Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki ápolási díjban részesül, annak kell külön igényelni az emelt ápolási díjat 2014-ben? Hogy fog ez működni? fórum

Aki ápolási díjban részesül, annak kell külön igényelni az emelt ápolási díjat 2014-ben? Hogy fog ez működni? (tudásbázis kérdés)

2014. jan. 20. 18:29

Milyen papirokat kell beadni?ha már elötte is kaptam az fokozott ápolásit akkor mi a további teendőm?

Valaki kérte már?

2014. jan. 17. 14:58

Erre én is kiváncsi vagyok!

sajnos én is ebben a cipöben járok,tegnap érdeklödtem a szoc osztályon és senki nem tud semmit mondta a ügyintéző hogy 2-3 hét múlva érdeklödjek.

Most akkor mi is van?

2014. jan. 8. 05:58

"Jár a kiemelt ápolási-díj


2014-01-07 17:03:44


Már igényelhető az ápolási díj és elkészült az a miniszteri rendelet, amely meghatározza a kiemelt ápolási díjra jogosultak körét.


Azok a hozzátartozók kaphatnak kiemelt ellátást, akiknek gyermeke tartósan beteg és állandó ápolásra szorul. Felnőtteknél a kiemelt díj akkor jár, ha a rehabilitációs hatóság megállapítja, hogy az ápolt egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem képes. A kiemelt ápolási díjat az illetékes járási hivatalnál kell igényelni. Az új ellátás a rendes ápolási díj 180 százaléka, azaz 53 100 forint."

3. Zoli0213 (válaszként erre: 1. - Edó21)
2013. dec. 7. 07:15
Szia egy másik fórum témában írta valaki, hogy felhívta ez ügyben a kormányhivatalt és azt a választ kapta, hogy aki fokozottban részesül és jogosult lesz a kiemeltre azok kapnak egy nyomtatványt majd és azzal igényelhetik meg.De egyenlőre ők is csak annyit tudnak ami a tv-ben volt szal azért érdemes lesz utána érdeklődnöd neked is.
2013. dec. 6. 22:07
Van itt, aki hasonló helyzetben van?
2013. dec. 6. 22:02

Fokozott ápolási díjban részesülök, mert otthon ápolom fogyatékos férjemet. Hogy fog az ápolásinak az emelése működni? Automatikus lesz? Vagy újra kell igényelni?

Aki most fokozottban részesül, akkor annak a kiemelt ápolásit igényelnie kell? Erről sehol sem találok semmi információt.

Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook