Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyezet festése, sima vagy mintás? fórum

Mennyezet festése, sima vagy mintás? (beszélgetős fórum)


14. bnedora (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2011. szept. 11. 22:42
Mi most csináltattuk a szobát, a plafon fehér, viszont a szoba minden oldala más, de színben harmonizálnak (legalábbis nekem tetszik). Kíváncsi lennék a teáltalad leírt szobára, mert így nem tudom elképzelni milyen lehet. (Én egyelőre nem tudok képet feltenni.)
2011. szept. 10. 16:56

A finom pasztell színek jól mutatnak a fehérrel kombinálva, és az most mindegy, hogy az pezsgő-méz-vaj..., ugyanígy a zöldé vagy a rózsaszíné.

Ügyes festő a színekkel és az ötletekkel csodát tud művelni. El sem tudnék már képzelni egy síma fehér mennyezetet. Olyan fantáziátlan számomra.

Izlés, stílus, igény kérdése.

2011. szept. 10. 16:33
Én csak akkor festeném színesre a mennyezet, ha meg van -vagy nagyobb az átlagtól - a belmagasság. Ha alacsony az épület,akkor mindenképpen abban a színben,de sokkal világosabbra festeném. Én a fehér mennyezetre esküszöm:))))és a színes falakra:)) Sok sikert hozzá,és ha kész van tegyél fel képet róla!
2011. szept. 10. 13:15

Ahogy nálam csinálta meg a festő (13 m2 a hálóm és téglalap alakú), aki Franciaországban is dolgozott kastélyokban.

Az alapszín kb. pezsgőszínű, és a mennyezettől lefelé és a mennyezeten kb. 30 cm-rel fehér szegélyléccel díszítve. A két léc közötti rész viszont fehér. A mennyezeti rész a sarkoknál pici - jó arasznyi félkörívvel lezárva. Maga a mennyezet is pezsgőszínű, csak egy árnyalattal világosabb. És a fal fehérrel fröcskölve van. Nem volt olcsó mulatság, viszont nagyon jól néz ki!

2011. szept. 10. 13:08
A tér nagyságától is függ...a templomokban jólnéz ki a mennyezeten a minta, a budiban kevésbé , bár attól függ mit ábrázol....
2011. szept. 10. 10:43
Én a fényekkel játszanék, de elképzelek még olyat is, hogy olyan világítás legyen, mint a gallyacskák többfelé ágazva, azon apró világításokkal és ezeknek az ágacskáknak a folytatásaként lenne valami extra minta ami szétfutna a mennyezeten, illetve egy részén.
2011. szept. 10. 10:39

Ha nem csak a fal lesz mélyebb színű, de a bútorok és a padló is sötét, én a sima, világosabb árnyalatú plafont ajánlom. Ha mintás lesz, ráadásul sötét-világos, akkor még kisebbnek, szűkebbnek fog hatni a szoba, mintha össze lenne nyomva.

Az én szobám is olyan, hogy kékeslila a fal fehér szegőlécekkel, a plafon pedig szintén díszléces, világoskék-fehér (a falfestékből lett a fehérhez keverve). Így nagyon szép, a festő javasolta ezt, hogy világosabb legyen a plafon, mert úgy nagyobbnak tűnik a tér! (Mondjuk az én bútoraim világosak, még ez is javít az összképen.)


Mindjárt töltök fel egy-egy képet az adatlapomra, nézd meg!

2011. szept. 10. 10:31
kép mentes a szoba és sötét bútoraink vannak+sötét laminált padló. a mennyezeten középen egy 4 es spopt és a szoba két szélén 3+3 beépített spot.
2011. szept. 10. 10:28
én a simára teszem le a voksom, hiszem gondolom lesznek a falon képek, szőnyeg, ha színes a bútor bazári hangulat lest, de ha egyszínű a lakásod eltudok valami extra megvilágítással képzelni, valami egyedi mennyezetet.
2011. szept. 10. 10:22
16m2 :)
2011. szept. 10. 10:22
4*4
2011. szept. 10. 10:22
Hány m2 a hálószoba?
2011. szept. 10. 10:21
jav.hálószobát
2011. szept. 10. 10:19
a hóálószobát szeretnénk kifesteni a szín már megis van: "szívvirág"(lilás-rózsaszínes). nem szeretném,ha a mennyezet sima fehér lenne ezért arra gondoltam,hogy fehér festékhez kevérnék be ebből a szívvirágból így harmonizálna a 2 szín,de mégse lenne sötét a plafon. szerintetek egyszínű legyen vagy valamilyen mintás? énm már káróómintában is gondolkodtam(egy sötétebb lenne és egy világosabb szín) vagy egymást "takaró" hármoszögek...????? várom az ötleteket. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook