Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ájulás, majd baleset...:( fórum

Ájulás, majd baleset...:( (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 13. 06:30
Hát, sosem tudok sokat inni. Egész nap ellennék 1 liter, nyáron meg pl. másfél liter folydékkal. Télen meg pláne nem tudok inni sokat. :o(
2014. júl. 12. 22:05
Én is ezt kérdezem először, ha az én gyerekem panaszkodik ilyesmire.
2014. júl. 12. 22:03
iszol eleget?
2014. júl. 12. 22:00
Köszönöm szépen. A baleset óta kissé furcsán érzemm agam, de lehet csak képzelem. Viszont a fejem enyhén fáj...! Mitől lehet vajon? :(
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - L.Niki18)
2014. júl. 12. 19:02

Mindenképpen nyugtalanító a dolog, jó lesz, ha kivizsgáltatod.


Elvileg bármikor előfordulhat, még az is lehet, hogy nem otthon történik, azaz nem tudsz időben ledőlni, és akkor baj lehet.

Kívánom, hogy csak egy kisebb, egyszerűen megoldható probléma legyen! :D

39. angelic smile (válaszként erre: 37. - L.Niki18)
2014. júl. 12. 09:43
Örülök neki! :)
38. L.Niki18 (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2014. júl. 12. 08:34
Jövő héten megyek neurológushoz. Egyébként ájulás már nem szokott előfordulni, utoljára általánosban volt. És a néhai rosszullétkor mindig gyorsan lefekszek az ágyra, vagy leülök, hogy nehogy elájuljak. De ez nem sem szokott gyakori lenni.
37. L.Niki18 (válaszként erre: 35. - Angelic smile)
2014. júl. 12. 08:28
Megteszem mindenképpen! :)
2014. júl. 11. 22:43

Hát én így 56 évesen sem tudom, mikor vannak frontok. Igaz, nem nézek időjárás-jelentést sem. Az csak felbosszant: oké, diplomát szereztek, de mégis hülyeségeket beszélnek nagy fizetésért. A múltkor utazás miatt néztem a neten és a tévén is három időjós háromfélét mondott. (Egyik se jött be.)


Szóval mindenféle befolyástól mentesen, merem állítani, hogy nem törvényszerű, hogy fiatalon valakinek csak úgy fájjon a feje időjárási anomáliák miatt. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de azt mondom, hogy megér egy alapos kivizsgálást.

Ha az én lányom lenne fiatal anya, aki időnként elájul, nem hagynék neki békét, míg orvoshoz nem megy.

A fiam, aki kevés folyadékot iszik, megszédül néha, ha hirtelen állt fel, de én (sok folyadék mellett) állok-ülök, ahogy kedvem tartja.


Arra várni, hogy "elmúlik"...elég ijesztő szándék a számomra.

Nem tudok olyan okot, ami a kivizsgálás ellen szólna. A vérkép, esetleg CT, EKG, neurológiai vizsgálat...egyik sem jár különösebb kellemetlenséggel. Tehát még a félelem sem jöhet szóba.

35. angelic smile (válaszként erre: 34. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 22:16
Van egy pici gyereked. :) Ne hagyd annyiban, vizsgáltasd ki magad!
2014. júl. 11. 22:14
A pajzsmirigyet nem.Vérképnél egy picit magasabb a koleszterinem.És az éhgyomorcukornàl is volt egy eltérés,alacsonyabb volt azt hiszem.
33. angelic smile (válaszként erre: 28. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 22:09
A pajzsmirigyedet nézték már? Vérképet a dokid csináltatott?
2014. júl. 11. 21:39
Nem iszok sokat,az tény.Règen sem bírtam sokat (2-3 litert) inni.Lehet ez a baj meg a frontok.
31. Naphal
2014. júl. 11. 21:30

A fejfájás nekem akkor jön elő, ha

1, szeles idő jön

2, fehér lisztes dolgot eszem több napon keresztül

3, túl keveset iszom ill elfelejtek inni



A fiamnak viszont a tejcukor csinál migrént vagy ha nem.iszik normálisan (napi min. 2l víz).


Nem iszol esetleg kevés vizet?

2014. júl. 11. 18:55

Ettől még nem valószínű, hogy komoly bajod lenne, de nem kell az ilyen tüneteket csak úgy simán elviselni meg kinőni meg tudomisén. Lehet, hogy egyszerű gyógymódja van, és mentesülhetsz a csillapítóktól meg az ájulásoktól.

Az is lehet, hogy valami keringési baj van a háttérben, említsd majd meg az orvosnál, hogy Anyudnál is volt ilyen tünet.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 18:53

Én nem tartom normálisnak, ha egy középiskolás gyereknek folyton fáj a feje. Már akkor orvoshoz kellett volna fordulnod.

A fájdalomcsillapítók szedése egyáltalán nem használ a szervezetnek hosszú távon.

2014. júl. 11. 18:43
Hát akkor remélem semmi komoly bajom nincs. Egyébként kb. középiskolás korom óta majdnem minden nap fáj a fejem, de ha beveszek egy fájdalomcsillapítót, hamar elmúlik a fejfájásom. Szerintetek komolyabb bajom van? Elmegyek majd jövő héten egy neurológushoz is.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Naphal)
2014. júl. 11. 17:56

Nekem is alacsony volt sokáig. Utána volt magas is, amikor túlsúlyos voltam. Most beállt kényelmes középértékre. :D


Amikor elvileg magas volt, akkor volt alacsony vérnyomásos rosszullétem egyszer.Érzésre ugyanolyan, mint amikor magas volt.

26. Naphal (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2014. júl. 11. 17:52

Igen tudom, de ez van.

"Gyárilag" alacsony a vérnyomásom.

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Naphal)
2014. júl. 11. 17:11
Azért a 96 szisztolés (első) értékként nagyon alacsony. Annak kellene úgy 120 körül lennie.
24. Naphal (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 16:26

Érdemes venni, nekem is van.

Amikor én rosszul vagyok/voltam, a felső érték még a 90et sem érte el (amúgy normálisan 96 körül van).

23. manó2000 (válaszként erre: 22. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 15:42
Én is láttam már csillagokat hirtelen mozdulatnál, nekem az tuti a vérnyomásom. De nekem legtöbbször alacsonyat mértek.
22. L.Niki18 (válaszként erre: 20. - Manó2000)
2014. júl. 11. 14:53
Háát gyengének érzem kissé előtte magam, és aztán kicsit, de tényleg csak enyhén mintha hányingerem is lenne ájulás előtt, és utána elájulok. De sötétség helyett inkább ilyen világosságot vagy hogy írjam le olyat látok...karikákat is vagy nem is tudom. De ez most fordult elő általános iskolás korom óta megint, eddig kivédtem amikor volt párszor ilyen, és nem történt ájulás.
21. L.Niki18 (válaszként erre: 19. - Naphal)
2014. júl. 11. 14:51
Hát nem 100%, de amikor orvoshoz megyek és megmérik, vagy anyósoméknál mérem, akkor mindig jó. Lehet fogok venni egyet magamnak.
2014. júl. 11. 12:33
Milyen jellegű és hosszúságú a rosszulléted előtte? Szerintem nekem is szokott hasonló lenni, de nagyon ritkán és tényleg alacsony a vérnyomásom. Azzal tudom kivédeni, hogy ha nem muszáj nem ébredek hirtelen. Kivéve ha a gyerek miatt muszáj, de akkor érdekes módon nem is vagyok rosszul. Gondolom felmegy a vérnyomásom is vagy a vércukrom nem tudom.
19. Naphal (válaszként erre: 18. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 12:32

Tutira normális a vérnyomásod??


Nekem vérnyomástól szokott ilyen lenni, de szerencsére már nagyon ritkán - a rendszeres sport sokat segített.

18. L.Niki18 (válaszként erre: 17. - Mézes-Krémes)
2014. júl. 11. 12:24
Nem, tuti, hogy nem epilepszia. Semmilyen más tünetem nincs. Igazából ez hajnalban történt, és 1-2 percig voltam eszméletlen, a kisfiam szerencsére nem is látta, mert akkor már visszafeküdt az ágyába, a férjem jött ki a hang hallatára, de akkor már "ébredeztem"! És már szinte nem is volt semmi bajom, nem voltamm rosszul, egy kis hányingerem volt, de az is elmúlt gyorsan. Én azt gondolom,hogy a hirtelen felkelés miatt. Egyébként a nagy áruházakban is szoktam néha rosszul lenni. Vagy ha tömeg van a villamoson/buszon. De elájulni már nagyon régen nem ájultam el, kb. általános iskolás korom óta. Mert ha rámjön nagyon ritkán ilyen, akkor ha leülök vagy kimegyek a friss levegőre, jól leszek hamar és elmúlik.
17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2014. júl. 11. 08:09
Szia! Volt már olyan, hogy valaki már ott volt egy ilyen ájulásod során, és látta is? Mert most az jutott eszembe, hogy simán lehetsz epilepsziás is a lent leíírtak alapján.
16. Naphal (válaszként erre: 7. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 11. 07:29
Ez vércukortól van? Azt hittem, hogy vérnyomás ingadozás.
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - L.Niki18)
2014. júl. 10. 19:04

Pici gyereked van, hogyan gondolod ennél jobban kinőni bármit is?

Ha nálam ilyen tünet lenne, kivizsgáltatnám. Főleg, ha a pici egyedül van, míg én nem vagyok magamnál.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook