Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


810. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 809. - Bibi tér)
2013. aug. 22. 20:10
Meg hogy milyen fokú a fertőzöttség, nem mindegy, hogy pár kósza dögről van szó, vagy hemzsegnek ezrével (brrrrr) Nálam amúgy 20 perc alatt végzett, pár kósza dög volt csak :) Ha valahol hemzsegnek a rohadékok, ott nyilván elvan a szaki 1-2 órát is...persze a lakás mérete meg a bútorok mennyisége valóban fontos:))
809. bibi tér (válaszként erre: 808. - Carpe diem67)
2013. aug. 22. 19:29
Szerintem ez nem csak a szaki lelkiismeretességétől függ, inkább attól, mennyi cucc van a lakúsban, mennyi hézag a padló és a fal között, stb. El tudom képzelni, hogy ahol 60-70nm.en csak könnyő, könnyen mosható mobilizálható dolgok vannak, azzal hamarabb végez, mint ahol 25-30nm tele van mondjuk könyvekkel, bútorokkal, galéria, stb.
2013. aug. 22. 17:56

Hú, hát végigolvastam a fórumot, és elképesztő, milyen kitartóan harcolatok a dögök ellen, le a kalappal. Bárcsak mindenki ilyen körültekintő lenne ..., de sajnos nem vagyunk egyformák!

Mi kertes házban lakunk, remélem nem fog átgyalogolni az az undormány hozzájuk.

Most fejeztem be a szekrény kipakolását, az égvilágon semmit nem találtam, de megnyugodni nem tudok. Férjemmel csak vitázunk, hogy minek ez a nagy cécó, áááá kikészít a nemtörődömsége! Egyelőre bezsákoltam, légmentesen lezártam és kitettem a napra, majd mikor az egészségem engedi, akkor mosás, fagyasztás, szépen apránként.

Szerintetek egy 50 m²-es lakást mennyi ideig "kell" kezelni? Mert olvastam, hogy egyeseknél 25 perc alatt végzett a szaki, másnál másfél óra.

807. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 806. - Bibi tér)
2013. aug. 22. 11:12
:)))
806. bibi tér (válaszként erre: 804. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 22. 09:14
Nálad a pont! Gongolom ezért nem tesz jót a gépnek, mert pont az marad benne a tartályban, de az biztos, hogy az ecet oldja a vízkövet.
805. eszmé
2013. aug. 21. 22:38
Résen vagy Zoe :) Köszönöm az infót :)
804. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 802. - Eszmé)
2013. aug. 21. 21:56

Gyakorlatilag viszont nem az...A forralt víz csak koncentráltabban tartalmaz mindent, ami a csapvízben rossz:)ha forraláskor a lecsapódó gőzt felfogod, és lehűtöd, az lesz a deszt.víz:)))


Szóval nem teszel túl jót a készülékeidnek, ha forralt vizet használsz...

803. eszmé (válaszként erre: 796. - Carpe diem67)
2013. aug. 21. 21:37
Én is bezsákoltam minden ruhát,textíliát,ami a szekrényekben volt,és a "szakim" azt mondta hogy jól tettem,mert azonnal hozzáfért a szekrények belsejéhez...de a polcokról nem zsákoltam be semmit..könyvek,ilyesmik a helyén maradtak...a ruhákat viszont mind ki kell mosni utána...
802. eszmé
2013. aug. 21. 21:27

Én a csapvizet forralom 10 percig,azt használom vasalóba,gőztisztítóba,,,elvileg az már desztillált víz...

Szerintem nyugodtan lehet gőzölni addig is amíg jön a szakember...az megöli őket,nem elhajtja..annyival kevesebb szaporodik addig is...

801. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 800. - Carpe diem67)
2013. aug. 21. 19:34

dehogynem, többeknek is sikerült, ha minden igaz nekem is:)

ne add fel a reményt, le lehet győzni!!

800. carpe diem67 (válaszként erre: 798. - Bibi tér)
2013. aug. 21. 18:42

Igen, mondták, hogy desztilált vizet tegyek bele.

Most egyelőre nem gőzölök, majd csak irtás után 3-4 hétre rá, majd a szakember megmondja, mikor szabad. Remélem alapos munkát végez majd ....., mindig félek a hanyag szolgáltatástól, túlságosan maximalista vagyok.


Olvasgattam a fórumot és rettentően félek, hogy nem fogjuk tudni véglegesen kiírtani.

799. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 798. - Bibi tér)
2013. aug. 21. 18:20
desztillált víz kellene, ha más nem, az ioncserélt is jó, azt olcsón kapsz.
798. bibi tér (válaszként erre: 796. - Carpe diem67)
2013. aug. 21. 18:16
Én is Karchert vettem, nagyon szeretem, de vigyázz, ha csapvízzel sokat használod hamar vízköves lesz. időnként vízkőtelenítsd! Én elég vakmerő vagyok, és egy kis ecetet szoktam bele tenni amikor feltöltöm, de ez nem tuti! Ha ebben valaki tanácsot tudna adni, pld. akinek már régebben van ilyen készüléke, azt megköszönném.
797. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 796. - Carpe diem67)
2013. aug. 21. 17:02
sztem úgy csináld, ahogy gondolod, fő, hogy ne legyen dög:)
2013. aug. 21. 12:49

Kopp-kopp, nem zavarok? :)


Na, kedden jön az írtó, plusz vettem egy Karcher gőztisztítót is. Az ember azt mondta, hogy nem kell kipakolni a szekrényből, de ennek ellénre én elkezdem ma, hogy tudjon oda is befújni. Vélemény?

Más írtó kipakoltat a szekrényből?

Nálunk azóta sincs semmi, se csípés, se bogár, de ezt majd a szakember megerősíti vagy megcáfolja.

795. kati1928 (válaszként erre: 787. - 3d0bca3061)
2013. aug. 21. 07:53
Gondolom miattam akadtal ki mert en kerdeztem a ruhat! En olyan vagyok aki szereti lepesrol lepesre nagyon pontosan, a legaprobb reszletekig tudni a dolgokat :) elolvastam a forumot de elotte inkabb arra koncentraltam hogy a szobaban hogy kell irtani,a koltozes tema kicsit elkerulte a figyelmemet! Igenis van nyoma a fejlodesnek, es nagyon sok emberben Ti tartjatok a lelket, ne add fel! Koszonjuk a tanacsokat, en nektek koszonhetem hogy megfeleloen tudok harcolni a dogok ellen es nem ossze vissza probalkozok eredmenytelenul :) Tehat az itt eltoltott idod egyaltalan nem felesleges!!!
794. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 793. - Bibi tér)
2013. aug. 20. 22:13
:))))
793. bibi tér (válaszként erre: 791. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 20. 21:35

Nyugi! Én is harcos tipus vagyok, amint túl vagyok a nehezén, minden követ megmozgatok hogy az ügy nagyobb nyilvánosságot kapjon! Már most is lépegetek, de a nap 24 órájából lassan 20-at csak a mocsok polosokkal foglalkozom! Világutazó mocsadékok! Halál ráááájuk! (oszt mingyán viszem nekik a vacsit! Normális ez?)

Bocs, az Emesét nem hagyhattam ki! Tudod! Így rÍmel!

792. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 788. - Bibi tér)
2013. aug. 20. 16:06
polosinfo:))) ez tök jó, át kéne keresztelni a fórumot:D
791. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 789. - Bibi tér)
2013. aug. 20. 16:03

Nade kérem, Emese azért nem vagyok:)))

Az a helyzet, hogy az, hogy túl vagyok rajta, még korántsem 100%, és a ház tele a dögökkel, tehát van rá esély, hogy visszajön (Isten ments!!) Szeretnék valami olyan megoldást találni, ami ezt a problémát végleg megoldja, és nem csak nálam, hanem en block, mindenkinél, ezért vagyok még itt, nem hobbiból. Meg persze próbálok segíteni, ha tudok, nekem is sokat segített a fórum.

A dögök egyszer már eltűntek vagy 40-50 évre, most újra megjelentek, ezt nem tartom normálisnak, a XXI. században. A pestis és a kolera is visszatér?! Na de komolyan, csak akkor érhetünk el bármit, ha lesz központi intézkedés, segítség a jelenleg magányosan harcoló, szerencsétlen szenvedő alanyoknak, ehhez pedig nyilvánosság és összefogás kell. Az jó, hogy idetalálnak egyre többen, de ez kevés, az illetékeseknek is fel kell hívni a figyelmét, hogy a polosok itt vannak, nem elhallgatni hanem foglalkozni kell a témával, bármennyire is kényelmetlen, mi sem így képzeltük az életünket.

790. moonlight13 (válaszként erre: 787. - 3d0bca3061)
2013. aug. 20. 15:36
Jaj, ez izgi! Kit kaptál általa?
789. bibi tér (válaszként erre: 787. - 3d0bca3061)
2013. aug. 20. 15:31
Ja! Külön becsülendő, hogy akkor is foglalkoztok másokkal, amikor ti már túl vagytok rajta! KÖSZÖNJÜK EMESE!
788. bibi tér (válaszként erre: 787. - 3d0bca3061)
2013. aug. 20. 15:29
Remélem nem gondolod komolyan a visszavonulást! Te és Zoé tartjátok bennem a lelket, sokat tanultam tőletek! Amikor egy kicsit leülök pihenni az első hogy rákapcsolok a polosinfóra, és jobb napom van ha itt vagytok!
787. 3d0bca3061 (válaszként erre: 785. - Carpe diem67)
2013. aug. 20. 13:26

Engem nem zavartál, az zavart, hogy épp előtted írtam le akkor már vagy huszadszorra, hogy mit kell csinálni a ruhákkal. Igaz nem konkrétan neked, hanem másik segítséget kérőnek.

De már látom teljesen felesleges, mert közel 800 hozzászólás szól majdnem ugyanarról, és a fejlődésnek nyoma sincs.

Pedig nemsokára itt lesz az ideje, hiszen aki utánaolvasott a témának, az tisztában van vele, hogy elég sok országban már az irtószerekre rezisztens fajok terjednek.

Köszönöm azoknak, akik hasznos tanácsokkal láttak el, megfogadtam őket.

Szívesen azoknak, akik tőlem kaptak használhatót.

Aki miatt buktam pár ezret, na neki nem kívánok semmit, majd az élet visszaadja, kamatostul.

Dögmentes már az életem, szerencsére, volt benne melóm elég, meg anyagilag is ért veszteség, de a jövőben nem kívánok itt tovább időt tölteni, teljesen felesleges. Tény, hogy volt a polosnak haszna is, kaptam valakit az életembe általa.:D

Akikkel eddig tartottam a kapcsolatot, azok tudják hol érnek el.

További szép és bogármentes napokat mindenkinek!

786. bibi tér (válaszként erre: 785. - Carpe diem67)
2013. aug. 20. 12:25

Ne érzékenykedj! Senki nem akar rosszat, én minden barátomnak felhívtam a figyelmét az összes beírásra, mert sokat lehet belőle tanulni. Persze - olvastam valahol, és így igaz - ez a dög leginkább a pszichére van káros hatással! Nem győzöm ismételni: legfontosabb hogy a humorérzékedet megőrizd! Zavarj csak nyugodtan.

,,MONDOTTAM EMBER KÜZDJ ÉS BÍZVA BÍZZÁL!''

785. carpe diem67 (válaszként erre: 778. - 3d0bca3061)
2013. aug. 20. 12:06

"Miért nem olvassátok el a többi hozzászólást?

Lassan már papagáj lesz itt mindenki, folyamatosan szajkózzák a régiek ugyanazt, és az új információk elsikkadnak."


Mindent elolvastam visszamenőleg! A kérdésem nem is az volt, hogy mit kell tenni a ruhákkal! De, bocsi, hogy zavart a jelenlétem és a kérdéseim!

Jól esett és kissé megnyugtatott, hogy nem vagyok egyedül, de akkor nem is zavarok!

784. moonlight13 (válaszként erre: 783. - Bibi tér)
2013. aug. 20. 09:34

"Legújabb termékünk a Vape Derm Invisible észrevétlen védelmet nyújt a vérszívók ellen, szagtalan, nem ragad és ruhán is alkalmazható. Ezen felül egyedi megoldást kínálunk érzékeny bőrre, ruhára és sportoláshoz is."

Ezt próbálta már esetleg valaki, hogy befújja magát, hátha nem csípik meg? (Bár szúnyog ellen ajánlják.)

2013. aug. 20. 09:27
Nekem VAPEt egyszer sikerült venni, olyat, amin a polos is fel volt sorolva. Akkor két napig nem jöttek zabálni, de az még az elején volt, és lehet hogy kevés volt nekik az adag. Sajnos azóta sem kaptam azt a fajtát.
782. bibi tér (válaszként erre: 779. - Sziszuka79)
2013. aug. 20. 09:20
nyugi! Én minden kis szöszt azonnal égetek! A frottírból kihulló kis fehér szöszdarabkákat polostojásnak, a muslica és minipók hullákat polossz..nak nézem. már sokszor csak nevetni tudok (nék) a fóbiámon. Őrizd meg a humorérzékedet! Fontos!
781. moonlight13 (válaszként erre: 779. - Sziszuka79)
2013. aug. 20. 09:14
Lehetséges, hogy nem ment le Hozzád, de akkor nagy mázlid van! Nem tudom, vannak-e Nálatok olyan csövek, amik egyik emeletről a másikra átvezetnek. Ott szilikonozd be jól!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook