Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1230. Lüke (válaszként erre: 1228. - Rettego)
2013. okt. 5. 16:54
Nem fog éhen halni és míg a méreg szagát érzi elő se fog jönni de utána meg fog találni akár a szomszéd szobába is. Mert a az általad kilélegzett szénmonoxidot érzi arra megy. De ezt egyszerűen tudod ellenőrizni. Az ágy lábai alá rakjál légy, vagy csótány csapdát ragadós papírt, úgy helyezd el az ágyadat semmivel ne legyen összeérve, hogy csak a lábain keresztül tudjon felmenni. Na itt van a légypapír feladata szépen begyűjti a kis moslékokat, nálam egy se tudott átjönni a csapdáimon. és itt szakítod meg a szaporodásukat is egy döglött mocsodék nem fog szaporodni
1229. rettego
2013. okt. 5. 16:35
Írtottak mostanában valakinél, úgy mint nálam, hogy csak a hálóban? Tapasztalat? Köszi előre is.
1228. rettego (válaszként erre: 1227. - Lüke)
2013. okt. 5. 16:34
Az de jó lenne, ha most kikel és nem vagyok ott éhenhal, ill. plusz átmegy a mérgen. De gyanítom, hogy nem ilyen egyszerű. Én attól félek, hogy ha eddig nem is mászkáltak szét a lakás többi pontjára, most, hogy mérgezem őket a hálóban és még kaja sincs, így keresnek máshol, legegyszerűbben engem a másik szobában, így mindenhol lehetnek. ? Mondd, hogy tévedek :), annak örülnék, de nagyon nagyon
1227. Lüke (válaszként erre: 1217. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 16:24
A kikelt kis szemetek nem egy nagy éhező művészek 1-2 napot birják csak kaja nélkül nekik az ágyra kell menni ha ott elkapom öket hol a szaporodás ?? nem tud enni nincs szaporodás
1226. rettego
2013. okt. 5. 16:21
15ezerért csinálták. De mivel az mondták, hogy 1 hétig ne alaudjak ott, így gondolom pont nem akarják becélozni az ágyam, mert nem vagyok ott, ott méreg van, de én nem.
1225. Lüke (válaszként erre: 1217. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 16:16
Nincs igazad a megélhetéshez nekik kajára van szükségük, éjszakai állatok és ezt csak az ágyon tudják elérni szoval nekik be kell célozni az ágyat de számukra halálos csapda várja öket
1224. moonlight13 (válaszként erre: 1221. - Rettego)
2013. okt. 5. 15:49
megkérdezhetem, mennyiért csináltak ilyen "félmunkát"?
1223. moonlight13 (válaszként erre: 1222. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 15:48
de kérdezd meg erről a többieket, akiknél mostanság írtottak!
1222. moonlight13 (válaszként erre: 1221. - Rettego)
2013. okt. 5. 15:46
Én úgy hallottam, hogy vagy az egész lakást fújják, vagy hozzá sem kezdenek! Simán átviheted egyik helyről a másikra a ruháddal is, tehát nem is értem, hogy csinálhatták így, hogy csak egy helyiséget fújnak. Igen, ott szeretnek kelli a közeledben, de ha egy darabot is átvittés a másik szobába, akkor ugyanott vagy, mint ahol elkezdted!
1221. rettego
2013. okt. 5. 14:01
Igen, jól értetted, csak a hálót fújták, de az csurig. Egyébként azt olvastam, hogy általában az ember 3-5m-es közelében szeret tanyát ütni, hogy közel legyen a táplálékhoz. A zacskókba olyanok kerültek, amik tényleg ott állhatnak akár hónapokig, jól lezárva, amit használok azok azonnal 60fokon mosásra kerültek és nem mentek a szobába vissza. A munkahelyemen kezelik, de nem tudhatom, lehet, hogy semmi köze az egészhez, egyszerűen csak van pl. a társasházban és átjött és nem bentről hoztam, de mittomén... De nagyon utálom ezeket az izéket.
1220. moonlight13 (válaszként erre: 1219. - Moonlight13)
2013. okt. 5. 11:42
veszély akart lenni
1219. moonlight13 (válaszként erre: 1218. - Rettego)
2013. okt. 5. 11:41
Jól értettem, hogy nem az egész lakást fújták be? Akkor annak semmi értelme! Bárhová áthurcolhattad, a nappaliba is a ruháiddal! A bezsákolásnak csak akkor van értelme, ha tényleg hónapokig ki sem nyitod a zsákot, egyébként nem kellett volna bezsákolni, mert ha minden nyitva, könnyebben rá tudnak mászni a méregre. Szerintem a többi, zsúfolt helyiséget is be kellett volna fújni, nem a papírjaidat, hanem körülötte. Úgysem fog ott ücsörögni a papírokon, mert kajáért akar menni. Nagy a valószínűsége, hogy nem a szomszédból kaptad, hanem a munkahelyedről, ahol mint írtad, most is veszél van! Szerintem ott kellene összefogni, mert lehet, hogy szép lassan mindenki hazaviszi.
1218. rettego
2013. okt. 5. 11:33
Sziasztok!Röviden: kb. 1,5hónapja rengetek "csípés" volt rajtam, de úgy voltam vele, hogy szúnyog, mert mindig is imádtak engem :(, telt-mólt az idő, de a csípések csak folyamatosan maradtak. Mivel olyan helyen dolgozm, ahol van probléma a kis dögök miatt, így lassan kezdtem aggódni, hogy hazahoztam, de tudatlanul még úgy voltam, hogy hát ááá nem, hát oda nem mentem ahol közvetlenül voltak, az állatok csak éjjel mászkálnak és csak a vérszívás idejére tartózkodnak az emberen, így csak nem hozhattam haza a ruhámon, cipőmön vagy a táskámban.... Olvasgatva találtam azt a tanácsot, hogy kétoldalúval ragasszam körbe a teljes ágyat megtetszett, hogy így legalább megbizonyosodhatok róla, hogy az vagy nem az (a lepedőn ugyan reggelente találtam fekete kis "morzsadarabkákat", de úgy voltam, hogy lehet, hogy csak valami koszt vittem az ágyba. Ezen kívül többtíz egyéb barna állatkával is találkoztam a lakásban, de azok gömbölyűek voltak és kemény szárnyuk is volt (azóta beazonosítva az is, sima dohánybogár, amik a konyhában a kakaóban találtam, de azok nem csípnek. A "csapda" 2-3 hétig semmit nem fogott, így még inkább megnyugodtam, hogy valami hideget is bíró szúnyog lesz, főleg, hogy a múlt héten találtam is egy extra méretűt. Sajnos megnyugodtam, mire néhány napra rá este a falon mászott valami.Megnéztem, s sajnos úgy nézett ki, mint a neten találhatóak, egyértelműen poloska :'(, szétnyomtam és folyt belőle a vér(em). Rohamot kaptam, de legalább tuti, hogy mivel állok szembe, de most jött a sokk, hogy hogyan tovább... Az irtó céges oldalakon olvastam, hogy a szobát ki ekll a lehető legjobban üríteni. Remegve és parázva kipakoltam a nem túl zsúfolt szobát, ágyneműtartó tartalma irány szemeteszacsiba és lezár, eltettem őket hónapokra. Tegnap volt az irtó (sajnos munka miatt nem én voltam itthon). A szoba tocsog a folyadékban, tapétáról, matracról "folyik" így hazaérve eléggé meglepődtem. Állítólag azt mondta az irtó, hogy egy hétig ne ott aludjak és ne kapcsoljak villanyt se, mert a konnektorokba is befújt ????????????????? villanyászati helykre vízzel kevert irtószerrel???? mi a szösz?? máshol azt olvastam, hogy az ilyen helyeket porozzák, vagy mi és már aznap akár a szobában is lehet aludni, na nem tudom, de az én hálómban biztos nem, mert tiszta víz minden és rázhat az áram. Szuper :(, de ha ez azt jelentené, hogy t9bbé nem látom a kis dögöket, akkor azt mondom megértem, de nem tudom.... Félek, hogy nem. Állítólag 1 hét múlva visszacuccolhatok aludni és figyeljem, hogy lesznek -e csípések, hogy kell -e 2. irtás. Az éjjel a nappaliban aludtam, de vagy csak parám van, vagy tényleg..., de mintha lenne 2 csípésem. Létezhet, hogy ez még az irtás előtti éjjeli csípés és csak később jött ki, vagy a lakás más pontján is tele lennék az elvetemültekkel már? Mivel sokáig nem hittem el, hogy poloskám van, így hosszú idő telt el, míg irtóig jutottam. Korábban széthurcoltam mindenhová pizsivel, vagy csak úgy, vagy maguk mászkáltak szét mindenhovááááá? Nagyon félek, mert ha igen, akkor nem tudom mi lesz. Soksok lakásos panelben élek, ez a szoba hagyján, de a lakás többi részén full tele mindennel, rengeteg "izé" papírok, ruhák, bútorok, tárgyak, egyszóval "raktáráruház". Ha mindenhol vannak, akkor a pszichiátriám kötök ki, mert azt nem tudom elpakolni, hovááá, egy életet nem tudok bezacskózni és fél évre nem létező tárolóhelyre áttenni, s ha tudnám sem lehetne megoldani, hogy őgy mint most a hálószoba álljon ebben a folyadékban és mindenből csavarni lehessen. Nagyon tanácstalan vagyok és szó szerint rettegek. Most egy hét várakozás és figyelés van, hogy az átmenetilkeg nappaliba költözött alvóhelyen is talasztalok -e tényleg ójabb csípéseket, majd utána félve vissza a hálóba éjjelente csalinak magam. Annyira szeretném, hogy soha többé, de olvasva a sok hónapos, örökké tartó küzdelmeket valószínűleg nemlesz ilyen szerencsém nekem sem. Vagy ha átmenetileg igen, akkor sem biztos, hogy most nem mászlálnak nálam, vagy akár a szomszédoknál szét, majd vissza. (állítólag ezek akár az elektromos rendszeren keresztül akárhová átjutnak. Nem tudom honnan "jöttek", eleve a szomszédból, vagy simán a buszról hoztam haza, vagy a munkahelyemről (ahol folyamatosan még most is veszély van) de nem tudom, hogy most irtást követően, hogy akadályozzam meg, ha esetleg itt már nem is lennének, hogy újabbakat hazacipeljek??? Mit tegyek?
1217. moonlight13 (válaszként erre: 1216. - Lüke)
2013. okt. 5. 11:30
Ez az okfejtésed részben logikus, részben nem. Tényleg az ágyat akarják megközelíteni, azonban ha nem csak az ágyban rakják le a petéket, akkor rendesen elszaprodhatnak, ha csak az ágyat kezeled.
1216. Lüke
2013. okt. 5. 09:50

Szerintem sokan ott hibázzák el az irtásukat hogy begőzölnek és az egész lakásból ki akarják irtani. Ez szinte lehetetlen , még a szakemberek számára is. Mert ezek sokáig bírják kaja nélkül és olyan lehetetlen helyekre is bemásznák amit egy irtószer sem tud elérni. mire előjönnek az irtószer már rég lebomlott. Mikor benyaltam ezeket a kis szemeteket sokat olvasgattam a netten ezekről meg az irtásukról

És úgy döntöttem hogy nem irtom őket az egész lakásba kizárólag az ágyra őszpontosítók, mivel ezek éjszakai állatok éjjel támadnak, mikor az ágyban vagyok. Csak az ágyból irtottam őket ki, és az ágynak adtam 24 órás védelmet. Igaz hogy kibírják hónapokig kaja nélkül de már 2 hát után úgyis enni akarnak , és akkor kapom el őket, vagyis nem én hanem az ágy védőzónája. Kis költséggel házilag az irtásuk szerintem másképp nem nagyon lehetséges. Ilyen irtó fújós sz@arokat

felejtsed el mert csak akkor hatásos ha szemben állsz vele és a pofájába fújod. A petéket meg kizárólag magas hőmérsékleten tudod kiirtani, de a szekrényedet mégse tudod kimosni 80 fokon:-)) Panel lakásoknál más a helyzet ott vagy mindenki irt egyszerre vagy sz@art se ér az egész. Az én megoldásom panelnál csak szélmalom harc lenne, igaz nyugodtan aludnál, de életed végéig cserélgethetnéd az ágyat védő csapdákat. Mert a szomszédból ahol nincs irtás előbb utóbb úgyis átjönnek.

1215. Lüke
2013. okt. 5. 09:00
Hát élő példányt már én is rég láttam , De tudod mit ? Ha valakinek van még élö példánya menjünk neki segiteni és és kiélhetjük gyilkos ösztöneinket :-)))
1214. reddish
2013. okt. 4. 18:15
Vagyis de, szívesen tesztelnék 1-2 példányt gombácskával, de eddig senki nem adott élőt, irigy itt mindenki...;)
1213. reddish (válaszként erre: 1212. - Lüke)
2013. okt. 4. 18:14
Oh, én már régen túl vagyok rajta, szerencsére, és nem akarok többet találkozni egy rohadékkal se! :D
1212. Lüke
2013. okt. 4. 10:35
KB: 20 centiröl csináld a kárpitot és állandó mozgásba a hőpisztolyt ugy nem süti meg a kárpitot
1211. Lüke (válaszként erre: 1210. - Reddish)
2013. okt. 4. 10:30
Hát vigyázni kell vele csak akkora dózist adj, hogy a kis moslékok azért megsüljenek , de a kárpit egyben maradjon:-)
1210. reddish (válaszként erre: 1209. - Lüke)
2013. okt. 3. 21:30
A hőpisztoly hatásos, kissé megpörkölődött a szekrényem hátlapja, de ez a legkevesebb. Kárpit már neccesebb.
1209. Lüke (válaszként erre: 1208. - Reddish)
2013. okt. 3. 19:14
Természetesen nem ez a megoldás szerintem ott szélmalomharc lenne
1208. reddish (válaszként erre: 1207. - Lüke)
2013. okt. 3. 19:05

Szia!

Ügyes, de ugye nem panelben laksz?:)

1207. Lüke
2013. okt. 2. 18:14

Sziasztok:

Nekem is sikerült benyalnom ezeket a kis terminátorokat, azt nem tudom hogy , de ez már nem is lényeges. Szóval ki lehet őket irtani házilag is de egy kicsit macerás, hozzá kell tenni , hogy nálam minden a kis terminátoroknak kedvezett:-(( Zsúfolt szoba, francia ágy természetesen kárpitozott, több kárpitozott bútordarab, padloszönyeg.

Én a következőképpen irtottam, azért írom le , hátha valaki hasznát veszi.

Először is mindenhol lehet kapni 500 forint a ragadós papír légycsapda, vagy csótánycsapda

Ezeket kis kockára vágtam és az ágy lábai alá helyeztem na innentröl kezdve amelyik terminátor jönni vagy menni akart az ágyról,vagy ágyra , annak harangoztak egy kis szemétláda se tudott átmenni rajta mind beleragadt az elfogásuk 100% .

Második lépés az ágyamat hő kezeltem egy egyszerű hőpisztolyal (VIGYÁZZ a hő pisztoly 600 fokot tud) vigyáztam azért hogy a kárpitot ne égessem meg, én kb 20 cm távolságról csináltam, de a szövet réseibe megbújtak azért kapjanak egy kis Szaharát  meg rásegítettem egy kis chemotoxal

Ágy alját, ágyneműtartót és a kárpitozott részeket is. NE várj egyből sikert nekem 4. alkalomra sikerült az ágyból kiirtanom őket a többi már a légypapírok dolga 24 órás ügyeletben vannak  2-3 naponta cseréltem a papírokat Pl: az első nap megszámoltam 27 terminátort kaptak el 

Tudom hogy a kis szemetek baromira tudnak éhezni de mivel az ágyíkom mentes volt tőlük különösebben nem érdekelt . Abból indultam ki , ha megéhezel úgyis jössz, ha jöttél az a te bajod.

Most ott tartok, hogy három hete a csapdáim már semmit se fogtak, 1-2 pók és hangya kivételével, és én nyugodtan alszok

De a csapdáim a helyükön maradnak még hosszú ideig . engem nem zavarnak

Ha valakinek ezzel tudok segíteni vagy fel tudja használni , annak örülök.

1206. c28fb2445a (válaszként erre: 1165. - Bibi tér)
2013. szept. 30. 19:24
Köszönjük szépen a dicsérő szavakat, a "bőrgyogyó" szomszédról sikerült belőnöm a helyet :-)
1205. moonlight13 (válaszként erre: 1202. - Sziszuka79)
2013. szept. 29. 09:00
Vagy hazudnak, vagy tényleg kimosták az ágyruhát és nem vitték magukkal, hanem Nálad maradtak. :( Bár ha előtte sem szóltak Neked, akkor inkább az előbbire tippelnék! Időnként azért látjuk, hogy emberek milyen körülmények között élnek, tehát mit nekik néhány plusz bogár? :(
1204. sziszuka79 (válaszként erre: 1198. - Andibandi7)
2013. szept. 29. 04:05
Elképesztő!...... nem jutok szóhoz ,mégcsak tanáccsal sem tudlak segteni:((csak annyit kitartás!
2013. szept. 29. 03:58
ÁNTSZ rendelét be lehet másolni,ki fax olvassa addig amig azt sem tudja miről van szó.Mivel rengeteg olyan emberről beszélünk akinek a poloska kimerül abban a kis büdösben ami beszáll néha a lakába.Ha én anno nem nézek spektrumot ,én sem tudtam volna mi ez a kis köcsög bogár.Nos ez a lényeg!Mivel ilyen zinten terjed ,így valamiféle köztévén kellene figyelem felkeltő pár percet a lakosság számára!!
2013. szept. 29. 03:43
Én voltam aki kicsit felkapta a vizet ,és nem úgy rtam ahogyan azt illik.Úgy voltam vele lehet az akár a miniszter elnök is, ha a polos beköltözk akkor az ott van!Higyjétek el ,sajnos sok ember azt sem tudja miről beszélünk!Beszéltem a volt bérlőmmel szépen mondtam ,miért nem szóltatok a bogarakról??azt mondta nem volt semmi gond kitették levegőzni az ágyruhát és eltüntek,mondom ember ,,,elköltöztetek én kiírtattam ,de hidd el,hogy nem usszátok meg!!azt mondta miért mi az,miről beszélek?náluk azóta semmi gond..
1201. andibandi7 (válaszként erre: 1200. - Bibi tér)
2013. szept. 28. 20:45

Az ÁNTSZ nem csinál semmit,állítólag nincs semmilyen jogkörük.A közös képviselőt nem érdekli.Az önkormányzatra gondoltam már én is.Nem tudom hogy 3- lakásnak a 25ellen mennyi esélye van?Meglátjuk.

Azért köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook