Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A win32 malware-gen vírus milyen problémákat tud okozni a gépen? Mit támad esetleg bénít le? fórum

A win32 malware-gen vírus milyen problémákat tud okozni a gépen? Mit támad esetleg bénít le? (tudásbázis kérdés)


12. cikicakk (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. dec. 24. 19:07
Úgy kaptam a lemezt.Sok-sok játék van rajta és még a fiam kicsi volt sokat raktam fel belőle a gépre.Most már,hogy 15 éves nem igazán érdeklik az ilyen játékok így azokat már levettem.Helyettük raktam fel a Mahjong játékokat.Ezek mind megvannak a neten is,de csak az 1 órás verziók.Volt aki azt javasolta,hogy ameddig ezekkel játszom kapcsoljam ki a vírusírtót,mert olyan komoly baj nem lehet,hisz már több mint 4 hónapja fenn vannak a játékok, és eddig egyik vírusellenőrzésnél sem riasztott.Szerdán viszont mikor bekapcsoltam a gépet,egyből kiírta ezt a szöveget és a játékokat,illetve azt a fájlt amelyikkel elindult volna a játék törölte.Megmondom őszintén,hogy kikapcsoltam a vírusirtót és újra telepítettem a játékokat.Ennek már 3.napja és szerencsére azóta sem vettem észre semmit a gépen.Épp olyan lassú mint eddig,nem csinál különböző trükköket(régen ha vírus volt a gépen magától kilépett,vagy éppen ki is kapcsolt) Ha annyi baja lenne csak ,hogy újra kell telepíteni a Windowst,akkor megéri,de ha valami olyan menne tönkre benne ami miatt az egész gép használhatatlanná válik,akkor viszont nem éri meg.Kb 8 éve van internetünk,előtte lemezeken vettünk játékokat és nem volt vírusírtó a gépen.Később mikor már volt internetünk,és fel lett telepítve a vírusírtó is,kiderült, hogy szinte az összes addigi játék vírusos.Még is szépen dolgozott a gép 2 évig semmi gond nem volt vele,csak akkor kezdett vacakolni mikor a frissítések miatt tele lett a C meghajtó,na meg néha beszedtünk egy két vírust.Szerencsére Trójait egyetlen egyszer, de az kb 2 óra alatt ki is csinálta az egész gépet.Új winchestert(lehet, hogy nem jól írtam) kellett bele.Most két éve semmi gond még eddig.Remélem ez a Malware nem olyan durva vírus mint a trójai.Köszönöm a segítséged,és elnézést a túl hosszú válaszért.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Cikicakk)
2011. dec. 24. 16:23

Ha azt írja, hogy eltávolította, és nem kell tegyél semmit, akkor szerintem ne aggódj, hacsak nem kezd el visszajönni rendszeresen ugyanaz az üzenet.


Az sem mindegy, honnan töltötted le, az ilyen t0rrentes (vagy általában illegális, crackelt) verziók gyakran vírusosak, míg a sima, valóban ingyenes játékokkal, amik megbízható oldalakról származnak, általában nincsen semmi baj.

10. cikicakk (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. dec. 24. 15:47

Köszönöm a választ és bocsánat, hogy csak most írok,de este már annyira kimerülök,hogy nem sok erőm van írni.Konkrétan azt írta ki, hogy:

AZ AVAST ROSSZINDULATÚ FENYEGETÉST ÉSZLELT.WIN32MALVARE-GEN AZ AVAST BLOKKOLTA SEMMI TEENDŐ NINCS TOVÁBB.Mint írtam is,ezek a Mahjong játékok eddig is fenn voltak már,de gondolom a vírusadatbázisban most jelentek meg és most ismerte fel.Semmit nem tapasztalok a gépen.Lassú volt eddig is nagyon,de akkor is ilyen volt mikor még nem telepítettem fel ezeket a játékokat.A szerelő azt mondta, hogy nagyon öreg már a gép,lassan megérett a cserére.Sajnos azonban két rokkant nyugdíjból neveljük a 15 éves fiunkat.Az internetet is a 34 éves fiunk fizeti.Férjem Parkinson kóros én epilepsziás és pánikbeteg vagyok.Szinte soha sem mozdulok ki a házból,ezért nekem ez a gép a világ.Hiába vagyok 57 éves imádok játszani,de a gépem az internetet nehezen bírja,még lassabb mint egyébként,így letöltött játékokkal játszom,főleg a Mahjongokat szeretem.Olyankor elfeledkezem a betegségekről,a sok problémáról.Ezért kérdeztem,hogy mi ez a vírus,mit tud ártani a gépnek,mert nagyon fájna ha tönkre menne, de a játékokat is nagyon sajnálnám,mert a neten csak 1 órás verziók vannak,megvenni meg nem tudom őket.Kellemes ünnepeket kívánok minden Kedves Hoxa tagnak és természetesen Hoxának is.

9. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - Cikicakk)
2011. dec. 23. 21:02
Nagyjából ezt mondtam az előző hozzászólásban: nincs rá garancia, hogy jogosan jelez, de ha jelez, mindenképp fenntartással kell kezelni. Igazán segíteni akkor tudok megpróbálni, ha konkrétan begépeled, mit ír ki.
8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Access)
2011. dec. 23. 21:00
Ez így nagyon sarkítva van, inkább az szokott lenni, hogy a túlkalibrált vírusirtók/malware-keresők akkor is farkast kiabálnak, ha nincsen, az alulkalibráltak meg olyanokat se vesznek észre, amit kéne, valamint átfedések is vannak. Mármint az egyik vírus kifog az egyiken, a másikon meg nem. Én eddig csak a céges szinten kitesztelt, professzionális liszensszel rendelkezőket látom hibátlanul működőnek - otthoni felhasználónak el kell fogadni, hogy némi személyes racionalitást vagy felülbírálatot is be kell vessen, amikor jelez a vírusirtója (vagy nem jelez, de a gép furcsán viselkedik).
7. cikicakk (válaszként erre: 6. - Access)
2011. dec. 23. 20:05
Köszönöm szépen a válaszod.Az a helyzet, hogy eddig nagyon megvoltam elégedve az Avast-al,mert már kb. 2 és fél éve volt utoljára vírusom.Ellenőrzésnél sem talált és ha olyan oldalra tévedtem ahol letöltés van ott általában riasztott is.Mondjuk nem is nagyon barangolok a neten.Van két weblap ahol elolvasom a híreket és hozzászólásokat,néha a youtubon zenét hallgatok,és ritkán msn és skyp.Kaptam 3 éve egy ismerősömtől egy lemezt,jó sok Mahjong játékkal.Imádom ezt a játékot!! Már 3 hónapja csak ezzel szórakozom.Na ennél a lemeznél riasztott be 4 Mahjong játéknál.Érdekes, hogy eddig nem foglalkozott vele,most meg egyszerűen blokkolta a játékokat.Nagyon fáj a szívem értük,mert ez a 4 játék nagyon érdekes és szórakoztató.Én ápolom a 98 éves anyósom és eléggé lakáshoz vagyok miatta kötve és ez az egyetlen szórakozásom.A gépem már jó öreg(több mint 10 éves, de ezeket a játékokat szépen viszi.Az Internetnél azonban nagyon lassú.Mivel pénzem nem nagyon van új gépet venni,ezért kérdeztelek benneteket, hogy mit tudtok erről a vírusról?
2011. dec. 23. 16:51
a NOD32 vagy az AVAST felejtős, nem igazán véd megfelelően. Ezek olyankor is riasztanak, amikor nem is kellene, viszont amikor valós a gond, akkor nem érnek semmit sem. Hiába teszik karanténba, egy idő után ki is engedik.
2011. dec. 23. 16:17
Most mennem kell de később vissza jövök.Addig is köszönöm a segítséget.
2011. dec. 23. 16:15
Bocsánat, az előbb siettem és most vettem észre mit írtam.Tehát elölről: Az a baj,hogy 4 olyan letöltött programban is talált az avast WIN32MALWARE-GEN nevü vírust,vagy mi ez.Ezek a programok már régóta a gépemen vannak és eddig nem volt vele gond,pedig havonta általában 2x vírusellenőrzést tartok.Semmi baja nem volt a gépnek már vagy 2 éve.Akkor volt windows újratelepítés,de nem vírus miatt,hanem mert a C meghajtó nagyon tele lett.Most viszont 4 programomban is megtalálta.(gondolom eddig nem volt a vírus adatbázisában) Nagyon kellenének nekem ezek a programok,mert pótolhatatlanok,viszont attól is félek, hogy a gépem elszáll.Így is elég öregecske és lassú,de arra amire nekem kell még jó.
2011. dec. 23. 15:46
Nem azt kellene használni, az nem egy esetben OP rendszer fájlokat is tönkre tesz. Van olyan ami jó. K.I.S. vagy N.I.S. vagy AVG Internet Security vagy BitDefender. Igaz ezek nem ingyenesek.
2011. dec. 23. 15:27
Az a baj, hogy 4 péyan letöltött programon is ilyet talált,amit viszont nagyon jó lenne használnom,viszont ha karanténba rakom akkor ezek már használhatatlanná válnak.Mit tudok tenni?
2011. dec. 23. 15:26
A win32 malware-gen vírus milyen problémákat tud okozni a gépen? Mit támad esetleg bénít le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook