Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
219. coci (válaszként erre: 205. - Nic81)
2011. jún. 15. 20:49
Én meg papucsba jöttem haza, mert a cipőbe nem fért a lábam:))
218. coci (válaszként erre: 204. - Nic81)
2011. jún. 15. 20:48
Tényleg, a teát én is ittam!! Van a kórházban mellszívó, de szerintem nincs rá szükség, a babát rögtön cicire teszik, a 3 napot átszopizza! Nekem épp ezért cumi se kellett, de volt a szobába egy baba az egész éjszakát átsírta, neki hoztak be cumit, utána nem sírt:)
217. Orsi1971 (válaszként erre: 216. - Mirababy85)
2011. jún. 15. 20:43
Szia! Aug. 9-re vagyok kiírva. Olyan jó hogy van ez a fórum, rengeteg jó tanácsot kaptam. Én sem vagyok túl édesszájú, meg nagy zabáló sem, de mostanában hyper étvágyam lett. Nem tudom, örüljek-e vagy sírjak ezen. :D Akkor ugye igaz, hogy nem muszáj a szobákban, minden idegen látogató szeme láttára szoptatni, ill. inkább bénázni? Leget a csecsemősökhöz is menni... Szuper!
216. mirababy85 (válaszként erre: 197. - Orsi1971)
2011. jún. 15. 19:50
Szia. Én szombaton jöttem haza az istvánból. Pont egy hete szültem. Ami nekem életmentő volt az a csoki, de rengeteg. Pedig nem vok édesszájú de annyira kellett a szénhidrát h csak na. Rengeteg vizet vigyél. Esetleg úszógumit ha vágnak. Én szoptattam a csecsemősöknél és ott van mellszívó. A többi a listán van. Mikorra vagy kiírva?
215. Orsi1971 (válaszként erre: 214. - 61109a4e1a)
2011. jún. 15. 17:23
Szia! Hányadik hétben vagy? A 12 hetes UH-n főleg nyaki redőt mérnek. Ez alapján relatíve ki tudják szűrni a Down-szindrómát és még 1-2 genetikai rendellenességet. Bár... egy ismerősömnek az első gyereknél azt mondták, biztosan Down-kóros, a másodiknál hydrocephaliát, azaz vízfejűséget jósoltak, és mindkét gyereke gyönyörűen, egészségesen született. (Ez egy vidéki kórházban történt, jó messzire Pesttől:) A 20-21 hetes UH-n a baba belső szerveit ill. azok rendellenességeit nézik: szív, vese, tüdő, a végtagokat, hogy megvan-e az összes ujjacskája, a koponyát - és ha nem túl szégyenlős a pici, akkor a nemét is megmutatja. :)) Én a 12 hetes UH-t egy magánrendelőben csináltattam a nőgyógyászom javaslatára, a 21 heteset a kórházban csinálták meg.
2011. jún. 15. 10:05
Valaki tudna nekem pár szót mondani a genetikai ultrahangról? nekem pár hét múlva kell mennem
213. gyuruke (válaszként erre: 212. - Mirababy85)
2011. jún. 14. 12:21
Juj, Te azon az ágyon szültél? Fú, ülni se tudtam rajta olyan kemény volt.. Minden elismerésem. Engem átirányítottak egy szülőszobába onnan, ott kényelmes ágy volt állítható támlával. Jól jött a 7 órás vajúdás alatt :D
2011. jún. 14. 09:59
Sziasztok. Na van egy kis időm mert Törpike épp cicizik. Nekem a kórház abszolút pozitiv volt. Alternativ szobában szültem, bár nem ajánlom mert nincs szülőágy csak egy nagyon alacsony kőkemény franciaágy ami szörnyü. Azon szültem férjem mögittem ült de a derekam szétment. A kád,labda, kötél jó volt, de mikor rámkötötték az oxit, már nem használhattam ezeket, de nem is segitettek volna. Én nem akartam orditani de a vég'n már csak azt tudtam meg szegény férjem nyakát karmolni. Sajna gátmetszés volt mert lassult manó szívhangja és a zsinór is rá volt tekeredve. De a doki segítségével kinyomtuk. Iszonyú volt. Én még mindig ordítottam h miért nem sír a gyerek, mondták azért nem hallom mert túlordítom. :) na csöndbe maradtam. Rámtették és meg se látszott rajta h túlhordtam meg h akkor született meg. Gyönyörű kisbaba. Ezután pikkpakk ott termett 6 orvos mert a méhlepény nem vált le és rengeteg vért vesztettem, ugyhogy vittek a műtőbe, elaltattak kiszedtek mindent és összevartak hál isten h aludtam. Utána még másfél órát együtt voltunk a szülőszobán a férjem én anyukám meg a baba. Mindenki profi volt. Kaptam egy egyágyas szobát, nem alapitványi, ingyen volt, de mivel kellett mellém állandó felügyelet ezért megkaptam ezt és bent lehettek velem egész nap meg éjszaka anyumék. Nagy segitség volt. A nővérek és mindenki szuper volt. Segitettek mindenben és kedvesek voltak. Az egyiknak adtam is pénzt mert nagyon sokat segitett. Röhej h ilyen lelkiismeretesek és ennyit melóznak ennyire kevés pénzért. Na mindegy. Ennyi kb a sztorink. Szombaton már ki is engedtek. Azota itthon gyönyörködünk a mi kicsi Haramiánkban. Mindenkinek ajánlom az istvánt és az ott dolgozókat.
2011. jún. 14. 08:42

Köszönöm szépen :) Rosszullétek vannak, leginkább este..

Meg szokott fájni a fejem, gyerekkorom óta fáj, de most ugye nem veszek be gyógyszert, az orvos azt mondta algopirint vehet be, de azt meg még iratni kell, meg hát amig anélkül kibirom, nem veszek be semmit :) Fáradt vagyok délutánra :) kb ennyi :)

A te drága kisfiad hogy van?

210. Snido (válaszként erre: 207. - Nirvi)
2011. jún. 14. 08:37
Én 4 hónapja szültem az Istvánban, de én is meglepődve olvasom, hogy szólnak egyes dolgok miatt. Cumiról nem tudok beszélni, de a mellszívót a mi szobánkban is több anyukának javasolták, hogy hozassanak.
209. Nirvi
2011. jún. 14. 08:37

Szia!!:):)

Jajj de jó!!! Gratulálok!!:):) Nagyon örülök neki:):)


Ha van kedved visszajöhetsz ám a fórumra hozzánk, még benne vagy a táblázatban:):)


És hogy vagy? Rosszullétek vannak?:)

2011. jún. 14. 08:33
Sziasztok!Szia Nirvi :) Örülök hogy megtaláltalak :) Nagy az öröm nélunk, jön a mi kicsi babánk, 2012.01.20-ra vagyok kiírva :) Az Istvánba fogok szülni, én amúgy is a kórház területén dolgozom, úgyhogy nem ismeretlen a terep. :) Ti hogy vagytok?
207. Nirvi
2011. jún. 14. 08:25

Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz! Sok boldogságot és egészséget kívánok!!:)


Nekem ez új, hogy szólnak a mellszívó, bimbóvédő, cumi miatt:)


Amikor én voltam(2009) akkor a nővérke kérdezte tőlem, hogy van-e cumink. Mondtam, hogy nincs(mert akkor úgy voltam vele, ha nem muszáj akkor inkább nem kell) és teljesen meg volt lepődve és közölte velem, hogy pedig kéne...

A bimbóvédővel ugyanez volt a helyzet, nem vittem(mert elfelejtettem valahogy) és mondta, hogy pedig milyen jól jönne.(mert az elején nagyon kisebesedett a mellem)

A tejem nekem nem indult be egyáltalán amíg bent voltunk, és nekem kellett járnom fejni. 3 óránként mellszívóval. Emlékszek rá, hogy sárga Medela mellszívójuk volt:)

Mondták is, hogy hozassak be a párommal ha tudok.

Azóta ekkorát fordult volna a világ?

Nagyon durva:)


Viszont valaki itt írta a lepedőt, ami nem ázik át, azt legközelebb asszem én is fogok vinni, ugyanis én nagyon durván véreztem. Bár jöttek és cserélték mindig a lepedőt(mert szóltam) de húzták nagyon a szájukat.

206. nic81
2011. jún. 14. 07:38

Nem is kérdeztem, van fogadott szülésznőd vagy dokid? Érdekel, mert én még ez előtt állok.

Köszi

205. nic81
2011. jún. 14. 07:37

Ja, még egy dolog.

Nekem mindenki azt mondta, hogy abban a ruhában fogok tudni hazajönni, amiben bementem.

Hát én vittem egy másikat, amit még a terhesség előtt hordtam. Persze nem jött rám, de a kimamagatyó meg állati nagy volt. Szóval jobb lett volna valami melegítőalsó vagy ilyesmi :-)

204. nic81 (válaszként erre: 203. - Orsi1971)
2011. jún. 14. 07:34

Szia Orsi!


1-2 ötlet:

Szoptatós tea, ha már unja az ember a vizet, nem tudom megcsinálják-e nektek, mi a csapból engedtünk forró vizet hozzá. Vagy a családból hozott vki készen.

Eldobhatós bugyi, én a DM-ben vettem, elég tűrhető áron. De ha van otthon olyan, amitől szívesen megszabadulnál, ki lehet nevezni eldobhatósnak... :-)

Melltartóból én többet vinnék...

Le a kalappal aki tud kézzel fejni, én nem hagynám otthon a mellszívót.

Egyébként nagyon jó ez a lista, tényleg minden benne van!

203. Orsi1971 (válaszként erre: 202. - Coci)
2011. jún. 13. 20:48
Köszi szépen! Egy dugi-cumin még nagyon gondolkodom...:) Meglátjuk!
202. coci (válaszként erre: 197. - Orsi1971)
2011. jún. 13. 18:03

Szia!A szokásos dolgokon kívül Én javaslom az 1-es pelust, mert a kórházban 2-est adnak! Aztán.. a gyógyszertárban lehet kapni olyan lepedőt, ami nem ázik át..Nekem ez azért kellett, mert hát eléggé véreztem, a kórházban meg nem adtak csak 1x... Popsitörlő nem volt a szobákban!


Én elég gyenge lettem, a szőlőcukor sokat segített!


Vízből vigyél sokat, mert szülés alatt is inni fogsz, de utána napi 3 liter minimum!!


ha cumit, mellszívót, bimbóvédőt vinnél, dugd el mert rád szólnak!

201. coci (válaszként erre: 196. - Snido)
2011. jún. 13. 17:57
Köszönöm:)
200. coci (válaszként erre: 194. - Mirababy85)
2011. jún. 13. 17:57
De jó!!:))) Nagyon gratulálok!!!:)
199. gyuruke (válaszként erre: 194. - Mirababy85)
2011. jún. 12. 17:57
Nagy gratula!!! :)
198. gyuruke (válaszként erre: 197. - Orsi1971)
2011. jún. 12. 16:50

Szia!

Itt van egy lista: [link] Én ezt használtam, szerintem minden benne van :) Kellemes utolsó heteket!

2011. jún. 12. 15:17

Sziasztok! Gratulálok én is a babákhoz! Sok örömötök legyen bennük!

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni. Én is az Istvánban szülök augusztusban, 32 hetesek vagyunk most. Leírnátok nekem, hogy miket tettetek a kórházi csomagba magatoknak illetve a kicsinek? Ti már túl vagytok ezen, és tudjátok mi az ami valóban hasznos, és mi az, amire semmi szükség. Van még időm, de lassan el kellene kezdeni foglalkozni ezeknek a dolgoknak a beszerzésével is.

Előre is köszi minden jó tanácsot!

196. Snido
2011. jún. 11. 19:27

mirababy85, coci és gyuruke!

Gratulálok én is babákhoz! :)

195. nic81 (válaszként erre: 194. - Mirababy85)
2011. jún. 11. 19:07

Szia!


De jó! :-))) Gratulálok a picihez, jó egészséget és sok boldogságot nektek!!!!

Hú, hát az a 11 óra biztos nem volt könnyű. A "paraméterekből" ítélve a szülés vége sem lehetett egyszerű. :-)

De garantáltan megérte!!!

Ha jól vagy/vagytok és van időd várjuk a részletes beszámolót!


puszi nektek!

2011. jún. 11. 16:38

sziasztok!

végre megszületett a kisfiunk: Milán. 06.08-án fél 4kor 11 órányi vajúdás után 3570grammal és 57 cmrel jött a világra. gyönyörű, egészséges baba. ma jöttünk haza.

193. nic81
2011. jún. 9. 07:34

Mirababy 85?


Mizujs? :-)

192. coci (válaszként erre: 191. - Nic81)
2011. jún. 8. 21:18
priviben válaszoltam
191. nic81 (válaszként erre: 185. - Coci)
2011. jún. 5. 21:58

Szia!


De jó hogy túl vagy rajta! Gratula a kicsihez!!! :-)

Örülök a pozitív tapasztalatoknak, ezek mindig megerősítenek abban, hogy jó úton járok a keresgélésben. Szóval azt hiszem megtaláltam azt a helyet, amit kerestem :-)))

Megköszönném, ha elküldenéd a szülésznő számát és ha van kedved/időd, akkor írhatnál róla pár szót.

Köszi!

Jó babázást!

190. coci (válaszként erre: 189. - Gyuruke)
2011. jún. 5. 18:24
én a 104-be:) Sajnálom, h Neked volt negatív :( Mindegy már otthon vagy, most már minden jó és szép:))
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook