Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás fórum

A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás

1 2 3 4 5
2014. aug. 19. 12:37
A védőnői szolgálat szükséges rossz. Előnye és hátránya is van bár én csak az előnyéről tudok beszélni. Persze a szokásos köröket én sem szívleltem (látogatás és társaik) de ettől függetlenül nekem megnyugtató volt hogy ha gondunk volt (hasfájás kontra tápszer) akkor bármikor hívhattam telefonon. Ahogy telt az idő úgy ritkultak a látogatások (pedig költöztünk is) meg a részemről a hívások is.
2014. aug. 19. 12:28

Senki nem köteles beengedni se a védőnőt, se a gyerekjólétis nőt (a fenti történetben): mindkettőt az első alkalommal le lehet mondani.


Nem kell túllihegni ezt: ha valaki valamit nem ért, vagy nincs rálátása, nyugodtan meg lehet kérdezni az illetőtől, hogy "milyen törvényi előírás írja azt elő, hogy... pl: be kell engednem a saját ingatlanomba".


Két eset fordulhat elő.

1. tv-ileg elő van írva (tud rá hivatkozni hogy xy§(z) bekezdése): beengeded. (pl: rendőrök ÉRVÉNYES házkutatási papírral)

2 . pislog mint hal a szatyorba: mosolyogva elküldöd, hogy keresse meg, és ha megtalálta szeretettel várod előzetes időpont egyeztetés UTÁN :)


Sokszor szeretnek az emberek túllépni a hatáskörükön. :)


Ezt az egész védőnői hálózatot már régóta nem értem: szerintem idejét múlta, de nagyon. (bezzeg amikor egy szülői pár eladta a tizenéves gyerekét külföldre, akkor a gyerekjólétisek meg a védőnői hálózat rögtön mutogatott a szomszédokra, hogy ők nem hibásak, csak a szomszédok:miért nem jelentették hogy nem látták x napja a szomszédban a kisfiút. )

12. 72497ec515 (válaszként erre: 7. - Zsófi2014)
2014. aug. 19. 12:20
Szerintem sem akkora dolog.
2014. aug. 19. 12:17

o csak a munkajat vegezte...

nem ertem, miert kellett ennyire tullihegni;

2014. aug. 19. 12:16

Külföldön élünk, itt nincs védőnői szolgálat. Szülésznőhöz jártam havonta terhesgondozásra, ő adta ki az orvosi beutalókat, papirokat. Orvosnál is jártam, mert ő magyar volt, és a nyelvtudás hiánya miatt vett "pártfogásba". Megszületett a kislányom, egyszer eljött a körzeti orvos, megnézte hol lakunk, megvizsgálta a babát, engem, majd havonta hozzá kell járni státuszra és oltásra. Ha valami kérdésem van a gyerekneveléssel kapcsolatban, akkor hozzá fordulhatok bizalommal, vagy a kórházban pl. szoptatási tanácsadó, de nagyon sok brossúra van a hozzátáplálásról. A kislányom egészséges, normálisan fejlődő baba, anélkül, hogy valaki árgus szemmel figyelné őt.


Miért irtam ezt le? mert véleményem szerint, sok védőnő túllépi a hatáskörét és igazából a szolgálat egy szükséges rossz. Elnézést, de ha gikszer van a családdal (ami volt a hiradóban is nem egyszer), akkor baromira tehetetlenek a gyermekjóléttel együtt. De a normális anyukákat, családokat cseszegetik, ha kell ha nem.

Legyen kontroll, de akkor legyen eszközük arra, hogy aki pl. a gyermekét nem ruházza, eteti gondozza normálisan, azokat szankcionálják.

9. Alma66 (válaszként erre: 7. - Zsófi2014)
2014. aug. 19. 12:13
Leírta, hogy miért nem tudott bemenni a védőnőhöz! És abból lett elege, hogy váratlanul állított be.
8. Zsófi2014 (válaszként erre: 6. - Krisz38)
2014. aug. 19. 11:57
nem engedtek be a vedonot!!! ezt el is mondtak a hiradoban. nana hogy ezek utan mar mind ovatos es egybol szol a gyermekjoletnek.
2014. aug. 19. 11:55
azert nem akkora dolog sztem egy honapban egyszer bedzelni a vedonovel. persze szive joga mindenkinek...engem srmmibrn nem zaklat fel sot neha felhivom ha nem tudom hogy csak melegkiutes van a gyereken vagy valami mas vagx hogy adhazok e neki padlizsant.. nem tul kedves no. de nem is izgat hogy milyen. teszi a dolgat. csak manapsag mindenki csak szidja oket. pedig ez is egy munka.
2014. aug. 19. 11:08
Akkor merre járt vajon a védőnő, amikor nem is olyan rég (pontosan nem emlékszem, hol és mikor, de tele volt az üggyel a média) egy "kedves" család éheztette a gyermekeit, meg kutyaként tartotta őket? Nem értem miért erőltetik rá magukat arra, aki teljese normális, rendezett életet él, ott meg ahol koszosak , a gyerekek, a taknyuk folyik térdig, a hajuk összeállva, játék nulla, csak bot meg kavics stb. azt nem "háborgatják". Vannak jó és kevésbé jó, őskori hülyeségeket kántáló védőnők. Szerintem ha valahol minden rendben 1-2 alkalom után, oda felesleges járniuk, inkább ahelyett fordítsanak nagyobb figyelmet azokra a családokra, ahol látszik, hogy nagy a gond. Szerintem.
2014. aug. 19. 10:16

[link]


Ha elváltok a pároddal készülj fel, hogy nem fog környezet tanulmányt írni ...

2014. aug. 19. 10:13
Én is lemondtam a védőnői szolgáltatást már a második gyereknél és most a harmadiknál is! Nálunk szerencsére csak a védőnő húzta a száját, próbált alám pakolni, de semmit nem ért el vele! egyszer jöttek ki a családvédelemtől környezettanulmányra azt mondták minden rendben azóta sem láttam őket! Megbeszéltem a gyerekorvossal is, hogy ne legyen ebből gond, elfogadta ő is és azóta ők csinálják a gyerekeim teljes körű státuszát...
2014. aug. 19. 09:58

Nekem ez furi... Miért nem lehet jogunk lemondani?

3 hónapja költöztem el egy másik városba és 3 hónap alatt 4 védőnőnk volt, mert egyik elment szülni, másik elköltözött, majd a 3. szabira ment és kaptunk másikat... Persze az összes környezettanulmányozásra. Egyiknek sem tudtam a telefonszámát, sem a nevét. Most ott tartok, hogy a héten tuti megszülök és fogalmam nincs kit hívjak fel (max. a gyerekorvosunk).

A védőnőnek ma más semmi szerepe nincs, mert a legtöbb a nagy könyvet követi. Nekem senki ne mondja meg hogyan neveljem a gyerekem, amikor nem is ismerik. A lányomhoz anno én be sem engedtem a védőnőt a 2. alkalommal, mert elsőnél is okoskodott.

2014. aug. 19. 09:28

Aki a terhessége elejétől a végéig magánorvoshoz jár, az is simán megkap minden ellátást, egyszeri anyaságit, tgyást, stb. Nem kell a körzetihez járni, ismerni se kell.


Fura, hogy ennyit szőröztek Veled, szerintem kicsit túljátszották a szerepüket és vérig voltak sértve.


Jó egészséget kívánok!

2014. aug. 19. 09:14
Azért írom meg ezt a cikket, hogy példaként szolgáljon a kismamáknak és leendő kismamáknak, akik ilyen-olyan okból elégedetlenek a védőnői szolgálattal. Szeretném, ha más már nem járná meg azt a tortúrát, amit mi, csak azért, mert le merészelte mondani a védőnői szolgálatot.

Ugrás a teljes írásra: A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook