Addison-kór (beszélgetős fórum)


2021. nov. 1. 18:21
Sziasztok!Jó lenne beszèlgetni nekem is a velem egy cipőben jàrókkal!
5. Liliom47 (válaszként erre: 3. - Bbarbia)
2017. febr. 23. 10:32

Szia!


Nálam 15 éve diagnosztizálták az Addison kórt, és kb. 10 évig nem volt különösebb gondom miatta. Aztán 5 éve kezdődtek a problémák: tüdő szarkoidózis, pajzsmirigy alulműködés (Hasimoto), és vititligo. Mindhárom autoimmun.

Én azt tapasztaltam, hogy kerülni kell azokat a helyeket, ahol bármiféle betegséget - akár még egy náthát is- elkaphatsz, mert ezekből egyre nehezebb felépülni.

A nehezebb napokon mást nem tudsz csinálni csak feküdni. Sajnos. Ki kell várni, hogy a szervezet rendbe rakja magát.

Azt is tapasztaltam, hogy a vitaminok és különféle étrend-kiegészítők nagyon jó hatással vannak az állapotomra. Persze rendszeresen kell őket szedni éveken át.

Ritka betegségünk van, eddig én sem tudtam senkitől tanácsot kérni, remélem itt majd tudunk folyamatosan kommunikálni és egymást segíteni.

4. Thyroxin (válaszként erre: 3. - Bbarbia)
2017. jan. 25. 22:19
Szia! Én most léptem csak be, mert a google-ban keresgettem. Bizonyára vannak sokan ilyen problémákkal. Nekem krónikus, gyerekkorom óta van pajzsmirigy alulműködésem, mellékvesekéreg elégtelenség. Mondhatni talán addison-kór, bár minden nem vonatkoztatható rá. Most 49 vagyok. Egész életemben szedem a gyógyszert.
2016. nov. 15. 07:17

Sziasztok!


Sajnis elkeseredve tapasztaltam, hogy olyan "különleges" vagyok, hogy alig van hozzászólás a betegségemmsl kapcsolatban. Egy éve diagnosztizáltak az Addison kórral. 2009ben crohnnal, 1999ben pedig pajzsmirigy alulműködéssel. Természetesen mind a 3 autoimmun. Igazából azért kerestem fel a fórumot,hogy tudjam mások, hogy kezelik a betegséget és mivel tudtok segíteni a mindennapi életetekben a gyógyszeren kívűl, hogy jobbak legyenek a "rosszabb" napokon. Bármilyen infónak örülök... Köszi mindenkinek...

2009. máj. 3. 17:49

Hát senkinek nincs!

Jó nektek.Jó egészséget!

2009. jan. 14. 15:38
Sziasztok! érdekeln van e valaki akinek ez a betegsége?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook