Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1350. reddish (válaszként erre: 1349. - Reddish)
2013. okt. 13. 12:43
Még annyi, hogy nem a gerincénél volt, hanem pont látható helyen, a lapok szélénél, mert az van normál esetben belül a polcon.
1349. reddish (válaszként erre: 1348. - C28fb2445a)
2013. okt. 13. 12:41

:)

Sittes zsák, fekete, masszív, szorosan megrakva, 4 hónapja lezárva. Több zsáknyi (első riadalomban, amikor felforgattam a szobát találtam egy könyvön petét és ürüléket, ezt gőzöltem, a többit mindet kiporszívózva bezsákoltam), eszemben sincs kidobni őket.

Nyilván tesztelhetném, hogy kinyitok egyet, kipakolom és várom a csípést, de ehhez semmi kedvem.

Ha más megoldás nincs, akkor kisebb adagokban megjárják a fagyasztót.

Remélem azon a konferencián nem csak az ágyak lábaival foglalkoztak, hiszen egy kanapéágyat vizes tálakba állítani elég macerás...:D

1348. c28fb2445a (válaszként erre: 1347. - Reddish)
2013. okt. 13. 12:11

A könyvek általában olyan szinten játszanak főszerepet, hogy az ágy mellett (éjjeliszekrényen) tartott könyvek gerincét(azt hiszem így mondják a kötés résznél lévő burkolatot) használják búvóhelyül.

Én nem tettem volna zsákba a könyveket, mert a kontakt hatású irtószerekkel létrehozott méregmező lényege éppen az, hogy haladjon át rajta a rovar, érintkezzen vele, mérgeződjön meg, és annak rendje és módja szerint pusztuljon el.

A másik lényeg tulajdonsága az irtószereknek az ún kiűző hatás, ami a rejtett életmódú rovarokat arra kényszeríti, hogy a rejtekhelyüket elhagyva találkozzanak az irtószerrel, ...

Ha ezekben a zsákokban történt meg a kezelés, az számomra azt jelenti, hogy az irtószer -felületaktív anyagokról lévén szó- nem nagyon hatolhatott le a szák alsó részébe (bocsánat, de ugye nincs előttem a helyzet, ezért csak találgatok. klasszik szemeteszsákot képzelek magam elé, jól megrottyantva), amit én nem tartok a legjobb megfejtésnek.

Ettől függetlenül -de megintcsak tudni kéne, hogy mit használt a szaki- a kiűző hatás működik, a rovar mozog, aztán hogy jó felé mozog-e, az megint kérdés.

Úgyhogy elnézést kérek, de erre a kérdésre nem tudok így válaszolni.

Ha nem kellenek azok a könyvek, akkor had maradjanak úgy bezsákolva jó sokáig. A poloska éhezéstűrő képessége legendásan hosszú (hónapok), de azért örökké ő sem bírja.

1347. reddish (válaszként erre: 1346. - C28fb2445a)
2013. okt. 13. 10:27

Az ügyfél nem tervez? Gondolhatja, hogy szét lesz pakolva pár dolog, és munka után nekiállni visszapakolni nem egy leányálom. Bár amiken némelyek keresztül mennek a hajnalig tartó vasalással, gőzöléssel mifenével, ez már gyerekjáték.

Első alkalommal szabit vettem ki, másodszorra szombatra kértem, de az állataim miatt speciális helyzetben voltam.

Megragadnám az alkalmat és kérdeznék.

A könyveimet az első irtás előtt egyenként kiporszívózva pakoltam zsákokba, ezekbe a zsákokba is belefújt az irtó mindkét alkalommal, utána visszazártam. Mikor bonthatom ki biztonsággal, hogy már nincs benne életképes hatlábú?

1346. c28fb2445a (válaszként erre: 1345. - Reddish)
2013. okt. 13. 09:16

Ha reggel elvégezzük az irtást, elmegy az ügyfél dolgozni, munka után hazamegy, szellőztet, és kész.

Illetve egész pontosan hazamegy, agyvérzést kap a szétpakolt lakás látványától, és amíg szellőztet, megpróbálja agyban feldolgozni a helyzetet. Ezen a ponton szokot a muter erősen csuklani.

1345. reddish (válaszként erre: 1344. - C28fb2445a)
2013. okt. 12. 23:56

Miért pü? Másokat is érdekelhet a válasz...

Az irtószerek nagy része tudtommal szagtalan, a füstködös irtás után napokig elég durva szag marad, de a cél érdekében kibírható.

1344. c28fb2445a (válaszként erre: 1343. - Moonlight13)
2013. okt. 12. 23:11
1343. moonlight13 (válaszként erre: 1341. - C28fb2445a)
2013. okt. 12. 23:08
Az nagyon jó arány, hogyha átlagban elég volt két írtás! Azt meg tudod mondani, hogy Nálatok el kell hagyni 1-2 napra a lakást az írtás után v. csak szellőztetni kell? Ebben úgy olvastam, nem egységesek az álláspontok. Hallottam olyat is, hogy azt mondták, hogy csak jól ki kell szellőztetni, és vissza lehet menni a lakásba.
2013. okt. 12. 22:49

Eszembe jutott még valami a ragasztócsíkos védekezésről.

Tavaly előtt egy konferencián -sajnos nem Magyarországon- láttam egy ilyen védelmi rendszert, ami vízzel működött. Lényegében egy hamutartót kell elképzelni, amibe bele lehet állítani az ágy lábát, és ennek a hamutartónak a külső ívén egy kb 1cm széles, mini 'vizesárok' ment körbe. Ebből 4 az ágylábak alá, és kész a védelem :-)


Fotót nem talátam róla, de ha valaki mégis megtalálja, esetleg ossza.

2013. okt. 12. 22:44

Lényegében igaza van, minnél többet csinál valamit az ember, annál inkább rutinszerűvé válik.

Értem az ellenszenvet is, tényleg sok a kókler, ami nálunk nap mint nap úgy jön le, hogy mikor megtalál minket valaki, akit már 5x átvertek, akkor nyilván bizalmatlan velünk szemben is, és kicsit feszülten indulnak a dolgok.

Alapvetően nem gondolom viszont, hogy valóban így lenne. 30 év alatt sosem voltunk rászorulva, hogy valakitől is elvegyünk akár egy görbe szöget is, és nagyon bízom benne, hogy a következő 30-ban sem leszünk, de értelem szerűen más nevében nem tudok nyilatkozni. Ezek a rossz érzések már ott elindulnak, amikor ugye az ügyfél nem látja mi van a permetezőgépben, és a jobb vegyszereknek nincs szaguk, nem hagynak nyomot -amit sokan hiányolnak, pedig ezek eurómilliós fejlesztések eredményei-, így az egész munkavégzés egy bizalmon alapul, konkrétan az ügyfél elhiszi, hogy nem vagyok rászorulva arra, hogy azon az összegen felül, amiben megállapodtunk, még el kelljen lopnom tőle a rovarirtószer felét.

Gyanakodni kell, csak túlzásba nem kell esni.

A konrét praxisomban a legtöbb kezelés, amit egy lakásban végeztünk az eredményes irtáshoz 3 volt (a kettő helyett), szerintem ezzel nem kell szégyenkeznem.


És hogy válaszoljak a kérdésre is. A poloska táplálkozási szokásaira nagyban hatással van a hőmérséklet. Melegebb helyen gyakrabban eszik, mivel az életfolyamatai gyorsabban működnek (értelem szerűen bizonyos fizikai határok között).

Ez az 1-2 naponta evés, és a hetente 1 evés között változik. Szerintem egy normálisan lakott, fűtött lakásban ha ez alatt az idő alatt nincs friss csípés, és a második kezelésig ez így van, akkor nyugodtan el lehet mondani, hogy a lakás mentes.

1340. carpe diem67 (válaszként erre: 1339. - Lüke)
2013. okt. 12. 19:24

Maximálisan egyetértek! Örültem mikor láttam, hogy itt van és hasznos dolgokat ír.


Fendona, te mindig mindent elrontasz, hol ijesztgeted a népséget, hol meg trollkodsz. Kérlek tedd takarékba magad, mert ez nem az a hely. Köszönöm szépen!

1339. Lüke
2013. okt. 12. 19:02
Vegyük PL: BlaTox példáját veszi a fáradságot feljön ide a fórumra beszél a tapasztalatokról, búvóhelyekről,meg ilyenek,Próbálja reálisan elmondani az esélyeket lehetőségeket segítő szándékkal van. Biztosra veszem , hogy ö a munkájába is becsületes. Szóval nem letámadni kéne, hanem tanácsot kérni, Ha valaki ezzel nem ért egyet mondja meg.
1338. Lüke (válaszként erre: 1333. - 6f783c8942)
2013. okt. 12. 18:56
Ezt én így nem merném kijelenteni. Mint tudod minden szakmában vannak ilyenek, és olyanok is biztos a rovarirtók közt is van olyan aki a csak a haszonra megy , de a végeredmény nem érdekli. És biztos vannak becsületesek is. Szerintem az utóbbiak vannak kevesebben. Sajnos ilyen világot élünk. És az ilyen lelketlen rovarirtók miatt van az embereknek keserű tapasztalata. És sajnos általánosítunk.
1337. moonlight13 (válaszként erre: 1336. - Carpe diem67)
2013. okt. 12. 17:51
szerintem pár hét után már megnyugodhatsz!
1336. carpe diem67 (válaszként erre: 1327. - C28fb2445a)
2013. okt. 12. 12:08
Hány hónap csípésmentes idő után nyugodhat meg az ember, hogy nincs már több polos?
1335. carpe diem67 (válaszként erre: 1333. - 6f783c8942)
2013. okt. 12. 12:04
Jó, de a fendona-t engedélyre adják. Magánszemély hogy tudja ezt megvenni? Sehogy.
2013. okt. 12. 10:56
A szomszédomnál 5 x volt irtó és mégsem irtották ki nála mert az nem üzlet,az irtók többsége egy gátlástalan pénzéhes harácsoló.
1333. 6f783c8942 (válaszként erre: 1326. - C28fb2445a)
2013. okt. 12. 10:51

Meg lehet házilag oldani megfelelő irtószerekkel.

Én például nem adok pénzt irtoknak azért hogy lehúzzanak 5x 6x,mert álatalában ez a poloska irtás a lehúzásról szól,meg az átverésről hogy a szerencsétlen embereket becsapják többször.

Én is házilag irtottam ki,vettem pár zacskó fendona 5 wp-t és megcsináltam,és nekem nem a szakmám.Ehez nem kell ész meg diploma,egy ovodás megtudja csinálni,csak jó minőségű irtószer meg odafigyelés.

1332. c28fb2445a (válaszként erre: 1331. - Rettego)
2013. okt. 11. 22:11

Ettől szakma a szakma.

Minden állatnak van a fejlődésében egy olyan ciklus, amikor még nem ivarérett. A rovaroknál a második irtás időpontját úgy kell meghatározni, hogy lehetőség szerint az utolsó pete (báb, ...) már kikeljen, de az elsőnek kikelt se legyen még ivarérett (imágó).

Ez a poloska esetén 2-6 hét (praktikusan mi 4 héttel az első kezelés után végezzük a másodikat, nekünk ez vált be).

Erre még rásegít az is, hogy a profi rovarirtó szerek a kereskedelmi forgalomban szabadon megvásárolhatókkal ellentétben hosszú hatástartású, így normális esetben a két kezelés között nem szabad új csípéseket találni (ami az élő rovarok legbiztosabb indikátora).

1331. rettego (válaszként erre: 1287. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 21:12
háááááááát, na most jól "megnyugtattál" :(, holnap költözöm vissza a hálóba, nekem azt mondták, hogy utána figyeljem, hogy vannak -e még, ráadásul csak ott irtottak :(. Mondjuk mivel még a szőnyeg és a matracom is "vizes" volt akkor így kedvem sem volt, plusz féltem, hogy élőket látok. Ezalatt a hét alatt a másik szobában aludtam, ugyan izgulva figyeltem magam nap mint nap újabb csípéseket keresve, de szerencsére semmi, lehet, hogy a hálóban maradt még élők tényleg lusták és nem jöttek "utánam", vagy még nem voltak olyan éhesek és még nem. Holnap vissza és teszt. Egy kérdésem , hogy hogy a szöszben lehet egy helyről kiírtani úgy azokat, hogy irtáskor csak a már kifejlettek halnak, viszont a pl. petékre nem hat, ha elfogy a hatóanyag az irtást követően és ott alszom, akkor csípnek, nade ha van táplálékuk ezeknek a dögöknek, akkor szaporodóképessé válnak az irtást követően kifejlődők is és petéznek. Ok, értem 2. irtás, de akkor megint csak a már "élőket" lehet és így tovább, akkkor hogy????? Bíztass azért kicsit, mert frászt kapok már... :)
1330. moonlight13 (válaszként erre: 1329. - Lüke)
2013. okt. 11. 21:03
Tényleg nagyon ügyes vagy!
1329. Lüke
2013. okt. 11. 20:46
Mondjuk ennek ellenére én mindenkinek azt javasolnám ne kísérletezzen házilag, nehéz megszabadulni tőlük 2 hétig minden lépésre oda kellett figyelnem, ne csináljak olyan dolgot amivel vissza tudnám vinni az ágyba a dögöket, és nappal semmiféleképp ne tudjanak belőlem enni. Szóval nem volt egyszerű az a két hét.
1328. Lüke (válaszként erre: 1327. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 20:36
Igen az alaposság a legfontosabb tényező, mondjuk én nem az egész lakásra koncentráltam, hanem kimondottan az ágyra, de itt alapos munkát végeztem. Lehet nekem se sikerült volna, ha ész nélkül nekimegyek betárazok mindenféle, szoros szarokat és az egész lakásból ki akartam volna irtani. Én csak az ágyból irtottam ki, utána felszereltem csapdákkal, és gyertek enni rohadékok. Jöttek is vesztükre.
1327. c28fb2445a (válaszként erre: 1325. - Lüke)
2013. okt. 11. 20:14

talán ide tartozik még az is, hogy a dolog legsarkalotosabb pontja az alaposság.

azokban az esetekben, amikor másik kolléga után dolgozunk, szinte kivétel nélkül az derül ki, hogy a kezelés valamelyik sarokpontja egyszerűen kimaradt, és így bár jó eredményt ért el (mert a döglött rovarok száma ezt mutatja), mégsem elégedettek vele, mivel maradt túlélő.

1326. c28fb2445a (válaszként erre: 1325. - Lüke)
2013. okt. 11. 20:10

nem mindenkinek van erre ideje, és lehetősége.

egy zsúfoltan élő család -szerintem- nem tudja megtenni azokat, amiket leírtál.

a tizen-huszon négyzetmétereken élők szintén.


de egyébként igen, ha ismerjük az ördögöt, le is lehet győzni.

(halkan hozzátenném, te vagy az első, akitől azt hallom, hogy házilag megoldotta, de ennek nyilván az is oka, hogy engem olyanok keresnek fel, akiknek nem sikerült)

1325. Lüke (válaszként erre: 1324. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 20:06
Hát egy dologba megint ellent kell mondanom neked. Nem vagyok rovarirtó. De ennek ellenére az első nekifutásra mégis hazavágtam ezeket a kis nyaffancokat. Szóval ha valaki egy kicsit tájékozódik ezekről a dögökről mégis mi a szokásuk meg egyebek, és használja a fejét is, meg nem árt ha egy kis kreativitás is szorult belé, házilag is sikeressen fel tudja venni a versenyt a rohadékokkal szemben.
1324. c28fb2445a (válaszként erre: 1323. - Moonlight13)
2013. okt. 11. 19:52

Kisgyereket nevelő, kispénzű emberekét, akik emiatt csalódnak a rovaritókban, a rovarirtó szakmában, és egy elkeseredett szélmalomharcot vívnak egy olyan helyzetben, ahol csak a vereségnek vannak fokozatai.


Lehetne ezt fokozni a végtelenségig, de ami szerencse a szerencsétlenségben, hogy ebből -hála istennek- nagyon nagyon kevés van. (a saját tapasztalataim szerint)

Azért az általános helyzet az, hogy az emberek igyekeznek ember módra élni, zavarja őket a rovar, és igyekeznek tenni ellene. Ennek általában az a sorrendje, hogy először jönnek a házi praktikák, aztán a kereskedelmi forgalomban kapható varázsszerek, aztán jön az olcsójános, aztán mikor már egy sarokház árában van a buli, akkor megtalálnak egy hozzáértőt.


Azt is szerencsének élem meg, hogy a szakma maga is fejlődik, és egyre több kolléga meri elismerni, hogy nem rendelkezik a megfelelő technológiával bizonyos feladatok elvégzéséhez, és ezeket nem is erőlteti, hanem egy általa ismert (elismert) konkurens céghez irányítja a megrendelőt.

Nem titkolom, hogy nálunk pl ilyen a darázsirtás.

Egyszerű alapesetet elvállalunk, de ahol cseréptologatásra van szükség, esetleg burkolatbontásra, oda megvan az a kolléga, aki profin elvégzi ezt, és nem kell azon aggódni, hogy kóklert ajánl az ember, eddig mindig elégedett visszajelzéseket kaptunk.

1323. moonlight13 (válaszként erre: 1322. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 19:43
De rosszul hangzik! És mások életét teszik tönkre!
1322. c28fb2445a (válaszként erre: 1320. - Moonlight13)
2013. okt. 11. 19:35

normális esetben minden rovarirtás 2 kezelés, mivel az engedélyezett irtószerek a rovarok nyugvó alakjait nem tudják elpusztítani.

(ez alól kivétel az említett hősugárzásos módszer, a meleg nem válogat)


az ilyen esetben az a gond, hogy amikor az ember megkérdezi, hogy "mi volt a tapasztalat az első irtás után?", akkor a lakó szava annyit ér, mintha egy lótól kérdeznénk, mivel őt az első irtás előtti mennyiség sem igazán zavarta.


plusz az igazi probléma maga az ok, ahogy az egész kezdődött nála, ami maga az életvitel. tehát ilyenkor legjobb esetben is vagy 'gyérítésről', vagy 'időleges eredményről' merek beszélni.

1321. Lüke
2013. okt. 11. 19:34
Szerintem itt már csak a lángszóró segít, persze a tenyésztő is legyen bent :-)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook