Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


39. mirababy85 (válaszként erre: 33. - Coci)
2011. máj. 4. 12:32
én pont azért nem akarok orvost, mert jó esetben csak a kitolásnál van ott! na ezért én meg nem fizetek. és lehet be sem ér, vagy siet és ezért meggyorsítja a szülést. az ügyeletes dokinak meg kb mindegy mikor szülsz, hisz úgysem kell ott lennie és foglalkoznia veled, mert mindent a szülésznő csinál. a barátnőmnek aki okt.ben szült az istvánban, se dokija se sznője nem volt és ugyanúgy foglalkoztak vele, mintha fizetne érte, pedig egy fillért nem tudott adni. a sznő gátvédelmet csinált, masszást adott neki, nem sürgették meg, szóval nekem ez nagyon szimpi, ezért merek ügyeletesnél szülni.
38. mirababy85 (válaszként erre: 32. - Gyuruke)
2011. máj. 4. 12:26
nálunk is kisfiú lesz! apa rettenetesen büszke, pedig nagyon lányra számított az elején! én tuti egy ágyasat akarok, de persze ehhez mázli is kell! azt mndta a szülésznőm, hogy ahogy odaérsz a kórházba, a felvételnél jelezni kell, h egy ágyasban akarsz lenni, mert ezt ráírják a lapodra. és nem szülési sorrendben kapsz szobát, hanem azt nézik mikor értél a kórházba. sztem ez tök jó, mert így ha én tovább vajudok mint más aki két órája van bent én meg pl. 6 órája, akkor nem veszi el előlem a szobát! csak azért írom neked is, hogy tudj róla, h azonnal szólj mikor beértek, ha egy ágyasat akarsz!
37. gyuruke (válaszként erre: 36. - Coci)
2011. máj. 3. 20:23
Jaja...
36. coci (válaszként erre: 35. - Gyuruke)
2011. máj. 3. 19:50
Az a pofátlanság, ha nem magánhoz jársz, meg választasz dokit a szüléshez, akkor gusztustalanul bánnak veled (tisztelet a kivételnek- még nem találkoztam vele). Mire esküdtek fel ezek???? Ha jól megfizetnek gyógyítok?? Amúgy meg dögöljön meg a beteg?? Mi esetünkben, meg akkor vizsgálgat lelkiismeretesen, ha jól megfizetjük??Pfujjj!!
2011. máj. 3. 18:58
Szerintem akkora pofátlanság, hogy ennyi pénzt szemrebbenés nélkül elkérnek előre, úgy hogy nem is biztos, hogy kell bármit csinálnia.. De még a 85.000-tel lehet nem is pampoghatok.
34. coci (válaszként erre: 28. - Nirvi)
2011. máj. 3. 17:47
nekem nem ők... de az én dokim is nagyon szimpi, a szülinőt meg meglátom...egyszer találkoztam vele csak...
33. coci (válaszként erre: 29. - Mirababy85)
2011. máj. 3. 17:46
ha belegondolunk így már nem is sok:) Én lehet azért adok a dokinak 80-at, hogy összevarrjon, vagy jó esetben csak végignézze, h szülök...
32. gyuruke (válaszként erre: 31. - Mirababy85)
2011. máj. 3. 17:43
Fiú :) Neked? És Te gondolkodsz 1 ágyason?
31. mirababy85 (válaszként erre: 30. - Gyuruke)
2011. máj. 3. 17:21
könnyen lehet! :) fiú vagy lány lesz?
30. gyuruke (válaszként erre: 29. - Mirababy85)
2011. máj. 3. 16:35
Sziasztok! Én is 10.000-ről tudok. És 23.-ra vagyok kiírva Istvánba, lehet találkozunk :)
29. mirababy85 (válaszként erre: 26. - Coci)
2011. máj. 3. 14:17

a szülésznő azért ennyi, mert ő egy magán szülésznő, nem az istvánban dolgozik, csak ott vezeti a szüléseit. tudom, hogy sok, de hetente találkozik velem, a rendelőjében csinálja a ctg-t, ami kettő percre van tőlem gyalog, ami szuper. + elvégzi azokat a vizsgálatokat is amikért egyébként orvoshoz kéne mennem és a szülés után több alkalommal jön, mert szoptatási tanácsadó is. én nem akartam orvost, inkább egy nagyon profi, gondolkodásmódjában hozzám közelálló szülésznőt.

ja és azt mondták, hogy 10-12ezer az alapítványi szoba. én sem szeretném mások előtt szoptatni a gyerkőcöt, még ha ez olyan természetes is a kórházban, de nekem ez intimebb dolog, mint hogy 8-10 ember asszisztálja végig. arról nem is beszélve, hogy a gátseb miatti szenvedést(bár hátha nem lesz vágás) sem szeretném közénség előtt csinálni!

28. Nirvi (válaszként erre: 27. - Coci)
2011. máj. 2. 22:11

Megírom szívesen itt is:)

2009. augusztusban szültem. A dokim Dr. Kosztin Árpád, a szülésznőm Diószegi Éva volt.

Mi 50-et adtunk a dokinak. Nála tényleg nincs tarifa(legalábbis akkor nem volt, azóta lehet változott)

Ő azt mondta, hogy nem tartja fair dolognak, hogy a nő jár hozzá 9 hónapit, otthagy x összeget és akkor még a szülésért is kérjen.

MOndjuk én nem jártam hozzá végig, csak a 31. héttől, mert előtte más dokim volt, aki egy pénzéhes kocsog volt:) MÁr bocsi:)

Nála havonta otthagytunk 12-16 ezer Ft-ot, plusz 80 E lett volna a szülés, és ezek mellé egy nagy bunkó volt. Úgyhogy a 31. héten besokalltam és váltottam, aminek azóta is nagyon örülök:)

Tervezzük már a kistesót, november óta vagyunk rajta az ügyön, de hát még nem jön:)

Viszont ha jönni fog, akkor megint Kosztin dokinál szeretnék szülni:)

A szülésznőt még meggondolom addig:)

27. coci
2011. máj. 2. 21:42
Nirvi, megkérdezhetem a dokid és szülésznőd nevét? Ha nem akarod itt, megírod priviben? Csak mert hasonlóak az árak, mint nálam..:) Mikor szültél?
26. coci (válaszként erre: 24. - Mirababy85)
2011. máj. 2. 21:39
Azta k***a!! 70ezer???????? ÁÁ annyiért nem kérném fel! Nekem a szülésznő 40.000,- a doki pedig azt mondta, h ő a szülésért nem szokott kérni, de azért egy "-tól -ig" árat tud mondani.. aranyos:) 80-tól... -ig et nem mondott, gondolom a csillagos ég:) Szóval mi 80ezret fogunk adni Neki. De persze majd meglátjuk mit csinál, meg hogy csinál stb... Ha megtudod mennyi a magánszoba majd írd meg légyszi! Engem sajnos nagyon is zavarna (fog is), hogy a szobában lesznek a látogatók! De nem is értem, aki nincs ágyhoz kötve császár vagy akármi miatt, az a hozzátartozóval mért nem tud kimenni.. Bele se akarok gondolni, h úgy szoptassak majd, h idegen palik lesznek ott..
25. Nirvi
2011. máj. 2. 19:39

Gondoltam megosztok én is pár dolgot veletek:)

Én sima 4 ágyas szobában voltam, bár nekem is megfordult a fejemben az alapítványi szoba. De aztán örülök, hogy nem azt választottam.


Volt egy lány, aki bekerült hozzánk a 4 ágyasba, még aznap átment az alapítványiba, de egy nap múlva vissza is jött, mert nem jött be neki:)

Többek között azért, mert ő sem tudott sehova menni(wc, tusolás) max úgy, hogy addig a csecsemősökhöz beadta a babát.

Nem tudott senkivel beszélgetni(mert neki a férje nem sokat tudott bent lenni)


Nekem semmi bajom nem volt a 4 ágyassal. Igaz jöttek néha a látogatók, engem mondjuk nem zavart, mert tökre odafigyeltek ránk. Ha valaki aludt, akkor kimentek a folyosóra beszélgetni pl, vagy nagyon csöndben voltak.


A szülésznő 70.000 Ft????

Úristen...nekem is volt fogadott szülésznőm, ő 30.000Ft-ot kért el. De nem vagyok benne biztos, hogy legközelebb is kelleni fog...

Nem volt vele semmi gond, csak hát nem sokat találkoztunk:)

Az én dokim nem kér pénzt a szülésért. Mondjuk mi adtunk neki(meg szerintem mindenki ad valamennyit)

24. mirababy85 (válaszként erre: 23. - Coci)
2011. máj. 2. 17:32
én máj.21re vagyok kiírva, már nagyon várom. én azért szeretnék alapítványit, h apa is ott lehessen velünk. barátnőm októberben szült az istvánban és sima 4 ágyasba volt. mikor meglátogattam, nekem annyira nem volt szimpi, h konkrétan a mamákon és babákon kívül 8-10 látogató volt egyszerre a szobában. persze lehet, ez mást nem zavarna annyira, csak én nehezen viselném. jó, mondjuk azt a pár napot ki lehet bírni. mi a fogadott orvos helyett az alapítványi szobára tettünk félre. bár a szülésznő így is elég húzós: 70.000ft. ha nem vagyok túl indiszkrét, neked mennyi, az orvos meg a szülésznő?
23. coci (válaszként erre: 21. - Mirababy85)
2011. máj. 2. 15:57
És Te mikorra vagy kiírva?:)
22. coci (válaszként erre: 21. - Mirababy85)
2011. máj. 2. 15:56
május 30-ra. Azt nem tudom sajnos, mert abban már nem is gondolkodtam, az már nem fér bele a keretbe:( Elvileg (dokim mondta) a sima szobák 3-4 ágyasak, remélem normálisakat fogok majd ki:) Egy ismerősöm 1 ágyas szobában volt , ő azt mondta nem volt jó, mert ha fürdött, vagy wc-re kellett mennie, nem tudta kire hagyni a babát...
21. mirababy85 (válaszként erre: 20. - Coci)
2011. máj. 2. 11:02
mikorra vagy kiírva? nem tudom pontosan mennyi az alapítványi szoba?
20. coci (válaszként erre: 18. - Mirababy85)
2011. máj. 1. 13:31
mindkettő!
2011. ápr. 29. 09:04
Sziasztok! Örülök hogy újra éledezik ez a fórum! Én augusztus 9.-re vagyok kiírva, az Istvánban fogok szülni, de a szülészetet még nem láttam. Nem tudja valaki, hogy júniusban indul-e szülésre felkészítő tanfolyam? Úgy tűnik, minden igyekezetem ellenére előbb nem tudok oda jutni hogy rendszeresen eljárjak a foglalkozásokra. A dokim Horváth Tamás. Évek óta hozzá járok. Végtelenül rendes ember. Emberileg is, nemcsak orvosilag és ez nekem nagyon fontos. Csak sajna augusztusban ő szabin lesz... :( Így ha a lányom nem dönt úgy, hogy picit előbb kibújik, akkor marad a fogadott szülésznő az ügyeletes orvossal. Egyenlőre nem izgulok e miatt, mert minden orvos, akivel összefutottam ott eddig, eléggé szimpatikus volt.
18. mirababy85 (válaszként erre: 16. - Coci)
2011. ápr. 28. 15:38
választott orvosod van? vagy szülésznőd?
17. Nirvi (válaszként erre: 16. - Coci)
2011. ápr. 27. 21:44

Én már szültem ott, és nekem utána is tetszett:):)

A következőt is ott szeretném:):)

16. coci
2011. ápr. 27. 21:21

sziasztok!


Én is a Szent Istvánban fogok szülni, most először, ezért még nincs tapasztalatom... voltunk bent megnézni a szülészetet, tetszett (így, h még nem én szültem:) )

15. anian
2011. ápr. 20. 17:00

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy jelenleg Siklós doki mennyit kér egy szülésért? úgy hallottam, mindig megmondja az árat kerek-perec, de nekem nem mondott semmit...

2011. márc. 28. 21:51
Szia! Csak most jutottam odáig hogy benézzek a Hoxára - éppen lakásvásárlásban vagyunk. Ezért is lenne jó egy májusban kezdődő tanfolyam. Félelmetes, hogy mennyi intézni való van ilyenkor. Telefonálok majd a boldog szülésért alapítványhoz, hátha ők tudnak felvilágosítást adni. Új tanfolyam híján meg kiszorítom az időmből és csatlakozom a már zajlóhoz. :)
13. mirababy85 (válaszként erre: 12. - Orsi1971)
2011. márc. 25. 21:36
hello! a szülésfelkészítő jó volt, bár én nem tudtam, hogy egy 6 alkalmas dolog, ha tudom hamarabb becsatlakozunk. de érdekes volt és szimpatikus volt az előadó is. még a férjem sem unatkozott :) én úgy tudom, hogy ha vége egy tanfolyamnak, a következő héten kezdődik a kövi, kivéve minden hónap első szerdáját, mert akkor nincs. én nem találtam sehol sem dátumokat, így csak telefonon érdeklődtem. a tel.szám fent van a boldog szülésért alapítvány honlapján. szerintem nem túl korai neked sem. voltak egészen "friss" kismamák is. remélem tudtam segíteni. :)
2011. márc. 25. 20:52
Szia Mirababy! Szerintem szülhetsz az Istvánban ha pesti vagy és van fogadott szülésznőd. De azért fura, hogy egy ilyen kérdésre nem tudtak válaszolni a szülésfelkészítőn... Egyébként milyen volt? A múlt héten voltam bent UH-n és láttam a szülésfelkészítő plakátját, azaz azt, hogy április végén lesz vége a tanfolyamnak. Szerinted májusban indul új? Én augusztus elején szülök ott (van fogadott orvosom, bár a nyári szabadságok miatt, aminek az időpontjairól még maguk az orvosok sem tudnak igazán, lehet hogy az ügyeletesnél születik majd meg a babám), és úgy gondoltam hogy ez a tanfolyam még túl korai nekem. De ha nem indul több nyárig, akkor lemaradok mindenről. :( Hol lehet dátumok után érdeklődni?
11. Nirvi (válaszként erre: 10. - Mirababy85)
2011. márc. 25. 20:20
Nekem fogadott dokim volt, de én Komáromba jártam hozzá magánrendelésre.
10. mirababy85 (válaszként erre: 9. - Nirvi)
2011. márc. 25. 19:56
köszi a választ! még annyi, hogy neked volt ott fogadott orvosod, vagy az ügyeletesnél szültél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook