Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


660. eszmé (válaszként erre: 658. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 11. 17:42

Bizony azért! És a levendulát,citromfűt,stb nem csak a molyok nem szeretik,hanem a többi rovar sem...

Egyébként az a helyzet hogy a poloska első sorban a kiszemelt áldozatának az ágyába fészkel,tanyázik,szóval ha már be kerül a lakásba akkor biztos hogy már az ágy kárpitjában,díszpárnáiban,faszerkezetében van,és nem vándorol minden éjjel a szekrényből fel az ágyba...Ezért jó ha gőzölés után vagy előtt még bepermetezed illóolajos vízzel az ágyad kárpitját(én váltogatva használtam különböző olajokat,nehogy hozzászokjanak..),így nem fognak megtalálni,reggel meg ott találhatsz a lepedő alatt 1-2 szédült példány.:SSS Rossz visszaemlékezni...

659. moonlight13 (válaszként erre: 658. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 11. 14:40
Jaaa! Értem! Már nagyon kitanultátok (sajnos). De aranyosak vagytok, hogy így tájékoztatjátok egymást az eddigi tapasztalatokról. Drukkolok mindenkinek!
658. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 656. - Moonlight13)
2013. aug. 11. 10:14

sztem azért, hogy ne költözzenek bele...

legalábbis én ezt csináltam a szekrényekkel, mindenhova tettem illóolajat a cuccok közé, a bezsákolt cuccokba is, nehogy kedvük legyen a dögöknek bekvártélyozni magukat:))

2013. aug. 11. 10:13
Azt a molyok ellen mindig szoktam, általában levendulát meg teafát használok, gyakran becsepegtetem az antik gyapjúszőnyegeket, mert nem szeretik az illatát.
656. moonlight13 (válaszként erre: 654. - 24ef604c61)
2013. aug. 11. 09:59
az illóolajat minek raktad rá? a szőnyeget nem csípi! :D
655. moonlight13 (válaszként erre: 654. - 24ef604c61)
2013. aug. 11. 09:57
szerintem elég volt már a 70 fokos víz is!
2013. aug. 11. 09:08

1 hete vettem egy antik klim faliszőnyeget. A következő kezelésekn estt át a szerencsétlen. A kertben egy gyerekkádban először átmostam mosószeres vízbe, majd nyakon öntöttem egy fazék 70 fokos vízzel, ( élelmezésben használt maghőmérővel mértem), majd így hagytam fél órát, közben folyton paráztam hogy összemegy, mert gyapjú, de aztán meggyőztem magam, hogy ha 2 világháborút kibírt, akkor ezt is ! :)

Mindezek után még egyszek kimostam egy másik mosószeres vízben, öblítőztem, és 2 napra kiraktam száradni a 40 fokos tűző napra. ezek után, bezsákoltam, jócskán belocsoltam teafa meg citromos illóolajjal. Most még fagyasztanom is kellene, vagy egyenesen mehetek az elmeosztályra? Ja, és lehet, hogy nem is volt benne semmi( moly... az volt. Milyen egyszerű volt régen... de hát ki vállalná ezek után a kockázatot, tele vagyok antik holmival, 158 kép lóg a lakásban a falakon, kicsitől- nagyig, nincs aza az irtó cég és egyéni módszer, ami innen kiírtaná!!! hát ennyi. A kérdésem az lett volna: elég volt ennyi kínozás szegény kilimnek, vagy folytassam?

653. bibi tér (válaszként erre: 651. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 10. 23:52
Épp ma egy hete, hogy hajnali négyig olvastam a beírásaitokat, és vasárnap már körbe is ragasztóztam. A baj csak az. hogy a mocskok az ágy lábánál a matrac huzatába vertek tanyát, így a szivacs és a huzat között vídáman kóricáltak. Na de vasárnap megvettem a születésnapomra Gisellát a gőztisztítót, és azóta nem tudok élni nélküle! Mindent gózölök ezerrel. Most az összes ruhafogasomat bevágtam egy kád forró domestosos vízbe, utána góz, utána zacskóba, leregasztva. A holnapi ruhám és a fehérneműm már a fagyasztóban van, két lepedő és a kispárna mellett. Azért a villanyt égve hagyom!
2013. aug. 10. 23:18
Köszi a biztatást! Holnap lesz egy hete hogy szembesültem a rideg valósággal, és azóta volt egy-két hisztériás rohamom. Igazából pont kettŐ Az első amikor ideiglenesen lemondtam az irtást, met tudtam hogy két nap alatt nem tudnám átgondoltan osszepakolni a cuccaimat. Egyedül élek, nyugdíjas vagyok, - már nem mai csirke- és tavaly nyáron belekezdtem egy szakaszos lakásfelújításba. Karácsony körül sikerült kicsit lakhatóvá tenni a két szobámat, a könyveim még dobozokban, a konyhát most ősszel akartam kifestetni! El sem tudjátok képzelni, mit műveltem hétfőtől, amikor közölték, hogy mindent kimosni, összepakolni, amit nem lehet azt 3-4 hónapra esetleg fél évre bezsákolni, leragasztani. Uramatyám! Pénteken jöttek volna irtani, de csütörtökön felhívtam őket, hogy napoljuk el, mert nekem ez kapkodva nem megy, Most szisztemetikusan mosok, közben alkalmazom a javaslataitokat, és ha minden biztonságos és áttekinthető, akkor jöhetnek. A hálószöbából még 15 banánosdoboz könyvet ki kiell ráncigáljak a nappaliba. A baj csak az, hogy nagyon keskeny, és ott is van egy heverő. Igaz hogy ott nem alszik senki, de azt a szobát is meg kell csinálni. Mint már zoenak írtam, szívós magyar tarka vagyok, most hogy nem idegesít a határidő, jobban haladok. A beírásaitok alapján kezdtem el a gőzölést, olajozást, már egész jól belejöttem. De jó hogy vagytok! Ha nem találok ide, meg is hülyűltem volna.
2013. aug. 10. 23:08
Nekem még az az ötlet adott plusz biztonságérzetet, hogy ágyat faltól elhúzni 10 cm-re, és körbetekerni a matrac oldalát (a lepedőt) kétoldalas ragasztóval. Ezt 3-4 naponta cserélni, és figyelni, van-e benne dög. Kb 1 hónapig aludtam így:) Dög nem volt, de jó érzés volt, hogy ha netán jönne, beragad...
650. eszmé (válaszként erre: 648. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 22:32

Volt idő amikor én is tiszta pánik és elkeseredettség voltam...és mindent ki akartam próbálni azonnal,mert hihetetlennek tűnt hogy a bogárirtás nem használt...használt az, csak ezek a dögök másképp működnek mint a szokványos "házi"bogarak...Az első fórumozó aki segített nekem,azt mondta akkor hogy több fronton kell őket támadni...azóta már tudom mit jelent ez...bogárirtás első sorban,gőzölés,illóolajozás...és mindent mindent kiforgatni,fertőtleníteni,mosni,vasalni,és amit nem lehet azt kidobni...és kitartóan figyelni több hónapon át...sőt minimum 1 évig az utolsó irtás után.És nem kétségbeesni ha egy-egy veteránnal még összefutsz...senkinél sem múlnak ki egyből..csak fokozatosan pusztulnak ki,a fent említett sok munka eredménye jeléül :)

A cicákat nem bántják,de azért ha irtás volt nálad,arra figyelni kell hogy ők letisztítják magukat,és hát..nem a legjobb ha a méreg a szervezetükbe kerül...én is bajban voltam a kutyám miatt,de szerencsére nem lett semmi baj...és igen TUDD hogy nemsokára megszabadulsz tőlük!!!! :)

Gabieeee :) Az utolsó zsák mosnivalóval végeztem tegnap!!!

649. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 648. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 21:57

A DM-es is jó, az is tiszta.

Mutasd meg a dögöknek, ki az úr a házban:D

2013. aug. 10. 21:52
Köszsönöm a tanácsokat, látom más régi ismerős is itt van! Én ott kerestem, ahol az eladó mutatta. a müllerben csak levendula volt, teafát a dm-ben vettem, kicsit borsosabb áron, de mind a kettő jó minőség.Csak aromaxot és naturolt veszek, az mind a kettő tuti. eszmé, gabi, ti hogy álltok poli ügyben? Van még a kis huncutokból, vagy már csak a rémálom? BIZTASSATOK EGY KICSI!
647. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 642. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 20:16
Az "egészség" felirat alatt keresd, nem a többi illóolaj között van!
646. gabie (válaszként erre: 643. - Eszmé)
2013. aug. 10. 18:10
;)
645. eszmé
2013. aug. 10. 15:10
Ja ,és 100%,nagyon fontos!!!
644. eszmé (válaszként erre: 642. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 15:08
A Csarnokban 660-ér vettem tegnap!
643. eszmé
2013. aug. 10. 15:06
Azért kell magadra fújni,mert akkor megváltozik a testszagod,a bőrödön át kibocsájtott izzadság,pára,már más szagú lesz,és az már kikísérletezett tény hogy csak bizonyos emberek szagára mennek,mások szaga taszítja őket(láttam egy doku. filmet erről).Ergo,meg kell változtatni a testszagodat hogy ne bántsanak a maradékok az irtások után...idővel mind kipusztulnak,a méregtől részben,az éhhaláltól utólag...
642. bibi tér (válaszként erre: 641. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 10. 12:25
Csütörtökön ott is kerestem, de nem volt nekik. de ha te mondod, megnézem ma is, hátha...!
641. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 640. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 12:02
A Müllerben van a legjobb áron, 795.-
640. bibi tér (válaszként erre: 639. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 10. 11:47
Amúgy én kifejezetten szeretem az illóillatot! Jobban mint a .....(élelmiszer árúház) és egyéb drogériák, bútorboltok, stb. tömény vegyszer szagát! Sokszor sajnálom a kisbabákat, akiket okos anyukájuk a bevközpontokba visz sétálni a Liget v. a Margitsziget helyett. Hurrá teafa! Igyekszem gyorsan beszerezni
639. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 638. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 10:29

Ne is törődj vele, csak trollkodik:)

Másnap nem érezni, ha szoktál fürödni:D

638. bibi tér (válaszként erre: 636. - 6f783c8942)
2013. aug. 10. 10:01
Ez kedves volt! Amúgy sokan használnak nyáron pld. citromfű olajat. Kellemesen frissít, és talán megvéd a másik utas poloskáitól is! Nem is rossz ötlet!
2013. aug. 10. 09:58
Ja! levendulám is volt, de elfogyott, teafa meg éppen nincs itthon. A közelemben nem kaptam, messzebre most nem merészkedek, mert dolgozom ezerrel a pakoláson, mosás, vasalás, stb. neked mondjam!? Még az elején vagyok a fene enné meg őket!
636. 6f783c8942 (válaszként erre: 635. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 10. 09:56

Magadra fujkálod?pfujjjjjjjjj

Akkor téged éreztelek a buszon,büzölögtél a sok illoolajtól.:D

635. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 634. - Bibi tér)
2013. aug. 10. 09:52
Elsősorban teafa olajat, azt nagyon nem bírják, mellé némi levendulát, azt is utálják. Néha keverek hozzá citromot meg most a melegben egy kis borsmentát is. Kb. 200ml vízbe 40 csepp teafa, meg 10-15 egyéb, ezt fújkálom magamra. Meg a testápolómban is van teafa és levendula. A kiürült üvegeket és kupakokat az ágy fejrészéhez teszem, betuszkolva a matrac és a fejtámla közé:))
634. bibi tér (válaszként erre: 632. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 10. 09:38
Hát ez a ,,most sem'' nem dob fel! Te milyen illóolajokat használsz? Én az első pillanattól használok néhányat, ami éppen itthon van-volt, sőt az éjjeli szekrényem fiókjában is mindig van citromfű és szantálfa. Most előkaptam a szegfűszeget, és a bazsalikomot, de nem érzem hogy zavarja őket. Már az egész lakást felforgattam, az első két példánytól eltekintve élőt egy darabot sem találtam, viszont csípnek mint a fene! Az ágyamat naponta többször gőzőlőm, minden nap kimosom kivasalom az ágyneműt, hálóinget, illóolajos testápolóval kenem magam, a csípésekre is illós krémet használok, a marhák meg csak csípnek!
2013. aug. 10. 00:05
Ja, a macsekokat nem bántják, már csak a bundájuk miatt sem. Állatokat nem szeretik.
632. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 630. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 10. 00:04

:) a meggy jól van, az ágyneműt-kifagyva-felhúztam.

Igen, pár hét volt, de sokkal többnek tűnt, mert az irtás(ok) után sem éreztem magam biztonságban a dögöktől, sőt, most sem:(

Nem tudom, mennyi idő kell, hogy nyugodtan tudjak aludni menni, és reggel ne vizsgáljam át magam, mikor tudom elhagyni az illóolajokat...

Soha nem lesz már olyan az élet, mint előtte,az biztos, de nagyon-nagyon szeretném, ha végre tényleg múlt idő lenne ez az egész rémálom.

2013. aug. 9. 22:44
Akkor ha jól számolom k.b. 1 hónapot szenvedtél? Én nem tudok hova menni, ráadásul két cicám is van, velük sehova sem mehetek. Csak az nyugtat, hogy állítólag őket nem bántja a dög. Csak azt nem tudom (többek közt) ha az ágyamat körbefújjűk és engem nem ehetnek, nem foják-e őket kóstolgatni! Apropó kóstolás! Meg van még a meggyed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook