Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás fórum

A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás

1 2 3 4 5
104. spinneli (válaszként erre: 100. - F00f50e709)
2014. aug. 20. 16:33

Szerintem is visszatetsző, én nem adnám meg senkinek, megvannak azok az elérhetőségek, amiket nagy baj esetén lehet hívni, felkeresni, a védőnő nem tud mit csinálni, ha pl. a gyereknek agyrázkódása van.


Én továbbra is a védőnő felelősségének tartom, hogy hol húzza meg a határt,és nem az anyákénak, akik tanácstalanok, akár olyan kérdésben is, hogy milyen babakocsit vegyenek.


Egyébként az unatkozó anyukák inkább egymást sorozzák, facebookon, vagy baba-mama oldalakon, minthogy a védőnőt hívogassák.

:)

2014. aug. 20. 16:30

Én 2x akartam kérdezni egy-egy dolgot, de sosem volt elérhető a hivatalos telefonján, úgyhogy a továbbiakban mást kérdeztem.

Nem "sértődtem meg" amúgy, gondolom nem szórakozásból nem vette fel, nem osztott szorzott az életünkben amúgy sem.

2014. aug. 20. 16:27
Persze. Nekem is megvolt a magam véleménye mikor még nem volt gyerekem. Sokszor (mint utólag kiderült) álomvilágban éltem :) pl. az első időkben a legkönnyebb mert a baba úgyis csak eszik meg pisil és kakil. És nekem de sok időm lesz mindenre. Aztán jött a csodás valóság :) igen néha most is úszik a lakás pedig már 2éves a lányom. Régen lefekvés előtt mindig elmosogattam hogy reggel ne kelljen. Most meg elmosogatok ebéd után vagy főzés közben. A gyermekem eközben meg kupit csinál:) én meg csak akkor pakolom el ha megyünk el otthonról. A nagykönyv tiptop anyukát "követel" én nem vagyok. :) na és?
2014. aug. 20. 15:58

Mikor a fiam szûletett olyan vēdönöm volt aki akkor kezdte a pàlyafutàsàt..Fiatal tūndèri teremtēs volt aki lelkesen próbàlt segiteni mindenben.Sajnos nagyon hamar àthelyeztēk ès kaptunk helyette egy savanyú vènlànyt aki pl szó szerint kiabàlt velem mert a 6 hónapos gyerekemet fött sàrgarépàval etettem mikor èppen làtogatoba jött hozzànk.Az hogy a gyerekorvosunk javasolta a szoptatàs mellett a Szilard kajàt nem èrdekelte.

Csak azērt irtam le mert vèdönök közõtt is vannak jelentös kûlônbségek de megis úgy gondolom jó hogy vannak.

100. f00f50e709 (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2014. aug. 20. 15:33

csak tudod, eléggé zavaró lehet mind neki, mind az anyának, ha éppen egy "problémásabb" családnál van és lelkiismeretesen próbál mindent elmagyarázni, miközben 2 percenként csöng a telefonja... persze egy jó védőnő ezt is meg tudja oldani, csak ha már jó lelkiismeretes védőnő akkor illene rá vigyáznunk is ..


Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem olyan visszatetsző ez a magánszám megadásosdi. Persze oké, hogy valaki megadja, mert tényleg ez a hivatása (direkt nem munkát írtam), de vannak a másik oldalon olyanok is akik abszolút visszaélnek a helyzettel )pl: otthon ülő és unatkozó anyukák...)És ha ilyenből jó pár van, szegény szerencsétlen lelkiismeretes védőnő egy idő után besokall, ami meg lehet hogy ártatlan (nem zaklató) anyákon is csattanni fog. Másrészről, lehet hogy azért adja meg, hogy ha tényleg igazán baj van akkor hívják munkaidőn kívül.(bár szerintem ezt a legelején érdemes tisztázni): pl. a gyerek lázas, és már 10 trükköt bevetett az anyuka, vagy ha folyamatosan bejelez a légzésfigyelő... én ilyenekre gondolnék. Bár ilyen esetben lehet célszerűbb, bemenni a kórházba, vagy mentőt hívni. Nem biztos hogy jó ötlet ha a gyerek lázas, és kihívom a védőnőt hogy nézze már meg mert nem boldogulok vele fél napja, aztán kiderül, hogy a gyereknek agyhártyagyulladása van... persze ez a kórházban szokott kiderülni, addigra a védőnő meg meglátogatott másik három gyerkőcöt... :S Ebből a szempontból pedig nem is biztos hogy olyan jó ha a védőnők házhoz mennek... :( (én ezért sem szeretem ezt a védőnösdi hálózatos lakásra kilátogatós dolgot, még terhesek esetében sem)


bár gondolom erre így senki nem gondolt

2014. aug. 20. 14:21

Én is 3-4 óránként cserélem a 13 hónaposom pelusát átlag, max 2 adag pisi van benne, annyit teljesen elbír a pelus.

A kakit kb. 3 szobával arrébb kiszagolom, akkor rögtön csere van persze.

:)

2014. aug. 20. 14:17

Nem hiszem hogy gyerekgondozásban, nevelésben lenne olyan, hogy "hülye" kérdés, mindenkinek a magáé a legfontosabb, meg lehet próbálni objektíven hozzáállni, de felesleges, annyira anyuka és védőnő függő ez a dolog, szerintem.


A védőnő nem köteles megadni a privát számát, ha megteszi, akkor gondolom azért teszi, mert nem zavarja, ha a munkaidőn kívül is keresik, abszolút az ő felelőssége, hogyha hívogatják.

Ha zavarja, ne adja meg,szerintem ennyire egyszerű.

Egyébként egy jó védőnő szerintem valamennyire tudja súlyozni a családokat...

2014. aug. 20. 12:07

A védőnőnek ez a dolga, hogy piszlicsáré, és nem piszlicsáré ügyekben segítsen, ezért van, ezért kapja a fizetését.


Egyébként ma már inkább az a jellemző, hogy a középosztálybeli anyukák a neten, vagy baba-mama csoportokban kérdezősködnek, pláne, hogy a védőnők tudása, kortól függetlenül, már sokszor elavult, mind a szoptatást, mind a hozzátáplálást, altatást illetően.


No de ezek a középosztálybeli anyukák, akik valóban elvannak/ellehetnek védőnői tanácsadás nélkül, és szerintem pozitív, ha valaki nem igényli, akkor lemondhatja-de a megfelelő törvényi feltételekkel.

Sajnálatos, hogy a cikkíró esetében a gyerekjólétis nem látta az eset határait.


Viszont mi a helyzet azokkal a családokkal, ahol mondjuk memhogy net sincs, hanem mondjuk bevezetett gáz sem, kútvíz szegény, szerény körülmények, analfabéta szülők?

A védőnő borzasztóan fontos olyan környezetben, ahol a szülők és a körülmények miatt nagyobb kihívás egy kisbaba megfelelő gondozása-hozzátéve, hogy bántalmazás természetesen nemcsak ebben a rétegben történhet.

A védőnők a jelzőrendszer tagjai, azokra figyelnek, és vigyáznak, akik a legsérülékenyebbek.


Nem láttam, hogy mire vonatkozott a környezettanulmányos kérdésed, de én már láttam, elég sokat.

96. mell
2014. aug. 20. 11:57
Kérdezted miért kapott a babám antibiotikumos kezelést! A laboreredménye miatt. Mellesleg szinte az össze baba a koraszülött osztályon kap. Steril körülmények vannak az osztályon, mégis a korababák kb.80 % a kapott. Az anyukákkal akikkel beszéltem mondom a báák infúzión keresztül kapják az antibiotikumot. Nem vagyok doki, úgyhogy nem tudom miért. Légyszi ne írjon senki nekem erről a fórumról, mert ami ezeken a Hoxás fórumokon van, hogy az emberek nyírják egymást, ebből én köszönöm, de nem kérek.
95. egypt
2014. aug. 20. 10:03

Három éve még javasolták, sőt a gyerek születése után azonnal felírtak kétfélét is receptre. Az egyik fertőtlenítős volt a köldökcsonkra, a másik sima. A hajlatokat és hurkákat hintőporozni kell, különben nagyon csúnyán nézhetnek ki. Csak szórni nem szabad, hogy ne szálljon, vattakorongra kell tenni egy keveset, és azzal áttörölgetni. Legalábbis nekünk így mondta a védőnő.:)

Hogy a témához szóljak, a mi védőnőnk nagyon rendes, örültem, hogy van és segít. Én segítségnek vettem, soha nem zaklatásnak, pedig ő is fel szokott ugrani hozzánk csak úgy, ha errefelé járt, hogy megnézze a gyerekeket és érdeklődjön.

Én örültem, hogy ha valami gond volt, meg tudtam mutatni neki (pl. valami kiütés vagy ilyesmi), a gyerek születése után, mikor a tejem még nem indult be, megnézte és mondta, hogy jó lesz, mert több sugárból jön, megmutatta, hogy kell fejni, baba hasát masszírozni meg hasonlók. Ezeket telefonon nem lehet elintézni, és jó volt, hogy házhoz jön, és nem kell a pici babámat cibálnom télen a rendelőbe.

2014. aug. 20. 09:20

Egyébként... elárulom, hogy még a védőnő vagy a gyermekorvosnő kismamákhoz is kijár a védőnő :D


Érdekes nem? Valahogy csak kibírják azok is azt a pár percet :D :D pedig mindketten láttak már gyereket.

2014. aug. 20. 00:45
2014. aug. 19. 23:19
lehet életbeli felfogási különbségeink vannak, de mindig is úgy gondoltam, hogy a saját problémáimmal nekem kell megküzdenem, nem pedig más nyakába varrni. Igen, van egy határ amikor, be kell látni, hogy egyedül nem megy, és segítséget kell kérni. De nekem extrémnek tűnik, hogy egy sima pelenkakiütésnél már rögtön hívjátok a v.n-t... (és mondjuk 100%-ban el is hiszitek, amiket mond. Tudjátok egy kis kételkedés, és utánanézés nem ártana. Mint ahogy a posztolónak sem ártott volna, ha nem hiszi el amiket mondanak neki és önmaga is utánanéz, hogy mit és hogyan lehet csinálni a v.szolgálattal, mert egyszer nagyon meg fogjátok szívni ezzel a szemellenzős, mindent bevevős, megevős politikával...)
91. mandarinmandarin (válaszként erre: 1. - Aniko900708)
2014. aug. 19. 23:17
Ha én ezt elöre tudom, nekem is elegem volt belőle....engem, mint pedagógust látogatott, vajon ment -e nem szakavatott-most szépen fogalmaztam-:-))) anyukákhoz is. Persze volt, hogy mondtam, roszkor jött, éppen alszik a gyereke, nekem is most kell...mondta, akkor nem zavar. Ki voltam tőle nagyon..éppen ezért most sem szivesen viszem hozzá a gyereket...a kötelező időpontokra....feszélyez.
90. EsztyMorgan (válaszként erre: 67. - F00f50e709)
2014. aug. 19. 22:41
Akkor én maradi vagyok mert nekem nem volt lelki erőm a gyerek kiütéseit fényképezgetni és feltölteni a netre. Felhívtam a védőnőmet és ő ajánlott egy krémet. Mivel jött a szomszédba baba nézőbe így hozott nekem ilyen termékminta izét. Szóval nekem akárhogy is de nagy nyugodalmat jelentett hogy akármikor számíthattam rá.
89. much
2014. aug. 19. 22:38

A védőnőnek észre kellene venni a depresszió jeleit is, és megfelelő segítséget nyújtani.

Szerintem senkit se fenyegetnek, megpróbálnak segíteni, és ezt veszik sokan fenyegetésenk. Csak a gyereknek se jó, ha olyan környezetbe kerül, hogy ahogy te írod, pl. ha a szülő depis.Akkor a gyerekét se tudja ellátni sok esetben. (láttál te már depis embert?) Na, melyik a jobb? ha elviszik átmeneti otthonba a babát, ahol azért ellátják, az anyuka meg pszichiátriai kezelést kap, vagy a depis anyja mellett tengődik a gyerek, akit a depresszió miatt nem érdekli, hogy megetesse, meg tisztába tegye a gyerekét, és a gyerekre esetleg már kiszáradt életveszélyes állapotba találnak rá.

Netán bántalmazza a gyereket, mert nem bírja hallgatni a sírását.

88. 72497ec515 (válaszként erre: 86. - EsztyMorgan)
2014. aug. 19. 22:37
Örülök,hogy minden megoldódott !!
87. EsztyMorgan (válaszként erre: 61. - Much)
2014. aug. 19. 22:35
Nálunk is így volt. Mikor először jött csak a nappaliig jött. A gyerekszoba akkor még épülőben volt de mikor ÉN szóltam neki hogy jöjjön már el megnézni szét se nézett csak benézett a szobába kb fél percet volt bent.
2014. aug. 19. 22:30
Ez a tökéletes meglátás. Én is így gondolom. Nekem megnyugtató volt, hogy bármikor hívhattam. Bármikor mehettem szívhangot hallgatni. Mikor kiderült hogy nem lesz elég a tejem és a kórházban kapott tápszertől hasfájós lett a lányom akkor hívhattam bármikor. Hétvégén is. Lehet hogy nem vette fel azonnal de egy órán belül visszahívott. Igen..néha megjelent a nap közepén de mivel úgy fogtam fel hogy ez a dolga és amúgy sincs semmi takargatni valóm hát jöjjön. Volt amikor jött és nem voltunk itthon. Nem problémázott. Mikor nem akartunk hízni akkor mehettem bármikor mérni. Igen nem minden tanácsot fogadtam meg. Nem is mindennel értettem egyet de nem álltam le vitázni. A lányom 2éves, 10hónapos volt mikor utoljára itthon láttuk a védőnőt. Azóta csak a státusz vizsgálatokra megyünk. Megkérdezi a szokásos dolgokat és kész.
85. much (válaszként erre: 43. - Mell)
2014. aug. 19. 22:25

Nem ismerem a történetedet, de egy 4 órás időintervallumot ki lehet bírni otthon szerintem. Ha a rendelőben vársz annyit, akkor az megint más, de otthon... Én mondjuk magamból indulok ki, táppénzen voltam, így terhesen csak otthon voltam szinte, és csináltam a dolgom. Mondhatjuk úgy is, hogy más dolgom se volt csak otthon lenni. (meg a háztatrtás)Azonkívül Ha meg kisgyereked van, szerintem azzal se gáz otthon várni a védőnőt, különösen 11-3-ig. Vártam én már a mosógépszerelőre sokkal többet is. Nem hiszem, hogy ezzel sértették valamelyik jogodat is, réadésul ez gondolom nem mindannap fordult elő. Ha meg dolgod van aznap, akkor meg más időpontot kell megbeszélni. A magán jellegű dolgot nem tudom, de itt is finomat le lehet állítani, vagy meghallagatni, aztán kész. A túlbozgóság se jogsértő szerintem.

Tudom mit jelent a hatáskör túllépés, de valahogy ide se illik amit írtál:


"cselekvőképes ember gondolatait bárki is ily módon, jogaszbály ellenesen felülírja, vagy bírálja.Ezzel a személyiségjogokat sérti!!!"


Hát szerintem a hétköznapokban is sokszor bíráljuk egymás gondolatait, mármint a kimondottakat, mert te így, én meg úgy gondolom, és se jogsértő szerintem. Bár nem tudom mi a baj a védőnőddel, meg a történetedet sem ismerem, de bizonyára nem egyszerű. AZért azt hozzá kell tenni, hogy a védőnő elsősorban a gyerek érdekeit tartja szem előtt.

84. 72497ec515 (válaszként erre: 82. - Zebracsikó)
2014. aug. 19. 22:12
Sőt hétvégén is sokuk hívja a védődőt pedig akkor nincs is "szolgálatba" és nem kell az ügyeletet hívogatni mindenért.
2014. aug. 19. 22:11
Ajánlom figyelmedbe kkrisz88 ! [link]
2014. aug. 19. 22:09

biztos van olyan védőnő, akit hajnalban is lehet hívni, ha gáz van


és számtalan bizonytalan anyuka is van, elég ,ha itt körülnézel a hoxán, hányan kérnek segítséget itt (a védőnő mellett), hogy ki mivel kezdte a hozzátáplálást, kinek mi jött be, ki hogfy nyugtatja a gyereket, mit etet vele, ha utálja az egyik tápot vagy megtagadja egyik napról a másikra a szoptatást, stb...

Az anyukák itt is és a védőnőnél a rendelésén is megkérdezhetik ezeket


SOk anyuka örül a védőnői szolgáltatásnak, azt hiszem, ide is írtak néhányan, akik meg vannak elégedve és örülnek neki

2014. aug. 19. 22:09
Meg hogy szóljon a haveroknak hogy van egy 20 éves Lehel hűtő amit el lehetne vinni ;)
2014. aug. 19. 22:01
nalunk csinaltak, amikor alberletben laktunk meg varva a babat
2014. aug. 19. 21:59
és ha minden könyvet elolvastá, végigböngészted a netet, akkor nem okozhat meglepetést a baba? nem adhat a viselkedése okot aggodalomra? nem fodulhat elő, hogy nem tudod megnyugtatni, nem tudod, mitől eszik keveset, sokat, mitől alszuik keveset-sokat, mitől visít keveset-sokat és sorolhatnám?
2014. aug. 19. 21:57

Mármint a neten megtalálod a bizonyos fájdalomra a megfelelő szót? Vagy hogy érted ezt?:-)

Ne tudd meg, hogy miket hallok nap mint nap a neten kiművelődött "orvosdoktoroktól"...

Fáj a torka, utánanéz: gégerák.

Fáj a hasa, utánanéz: gyomorrák.

Múlt héten is lázas volt a gyerek, most megint: leukémia.

És miért azt az antibiotikumot kapja, amikor a neten mást írnak.

Nézz körül a saját szakmád táján, hogy ez milyen idegesítő.

2014. aug. 19. 21:51
AZ életben számtalan eset van, amikor kapcsolatba kell kerülni másokkal, akár be kell engednünk őket az intimebb szféránkba is. Ezek az emberek a munkájukat végzik. Érted, a gyerekedért.
2014. aug. 19. 21:50
Arról nem beszélve ha lemondja a védőnőt és nem kéri a látogatást egy válás esetében nem fog az anya védelmében írni hanem lezárja az ügyet hogy nem is ismeri és járjon utána hogy kinél van jobb helye a gyereknek az anyánál vagy az apánál aki idáig felügyelte a családot.
75. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 67. - F00f50e709)
2014. aug. 19. 21:47

netalan megkerdezni az anyut, a nagynenit, a sogornot, baratnot vagy a szomszedasszonyt? az eloszo nem jo?

valami problemad van az emberi kapcsolatokkal :(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook