Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adakozni, kinek, mit, hogyan szoktál, hogy tényleg olyan helyre kerüljön, ahol szükség van rá? fórum

Adakozni, kinek, mit, hogyan szoktál, hogy tényleg olyan helyre kerüljön, ahol szükség van rá? (beszélgetős fórum)


24. michelle.r (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. jan. 2. 22:37

Vadonatúj üvegkulacsot vettem, amin még szilikon borítás is van, hogy ne csússzon - 600 forintért, a karácsonyi díszeket 100-200 forintért láttam. Alig használt bőrcipőt 800 forint. A dolgok többsége tényleg elég gagyi, de nagyon sokan vásárolnak ott. Karácsony előtt háromszor vittem le cuccokat, kora délután, minden alkalommal tele volt az üzlet.


Igen, épp csak a bolt fenntartására elég.

23. Channa* (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2022. jan. 2. 21:55

Mármint, hogy a bérletidíjra és a fizetésre elég?


Mondok példákat, amin húzogattam a szemöldökömet.

Karácsonyi gömbök darabonként 100 Ft/db, amik egyébként elég gagyik, a jobban kinézők 2-300 Ft/db, filteres kávéfőző (használt) 5 ezer (én újat vettem médiába 6900 Ft-ért), szemüveg tokok 8-900 Ft/db, táskák 2-3000, stb...


Persze, vannak olcsó dolgok is, mert pl. a babkocsi, amit említettem néhány ezer Ft volt és tudom, hogy manapság ezek több tízezer ft-ba kerülnek.

Puzzle 1000 db-os is csak pár száz Ft.


Lehet, hogy te másmilyenről beszélsz.

Ami nálunk van az így van írva pontosan, ahogy írtam: cseriti.

2022. jan. 2. 20:17
Oda bele a pènzt a kezèbe a koldusoknak.
21. michelle.r (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jan. 2. 20:00
Én az Alkotás utcai charity üzletbe szoktam levinni a holmikat. Dehogy adják új árban. Gyakorlatilag fillérekért adják el. Épp csak az üzlet fenntartása, az alkalmazottak kifizetése jön ki belőle. Megkérdeztem tőlük, mi lesz a dolgokkal, kinek adják a bevételt, ezt a választ kaptam. De tényleg nagyon olcsón adnak mindent. Itt inkább az a lényeg, hogy nagyon olcsón tudjanak emberek vásárolni.
20. Channa* (válaszként erre: 18. - Bichi)
2022. jan. 2. 18:52

Az jó!

Amiről én írok az egy Éjszakai melegedő vagy mi. Dankó utcában.

2022. jan. 2. 17:55
Kórháznak,daganatos gyermekek számára.
18. Bichi (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. jan. 2. 17:50
az az anyaotthon, ahova mi visszük, ott egyből annak adod, akinek szánod, szóval ez nem mindenhol így van...
2022. jan. 2. 17:41

Nekem egyébként a segítségnyújtásról az a velemeny, h mindenki talal ra modot, ha akar.


Ugyanez az adomanyozas is, ez is bizalmi alapon megy. Odaadom, mert bizom benne, h jo helyre kerul, ha nem, odaadom mashogy; vagy nem adok.


Tudom nem szep itelkezni a reszeg hajlektalanok es kiskoru keregetok felett sem, de nekik en pl. nem szoktam penzt adni. Gyereknek max. edesseget, mert azt tudom, hogy o eszi meg.

16. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 17:29

Biztos vannak jobb helyek, de ahol a tesóm dolgozott ott pl. a bevitt vadi új párnák, paplanok, ágymatracok azonnal szétosztásra kerültek.


Ha bútor felajánlás volt, akkor azt megnézték és rögtön a potenciális ismerősnek lett elszállítva, hogy még azzal se kelljen bajlódnia, hogy a hajléktalan szállóról vigye el.


Na, erre a helyre amióta tudom, hogy ez van, semmit nem viszek.

Férfi ruhát a hajléktalannak adom, akinek már évek oda adunk ételt, ruhát, takarót, stb.

15. Channa* (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 2. 17:26
Én se, amit nagyon hiányolok.
14. Channa* (válaszként erre: 12. - 9370250d08)
2022. jan. 2. 17:25

Ha pl. nem tudom valakinek oda adni és még jó állapotú, akkor inkább odaviszem, mint, hogy kidobjam, bár ruhák esetében sokszor döntök a tescó gyűjtő konténer mellett.


Egyébként az ilyen boltokba mindent bevesznek, pl. edényeket, monitort, kávéfőzőt, ceruzákat, játékokat, babakocsit, azaz mindent.


Időnként körül nézek, hogy pl. egész jó áron hozzá lehet jutni babakocsihoz, ami nem szakadt, nem koszos, stb. Jó állapotú ruhákhoz, táskákhoz, stb.


Tehát, akinek szüksége van pl. görkorcsolyára, de nem akar többezret kiadni érte, mert a gyerek úgy is kinövi fél év alatt, akkor érdemes megnéznie ilyen boltokat.

Már gyerek bicajt is láttam.

13. 9370250d08 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 17:20

Van sajnos alapja ezeknek...

De ez a szemelyektol is fugg, nem feltetlenul alapitvany-specifikus dolog; de rengeteg a visszaeles.

12. 9370250d08 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jan. 2. 17:18

Te adomanyozol cuccot a boltnak. 😀


Nem tudom egyebkent, eddig 1x vittem cuccokat ilyen helyre.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 17:18
Igaz.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jan. 2. 17:17

Jobb helyeken az a pénz megy mondjuk egy kórháznak, de azt fel is tüntetik, azokon a jobb helyeken.

Itthon még nem hallottam, hogy mire fordítják....gondolom magukra.

2022. jan. 2. 17:15
Szóval igaz az, amit már sok helyről hallottam, hogy kijavázzák a felajánlott holmit és csak az megy tovább, ami nem kell senkinek? Kivételek biztosan vannak, nagyon remélem.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - 9370250d08)
2022. jan. 2. 17:07

Adománybolt: Cseriti, ahol ingyen veszik csak be a cuccot, és új árban árulják.

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lesz ebből adomány.


Tudja ezt valaki?

Mert pl. én beviszem az általam nem használt dolgokat, és pl. a szomszédom megveszi...

2022. jan. 2. 16:43
Titok
6. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 16:33

Alapítványoknak, menhelyeknek es szervezeteknek utaltam már, akiknek személyesen ismerem a munkajat, de ide is csak kisebb osszegeket.


Pénzt nem szoktam adni ismeretlen helyeknek, ruhakat, jatekokat, jo holmikat adomanyboltba viszem vagy elosztogatom/leteszem a kuka melle.

2022. jan. 2. 16:17
Nem utalok, nem hívok tf-számokat, nem adok pénzt Saját magunk visszük el a rászorulónak.
4. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 16:17
Családsegítőbe viszem a ruhákat évek óta. Az Ökumenikus Segélyszervezet önkéntese vagyok 6 éve,a rászoruló családoknak személyesen viszem-visszük az adományokat.Én pénzt soha,de élelmet-ruhát-játékot azt igen. Az adóm 1%-át daganatos gyermekeknek ajánlom fel mindig.
3. Channa* (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. jan. 2. 16:14

A bevisszük valahová is elég érdekes.

A tesóm dolgozott egy hajléktalan alapítványnál és a jó minőségű felajánlásokat a fejesek szét osztották maguk között, ami nem kellett neki, az ment a hajléktalanoknak....

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 2. 16:08
Alapítványnak, segélyszervezetnek az 1 %-on kívül sosem adnék, mert fogalmam sincs hova kerül... Inkább bevisszük egy anyaotthonba a felesleges jó állapotú ruhákat, játékokat, bútorokat...
2022. jan. 2. 16:03
Alapítványnak, segély szervezetnek, családnak, egyedülálló anyának, hajléktalannak, stb.? Tárgyi dolgot, ruhát, játékot, stb. vagy inkább élelmiszert vagy esetleg pénzt? Egyszerűen utalsz vagy magad viszed el a kiválasztott helyre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook