért nem engedte, hogy jelentsem.
12. puritan (válaszként erre: 9. - Evolizart)
2014. aug. 31. 21:06
szerintem bátran vásárold meg és később, ha gondod van keress meg privátban, segítek visszaszerezni a pénzedet, elég sok rutinom van vevő és eladó oldalról is :)
11. puritan (válaszként erre: 9. - Evolizart)
2014. aug. 31. 21:05
azért, mert a legtöbb helyen a jutalékot a termék díja után kell fizetni, a szállítási költségért nincs jutalék, azon kívül különböző keresési feltételek vannak, relevancia, ár, szállítás-ár együttes összege, legtöbbször legalacsonyabb ár szerint keresnek a vevők, így előkelő helyezést ér el :)
10. puritan (válaszként erre: 7. - Evolizart)
2014. aug. 31. 21:04
nem akar rábeszélni, csak nem érti mit akarsz, ezért kéri a paypal accountodat, hogy küldjön egy paypal számlát, amúgy a paypal is az ebay tulajdona, és semmi gyanús nincs benne, mert a paypal fizetéssel sokkal jobban le vagy védve, mint bármi mással :)
9. Evolizart (válaszként erre: 6. - Puritan)
2014. aug. 31. 21:02
Köszönöm. Bár azt továbbra sem értem, hogy az miért jó neki, hogy a szállítás díja annyi, amennyiért mások a ruhát hirdetik, a ruha meg potom áron van.
2014. aug. 31. 21:01
Az értékelések, eladási számok is árulkodhatnak.
7. Evolizart (válaszként erre: 5. - Arzo)
2014. aug. 31. 20:59
De ő mindenképp arra akar rábeszélni, hogy ebayen kívül fizessek, ha jól veszem ki a szavaiból. Nekem ez gyanús.
2014. aug. 31. 20:58

A kínaiak többsége alig tud angolul, valószínűleg nem nagyon értette amit írtál, mivel a te angolságod sem volt tökéletes, és az övé sem. Azt hihette, hogy gondjaid merültek fel a fizetéssel, ezért megírta a paypal accountját, ahová tudsz fizetni, ha esetleg az ebayt meg akarod kerülni, a legtöbb helyen ez nem tiltott, nem jár semmiféle veszéllyel, mert ha nem kapod meg az árut, akkor 45 napon belül a paypalnál vissza tudod hívni a pénzedet, nyitsz egy úgynevezett case-t és visszakéred a pénzt azzal a magyarázattal, hogy nem kaptad meg az árut, vissza is adják, nagyon védik a vásárlókat, de a kínaiak többsége korrekt egyébként, ha nem vagy elégedett az áruval, akkor visszaadják a pénzedet, vagy küldenek másikat, úgyhogy nincs miért izgulnod.


A vételárat szállítással együtt kapod vissza, ne az ebay-nél, hanem a paypalnál reklamáld az esetet, ha nem kapod meg az árut, vagy ha nem vagy elégedett, de nagyon ügyelj a 45 napos határidőre, ezen túl nem foglalkoznak az ügyeddel.

5. arzo
2014. aug. 31. 20:56
Szerintem millió és egy van neki, érti mit akarsz, e-bayen mindenki paypal-al fizet, az biztonságosabb. Az a gyanús csak ebben, hogy az e-bay nem ismeri.
4. Naadira (válaszként erre: 1. - Evolizart)
2014. aug. 31. 20:33
Ne fizess,ez nem tiszta!Csalók vannak!A szállítás érát nem tériti meg az Ebay,de ha rendes ára van egy terméknek és ha mégis netán csalás,az Ebay visszafizeti!
3. Velvet67 (válaszként erre: 1. - Evolizart)
2014. aug. 31. 20:29

Szia!

Ha azt írta az Ebay, hogy nem ismeri, semmiképp ne fizess... mert nem lesz garancia arra, hogyha valami nincs rendben a szállítással vagy az áruval visszakapd a pénzed.

2014. aug. 31. 20:27
Gondolom nem egy db van neki...
2014. aug. 31. 20:20

Szerettem volna rendelni egy ruhát. Kiválasztottam egyet, ami tetszett mind árban, mind kinézetben, Kínából. Észrevettem, hogy többen is feltöltik ugyanazt, és kis utána olvasás után rájöttem, hogy ugyanazokat varrják és árulják. Ezzel persze semmi gond nem volt. Láttam, hogy az egyik eladó aukcióra tette fel a ruhát úgy, hogy a ruha tényleges ára, ami ca. 30eFt, csak 250Ft, a szállítás pedig 31eFt. Gondoltam, ezzel jó üzletet csinálok, mert összevetve a szállítást a ruha díjaival más helyen, itt jött ki a legolcsóbban. Licitáltam rá. Az aukció lejárt, és megnyertem. Mondjuk ezzel kapcsolatban is felmerültek bennem kételyek, hogy mások vajon miért nem licitáltak, vagy, hogy ez így jó lesz-e nekem, hogy a ruháért fizetek 300Ft-ot, a szállításért, 31ezret, azt pedig vissza se kapom, ha esetleg rossz a ruha, és vissza kell küldeni. Szerencsére még nem tudtam fizetni, mert a bankba pénteken fizettem be a pénzt, hogy legyen a számlámon, de mivel ez fél2 kor történt pénteken, sajnos nem ment végbe a tranzakció, és csak hétfő reggel lesz belőle pénz a számlán..

Gondoltam megírom az eladónak, hogy nem rögtön fogok utalni (ez az aukció megnyerése után kb 16 órával történt), aztán észrevettem, hogy "relisted"/ azaz újra listázta a terméket, amit megnyertem. Ezt nem igen értettem miért tette, gondoltam ezt is hozzá írom a mondani valómhoz kérdésként. Az alábbi beszélgetés zajlott le:

(ne haragudjatok a pocsék angolomért, azért nem fordítottam magyarra, mert nem értem sok helyen, mit akar mondani az ember)

ME:

Dear Seller,

Why did you relisted the item? will i get it if i pay for it?

I can only pay tomorrow, monday morning, because of the bank's opening time.

p.s.: will the dress size be what i send? my sizes:

(...)

I send you the sizes in intch, if you need that.


best wishes from Hungary


SELLER:

Hi friend!

Thank you for your letter!

Ok, we have to understand what you mean!

Do not worry! You can use bank transfer to pay us!

My bank information:



PAYEE'S BANK: BANK OF CHINA, suzhou BR.


Bank Adresse: 188 ganjiang west Road

Suzhou City in Jiangsu Province CHINA


SWIFT ADDRESS (IBAN and BIC): BKCHCNBJ95B


PAYEE'S NAME:


First name: Erhai

Last name: Shang


PAYEE'S A / C: 468958657488


Address: Rm 703 Building 11 Zhongyayuanbeiqu Pinglong Rd Pingjiang Section Suzhou City JiangSu Prov China


Look forward to your payment!

We are a professional dress maker! We guarantee you will be satisfied with our dress!

Bitte schreiben Kleid Nummer mit Ihrem eBay-ID auch.

Bitte kontaktieren Sie uns.

wenn Sie das Geld überwiesen.

Thank you for your time and patience!

Best wishes!


ME:

Can you make the dress, with my sizes? ( i wrote it in my earlier message)

Thank you


SELLER:

dear friend

thank you for letter and size

We can make you send size

Please believe that we can give you the perfect dress

If you pay us

Please tell us

We started making dresses

Right now

please let me know your

name: _________

address: __________

country: _________

Telephone number:. __________


ME:

Dear seller,

Thank you very much,

I can pay tomorrow with paypal.

name:(...)

Thank you again! :


SELLER:

Hi friend!

Thank you for your letter!

Ok, we already to understand what you mean!

We accept you use paypal payment!

Please tell us your paypal account! We send an invoice to you!

You can pay us!

Ok?

Looking forward to your reply!

Best wishes!


ME:

Dear china*pyramid829,

I mean i can pay with paypal here, on ebay, just only tomorrow, because i send money for my bank account on friday, but the bank is very slow and it haven't processed yet. so i only get my money tomorrow on my bank account, then i can pay to you with paypal. It is about 16-18 hours and it will be successfull.

Thank you :)


SELLER:

Hi friend!

thank you for your letter!

We already know what you mean!

We send paypal account to you, you can pay us!

paypal: xiaoyan889@outlook.com

Look forward to your payment!

Best regards!



Akkor most ez azt jelenti, hogy mindenképp rá akar beszélni arra, hogy ebayen kívül fizessek, hogy becsaphasson?

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett.

(Ezután próbáltam jelenteni az ebaynek, de azt írta, nem létezik ez a felhasználó...nem értem)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook