Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A vegák milyen diétát használjanak? fórum

A vegák milyen diétát használjanak? (beszélgetős fórum)


2008. febr. 19. 08:32
Szerintem ahhoz hogy fogyj nem kell egyfajta diéta. Egyszerűen egyél okosan! Max ebédre egyél szénhidrátot, abból a teljes kiörlésűket. Délután pedig már csak zöldség, fehérje. Szerintem ne hagyd el a tejtermékeket, csak az alacsony zsírtartalmúakat helyezd előtérbe (sajt, túró, joghurt). A tojásból meg lehetőleg csak a fehérjét edd meg. Kerüld a cukrot. Ennyi. Ha így étkezel, elég jól le tudsz fogyni, és nem is kell megvonni magadtól nagy dolgokat, és nem éhezel, és így nem leszel idegbajos, és kevesebb is az esély, hogy feladd.
8. 278c85ecf4 (válaszként erre: 7. - Norci78)
2008. jan. 19. 22:43

Szia!


Én is vegetáriánus vagyok, és csináltam már a 90napost!

Ahogy a leírásban is megtalálod, fehérjenapon lehet enni tojást, joghurtot, túrót, sajtot(mindenféle tejterméket), tofut!


Gondolom, ha vega vagy, szoktál ilyen ételeket enni(persze nem csak akkor), főzni belőlük, kombinálni őket!


Mondjuk nekem egyszerűbb dolgom volt/van, mert nem csípem a túl különleges kajákat!

Én kb. ezeket ettem:

-Tojásos kaják: rántotta, tükör/főtt tojás, tojáskrém, tojássaláta, körözöttel töltött tojás,...

-Túróból: kőrözött, túrókrém minden formában(édes, vagy sós;)...

-Sajt: én leginkább csak úgy magában eszem! De lehet mindenféle jó dolgokat csinálni belőle! Ha rákeresel a neten, sok recit találsz!

-Joghurt: ezt is magában eszem! De ebből is lehet csinálni salátákat, shaket stb.

-És ott van még a tofu! Na, abból meg szinte bármilyen kaját el tudsz készíteni!


Remélem, segítettem!?:)

7. norci78 (válaszként erre: 6. - Jaina)
2008. jan. 18. 21:21

A fehérje napon milyen kaját evett?

köszi

2008. jan. 18. 14:10
Bartnőm a 90 naposat csinálta vegaként, nagyon sokat lefogyott :)
2008. jan. 14. 14:59
Miért akar egy vega még diétázni is?
2007. okt. 28. 22:44

Vegadiétát:DDDD

Mennyire vagy az? Mit eszel és mit nem?

3. 8ef78160df (válaszként erre: 1. - Norci78)
2007. máj. 14. 16:10

Szia


Szerintem ne akarj semilyen diétát követni, csinálj sajátot.

Egyél sok zöldságet, és gyümölcsöt. Próbáld hanyagolni a tejtermékeket is, mert azok is hízlalnak bármennyire hihetetlen. Volt időszakom, mikor nem ettem húst, akkor én így fogyóztam.

2006. nov. 11. 08:32

A begetáriánusok legnagyobb hibája, hogy nagyon sok szénhidrát osznek meg, ezért van az, hogy pár húsmentes életmódra átváltó egyén hízni kezd.

Tanácsom: ne egyél cukrot, finomított termékeket, tehát pl. péksütiket(egyébként sem egészséges), hanem süss magadnak kenyeret, pékárut és egyél sok gabonát, pl. kásaként lekvárral, vagy az legyen a besameles karfol mellé a köret. Így pótolod a hús fogyasztásának leállása miatt elveszített anyagokat és mégsem hízol.

Amitől nagyon hízunk az a nem teljes kiőrlésű termékek és a cukor.

Ha már elhagyod a kenyeret a reggeli tojás mellől, vagy saláta mellől és mézet használsz cukor helyett(vagy ezt sem), megindul a fogyás.

2006. nov. 5. 11:09

A legtöbb diétában szerepel hús,meg hús....

De aki nem szereti és nem is eszik húst?Mert ugye egy összeállított diétában az a lényeg ,hogy ne változtassuk se az összetételt se a mennyiséget!

Amit találtam abban meg olyan "nehezen beszerezhető" alapanyagok vannak...

Ha valaki tud segíteni Írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook