Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki gyerkőcének gyógycipőt írt fel az ortopédus... fórum

Aki gyerkőcének gyógycipőt írt fel az ortopédus... (beszélgetős fórum)


12. kiscsirke (válaszként erre: 11. - Serry)
2009. nov. 30. 14:46
Na jó, de nem értem. Ugye 1 évben csak 1 cipőt -írhatnak fel a dokik. És vény nélkül pedig nem lehet ilyenhez hozzájutni...(ez biztos?), de az én gyerekem ha még nagyobbat is csinálnak, akkor is fél év alatt kinövi. Tehát fél évig megint romoljon az állapota, ha fél év alatt nem javul a helyzet? Ez durva.
11. Serry (válaszként erre: 10. - Kiscsirke)
2009. nov. 30. 14:01
Lábdeformitásokra is csak egyedi cipő van ,ami 1 év mint mondtam. Ez van ezt kell szeretni. Egyébként boltban nem kapsz olyat akkor neki ami jó lenne. Reklamálhatsz a kormánynál.
10. kiscsirke (válaszként erre: 9. - Serry)
2009. nov. 25. 20:25
Az marha jó, és ha nem gyógyul meg annyi idő alatt a lába, akkor deformálódjon tovább??? Erre van valami megoldás?
9. Serry (válaszként erre: 8. - Kiscsirke)
2009. nov. 25. 11:56

Nem amikor megcsinálják a gyógycipőt nem a méretében készítik el, a miénkre is rá van hagyva 1 mért de inkább 1,5. Mivel,hogy nő. Tehát neki is nagyobb cipője lesz mint ami kell.

De ez persze nem garancia,hogy kitart. Jah és vény nélkül nem kapható....

8. kiscsirke (válaszként erre: 7. - Serry)
2009. nov. 24. 22:52
Ja, igen, ezt mondta a dokinő. Tehát valószínűleg kinövi 3 hónap alatt, és utána vény nélkül kell megvegyem. Akkor mégis mennyibe fog kerülni, ha most ennyi? :(
7. Serry (válaszként erre: 6. - Kiscsirke)
2009. nov. 24. 22:37
Még egy változás aug után felírt gyógycipők kihordási ideje a korábbi 9 hónap helyett 1 év vagyis 12 hónap lett. Vagyis ennek lejárta után lehet újat írni neki.
2009. nov. 24. 20:33

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen sajnos láttam, hogy változás volt nyáron. Persze mikor, mint amikor nekünk kell... :(

5. Gyévi (válaszként erre: 3. - Kiscsirke)
2009. nov. 24. 19:36

Nekünk ingyen van közgyógyra, vagy legalábbis eddig ingyen volt....

Én szoktam venni Salus cipőt, szerintem majdnem ugyan olyan, mint amit a lábára készítenek. 8 ezer körüli ára van.

4. Serry (válaszként erre: 3. - Kiscsirke)
2009. nov. 24. 19:22
Július előtt 1500 ft-ért megkaptad. Ma már hála a kormányunk spórolási programjának erről is levették a támogatást és rátették az ÁFÁt. Így 6000-9000 Ft 50%os támogatással.
3. kiscsirke (válaszként erre: 2. - Gyévi)
2009. nov. 24. 19:16

De jó, és mennyibe kerülnek?

Nekünk szandira lesz szükségünk, mert bölcsibe fog menni, és ott lesz a legtöbbet rajta, meg itthon.

2. Gyévi (válaszként erre: 1. - Kiscsirke)
2009. nov. 24. 19:15
Mi is a Kmet Bélához szoktuk vinni a receptet. Már 3 cipőt csinált a fiamnak, nekünk bevált.
2009. nov. 24. 19:13

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem a tapasztalt anyukáktól, hogy melyik gyógycipő készítőt ajánljátok?

Kislányomnak ma C-60-as szupináló sarkú cipőt írt fel az ortopédus, és egyből Kmet Bélához küldött. De neten nézegettem és pl. van a Salus, Supy stb.

Kinek mi a tapasztalata?

Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook