Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


159. coci (válaszként erre: 149. - Gyuruke)
2011. máj. 30. 18:36
Nagyon gratulálok Neked és a Picinek is!! :) A szülnő nem Böszörményi Bea volt??
158. coci (válaszként erre: 148. - Mirababy85)
2011. máj. 30. 18:34
Ó még nem sajna:( Veled mizu???
157. gyuruke
2011. máj. 30. 12:11

Köszi Mindenki!

Jó tanácsnak: ami itt fent van kórházi csomag (valamelyik cikk), nagyon jó! Sok higiéniai cucc (dm-ből kézfertőtlenítő, domestos kendő, papír wc-ülőke) nagyon hasznos. Nekem kellemes volt a nedves wc-papír is, kamillás :)

Szoptató párna nem hülyeség mint kiderült! Fekve szoptatni kínszenvedés. Kitörik az ember dereka, nyaka, elzsibbad mindene. Több hálóing és ilyen textil pelenka nagyon jól jön. Sok víz a vajúdáshoz (engednek inni, és én pl. nagyon kiszáradtam).

Hát aludni nem nagyon lehet ennyi baba mellett, de annál jobban értékeli az ember az otthon létet :)

156. gyuruke (válaszként erre: 155. - Thetisz)
2011. máj. 30. 12:08

Szia!


Orvosa válogatja. Olyat keress akkor, akinél lehet. Úgy tudom vállalnak. Nekem már vajúdni se lehetett, mert elfolyt a magzatvíz..

155. Thetisz (válaszként erre: 149. - Gyuruke)
2011. máj. 30. 07:19

Sziasztok!


Tök új vagyok a fórumon, amit úgy találtam, hogy elkezdtünk a párommal beszélgetni a gyerekvállalásról, és én világéletemben rettegtem a szüléstől. Viszont ezek az alternatív szülési lehetőségek megfogtak.

Gyuruke, gratulálok a picihez! :) Egy kérdésem lehetne? Azt olvastam, hogy most már lehet vízben is szülni, ez tényleg így van, vagy csak vajúdni engednek? (Nekem fontos lenne a víz a tágulás miatt...)

154. nic81 (válaszként erre: 149. - Gyuruke)
2011. máj. 30. 06:58

Szia!


Gratulálok a kicsihez, sok boldogságot nektek! :-)

Nem volt egyszerű menet ahogy olvastalak...

Igaz hogy én császárral szültem, de előtte az a 9 óra szenvedés... Nagyon tudom.... :-)))

De túl vagytok rajta és ez a lényeg! Már lehet gondolkodni a kistesón :-DDD

Érdekelnek a részletek, ha van jó tanácsod a "bentléttel" kapcsolatban írj!

Ez a 4 ágyas szoba elég klassz lehet babákkal....

153. Snido (válaszként erre: 151. - Gyuruke)
2011. máj. 29. 22:57
Gratulálok én is! Jó egészséget, sok-sok boldogságot a kis bébihez! :)
152. Nirvi (válaszként erre: 151. - Gyuruke)
2011. máj. 29. 19:22
Gratulálok!:):)
151. gyuruke (válaszként erre: 150. - Mirababy85)
2011. máj. 29. 18:02

Köszi! :) 3180 gr, 54 cm :)

Igen, 5 éjszaka lett.. Hú, bőgtem, mikor bent kellett maradni és berakták a "szoliba". Mondjuk attól is bőgtem, hogy milyen aranyos, szóval általános a bőgés :)

Nem kértem, az elején olyan izgatottak voltunk, hogy nem jutott eszembe, aztán úgy megkészültem, hogy tök mindegy volt hova visznek. De jobb volt, mert mindig volt kihez szólni, egyedül szétuntam volna magam.

Volt sok látogató, de nem zavartak. Enni eszik sokat, aludni is, csak nem éjszaka :D Remélem átáll itthon. Köszi én is még egyszer!!

150. mirababy85 (válaszként erre: 149. - Gyuruke)
2011. máj. 29. 17:52

szia!

nagyon gratulálok Zsombihoz! hány kiló és hány cm? tényleg az a lényeg, hogy minden rendben van és végre otthon lehettek! már nem tudtuk mi van veletek, olyan sokat voltatok bent! nem kértél alapítványi szobát, vagy nem volt? sok látogató volt a szobában? milyen baba Zsombi? jól alszik, eszik? még egyszer nagyon gratulálok! puszi nektek és pihenj sokat )(már amennyit tudsz )

149. gyuruke
2011. máj. 29. 16:17

Szisztok!


Ma jöhettünk csak haza, sajnos volt egy kis sárgulás.. Végre itthon :)))

Hát a kórházi élmények vegyesek. De végülis megvan a baba, egészséges, csak ez számít.

Alternatív szobában kezdtünk, amivel nem sokat értünk, mivel elfolyt magzatvízzel nem ülhettem kádba, többi cuccot meg.. Labda kényelmetlen volt, csak feküdni tudtam. 11-kor raktak fel ballont, de továbbra is lassan tágultam. 6-kor oxitocin, onnantól meg fájások 1-ig (fincsi volt), és 2:10-kor megszületett Zsombi :) A tolófájások már esküszöm jobbak voltak, mint az előző 7 óra! Szülésznő nagyon profi volt!! Őőő, valamilyen Bea. Dokim is ott volt sokat, apuka végig :) MOndjuk csak magammal és a fájdalommal voltam elfoglalva.. De amikor kint volt, semmi nem érdekelt már, elfelejtettem az egészet.

A kórtermek tűrhetőek, fürdőt nem takarították, ágy jó magas (kellemes gátmetszéssel leszállni), dolgozók nagyon vegyesek. Vannak nagyon kedvesek és nagyon bunkók. Pont a 4 ágyasba kerültem, ahol lecserélődött az egész társaság, mire jöhettem én is. Fárasztó azért 4 baba váltott sírása mellett pihenni. Aludni szinte semmit nem sikerült, főleg utolsó éjszaka, Zsombi nagyon aktív volt...

Többiek? Lehet, most vagytok bent? :D

2011. máj. 28. 21:50
Coci: eltűntél. Csak nem megvan a baba?
147. mirababy85 (válaszként erre: 146. - Kismakika)
2011. máj. 27. 15:47
fogadott szülésznőm van, dokit nem akartam.
146. kismakika (válaszként erre: 145. - Mirababy85)
2011. máj. 27. 14:09

az jó.

Végül kinél szülsz? szülésznő? lehet, h már írtad, de rég jártam itt.

145. mirababy85 (válaszként erre: 144. - Kismakika)
2011. máj. 27. 14:00
VI.kerben lakunk, úgyhogy kb 10-15 perc a kórház. lépcsőzök minden nap, mert a 2-on lakunk, de semmi. én is szedem a homeós bogyókat és abszolút hiszek is benne. a málnalevél teát abbahagytam, mert nagyon megfogott.
144. kismakika (válaszként erre: 143. - Mirababy85)
2011. máj. 27. 13:58

Jaj, tényleg. merre laksz? Időben mennyi a kórház?

lépcsőzés? Nekem a 2. úgy indult. Meg málnalevél-tea, meg homeós bogyók. Persze én hittem is benne.

A 3. 45 perc alatt született meg.

143. mirababy85 (válaszként erre: 142. - Kismakika)
2011. máj. 27. 13:48
itt mindenki az istvánban. azért indult a fórum. itt csak meled van, szél az nincs. na tornázok egyet hátha megindít vmit! :)
2011. máj. 27. 09:24

Szép napot nektek! Hogy viseled a mai időt? vagyis nálunk meleg, de nagyon szeles idő van. Este meg hidegfront!

Te hol szülsz? Mert lemaradtam.

141. mirababy85 (válaszként erre: 139. - Kismakika)
2011. máj. 26. 22:42
Igenigen. Ebben bízom én is. :)
140. coci (válaszként erre: 138. - Mirababy85)
2011. máj. 26. 22:04
írok majd, ha a kórházban nem találkozunk:) Gyuruke lassan otthon lesz szerintem! De jó Neki:) Én se szeretem ha kérdezgetik, h egyben vagyok-e még, de hát most mást nem tudnak kérdezni:)A mai CTG-n nem volt fájás, meg mozgás se nagyon:( Jöv7től 2 naponta mennem kell:(
2011. máj. 26. 21:14
Kitartást Csajok! Holnap jön a hidegfront! :)
2011. máj. 26. 15:03

én már nagyonnagyon türelmetlen vagyok, sajnos. annyira szeretném már a karomban tartani a Picikémet! de hát nem rajtam múlik. fekvés nehéz, alvás kevés az állandó pisilés miatt. és állandóan kérdezgetik, h megszültem-e már és mikor mondom, h még nem, akkor elkezdenek sajnálkozni. ettől meg tudok őrülni. :)

kitartást coci! aztán szólj ha történik vmi! persze ha tudsz. vajon mi van gyurukevel? biztos megszült már. nagyon kíváncsi vagyok hogy ment neki!

137. coci (válaszként erre: 136. - Nic81)
2011. máj. 25. 16:29
sajnos változatlan:( Ma 5 óta fenn vagyok, 2x voltam boltba (egy jó nagy kerülővel), főztem, takarítottam. Most leszakad a derekam, fáj a hasam, de nem érzem, h hamarosan szülnék:(Remélem legkésőbb a kiírt időpontig (05.30.)meglesz a Bébi:) Alvás nehézkes, de nappal általában pótolom:)
136. nic81
2011. máj. 24. 22:15

Coci? Mirababy85?

Mi újság?

Bocsi, gondolom már elegetek lehet abból, hogy mindenki ezt kérdezi... :-)

A legnehezebb ez az utolsó időszak,csak várni...

Alvás megy még? Vannak emlékeim...

Kitartás! Azért gyorsan eltelik ám ez a pár nap!

:-)))) puszi

135. nic81 (válaszként erre: 130. - Mirababy85)
2011. máj. 24. 22:11

Szia!


Köszi szépen a telószámot! :-)

134. coci (válaszként erre: 133. - Mirababy85)
2011. máj. 24. 18:00
Én 30-ára, de jó lenne előbb... Sajna egyelőre nem érzem úgy, h mostanság szülnék, pedig már nagyon türelmetlen vagyok:(
133. mirababy85 (válaszként erre: 132. - Coci)
2011. máj. 23. 17:35
Szia. Uh alapján 21re. De terminus alapján jun.2. Ugyhogy még van idő, de már elkezdtem tágulni. Remélem hamarosan szülök. Te? Hogy vagytok?
132. coci (válaszként erre: 130. - Mirababy85)
2011. máj. 23. 15:28
Szia, Ti még mindig egyben?:) Mikorra vagy/voltál kiírva??
131. coci (válaszként erre: 129. - Nic81)
2011. máj. 23. 15:27
Ne aggódj, az Istvánról évekkel ezelőtt írtak rosszat (akkor csak rosszat), de most csak jót olvasni... Én mikor bent voltam a szülészeten körülnézni nagyon kedvesek voltak, és érdekes, de maga a hely is valahogy megnyugtatott (lehet, mert akkor még nem én szültem). A dokim is nagyon rendes, és más is dícséri az ottani dokiját... Én nem bánom, h az Istvánt választottam. Remélem most már mielőbb lesz személyes tapasztalatom is:)
130. mirababy85 (válaszként erre: 128. - Nic81)
2011. máj. 23. 15:10
Sok kismamája van, de biztos elvállal. Elküldöm privátban az elérhetőségét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook