Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti szoktatok adakozni? Ebben a szituban mit csináltatok volna? fórum

Ti szoktatok adakozni? Ebben a szituban mit csináltatok volna? (beszélgetős fórum)


27. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - Ancsa19860211)
2022. jan. 7. 20:51
Felmérik a terepet is hova érdemes betörni...
26. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 7. 20:47
Hozzánk mèg így nem csengettek be .
25. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 7. 20:41
Velem is előfordult, nem egyszer. Állították meg parkolóban és csengettek be hozzánk itthon is. Ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy nincs nálam készpénz, adjanak egy csekket és szívesen adok fel valamennyit, vagy számlaszámot és utalok. Erre legtöbb csak hadovált vmit és otthagyott, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kaptam csekket. Egyszer küldtem el egy ilyen kéregető fickót durvábban, aki csengetés nélkül bejött az udvarba, csak mert kinyílt az ajtó (épp elromlott a zár) - na, az egész biztosan csaló volt.
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 7. 08:09
Igen, fordult már elő,nem.is egyszer. Szintén csalók voltak,és elküldtem a halál f@szába.
2022. jan. 6. 22:56
"Ebben a szituban": Ilyen gyanús csalókkal/házalókkal szóba se álltunk hiába csengettek most meg már csengő sincs.
22. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 22:51
Csalók voltak. Valós alapítványok nem házalnak így. Miért álltok szóba kétes alakokkal ?
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. jan. 6. 20:19
Ja, hát lehet ezt az infót nem kellett volna elmondanom. De hát ez van, mindegy.
20. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 20:17

Igen;)


Én se adok így senkinek.

Jól tetted és a telefon is jó ötlet volt.

Egy dolgot nem tettél jól, hogy elmondtad, hogy szoktál adakozni. Senkinek semmi köze hozzá...

2022. jan. 6. 20:17
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. jan. 6. 20:16
Fú de gáz.
17. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 20:15

Persze, hogy nem tesznek semmit.

Egyszer olvastam egy eltűnt emberről, akit láttam, felhívtam a 112-öt és közölték, hogy menjek be egy kapitányságra.


Olyan is volt, hogy felhívtam őket, mert egy ember feküdt a síneken. Azt mondták, hogy menjek oda, nézzem meg, hogy nem részeg e és húzzam le a sínekről...


És még egy eset, amikor őket hívtam, és ekkor intézkedtek: napokig nem láttuk a szomszéd nénit és aggódtunk. Kivonult mindenki (rendőr, tűzoltó és mentő), a néni agyával történt valami, mert sötétben és hidegben kucorgott a lakásba, azaz élt, de engem nagyon leszúrt a rendőr, hogy ne szórakoztassam őket....

16. dafke
2022. jan. 6. 20:11
Jól döntöttél.
15. 92a40235c8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 20:09
A házalást, utcázást egy szűk réteg csinálja, ott általában valami nem kerek. Csakis megbízható szervezetek jöhetnek szóba, minden információval feltüntetve. De oda meg én megyek, ha akarok valamit.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 6. 20:06
Hát lehet, hogy igazad van, mindenesetre én megtettem minden tőlem telhetőt.
13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 20:03

A rendőrök majd kiderítik? Gondolod?

Ennél sokkal súlyosabb esetben sem intézkednek.


Félre ne értsd! Utálom a csalás minden formáját, gyűlölöm azokat, akik pénzt csalnak ki emberektől. De hogy a rendőrség ebben az ügyben (sem) fog lépni, az szinte biztos.


Pénzt már régóta nem adok még annak sem, aki igazolványt mutat fel. Könnyű hamisítani, és visszaélni vele.

Segíteni szoktam. De olyan formában, amikor biztos vagyok abban, hogy a segítség célba ér és valóban jó helyre kerül az adomány. Megvan ennek a biztos módja.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 93cc040b09)
2022. jan. 6. 20:03
Sajna
11. 93cc040b09 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 19:58
Igen...mondjuk ez a hátulütője megvan, az biztos....
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 93cc040b09)
2022. jan. 6. 19:57
Én csak akkor adakozok, ha tudom, hogy tényleg oda megy az adomány, ahova szánom.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. jan. 6. 19:56
Remélem a rendőrök kiderítik kik ezek.
8. 93cc040b09 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 19:56
Jehovisták már bekopogtattak. Csalók még nem. Régebben mindig adakoztam. Pl. tartós élelmiszert a Tescóban, hajléktalannak százast, satöbbi. Mára valahogy már megkeményedtem....
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2022. jan. 6. 19:56
Velem most volt ilyen először.
2022. jan. 6. 19:56
Én is így gondolom.
2022. jan. 6. 19:45
Régebben ide is csöngettek be, de én mindig információt kértem. Aki komoly, az ad. Akik nálad jártak, szerintem, csalók lehettek.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 19:43
velem nem
2022. jan. 6. 19:40
Régebben voltak ilyenek, de én is közöltem velük, hogy sajnálom a beteg gyerekeket, de nem tudom segíteni őket, és ott hagytam őket. Szerencsére, mostanában nem szoktak jönni.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 6. 19:39
Persze,,így nem adok én sem.Szinte tuti hogy nem volt valós.
2022. jan. 6. 19:36

Sziasztok.

Ma délután az történt, hogy becsengettek hozzánk (ketten élünk a férjemmel). Kimentem és egy férfi meg egy nő volt, hogy ilyen,meg olyan alapítványnak gyűjtenek pénzt (azt hiszem Down szindrómás gyerekeket említettek) és semmilyen más adományra nincs szükségük, csak készpénzre. Mutogattak valami igazolvány félét, de hát kerítésen keresztül, mert a kaput nem nyitottam ki nekik persze, nem igazán láttam. Mondtam nekik, hogy sajnálom, így én nem adakozok, adjanak egy bankszámlaszámot amit le lehet ellenőrizni és ha úgy érzem, segítek, de idegeneknek kézbe pénzt soha! Erre tökre felháborodtak, hogy hogy lehetek ilyen szívtelen, szegény beteg gyerekek, bla bla bla. Mondtam, hogy nem szeretnék veszekedni, támogatom a mentőket, a rákos gyerekeket, sőt egy allatmenhelyt is itt közel hozzánk, hadd döntsem el, kit szeretnék még es kit nem támogatni ezen felül. Plusz ha nem adnak számlaszámot sajnos én meg nem adhatok készpénzt és otthagytam őket. Aztán még valamit motyogtak utánam, de bementem a házba.

Szerintem valami csalók lehettek és ez felháborító. Gáz vagy nem, de utána hívtam a 112-őt,hogy itt és itt ilyen emberek mászkálnak és nagyon gyanúsak, mondta a diszpécser, hogy értesíti az illetékes szervet és utánajárnak a dolognak.

Veletek fordult már elő ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook