Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adott egy szitu a családban, te ebben az esetben mit tennél? fórum

Adott egy szitu a családban, te ebben az esetben mit tennél? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. ápr. 11. 10:47
Most én is így jártam majdnem. Férjem fél éve nem beszélt a testvérével, most felhívta, és a testvére meg is hívta a családot húsvétra ( ők kertes házban laknak ). Na, én már közöltem, hogy nem megyek; semmi beszédtémám nincs a sógornőmmel, 4-5 órát meg nem fogok ülni a kemence mellett, mintha élvezném a friss levegőt. Hadd menjen a férjem, ő testvére, volt már alkalmam bőven az ilyenekben, 1 óra múlva úgysem tudnak ők sem miről beszélgetni. Ha jó idő lesz, inkább a nagyerdőn sétálok,ha nem, olvasok, stb.
62. Fiúsmami (válaszként erre: 60. - Bobita0212)
2014. ápr. 10. 22:00
Vallásos iskolába jár a gyerek?Lehet azért nem hívtak meg ,mert azt gondolták téged ez nem érdekell.A tesód a tesód,ne haragudj rá,szerintem e nem olyan nagy dolog.
61. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 10. 21:53
A szalag avatókra skszor korlátozott a jegyvásárlás,van olyan iskola ahol meg van szabva egy család mennyit vehet.Mielőtt megtalálod Kenedy gyilkosát,inkább kérdezd meg a tesódat,mond el neki,hogy sajnálod,hogy nem lehettél ott a szalcsin,stb.lehet banális oka van.Lehet,hogy leesik az állad de én a fateromat kifelejtettem az esküvőről,tudom ,tudom.A szüleim elváltak és valahogy a fater kimaradt.Nem szándékosan.Van ilyen
2014. ápr. 10. 19:51

Köszi a választ mindnekinek!


Az unokahúgommal átlagos a kapcsolatunk. De nem járunk össze. Néha találkozunk,akkor beszélgetünk,de ennyi. A fiatalabbik nővérem gyerekeire vigyáz is ha kell,az enyémet meg max 3x látta. Igy vagyunk mi.

Az idősebbik nővéremmel (az ő édesanyja) a kapcsolatom olyan,hogy a férjem szerint csak akkor keres ha szüksége van valamire. Illetve néhány alkalommal találkozunk,de nem sűrűn.

Egyébként hogy tetézzem a dolgokat,ők vallásosak.

És mivel totál más a szemléletmódunk igy sok mindenben nem is értünk egyet.

59. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 53. - Szafaripók)
2014. ápr. 10. 13:33
Mikor volt már a szalagavató!! Most kérdezzen rá, mint akit tegnap rugtak s...be, ma jutott eszébe? ))
58. ina87
2014. ápr. 10. 13:00
ha tudod h mijen akk nem meglepö,én elmondanám az okát csak azárt is...
57. spinneli (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 10. 12:50

Milyen a kapcsolat az unokahúgoddal?

Én főleg ettől tenném függővé a dolgot.

2014. ápr. 10. 12:46

Hát,én nem a testvéren akadnék ki!!!

Adva van egy kamasz,akit körbe kéne ünnepelni,jó esetben ő rendeli meg a meghívót a suliban,és ő dönti el,kit szeretne látni az eseményen...

Nálunk így volt. Én kértem a meghívókat,én fizettem ki,közben az egész osztálynak a ruhát is én intéztem,mégsem maradt ki senki,akit amúgy meghívtam volna!

55. bdf78cc352 (válaszként erre: 50. - Roza78)
2014. ápr. 10. 12:02
Igazad lehet:)
2014. ápr. 10. 11:56

Végigolvasgattam.

Szerintem azért nem kellene átesni a paci túlsó felére.

Ez (ballagás) igenis egy hagyomány.

Én sem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, szerencsére a férjem sem, de főleg azért, mert nem összejárkálós a családunk.

Szerintem ahol ballagáskor összejönnek, ott amúgy is összejár a család, és ez egy jó alkalom arra, hogy találkozzanak, beszélgessenek finom étel, finom sütemény mellett.

Nálunk pl. a férjem és én, meg a férjem gyereke elsz csak a gyerek gimis ballagásán (sem az én testvéremmel, sem a férjem három testvérével nem igazán tartjuk a kapcsolatot).

De attól még nem ez a normális, ami nálunk van, szerintem.

De az, hogy senkit, meg hogy minek a ballagás, azért enyhe túlzás, szerintem. Ilyen alapon diplomaosztót sem kell ünnepelni, mert a "gyerek" magának tanulta, amit tanult.

De ez nem erről szól. Ha valahol összetartás van, akkor együtt örülnek az ilyen dolognak is, szülők tesói, sógor-sógornők, unokatesók.

Ahol bezárkózottabban élnek (mint pl. mi is), ott pedig tényleg a legszűkebb család ünnepli meg.

2014. ápr. 10. 09:55

Amilyen az 'Adjonisten'...

Én elmennék. Ha már meghívtak. Az más kérdés, hogy nem törném kezem-lábam az ajándékkal. Egy kis csokor virág, meg valami jelképes ajándék, és kész.


Ha meg téged ennyire bánt, hogy a szalagavatóból így kifelejtettek, akkor kérdezz rá. Telejsen felesleges otthon egyedül duzzogni rajta még akár évekig, anélkül, hogy tiszta vizet öntenél a pohárba. Persze, csak ha érdekel a tesód.

2014. ápr. 10. 08:40

Csak most itt nem erről van szó. Ha már csinálnak bulit, nem tudom, ki lenne az elsők között, ha nem a testvér. :))

Ezért írtam én az elején, hogy ilyen előzmények után nem mennék..de nem mérvadó a szövegem, mivel nincs testvérem.

51. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2014. ápr. 10. 08:30

Na ez az, ráadásul az érettségi ma már alap. Hiszen, ha valaki szakmunkásnak tanul, általában azokban a sulikban is van érettségi. Aki meg fősuli, egyetemre megy, szintén alap.


A szülő akarja, a gyerek úgyis elmegy bulizni a barátokkal,s valahol igazuk van, elvégre egy középiskolát nem izgult végig normális esetben sem a szülő, sem a gyerek. :))

50. Roza78 (válaszként erre: 47. - Bdf78cc352)
2014. ápr. 10. 08:28
Es gondolom neki sem volt :-)
2014. ápr. 10. 08:04
Nem csinálnék belőle ügyet.
2014. ápr. 10. 07:33
mert hogy mi a fenének?
47. bdf78cc352 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2014. ápr. 10. 07:32
Akkor a tieidnek ez elmaradt ugye?
2014. ápr. 9. 22:16
..és még hatalmas sértődések is adódnak emiatt?
45. Guruljka (válaszként erre: 43. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 9. 22:15

Tudod, már nem tudok mit mondani, amikor a szülő visz a saját gyerekének malomkerék virágcsokrot, a rokonság eszik-iszik, holott csak elvégezte valaki azt a sulit, azaz még az érettségi előtt van.

Itt a faluban sokáig két külön épületban volt az óvodai kis- és nagycsoport, hát a kiscsoportos ballagásra is öltönybe dugták a kisfiúkat, a kislányok nejlonharisnyában, körömcipellőcskékben...két fotó a virágokkal körberakott, agyonizzadt gyerekről, aztán nyomás haza, rokonokat etetni. Az eszem megállt.

De végül rájöttem, hogy nem tudják hová felvenni az alkalmi öltözékeket, hát kreálnak eseményeket. Azt hittem, falusi jellegzetesség, de látom, hogy más elsőben kezdik a spórolást és előre befizetgetést a ballagásra városiak is...


Mi a csuda van azon külön ünnepelni való, hogy a gyerek méltóztatott elvégezni az iskolát, még nem is tudni, milyen végeredménnyel?

44. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 42. - Jstefan)
2014. ápr. 9. 21:40

Persze, így beszél egy férfi: menj el, egyél, IGYÁL, és minden rendben!

Na, az ilyen döntésekből jobb, ha kimaradtok, Drága Férfiak!! :))

43. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2014. ápr. 9. 21:37
TÁRSADALMI ESEMÉNY ! Ez tetszik nagyon! DDD
42. jstefan (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 21:35
Nagyon érzékeny vagy! Menj el, és pókerarccal próbáld leküzdeni a kisebbségi komplexusodat!!! Érezd jól magad, igyál, egyél ami beléd fér. Utána meglátod hogy a legközelebbi hasonló esetben, élethelyzetben lelkileg már erősebb leszel,és rezzenéstelen arccal kezeled a hasonló valós vagy vélt sérelmeket!!!
2014. ápr. 9. 21:31
Én sem tartok a húgaimmal nagyon szoros kapcsolatot (részben a távolság miatt, de egyébként sem), eszembe sem jutott volna elmenni valamelyik gyerek iskolai ballagására.
40. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2014. ápr. 9. 21:29

Igazatok van, de ma borzasztó felhajtást csinálnak belőle. A családban 2 helyen is kb hatvanan ( 60! )voltunk!

Én se értem. Mikor a gyerekünk elvégezte az egyetemet, a diplomakiosztóján tízen voltunk. Ilyen különbözőek .

39. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2014. ápr. 9. 21:23
én azt nem értem, ha a nővéred, miért nem beszéled meg vele a dolgot? elvárni meghívásokat, megsértődni, de nem merni annyit mondani, hogy te, miért nem hívtatok meg, rosszul esett. valószínűleg simán megbeszélhetnétek, tisztázhatnátok ahelyett, hogy azon törnéd a fejed, hogy tudnál frappánsan visszavágni sértődöttségedben
2014. ápr. 9. 21:17

Miért ennyire fontos az a ballagás?


Úgy értem, a ballagó gyerek végül is az unokahúgod, ő nem szólhat bele, ki van meghíva?

Ha ő sem emelte fel a telefont, hogy ez vagy az van, akkor miért bánt Téged ez az egész?


(Bocs, ha értetlenkedem, amikor még én érettségiztem, a szalagavatóra sem jött mindenkinek szülő, a legtöbben a kedvesüket hívták meg. Családi vacsora meg nem volt, a ballagás leginkább iskolai ünnepély, egy-egy szülő ha szabit tudott kivenni, eljött, de nem volt az sem társadalmi esemény.)

37. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 35. - 3d787b167a)
2014. ápr. 9. 21:17
Ennyivel ma már jobb, ha el se megyünk , sajnos. :))
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - 5c0313b0fc)
2014. ápr. 9. 20:44
Teljesen egyetértek veled!:)
2014. ápr. 9. 17:02

Azt érzi az ember, ha valahova nem szívesen hívják....


Én elmennék a ballagásra, ahogy Zebra25 írta, virág, talán egy könyv, és ennyi.

34. Arel (válaszként erre: 33. - 5c0313b0fc)
2014. ápr. 9. 15:18

Már bocsi, de csak tudatosult a húgban valamikor, hogy véletlenül elfelejtette meghívni - ha valóban véletlen volt. Akkor meg a minimum, hogy utána ő hívja fel a nővérét, kér tőle bocsánatot. Szóval szerintem sántít a véletlen.

A korlátozott meghívószám esetében meg azért illet volna szólni a nővérnek, hogy mi a szitu, ha érdekelte a hugát az, hogy mit fog majd érezni a nővére, ha végül a korábban beszéltek ellenére miért nem hívta meg végül. Szerintem valahol jogos a bántottság, és én nem mennék el csak úgy a dolog mellett azzal mentegetőzve, hogy elfelejtették...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook