Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A veszettség elleni oltás kötelező? fórum

A veszettség elleni oltás kötelező? (beszélgetős fórum)


1 2
39. dafke
2022. jan. 18. 06:18
Bocs, de ha egy kés állna ki a hátából, akkor se menne orvoshoz, el ne késsen a munkából?
38. pteri (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 18. 05:57
A pàrod nagyon buta.
2022. jan. 13. 07:49

Ez vmi rossz vicc....


Értem én h félünk meg minden h nem lesz pénzünk és nem tudunk enni.... De ennyire életképtelen hogy lehet vki? Attól fél h megbuntetik v kirugjak de attól nem h lehet veszett volt a kutya és meghal🤣😃🙈🙈🙈🙈


A sotétség legalja

36. c85d1d200b (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 13. 01:28

Gondolom az orvos nem tépné le a fejét, ha megkérdezné a további menetrendet, és minél előbb szól, annál egyszerűbb előre gondolkodni a beosztást illetően.

De az igaz, hogy ezt felnőttként neki kellene intézni.


Hozzáteszem, ha a kollégák is tudnák, hogy komoly dologról van szó, talán akadna ember, aki bevallalna többet, vagy más elosztásban. Ez azért nem olyan, mintha azért nem akarna valaki dolgozni, mert bulizni akar, a gyerek ovis balett bemutatója miatt akarna lépni, vagy egy körömgomba miatt menne orvoshoz.

2022. jan. 12. 21:11
Nem értem, miért nem lehet a főnöknek szólni. Ráadásul minél előbb, annál jobb, mert annál nagyobb az esély hogy köré tudnak szervezni. Elhsizem hogy szar a helyzet az országban, és az ember örülhet hogy nem b.sszák ki akármiért és hal éhen, de a veszettségbe bele is halhat. Persze, kicsi rá az esély, de azért ekkora butaságot csinálni....
34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 20:58
Igaz. Lehetne egyedül is nem hülye.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2022. jan. 12. 20:44
Kérlek, olvasd el a pár sorral lentebb lévő kommentemet. Én szorgalmaztam és egész délután veszekedtem vele, de tényleg semmi ideje és még nem tud pontos időpontod a pénteken kívül, ezért nem is szólt a főnökének. Ezen a részmunkaidős munka helyett pedig 12 órázik, ezért nehéz lenne bárkinek is helyettesítenie ráadásul most betegség miatt ő is azt teszi. Erőszakkal nem vehetem rá
32. andi6020 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 20:29

Ennyire nem lehettek sötétek. Az érdekel, hogy megbüntetnek e, de az nem, hogy fekete zsákba is húzhatják könnyen?

És úgy szarakodtok, hogy még csak nem is szóltatok a főnöknek.

31. globus (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 20:25
De miért nem lehet a főnökének elmondani, hogy baleset történt? Ő nem harap. Főleg ha táppénz sem kell.
30. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 20:20
Nem kötelező. Van oltást megtagadó nyilatkozat, aláírja. Saját felelősségre.
2022. jan. 12. 20:18
Megbüntethetik, ha elutasítja az oltást?
2022. jan. 12. 18:06

[link]


Ezt az oltóanyagot adják. Olvasd el a betegtájékoztatót, ha érdekel.

27. c85d1d200b (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 12. 17:35

Ha előre szól, és beszél az orvossal is, mennyi időnként kell megjeleni (esetleg lehet-e pár napot ide-odacsusztatni )lehet előre tervezni.

Nekem mondjuk az is nonszensz, hogy ezt nem kérdezte meg amikor ellátták.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Papája)
2022. jan. 12. 17:30

A legtöbb helyen 24 - 48 órában dolgoznak a biztonságiőrök.

Gondolom nem akar a kollégája lehúzni x órát még a 24 óra után.

Ha vidéken él valaki, nem dobálják utána a munkát, főleg, ha esetleg még szakmája sincs.

25. c85d1d200b (válaszként erre: 20. - Birebora)
2022. jan. 12. 17:30

Mivel veszettségről van szó, az élete vagy...

Kicsi az esélye, hogy veszett volt a kutya, de ha az volt, biztosan nem éli túl.

Amúgy nem tudom elképzelni, hogyha megmutatja a főnöknek az ambuláns papírját, ne vennék komolyan, hogy neki azokra az oltasokra el kell mennie. Szerintem csak a pali nem fogja fel, hogy mit kockáztat.

24. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Papája)
2022. jan. 12. 17:16
nekem a fenekembe adták.az a öcséméknek a hasába.
23. Myra
2022. jan. 12. 17:13
Embernek nem.
22. tumbo2
2022. jan. 12. 17:12
nyavaját kötelező legfeljebb megesz a fene.azt tudom az öcsémék fiatal korukban találtak egy veszett rókát,hiába mondták, nyúltak hozzá,beoltották az egész bandát.akkor még ingyen volt.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Birebora)
2022. jan. 12. 16:49
Egyszeruen nem akarja elvesziteni a munkahelyet. Azt mondta, lehetetlen, hogy barki ravegye a tobbi oltasra a pentekin kivul.
2022. jan. 12. 16:36
Nem értetlenkedünk. Ki vagy mi a fontosabb a párod egészsége vagy a főnöke?
2022. jan. 12. 16:34

Kerlek ne ertetlenkedjetek.

A parom setalt egy baratjahoz a falun keresztul, es akkor tamadta meg sotetben a kutya. Semmi koze a munkahelyehez. En probalom ravenni az oltasra, ma is csak miattam ment el orvoshoz, de o fel, hogyha a munkaidejebe utkozik a kovetkezo oltas, akkor ki fogjak rugni. A fonokenek meg nem mondta el, hogy ez tortent. Egyelore nem is fog, mert a penteken kivul nem tudja pontosan, mikor lesz a kovetkezo adag.

2022. jan. 12. 16:18
Ez csak valami vicc, ugye? 😳 Bár végülis ha nem adatja be az oltásokat, akkor lehet tényleg nem kell majd a kirúgás miatt aggódni, de másért sem...
17. papája (válaszként erre: 16. - Dfc04c70e4)
2022. jan. 12. 16:13

Teljes oltási sorozat 5 db. oltásból áll hetente 1 oltás.

Oltott kutya esetén nem oltják a sérültet.

Oltatlan megfigyelhető esetén 3 oltás.

Nem megfigyelhető ismeretlen kutya harapása után 5 oltást kap.


Félti a munkahelyét, ezért gyanús hogy a főnök is "benne van" az ő kutyája esetleg.


Részmunkaidőben dolgozónak főleg van ideje oltásra menni.


Nekem is furcsa ez az egész. Itt valami nem kerek.

16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. jan. 12. 16:00

Én nem így értelmezem.

Nem tudja, ki a kutya gazdája. És megjegyzi, hogy a férje részmunkaidőben biztonsági őr.


Egyébként számomra hihetetlen, hogy valaki az életét kockáztatná azért, mert fél, hogy kirúgják a munkahelyéről.

Nem tudom, hány ismétlő oltás kell, de nem hiszem, hogy ne lehetne megbeszélni a munkáltatóval, hogy a következő oltás napján úgy legyen beosztva, hogy ne ütközzön az oltás időpontjával a beosztás.


Nekem furcsa ez az egész.

15. papája (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 15:51

Tehát munkaidőben harapta meg a főnök oltatlan kutyája, ha jól sejtem ?

Nem kell védeni egy ilyen főnököt. A kutya megfigyelhető és ez jó hír.

2022. jan. 12. 15:42

:DDDD


micsodát? amúgy mi a konkrét probléma, elmondanád?


maga az oltás, vagy h hiányozna az oltás miatt egy órát a munkából? :DDDD mert kb ködösítesz az elejétől fogva.


Nagy az isten állatkertje, ennyit lehet hozzáfűzni ehhez.

Imádkozzatok, hogy nem volt veszett az a kutya.

13. papája (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 15:42

Nem kell senkinek semmit elmondani.

Az oltás az orvos kompetenciája. Ő mondja meg, hogy mikor menjen és mennyit ad be. Egy szuri ez semmi több. Ettől tud dolgozni, nem kell hiányoznia, táppénzre mennie. Nem fog fájni a karja.

Nem is értelek. Olvasd már el amit küldtem, ha nem érted kérdezz.

2022. jan. 12. 15:19
Még nem mondta el a munkáltatónak. Nem akarja kockáztatni.
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 15:18

Ezt most nem mondod komolyan. Hogy ezért nem adatná be az oltást :O

Ezt mondta a munkáltató? Hogy ne oltasson, a beosztás miatt?

10. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 15:17

Hogy mit? amúgy felfogjátok, amit írtok? hány évesek vagytok??


nem tudja nyíltan elmondani a főnökének, hogy mi történt? ilyen sz.r melót bármikor talál

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook