Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ajtókeret festése fórum

Ajtókeret festése (beszélgetős fórum)


2018. júl. 19. 07:51
Ha különlegesek az elvárásaitok akkor jobb ha szakemberre bizzátok,de gondolom nem lesz olcsó.Ha saját magatok lecsiszoljátok a fát és lefestitek,sokkal olcsóbb lenne.De valamit ,valamiért.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2018. júl. 19. 07:47

"természetes fa hatásúra megcsinálni", és nem feltétlenül az ajtófélfa deszkájának eredeti erezetét elővarázsolni, akkor vannak technikák, ahogyan a régi, öreg bútorokat is úgy festik be, hogy az fa-erezet kinézetű legyen:


[link]


Van több féle módja is, itt nézelődhetsz.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2018. júl. 18. 22:57
Én is a hőlégre gondoltam, nekem is fog kelleni, hasonló okból.
2018. júl. 18. 22:46
Ha nem a 666. festékréteget akarod rápakolni, akkor hőlégfúvóval le kell szedni az össze addigi festést, lecsiszolni, majd ezt a valóban eredeti alapot lazúrral kezelni, ami alatt megmarad a fa eredeti erezete.
2018. júl. 18. 21:59

Vagy leszedni minden eddigi festékréteget, lecsiszolni és valami jó kis selyemfényű lazúrral átfesteni.


Ez sem kis munka.

2018. júl. 18. 19:14

[link]


Én inkább famintájú öntapadó tapétával oldanám meg, nem mintha azt egyszerű lenne szépen felrakni, pláne ha cifra régi ajtók

2. kisj
2018. júl. 18. 18:55
Ezt flóderezésnek hívják és én inkább szakemberre bíznám.
2018. júl. 18. 17:14

Sziasztok

Lakásfelujitásba fogtunk, és érdeklődni szeretnék, hogy milyen módszerrel lehet az ajtó kereteit természetes fa hatásura megcsinálni? Milyen festéket ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook