Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOS Segítsetek!milyen szandálba lehet beletenni az ortopédus által felírt sajkabetétet?(lúdtalpbetét) fórum

SOS Segítsetek!milyen szandálba lehet beletenni az ortopédus által felírt sajkabetétet?(lúdtalpbetét) (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 29. 12:24

Valakinek van tapasztalata a problémával kapcsolatban? a kisebbik lányomnak most írtak fel sajka betétet. Van itthon egy DD.step szandál, gondoltam az jó lesz bentinek a talpbetéttel. Hát nem. A talpbetét még csak belefért, de amint belebújt a kislányom, nem tudtam összetépőzárazni a lábán a szandált. :(Olyan széles ez a talpbetét.


Nem tudja valaki, hogy mibe fér bele??

8. sajert (válaszként erre: 7. - Naposcsibe)
2011. jan. 23. 17:53

Köszi, van is egy Szamos cipős bolt itt a közelben :-)).


Egyébként a benti, illetve az itthoni cipője is supinált sarkú. Azért vagyok tanácstalan, hogy most cseréljem le őket?? Akkor annó miért nem "csak" betétet írtak fel neki, miért egy teljes (egy kisebb vagyonba kerülő) cipőt? Vagy ez is csak egy biznisz...

2011. jan. 23. 15:38

Sziasztok!18 éves korig lehet felíratni a betéteket.

Olyan cipőbe tegyétek,aminek hátul van kérge,de nem döntött a sarka,pl.Szamos márkából van ilyen,vagy sportcipőből az eredeti betét helyére tehetitek.

2011. jan. 23. 14:37

A bölcsibe is, itthon is speciális cipője van a gyereknek (gyógycipő, doki írta fel receptre, plusz utánrendelt cipő). Erre most felírt a doki sajka betétet. Nem én vittem el az orvoshoz, mivel épp lázas voltam, az Apja meg nem kérdezte, hanem elvette a receptet, meg ki is váltotta a betétet. Na, azt mibe tegyem??? Új csizmát nem veszek neki ezért, mivel talán kétszer tíz percet van a lábán, az nem oszt nem szoroz (kocsival hozom-viszem).

A gyógycipőbe meg nem tehetem, eleve a gyerek lábára vannak igazítva, speciálisan vannak kialakítva.

2010. szept. 6. 22:26
Most én is szembesültem a kérdéssel, és mélységesen fel vagyok háborodva, hogy sem az ortopéd orvos, sem a betétgyártó nem világosított fel a témában. :-(
2010. ápr. 4. 14:46

hát nem egyszerű, az biztos.most lesz egy benti szandi az oviban, amit hazahozok délutánonként és hétvégére itthonra bentinek. kintre van egy cipő, amibe belemegy abetét. nyáron meg lesz még egy szandi, ami ovis-itthoni kinti lesz.cserélgetem benne a betétet.

ekünk ortopédus írta fel, mert nem elég a sima cipőkben lévő harántemelés(pl. amilyen a siesta.)

a sajkabetét nem sima lúdtalpbetét, mert a hosszboltozatot is megemeli, és a sarokra is ráfordul kicsit.állítólag 2-3 év és rendbehozható. persze minden nap torna...ami nem egyszerű.

2010. ápr. 3. 14:23

...én is hasonló gondban vagy a lúdtalppal...

A gyógycipő kihordási ideje egy év...de az csak egy cipő! Emellett kell legalább egy focizós csuka, egy hótaposó, egy itthoni szandál, egy ovis szandál, egy ovis cipő...hogy tovább ne soroljam. Nem bírjuk anyagilag, hogy folyvást Linea vagy Siesta cipőket vegyünk tizenezerért... A gyerekek lúdtalpbetéte felíratható? A mi orthopédusunk nem is említett ilyet, pedig egyszerűbb lenne talán...

A sajka betét...valami speciális dolog? A betétek egy fajtája?

2010. ápr. 1. 13:24
olyan kell, aminek van orra, sarka, és nincsen benne harántemelő!és nem gagyi!tehát tartania kell a lábat!egyedül az elefantenben van ilyen de nem létezik már nagyobbnak való méretben!27-28-as kellene.MIlyen bolt lehet Győrben, VEszprémben ahol tudok ilyet venni?
2010. ápr. 1. 13:23
SOS Segítsetek!milyen szandálba lehet beletenni az ortopédus által felírt sajkabetétet?(lúdtalpbetét)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook