Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


99. gyuruke (válaszként erre: 96. - Coci)
2011. máj. 20. 14:39
:))) Levente nekem is nagyon bejön, csak meg vagyok lőve a vezetéknévvel... Nem ismerem. Nekem Kodaj Imre. Hát, ha szabad lesz, lehet. Sok érv van mellette, meg ellene is (hogy 1. babánál nem olyan jó), de talán jobb lenne.
98. coci (válaszként erre: 93. - Nic81)
2011. máj. 20. 14:36
steril okok miatt... megmutatják h fejd kézzel!! Szóval fejni kell, de nem szabad a mellszívóval... én csak azt nem értem, h mellszívót ne, de boldog boldogtalan bemehet oda ahol a kisbabák is vannak meg pl szoptatsz... hát én tuti nem fogok úgy fejni, h közönségem van...
97. coci (válaszként erre: 92. - Nic81)
2011. máj. 20. 14:34
nem, ezekre járhatsz otthon, csak terhesgondozásra kéne 4 hetente járnod Pestre
96. coci (válaszként erre: 90. - Gyuruke)
2011. máj. 20. 14:33
Majdnem Zsombi lett:) Levente lesz. Ruttner Zoltán az orvosom. Alapítványi szobában leszel vagy simában?
95. nic81
2011. máj. 20. 14:29

Mirababy85!


Ha jól olvastam nincs fogadott dokid, csak szülésznőd. Biztos tök jó lesz így, ez jó ötlet. Nekem is volt szülésznőm (doki is, de inkább hagyjuk, kb. 5-5 percre jelent meg...)rengeteget segített, végig ott volt a vajúdás alatt (reggel 7-től du. 4-ig). Lehet hogy én is csak szülésznőt keresek, kérdés hogy fogadott doki nélkül is vállal-e majd...

94. nic81 (válaszként erre: 91. - Mirababy85)
2011. máj. 20. 14:19

Rossz tapasztalatok:

Érdekes ez az egész kismamás, anyukás dolog. :-) Sok dolog történt, amit nem akartam vagy nem tetszett a kórházban. Pl. nem akartak elaltatni a császárnál, üvöltöztem a dokival, hogy "aláírtam a papírokat, ne szórakozzanak velem" vagy nekem nem hozták ki a babát éjszaka szoptatni, mert "úgysincs tejem"....

De valahogy akkor és ott csak az számított, hogy Levivel minden rendben. És biztos hülyén hangzik, de most hogy tervezgetjük a kistesót, MOST jöttek ki ezek a sérelmek és tökre megvisel...

Olyan helyen szeretném világra hozni a kistesót, ahol mehet minden úgy, ahogy én szeretném :-)

93. nic81
2011. máj. 20. 14:04
Miért nem szabad mellszívót bevinni a kórházba? Ez nekem teljesen új. Na, nálunk ez nem tilos, sőt a lefejt anyatejet (állítólag...) oda is adják a babának...
92. nic81 (válaszként erre: 86. - Coci)
2011. máj. 20. 14:02

Van egy csomó ismerős, barát, akik Pesten laknak. Gondoltam már rá én is, hogy majd meglepem őket pár napra :-D

Jó kérdés a doki! Ha lenne választott dokim, attól szerintetek intézhetném itthon a vérvételt, cukorterheléses vizsgálatot stb. Vagy mindent Pesten kellene?! Ha igen, akkor csak a vége felé keresnék dokit (ha van aki így is vállal), mert nem győzném az utazgatást...

91. mirababy85 (válaszként erre: 83. - Nic81)
2011. máj. 20. 13:42
egyébként abszolút meg tudom érteni, h bevállalsz egy két órás utat, ha rossz tapasztalatod volt a múltkor. pont monda a szülésznőm, aki az istvánban vezet szülést, hogy nála is van most 4 olyan kismama is, aki vidékről jár fel és az istvánban fog szülni. én nagyon bízom benne, h tényleg olyan jó szemléletű kórház, mint amiket mondtak, de pár napon belül kiderül. mindenképpen megírom majd milyen volt. nekünk első baba lesz.
90. gyuruke (válaszként erre: 88. - Coci)
2011. máj. 20. 11:15

Az jobb! Ki a dokid? Hú, hogy utálok ctg-re járni Istvánba..

Igen, és igen, felének már megvan a baba :)

Nekem 23. a kiírt időpont, aztán meglátjuk.. Zsombi lesz :) Nálatok mi lesz neve?

89. coci (válaszként erre: 87. - Gyuruke)
2011. máj. 20. 11:09
én 24-re tervezem a szülést, igaz 30ra vagyok kiírva, de majd most gyakorlom a vonzás törvényét:) lehet találkozunk, h fogják hívni a babád??
88. coci (válaszként erre: 87. - Gyuruke)
2011. máj. 20. 11:06
én magánrendelőben, nem a kórházban voltam...Ha jól emlékszem, Te tag vagy a "Májusi csodák" klubban, ugye? Ha igen, h állnak a többiek, sokan megszültek már???amíg fórum volt bele.bele olvasgattam mit írnak:)
87. gyuruke (válaszként erre: 82. - Mirababy85)
2011. máj. 20. 08:57

Akkor én is Neked! Finom meleg idő van, napocska kicsalogathatná őket.. UH alapján.


coci, én is tegnap voltam :) Lehet összefutottunk. Te reggel vagy napközben voltál? Mellszívót én is hallottam, de azért érdemes becsempészni, nehogy szétrobbanjon az ember az elején.. Legalábbis ezt ajánlotta barátnőm, aki ott szült.

86. coci (válaszként erre: 83. - Nic81)
2011. máj. 20. 08:02
nincs pesti rokon? Esetleg a várható időpont előtt egy héttel felcuccolnál... Dokit is választanál? Csak mert a végén hetente kell járni, de gondolom ezt Te úgyis tudod:)
85. coci (válaszként erre: 76. - Mirababy85)
2011. máj. 20. 07:58
egyébként Pesten nem csak az István baba barát.. több ilyen kórház is van. Nyírő, Uzsoki pl..
84. coci (válaszként erre: 79. - Mirababy85)
2011. máj. 20. 07:56

Szia, sziasztok!


Köszönöm az érdeklődést, még egyben vagyunk... tegnap voltam a 3. ctg -n végre voltak összehúzódások és a baba is mozgolódott:) Már nagyon várom, h megszülessen, 30-ra vagyok kiírva, de jöhetne előbb:) Jah, ha esetleg valakinek újdonság, nem lehet az Istvánba mellszívót vinni!!!

83. nic81 (válaszként erre: 76. - Mirababy85)
2011. máj. 20. 07:18

Hello

Bocsi, szerettem volna válaszolni tegnap neked is , de pont felébredt Levi.

Szóval nézelődtem mi lenne a legközelebb, de bababarát intézmény egyszerűen nincs! Annyira hihetetlen, de Pestre tudnánk eljutni a legegyszerűbben. Ez van. :-((((

Írtátok sokan a "B"tervet. Gondoltam arra, hogy talán Vásárhely szóba jöhetne. Persze sajna az sem bababarát :-( Majd kérdezősködöm...


Nagyon szorítok a babához, remélem minden könnyen megy majd. Első csemete? :-)

Majd mesélj hogy tetszett az István kórház, na és persze a szülés :-D

2011. máj. 19. 21:24
szorítok, hogy kibújjon 7végén. én szombatra vagyok kiírva, de nagyon kíváncsi vok meddig óhajt bent maradni?! uh, vagy terminus alapján vagy hétfőre kiírva?
81. gyuruke (válaszként erre: 79. - Mirababy85)
2011. máj. 19. 18:55
Nemnem, sajnos még nem. Ma voltam ctg-n, semmi méhtevékenységet nem mutatott.. Hétfőre vagyok kiírva, úgyhogy hétvégén kibújhatna a kismanó.
80. Nirvi (válaszként erre: 77. - Nic81)
2011. máj. 19. 18:25

:):)


Igen már írtam korábban is, a dokim Dr. Kosztin Árpád volt, a szülésznőm Diószegi Éva.

Mindkettővel nagyon meg voltam elégedve, a kis tesónál is őket fogom választani:)

Bár a szülésznőben nem vagyok biztos....az majd az anyagi helyzettől is függ:)


Szerintem nem fogod megbánni, ha az Istvánt választod, főleg ha tudsz alkalmazkodni a körülményekhez, ahogy írtad is:)

Nem egy koncentrációs tábor, de nem is egy luxus szálloda.

Viszont a hozzáállás példaértékű.


Azért tényleg nem árt, ha van egy B terv:) Mert két óra alatt sok minden történhet:):)

De szerintem azt is meg lehet beszélni a dokival(ha kedves) hogy esetleg pár nappal a kiírt időpont előtt(ha addig nem indul meg a szülés) akkor befeküdhess. Bár az én dokim erre azt mondta, hogy nála senki nem szült meg még út közben, ne izguljak oda fogok érni:D:D

2011. máj. 19. 16:34
coci, gyuruke hol vagytok? babáztok már? ha igen, gratulálok és várom az élménybeszámolót, ha majd lesz kedvetek leírni. mi még egyben vagyunk, de szombatra vagyunk kiírva....
78. nic81 (válaszként erre: 75. - Snido)
2011. máj. 19. 14:48

Hát igen. Remélem a kisfiam nem fog nagyon hiányolni. :-D Szerencsére szeret "mamázni" :-)

Gondolkodom mi legyen a "B" terv.... Maradjon Orosháza? Hát.... Nem lenne jó....

77. nic81 (válaszként erre: 74. - Nirvi)
2011. máj. 19. 14:46

Szió!


Tök jó ilyet hallani, hogy van más is aki "bátor" volt és bevállalta az utazást. :-))))

Egyre inkább úgy érzem, hogy menni fog a dolog! :-DD

Nagyon bízom benne, hogy bejön az István kórház, rengeteg jót hallani róla.

Nagyon tudok alkalmazkodni (azt hiszem... :-D), a látogatók nem hiszem hogy zavarnak majd, a szobatársaknak pedig külön örülök. Itthon is csak ők tartották bennem a lelket, nélkülük tuti befordultam volna. Sokat nevettünk, ami tényleg gyógyít!!!! :-)

Nekem tényleg a szemlélet a fontos. odaadják a babát szülés után, nincs tápszer, cukros víz stb.


Köszi a biztatást! :-)


Ja, tényleg! Ki volt a dokid ha nem titok? Szülésznő? Elégedett voltál velük? Nem tudom lehet hogy régebben leírtad már....

76. mirababy85 (válaszként erre: 73. - Nic81)
2011. máj. 18. 13:49

szia!

én pár nap múlva fogok szülni az Istvánban és én is a a szemlélete miatt választottam. én pesti vagyok, nekem így egyszerűbb. szerintem a 2 óra az egy kicsit sok utazás, mert ha vmi probléma van,(bár ne legyen) akkor kell, h a közelben legyen a kórház. pesten csak az istván bababarát, de vidéken több kórház is van, ami az. esetleg nézz szét, h közelebb nincs-e olyan kórház ami bababarát lenne. persze ez csak egy vélemény. de ha úgy dötesz, h bevállalod, legyen b tervben egy közeli intézmény.

75. Snido (válaszként erre: 72. - Orsi1971)
2011. máj. 18. 09:44

A család távolsága szerintem kevésbé döntő érv, mert én pl. akkor szültem, amikor látogatási tilalom volt. Azt a pár napot meg igazán ki lehet bírni. Persze a "B" tervvel egyet értek!

Nic81: szerintem bevállalható! :)

74. Nirvi (válaszként erre: 71. - Nic81)
2011. máj. 17. 22:14

Szia!


Bár mi nem 2 órára lakunk Pesttől, "csak" 1-re, de én bevállaltam:)

Semmi pénzért nem szültem volna az itteni kórházban.

Én azt mondom, ha Te úgy érzed, hogy be mered vállalni az utat, akkor hajrá:)

Szerintem nem fogod megbánni:)


Persze itt is kihangsúlyozom, hogy hozzáállás kérdése:)

Nekem megérte utaznom 1 órát:)

Szerencsére oda is értünk:D Pedig paráztam, hogy mi van ha nem...:):)

73. nic81 (válaszként erre: 72. - Orsi1971)
2011. máj. 17. 21:45

Szia!


Köszi a gyors reagálást! :-)

Az út kb. 2 óra. Szóval ebben az esetben nem kevés.

Tényleg nem tudom mi lenne jó. Sajnos úgy érzem, hogy ami itt megy az számomra elfogadhatatlan. Mármint Oh-n. Nem akarom részletezni, ez a fórum nem erről szól... Röviden mindenben (és ez nem túlzás!) a tökéletes ellentéte az István kórháznak. Durva mi? :-)

Amikor először olvastam erről a helyről, el sem akartam hinni, hogy ekkora különbségek vannak a szülészetek között nálunk. Naiv vagyok nagyon ezek szerint, nem is gondoltam rá hogy másik városba menjek szülni.

Így lettem császáros a kisfiammal, amit nagyon sajnálok, mert 1 nappal léptem túl a kiírt időpontot és azonnal indították a szülést, aminek ez lett a vége. Nem kellett volna hagynom, most már tudom. Mivel ezen változtatni úgysem tudok, megpróbálok a jövőben okosabban választani/dönteni...

Remélem sikerül...

72. Orsi1971 (válaszként erre: 71. - Nic81)
2011. máj. 17. 19:05
Szia! Hát, szerintem azt kellene eldönteni, hogy mennyire tudod elviselni a családod távolságát erre a pár napra, illetve mi van akkor, ha nem menetrend szerint érkezik a baba, és sietni kell a kórházba. Nem tudom, mennyi idő alatt lehet Orosházáról Pestre érni, de szerintem kellene mindenképpen egy "B" terv is, ha lehetséges.
71. nic81
2011. máj. 17. 13:40

Sziasztok!


Új vagyok még a fórumon. Hátha van már valakinek tapasztalata az én estemmel kapcs.

2009-ben szültem Orosházán a kisfiamat. Sajnos nálunk elég vacak a szülészet, már nagyon megbántam, hogy nem kerestem jobb helyet.

Most viszont tervben van a kistesó! De addig nem is fogunk hozzá a baba-projekthez, amíg egy megbízható helyet nem találunk.

Nagyon teszik az István kórház szemlélete.

Viszont amit nem tudok könnyen eldönteni, hogy szerintetek nagyon gáz a távolság? Vagy bevállalható? Volt már esetleg valaki közületek aki hasonló cipőben jár(t)?

2011. máj. 17. 12:11
de eltűnt mindenki! csak nem érkeztek meg a babák? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook