Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adott egy szitu a családban, te ebben az esetben mit tennél? fórum

Adott egy szitu a családban, te ebben az esetben mit tennél? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. ápr. 9. 14:59

Persze hogy nem felejti el. Csak amikor a dolgokat szervezik, és ezer felé van a fejük, valamelyik családtagra/nagyobb gyerekre lett bízva, hogy a meghívókat kipostázza, és ők akkor nem szándékosan maradtak ki, hanem egy sajnálatos tévedés, baki révén. Ott, a szalagavatón, az asztal mellett valószínű, hogy a tesónak is feltűnt, hogy a kérdező hiányzik, de hát akkor, ott, már mit tud tenni???

Te ott, akkor a szalagavatón felugrottál volna otthagyva csapot-papot vendégsereget, és elrohansz egy külön meghívóval? Vagy mit?


Ezért mondom, le kell ülni és meg kell beszélni a történteket, és utána lehet azon gondolkodni, hogy mi legyen a továbbiakban!

32. Hédi-- (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 14:57

A ballagás a gyerekről szól, vagyis nálam az döntené el a dolgot, hogy ő szeretné-e, hogy mi ott legyünk. Ha igen, akkor mennék, és az ebédre is.

Sz@r dolog lehet, ha az ember a testvérével nincs olyan viszonyba, hogy ilyenről őszintén tudjanak beszélni, de légy te az okosabb és a bölcsebb, és kezeld lazábban a család érdekében ezt a szalagavatós történetet.......fogd fel úgy, hogy azt legalább olcsón megúsztad:)

31. tündér74 (válaszként erre: 28. - 5c0313b0fc)
2014. ápr. 9. 14:45
Bocs, de ilyen nincs. Az ember nem felejti el, hogy van tesója:)
30. bdf78cc352 (válaszként erre: 29. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 9. 14:44
De tényleg, komolyan felénk nem szokás meghívni a rokonságot. Meghatározott számú jegy áll rendelkezésre, sőt mondok egy jobbat is a ballagás helyszínétől függően még ott is korlátozva van hány hozzátartozó mehet el. Nálunk a nagyszülők(két nagyi él+ szülők, testvér volt a ballagáson a fiaimnál.Amúgy a ballagás 40km -re volt a lakóhelyünktől,(nagynénik nagybácsik uncsitesók és barátnőik barátaik részvételével) a ballagási ebéd meg egy helyi vendéglőben, mély zsebbenyúlás kíséretében.
29. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 28. - 5c0313b0fc)
2014. ápr. 9. 14:37

Miért? Nem vette észre, hogy a testvére nincs ott?


Egyébként a ballagó is elég nagy már ahhoz, hogy odafigyeljen. De többet tényleg nem szólok bele, mivel nincs testvérem :))

2014. ápr. 9. 14:31

Én még azt is símán el tudom képzelni, hogy a szalagavatóra amikor a meghívottak listáját összeírták, egyszerűen, tévedésből és nem szándékosan !!!! kifelejtettek benneteket. Azért volt, hogy amikor találkoztatok, akkor úgy beszélt a szalagavatóról, mintha semmi különös dolog, probléma nem lenne. Neked pedig akkor kellett volna rögtön rákérdezned, hogy mi van tesó? beszélni tudsz róla, de meghívni nem tudtál???? akkor kellett volna kapni az alkalmon és tisztázni. Most így utólag persze még mindig azon dilemmázol, hogy elmenj-e ezek után vagy továbbra is a sértődött testvér legyél??


Hívd fel telefonon és kerek-perec kérdezz rá:

mi az oka hogy akkor nem hívott, és most ezek után ezt a meghívást hogyan kell érteni?


Tisztázzátok le egymás között, mert nagyon-nagyon meglehet, hogy csak tévedés, a nagy rohanásban annakidején véletlenül hibáztak. Testvérek vagytok, felnőtt, értelmes, okos emberek, egy ilyen baki miatt nehogy már egy életre megszakadjon köztetek a kapcsolat!! Legyetek észnél, és tisztázzátok, rendezzétek le egymás között!

2014. ápr. 9. 14:30
Amúgy a legegyszerűbb ha elmondod a tesódnak mi bánt.És tényleg ez a legjobb.
2014. ápr. 9. 14:26

Sziasztok!


Ez egy nagyon összetett dolog.


A szalagavatóra a jegyek általában korlátozva vannak és nem is olcsóak.

Én ilyen esetben megbeszéltem volna a testvérekkel,hogy mi legyen.


A ballagásra mindenképpen elmennék.

Az ebédre meg akkor,ha ott lesz az egész család.

Ha csak Ti maradtok ki az ebédről,akkor lehet,hogy az egész családot magatokra haragítjátok. Ha van a családban olyan,akivel nagyon jó és bizalmas a viszonyod,akkor beszéld meg vele.

Egyébként lehet,hogy pont a Pici miatt nem hívtak meg Titeket.


Mi évek óta pénzcsokrot csinálunk vagy csináltatunk ballagásra.

Így a virág és az ajándék is egyben van letudva.

Csak ötszázasokat kell összegyűjteni. Aki ügyes nagyon szép csokrot tud belőle csinálni.

2014. ápr. 9. 14:25
Ez jó:))
2014. ápr. 9. 14:09
Elmennék a ballagásra, vinnék virágot, borítékot nem adnék, és az ebédre sem mennék el.
23. kattyus (válaszként erre: 15. - Bowie)
2014. ápr. 9. 14:00
Nálunk is max 10 fő mehetett,a szalagavatóra. De én mindenkivel közöltem hogy nem bunkóságból nem hívom meg, hanem a létszámkorlát miatt. Elmennék a ballagásra, a borítékba valami utalvány kerülne, ahogy te is mondtad:) Ballagás után beszélnék a nővéremmel a történtekről.
22. csgybzs (válaszként erre: 21. - 0084acbe42)
2014. ápr. 9. 13:58
Ettől még persze meg lehetne beszélni a tesóval amelyiket kihagyják...
2014. ápr. 9. 13:57
Szalagavatóra meghatározott számú jegyet vehet egy személy, általában 3-5 darab, ami azt jelenti, h ennyi embert hivhat el.
20. Vivvv
2014. ápr. 9. 13:55
Nem mennék el.
2014. ápr. 9. 13:46

Nem mennék el, viszont küldenék egy táviratot. Abban semmiképen nem sértően hanem inkább éreztetve a megbántottságom küldeném a jeleket... Aztán a többit hozza az élet.

Ha megkérdeznék ,hogy ez mi volt? Válaszolnék . Ha nincs kérdés akkor nincs mire válaszolni és ennyi ...

18. kristo_f (válaszként erre: 4. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 13:35

Persze csak humor, de ne vedd az egész bulit a szivedre

Azt mondta nem érzi magát jól elmenni, de meghívott

El kell menni és annyi, akárhogy sikerül


Hátha lesz ubisaláta is a pörkölthöz :)

17. Roza78
2014. ápr. 9. 13:34

En sem mennek el , ha legalabb megmagyarazta volna , hogy miert nem hivott a szalagavatora. Ugye arra altalaban sokba kerul a jegy vagy korlatozva van a meghivott szemelyek szama, de ha az egyik tesot meghivja akkor illik a masikat is , bar nem valami jo a viszony koztetek leirasod alapjan. A masik pedig az , hogy ha meghivnak valahova azt illik szemelyesen nem sms-ben, ha ma nem is de van meg 3 het a ballagasig el tudna menni maskor.

Milyen a viszony az unokahugoddal, mert ha jo akkor menj el a ballagasra es vegyel neki valamit ne penzt adj.

2014. ápr. 9. 13:32
Én elmennék a ballagásra.Kapna egy csokor virágot,borítékot nem adnék,és az ebédre sem mennék.
15. bowie
2014. ápr. 9. 13:30

nem lehet, hogy a másik tesód a keresztszülője a lánynak? mert pl nálunk úgy volt, az enyémen, hogy csak 5 jegyet lehetett venni.


Mondjuk ez már mindegy, meg tényleg fura, hogy nem is szólt róla, hogy ezér vagy azér nem lettetek elhívva.


A lányukkal milyen a viszonyod/viszonyotok? én aszerint döntenék..ha nem álltok közel, akkor el se mennék, ha igen, akkor igen..

14. Arel
2014. ápr. 9. 13:30
Szerintem az a rosszabb szitu, ha besértődsz, mert csak további konfliktushoz vezethet. A pici miatt megteheted viszont, hogy tényleg csak a ballagásra mész el, a leányzónak veszel valami nem túl drága ékszert példának okául (én pénzt nem adnék, az eleve személytelen), így nem növelted a feszültséget, és nem teszel olyat, ami visszavonhatatlan. Ha a hugod forszírozza a kérdést, akkor meg rákérdeznék, hogy és milyen volt a szalagavató buli, és céloznék rá, hogy úgy volt, hogy ott leszel.
13. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 13:24

Ja, értem. Akkor itt a gyerek nem szól bele.

Hát, őszinte leszek: én nem mennék. :))

Nekem speciel nincs testvérem, a férjemék részén szokott ilyesmi gond lenni .

De, ha nekem lenne testvérem, igenis elvárnám, hogy az első legyek, főleg a másik testvérrel együtt.

Nem, nem mennék.:))

2014. ápr. 9. 13:20

A gyerek még picike,1 éves.


Azért nem kérdeztem rá,mert abból csak vita lett volna....nem az én részemről.

2014. ápr. 9. 13:17

Gyereketek van? Milyen a viszony az unokatestvérek között?


Azért kérdezem, mert volt már, hogy én sem akartam menni, de a gyerek győzött meg, hogy ne durcizzak.

Nálunk egyidősek, ill. 2 év van az unokatestvérek között.

A gyerekedet kérdezted már, mit gondol?

10. nbandus (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 13:13
Hát akkor pláne nem adnék pénzt, és lehet hogy valóban jobban jársz, ha el se mész... Bár nem értem, hogy ilyeneket hogy lehet nem megbeszélni a testvérünkkel?!
9. bdf78cc352 (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 13:12
Na ez......:)
8. bobita0212 (válaszként erre: 6. - Bdf78cc352)
2014. ápr. 9. 13:10
Otthon lesz a kaja...gondolom pörkölt.
7. csgybzs (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 13:10
Én nem mennék el. Egyéb programra való hivatkozással. Nem értem, családon belül miért kell bunkónak lenni. Vagy ha a kislányt szeretitek, menjetek el a ballagásra, a végén adjatok neki egy csokor virágot (őt megtiszteltétek a jelenléttel) és ennyi.
6. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 13:08
Ne vedd magadra .Amúgy felénk egyáltalán nem szokás a szalagavatóra meghívni a rokonságot. unokahúgoddal csőszöl ki, pénzt meg annyit adsz amennyi fedezi az éttermi számlátokat(remélem 3gyerekkel férjjel mész.Ha tudod hol lesz a kaja, megnézed mennyi egy finom menü szorzod hányan mentek, az unokahugi megkapja nővéred meg fizeti:)
5. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Kristo_f)
2014. ápr. 9. 13:07
:D
4. bobita0212 (válaszként erre: 2. - Kristo_f)
2014. ápr. 9. 13:06
:D ez jó ötlet,csak a pofácskám nem bírná el....az a baj,hogy mindent annyira a szívemre veszek
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook