Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. nov. 4. 15:34

A mai ultrahangon a jobban már 20as tüszők is látszottak. A balban is nőttek ❤. Már 15ösök is vannak.

Szerdára tolódott a leszívás, de ez nem baj.

Még mindig nem érzek semmit,de már ezen nem aggódom.

Megint hiánycikk a Cetrotide,mint nyáron.

Ne ilyedjetek meg,ha ezt meghalljátok,mert szerencsére most van helyettesítő.

Mindig Garnier jut eszembe. 😁 de Ganirelix.

Olyan egyszerű előretöltött fecsi,mont anno az Orgalutran volt.

Kényelmesebb is,mint a Cetrotide,nem kell keverni.

39027. Csillax2022 (válaszként erre: 39026. - Sz*)
2022. nov. 3. 17:15
Teljesen igaz!
39026. Sz* (válaszként erre: 39025. - Csillax2022)
2022. nov. 3. 16:44
Igaz hogy a beültetések után de én megtanultam hogy akármilyen tünetem van vagy épp nincs akármit is jelenthet...arra értem hogy nemtudtam eldönteni hogy az a jó ha érzek valamit vagy ha nem!?
39025. Csillax2022 (válaszként erre: 39023. - Sz*)
2022. nov. 3. 16:24

Koszönöm Sz* és Panna07.


Azt hittem,hogy már újat nem mutathat nekem a lombik,de tévedtem.

39024. Sz* (válaszként erre: 39022. - Ujmzu)
2022. nov. 3. 14:44
Kaptál stimulációs lapot? Azon rajta kell lennie mikor mit kell beadni. Nekem nem volt Ganirelix,nem ismerem sajnos.
39023. Sz* (válaszként erre: 39020. - Csillax2022)
2022. nov. 3. 14:42

Szia!

Én se éreztem stimulációk alatt semmit.Pedig legutóbb long protokolom volt szóval bőven szurkálhattam magam,abból 12 szívtak le.

39022. Ujmzu
2022. nov. 3. 13:52

Sziasztok!

Ma vagyok a stimuláció 7.napján, és idáig Ovaleap-el szúrkáltam magam délután, majd tegnap óta Ganirelixel reggel. Holnap kell mennem UH-ra és laborra. Vérvétel előtt beadhatom magamnak a Ganirelixet?

Köszönöm! :)

39021. Panna07 (válaszként erre: 39020. - Csillax2022)
2022. nov. 3. 12:44
Szia! Én nem éreztem semmit a stimu során, és lett 13 tüszőm, abból 9 érett petesejt lett. Ne aggódj, biztos jól alakulnak a dolgok!
2022. nov. 3. 09:25

Sziasztok!

Ma vagyok a stimuláció 9.napján.

Kicsit elcsúszott a két petefészek érésben. Tegnap voltam UHn, az orvos azt mondta,hogy az egyik petefészekben nem növekednek úgy,ahogy vártuk.

Az előző stimulációk alatt már a 6.nap körül feszült a hasam és nagyobb is volt.

Ehhez képest most a 4-7.nap között egy kicsit éreztem a pf-em, de azóta semmit sem érzek.

Volt már valakinek ilye tapasztalata,hogy növekedtek a tüszők,viszont nem érezte? Vagy ez a stimuláció talán nem vezet leszíváshoz?

Holnap megyek UHra, szóval megtudom, de addig hátha okosabb lennék általatok.

Sokadik lombik, összeszedtem magam,bizakodtam,erre most jön ez,ami még sosem volt. Nem érzem a stimulációt...

39019. Ujmzu (válaszként erre: 39018. - Panna07)
2022. okt. 30. 20:59
Ó, gratulálok a kislányhoz :) köszönöm a tippeket! :) hirtelen csöppentem bele ebbe, nem volt sok időm utána olvasni. Nagyjából a konzultació után már kezdtük is. Valamiért arra számítottam, hogy ahogy eddig is, sok hetes várakozás, még néhány vizsgálat, és konzultáció vár még rám, de hát igaz, adja magát a dolog, hogy petevezeték elzáródas miatt nagyon sokmindent nem lehet tenni. Mégegyszer köszönöm a tanácsot! :)
39018. Panna07 (válaszként erre: 39015. - Ujmzu)
2022. okt. 30. 19:39
Szia! Egyrészt az jó, hogy ha sok tüsző indult növekedésnek, mert a megtermékenyített petesejtek egy része osztódás után lemorzsolódik. Leírom nálam hogy volt. 13 tüszőt szívtak le, abból 9 petesejt volt érett, a többi kicsi volt, azért voltak éretlenek. Azt tudni kell, hogy nem egyforma ütemben nő az összes tüsző. Szóval a 9 petesejtemet megtermékenyítette a biológus, és abból 6 embrió osztódott megfelelően, 3 napokig jutottak, mert úgy jött ki a leszívás napja (keddi nap volt, így pénteken muszáj volt beültetni). Kettőt frissen ültettek be, négyet lefagyasztottak. Az utolsó 2 embrio beültetése sikerült, egy kislányunk született. Szóval ezért is az a cél a stimulacióval, hogy több tüsző legyen. De persze esély mindig van, akkor is, ha kevesebb petesejtet szívnak le. Pl ismerek egy nőt, akitől 40 évesen négyet szívtak le, mind a 4 megtermékenyült és mindből 3 napos embrió lett, es neki is kislánya született. Visszatérve az első mondatomra, a sok tüsző esetén figyelni kell arra, hogy fennállhat a túlstimuláció veszélye, figyelni kell a tüneteket, mint nehéz légzés, fájdalom a hasban, mellkasban. A túlstimus tüneteket valamennyire el lehet kerülni bizonyos praktikákkal, mint sok vízivás (napi 4 liter legalább) és sok fehérje bevétel. Ezt lehet élelmiszerrel mint túró, csirkemell, de egyszerűbb fehérjeporral, én is azt ittam, vannak finom ízesített porok. Ezt már elkezdheted most is. Sok sikert! Ha van még kérdésed, nyugodtan írj.
39017. Ujmzu (válaszként erre: 39016. - Sz*)
2022. okt. 30. 18:11
Köszönöm szépen! Kicsit megnyugodtam így :)
39016. Sz* (válaszként erre: 39015. - Ujmzu)
2022. okt. 30. 17:13

Szia!

Az jó hír ha sok tüsződ van, abból lesz majd a petesejt leszívás.Ha több van akkor nagyobb az esély is :)

39015. Ujmzu
2022. okt. 30. 16:56

Sziasztok!

Pénteken voltam vizsgálaton, megkaptam a szükséges hormonokat, viszont elhangzott egy félmondat, miszerint elég sok a tüszőm. Nem nagyon volt időm rákérdezni, mert egyből mennie is kellett a doktorúrnak, de vajon ez mit jelenthet? Vagy miben befolyásolja az eseményeket? Kétoldali petevezeték elzáródásom van, nincs más lehetőség csak a lombik. Eléggé izgulok, de inkább csak a logisztika miatt, mikor hová kell menni, mert annyira sokmindent nem árulnak el, én meg gyakran azt sem tudom hol vagyok :D

39014. Sz* (válaszként erre: 39013. - Viki0817)
2022. okt. 29. 10:39
Szia! Érdemben nem tudok hozzászólni mivel nálunk nem találtak semmit(mégis lombikos vagyok) De sok sikert és szerencsét kívánok Nektek hogy sikerüljön!🙂
39013. Viki0817
2022. okt. 28. 18:43
Sziasztok! Most találtam erre a topikra. Szabados dokihoz járok a BMC-be. Már túl vagyunk kismillió vizsgálaton. 3 spontán terhesség után szeretünk volna mégegy babát, de 3 éve csak vetélések, és kémiai terhességeim vannak. Nálam IR, antifoszfolipid szindróma, fokozott NK funkció derültek ki, valamint hiszteroszkópián sövényt távolítottak el. A férjemnél semmit nem találtak. Most megismétlik sperma vizsgálatot, de ez alkalommal dns fragmentáció is lesz. Meg a hormonos laborokat. Aztán január indul a lombik.
39012. FDRebeka
2022. okt. 24. 17:07

Sziasztok.

A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karának ápoló hallgatója vagyok. A szakdolgozatomhoz a kutatásomat, olyan nőkről írom, akik több, mint egy éve próbálkoznak gyermekvállalással sikertelenül. Szeretném megkérni azokat a nőket, akik ezzel a problémával küzdenek, hogy töltsék ki a kutatásomhoz a kérdőívemet.

A kutatásom teljesen anonim módon történik. A kérdőív kitöltése körülbelül 10 percet vesz igénybe.

Előre is köszönök minden kitöltést.

[link]

39011. Orgona87 (válaszként erre: 38991. - Aniroz)
2022. okt. 11. 23:53
Fizetős vervetelek. Synlabba le tudod vetetni őket.
39010. Orgona87 (válaszként erre: 38991. - Aniroz)
2022. okt. 11. 23:51
Szia! Nekem 3 inszem és 2 sikertelen lombikom volt pont amiatt mert nem vizsgáltak ki rendesen. Az alap vizsgálatok megvoltak amiket kérnek a bmcbe. A 2. sikertelen lombik után kérdeztem meg a dokit, hogy volna e még valamilyen vizsgálat amit ajánlana. A képeim között látod azt a papírt amit a kezembe adott akkor. Ha ezt a kérdést előbb felteszem neki, akkor elég sok csalódástól megkímélem magunkat. De mivel nem tettem meg előbb , így mentünk tovább futószalagon újabb vizsgálatok nélkül. Én itt a csoportban is rengeteg vizsgálatról hallottam a többiektől amit az orvos nekem nem mondott , csak miután rákérdeztem. Végül az immunpanel vizsgálaton derült ki nálunk a probléma. Gyógyszeres kezelést kaptam és pár hónappal később spontán terhes lettem. Azóta már a második kislányom is megszületett szinten spontán terhességgel. Évekig küzdöttünk értük és sose sikerült.
39009. Sz* (válaszként erre: 39008. - Aniroz)
2022. okt. 4. 09:49

Bocsi most esett le hogy beültetés előtti pár napig maradtak meg.

Érdekes hogy nem mondanak rá semmit, biztos erre is van amit meg lehet vizsgálni.

Nézzesd meg akkor amiket másik lány tanácsolt,én sajnos nem tudok okosat mondani nekem ilyen nem volt.

39008. Aniroz (válaszként erre: 39000. - Sz*)
2022. okt. 3. 17:02

Koszonom!


A 2-4 napos infot a biologus mondta.


A kotekezo vizsgalatokon kivül nem kertek/ mondtak semmit....meg kerdesre sem. Minden ertekem jo.

39007. Aniroz (válaszként erre: 38999. - Panna07)
2022. okt. 3. 16:55
Koszonom!!!!!
39006. Picijenci (válaszként erre: 39005. - Sz*)
2022. szept. 30. 14:05

Köszi szépen a válaszokat. Az a baj, hogy HR-es vagyok és túl gyorsan átlátok az ilyen “nem szeretnék róla beszélni”-ken, meg sajnos ilyen az igazgatóm is. Azt meg nem szeretném, hogy körözzenek a keselyűk a székem felett, hogy ki ülhet majd bele “holnapután”, ezért jött a remek ötlet, hogy valami igazán kreatívat kellene hazudni addig is😅😅

Viszont Neket gratulálok! ☺️

39005. Sz* (válaszként erre: 39001. - Picijenci)
2022. szept. 30. 11:28

Szia!

Sima cserével nem megoldható? Illetve tudod hogy megkérdeznék miért nem tudsz aznap menni?


Én az első kezelés alatt nőgyógyászati gondokra hivatkoztam hogy úgy nézki lesz egy kis műtétem ez miatt kell sürűbben dokihoz járnom.


Utána más munkahelyre kerültem de a másodiknál jól jöttek ki a szabadnapok így az "titokban" lezajlott.

A 3 alkalmat pedig félve de elmondtam, szerencsére nagyon jól fogadta a vezető (nő) szorított és mondta hogy megoldjuk mikor mennem kell de nálunk cserével megoldható volt és most 16 hetes vagyok☺️🙂


Ha nem vagy már próbaidő alatt akkor nem rúghatnak ki terhesen illetve ha viszel igazolást hogy lombik kezelésre jársz akkor elvileg 6 hónapra védett vagy és biztosítani kell azt a napot mikor vizsgálatra mész. Ezt olvastam pár hónapja mikor nemtudtam én sem hogy elmondjam vagy sem.

39004. Sz* (válaszként erre: 39002. - Katalin28)
2022. szept. 30. 11:15
Szia! Nekem nem most volt az első de úgy emlékszem 2-3 hónapra adták.
39003. Katalin28 (válaszként erre: 39001. - Picijenci)
2022. szept. 30. 06:21

Szia!


Én az előző kezelések alatt mindig csak annyit mondtam, hogy "női (egészségügyi) gondjaim vannak, nem szeretném részletezni". Ezt többnyire tiszteletben tartották, de ha kérdezősködtek, mindig csak annyit mondtam, hogy "nem szeretnék beszélni róla".

39002. Katalin28
2022. szept. 30. 06:14

Sziasztok!


Kért mostanában valaki időpontot első konzultációra? Mennyi időre adnak?

39001. Picijenci
2022. szept. 29. 18:04

Sziasztok,

Ide járunk mi is, viszont kicsit off-topic, de szükségem lenne néhány kreatív és bevált ötletre, mire lehetne hivatkozni a távolléteknél, ha még semmiképp nem akarom beavatni a munkáltatót?

Köszi szépen! :))

39000. Sz* (válaszként erre: 38997. - Aniroz)
2022. szept. 27. 13:01

Méh tükrözésnél a méh belsejét vizsgálják,van e valamilyen eltérés (összenövés, polip,mióma) ez is akadályozhatja a teherbeesést, barátnőmnek pl.ilyen miatt ment el 2x is a baba pár hetesen.


Honnan tudod hogy neked 2-4 napig maradnak meg?

Egyébként az intézetben kellene segíteniük hogy milyen vizsgálatokra van szükség mielőtt lombikba vágtok/vágtatok.

3.lombik előtt nekem is szükség volt a tükrözésre.

38999. Panna07 (válaszként erre: 38991. - Aniroz)
2022. szept. 27. 10:37
Szia! Ha arra gondolsz, hogy a megtermékenyített petesejt nem fejlődünk 3-4 nap után, akkor ezeket kellene vizsgálni: nálad 3 pontos cukor és inzulin terhelés, mert inzulin rezisztencia ronthatja a petesejtek minőségét. Férfi oldalon pedig Dns fragmentáció teszt. A férfi Dns a 4. napon kezd el “dolgozni” a petesejtben, ezért ez is lehet egy ok, hogy nem fejlődnek tovább. Ezen lehet segíteni speciális spsemium szelekcióval. Azt is tudni kellene, hogy mekkora az FSh, Lh és Ösztradiol szinted. Q10 nagyobb dózis szedéssel pedig lehet segíteni a petesejtek minőségét.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook