Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aikido - a nem-bántás-művészete fórum

Aikido - a nem-bántás-művészete (beszélgetős fórum)


2013. dec. 4. 00:41

Hmmm... ez nagyon érdekes... aikidoztam is, jógázom is, és keresem a választ arra is, hogy hogy védjem magam úgy, hogy ne bántsak meg vele valakit.Beütöm a gugliba: " A nem bántás művészete ", erre kidobja az első, és egyetlen helyet, ahol ez a mondat így szerepel. Ezt.

...

2011. febr. 16. 21:24

Nem nagyon él már ez a topic, de azért írok. Kedves Travels, nagyon jól megírtad a nyitó hozzászólást, teljesen igaz, de nem mindig egyszerű az életben úgy védeni magunk, hogy a másik egyáltalán vagy csak kis mértékben sérüljön.

Egyébként a 7 éves kisfiammal a napokban próbáljuk majd ki az aikidót (Pécsen).

3. 362f169ace (válaszként erre: 2. - Dobai.anita)
2009. febr. 2. 11:25

Szia,

Sajnos jelenleg nem tanítok aikidót, csak vizsgáztatni szoktam, de alapvetően 8-14 éves gyerekekkel foglalkoztam.

Most jógát tanítok Budapesten felnőtteknek.

Üdv: Travels

U.i.: Ajánlani természetesen tudok edzőt itt, Aranyi Zsolt a XIV. kerületi Lengyel utcai isklában tanít, a legjobbak közé tartozik.

2009. febr. 2. 07:55

Szia!


Szeretném tudni hol oktatsz?Évekkel ezelőtt Aikidoztam csak abba kellett hagynom!Van nálad korhatár?

2009. febr. 2. 04:54

Sziasztok,

Miért nyitom ezt a fórum témát?

Mert a nem-bántásról szeretnék beszélni.

Aki bánt, az agresszív.

Aki nem bánt, az eltűri az agresszivitást...?

NEM!! Passzív önvédelembe vonul vissza.

Hogy több info kellene ezzel kapcsolatban?

Miért aikido a címe?

Jogos felvetések.

ÚGY VÉDJÜK MAGUNKAT, HOGY A MÁSIK NE SÉRÜLJÖN!!

Erről szól az aikido. 2 danos oktatóként nagyon sok tapasztalatot szereztem a tanítványaimtól.

Az élet, a mindennapi élet nagyon hasonlít az aikido-hoz.

Akár ezen keleti sporttal, akár a családon, kapcslaton belüli "harcokkal" kapcsolatban írjatok, lehet, hogy találunk, utat, hogy "a másik ne sérüljön" elvét követni tudjuk.

Üdv: Travels


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook