Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adtok(adtatok) a babának AD-vitamin cseppeket? fórum

Adtok(adtatok) a babának AD-vitamin cseppeket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. emily (válaszként erre: 33. - Win)
2007. júl. 11. 07:38
Nem fogod elhinni!!!!!! Ezzel az egy csepp, két cseppel kapcsolaban nekem is ezt mondta a védőnő!!! :-O
33. win (válaszként erre: 30. - Birogaby)
2007. júl. 11. 07:30

Nálunk is volt, még régebben, hogy kimaradt egy este. Azt mondta a védőnő, hogy olyankor nyugodtan lehet neki adni másnap kettőt. Vagy ha véletlenül kettő megy, akkor következő nap kihagyhatjuk.

Én a legutóbbi tanácsadáson rákérdeztem direkt, mert ugye lejár az év. Azt mondták, a szülinapja után elhagyhatjuk, októberben kezdjük újra. Mi is sokat vagyunk levegőn, napon, és nálunk is a gyerek a néger én meg a Hófehérke! ;)))

32. Rhea (válaszként erre: 25. - D@nu)
2007. júl. 10. 22:44
egyébként itt is van Vigantol, csak a gyerekorvosok megszokásból a jól bevált AD vitamint írják fel, napi 5 cseppel, bár egy ismerősöm szerint elég belőle 3 is. Vigantolból 1 csepp kell a védőnöm szerint, s bármikor lehet váltani egyikről a másikra :)))
2007. júl. 10. 14:31
Én is a Vigantolt adtam mind a 2 fiamnak.
30. birogaby (válaszként erre: 27. - Win)
2007. júl. 10. 14:12

Kata is a Vigantolt kapja,mikor az elsô üveget adták,még a kórházban,napi 1 cseppet mondtak.Tél elején mondta a védônô,hogy télen kapjon napi 2 cseppet.

Próbáltam rendszeressé tenni,hogy fürdés után adom(dokink ajánlotta,hogy inkább este kapja),de sokszor olyan nyügi volt az öltözéstôl,hogy kifelejtettük.Volt,hogy csak minden másnap kapott 1-2 cseppet.Amúgy nem aggódok különösebben,mert szinte nincs nap,hogy Kata ne menne levegôre.Csodálkozik is mindenki,ha látják,hogy milyen szép barna.Fôleg hozzám viszonyítva,aki még a tengerparton sem bírok lebarnulni.:DDDDDDD

Szerencsére nem az én "Hófehérke" bôrömet örökölte.Na de ez már más téma!

29. win (válaszként erre: 28. - Emily)
2007. júl. 10. 14:08
Már megint itt vagyok! :)))
28. emily (válaszként erre: 27. - Win)
2007. júl. 10. 13:54
Itt vagy még, Win???
27. win (válaszként erre: 22. - Oribari)
2007. júl. 10. 13:52

2 csepp Vigantol? Ilyet még nem hallottam eddig. Érdekes.


A helyzet bonyolódik! :)

26. win (válaszként erre: 7. - Emily)
2007. júl. 10. 13:48
A kis huncut! Mindent tud! ;DDDDDDDDDD
25. d@nu (válaszként erre: 23. - Rhea)
2007. júl. 10. 13:16
Hohó, megvan, hogy miért az eltérés! :))) Ezek szerint nálatok A+D vitamint adnak, és valószínűleg "hígabb", mint az Mo-n használatos Vigantol, ezért az 5 csepp. :DDD
2007. júl. 10. 12:57
Adhatsz , de job a kajával "etetni" vitaminokat. Meg "levegőztetés".
23. Rhea (válaszként erre: 11. - B11a46e73c)
2007. júl. 10. 11:58

szia! nálunk a vajdaságban AD csöppeket adnak, és 5 csepp 1, téli babáknál 1,5 éves korig. magyarországon élő barátnőm csak D vitamint ad a fiának, napi 2 cseppet. én is AD vitamint adok a kisfiamnak, aki lassan 7 hónapos és eddig nem volt sem hasmenése sem pigmentelváltozása tőle. mi este a fürdés után adjuk neki, már szertartássá vált, ha fenn a pelus, jön a kiskanál és már tátja is a száját.

a te babádnak lett baja tőle? mert én még senkitől sem hallottam hogy rosszul reagált volna erre a babója. de kérdezz rá az orvosnál, ha nem akarod neki ezt adni, asszem van másik variáció is, nekünk ajánlotta a védőnő, de már nem emléxem a nevére..

2007. júl. 10. 11:01
Nekünk naponta 2 csepp Vigantolt mondtak, 2 éves korig. :)
21. d@nu (válaszként erre: 20. - Szabzsan)
2007. júl. 10. 10:50
:DDD ja, néha megyünk levegőre is ;)
20. szabzsan (válaszként erre: 16. - D@nu)
2007. júl. 10. 07:24
napi 20 perc a szabadban elég, nem kell hozzá napozni:-Ogondolom azér sétálni jártok, meg kell is a levegő:-D
19. szabzsan (válaszként erre: 15. - B11a46e73c)
2007. júl. 10. 07:23

Az sok napi egy csepp bőven elég minden csecsemőnek, mert a táplálékkal is viszünk be D-vitamint:-)A D-vitamint túl lehet adagolni, D-vitamin túladagolásnál általános mérgezési tünetek jelentkezhetnek: gyenge étvágy, hányinger, hányás, fokozott vizeletkiválasztás, gyengeség, idegesség, szomjúság, fejfájás, alkalmanként depresszió. Bőrviszketés is jelentkezhet, a vesék működése károsodhat, vesekő képződhet, a lágy szövetek elmeszesedhetnek.Igaz ez csak tartósan nagyobb adagnál jelentkezik.Egy éves kor után májustól-októberig kell szünetet tartani.

A D vitamin aktiválásához napfényre van szükség, ezért jó ha legalább napi 20 percet a szabadban töltünk.Aki sokat van fényhiányos, zárt helyen, okvetlen szedjen D-vitamint!

18. emily (válaszként erre: 17. - D@nu)
2007. júl. 9. 23:22
Szintén Vigantol,és napi 1 csepp. "A" vitaminról még én sem hallottam...
17. d@nu (válaszként erre: 15. - B11a46e73c)
2007. júl. 9. 23:13
De mi az, hogy AD vitamin? Nekünk a Vigantol olajat írják fel, az elvileg meg csak D vitamin... Vagy nem? :(
16. d@nu (válaszként erre: 13. - Ipi)
2007. júl. 9. 23:11
Hát ez a verzió már közelít a miénkhez. ;) Elvileg nyáron nem kell adni, én gyakorlatilag adom, mert amennyit mi napon vagyunk, hát attól akár tél is lehetne. :D
15. b11a46e73c (válaszként erre: 13. - Ipi)
2007. júl. 9. 23:08

nekünk meg azt mondják minden nap 5-csepp!

télen,nyáron egyformán!

hát ezért érdekel a véleményetek,öszintén kicsit sokallom!de igy adom mert igy kell:(

14. emily (válaszként erre: 9. - D@nu)
2007. júl. 9. 23:03
Nem értem, mááá megin mit csodákozóóó???? Volt már, hogy Nektek ugyanazt mondták, mint nekünk??? Miért lenne most másképp? Na várj, mindjárt megkérdezem a többieket is! :-DDD
13. ipi
2007. júl. 9. 23:02

Sziasztok, nálunk a gyerekorvos és a védőnő ezt mindig kérdezi és szerintem nem véletlenül...

1 éves korig minden nap kell. Aztán utána márciusig 2 napont a1 csepp. Májustól elhagyni őszig. Utána megint 2 naponta 1 csepp. Különben sem nagyon lehet a babákat napra vinni, de szerintem 1 év után azért nem kell nyáron adni, mert a napfény ugye elég a D-vitamin képzéséhez a kis szervezetüknek. Ahol meg nem szedeti a gy.orvos, hááát... A csontosodáshoz és az ezzel kapcsolatos fejlődési rendelleneségek ellen való.

Üdv Ipi

12. emily (válaszként erre: 11. - B11a46e73c)
2007. júl. 9. 23:01

Ne izgulj, nekem is jó pár hónapomba telt, mire a reggeli rutinná vált és nem felejtettem el akár napokig is... :-D


Ja és Emmel strandolunk és se hasmenés, se folt...

2007. júl. 9. 22:57

köszi hogy ilyen gyorsan reagáltatok!;)

nálunk kötelezö az AD-cseppeket adni,de elég soktol hallottam hogy hasmenést idézett elö a babánál,vagy csunya pigment flekkeket okozott!és mindennek ellenére folytatni kell 1,5-korig!

álitolag ha a gyerek kapja a cseppet nem szabad napra vinni!

én adom minden nap de volt amikor kimaradt!

2007. júl. 9. 22:56
Nálunk nem mondtak semmit,hogy meddig kell adni,ha én rá nem kérdezek,nem is adtak volna.Amíg tart az üvegben,addig adom,utána megint megyek a nyakára a dokinak,meg védônônek,hogy akkor most kell még adni?
9. d@nu (válaszként erre: 8. - Emily)
2007. júl. 9. 22:49
Hehe, nekem azt mondták, hogy 1 évig végig, de utána is 3 éves korig a téli időszakban. Na, add össze. :DDD
8. emily (válaszként erre: 6. - Pitypang)
2007. júl. 9. 22:47
Őszi-téli babáknak 1,5 év, amúgy 1 év. :-)
7. emily (válaszként erre: 5. - D@nu)
2007. júl. 9. 22:46
És gondolom Win is! ;-D
2007. júl. 9. 22:45

D vitamint adom. Azt hiszem, 1 éves korig kell. Vagy nem?


A vitamint nem adtam, nem mondta a gyerekorvos.

5. d@nu
2007. júl. 9. 22:43
akkor ezt megbeszéltük :DDDDDD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook