Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás fórum

A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A védőnői szolgálat lemondása - ott, ahol ez nem szokás

1 2 3 4 5
44. mell (válaszként erre: 33. - F00f50e709)
2014. aug. 19. 20:22
Az egyik indokuk: antibiotikumos kezelés alatt állt, ami igaz, de a másik, hogy a védőnő szerint nem kiadható ezt mondta az egyik csecsemőgondozó, de a gyámügy szerencsére ezt felülírta. Szóval halovány gőzöm nincs mi volt az ok, mert a záróján kívül mást nem adtak, én meg nem is kértem, örültem, hogy 2 hét után hazajöhetett végre a kisbabám.
43. mell (válaszként erre: 38. - Much)
2014. aug. 19. 20:13
Oké annyiban igazad van, hogy ha tudtam volna, hogy ekkora hajcihő lesz abból, hogy nem voltam hajlandó 4 órás időinterveallumban itthon ülni és a második terhességemet hordtam, azaz amúgy sem tudott semmi ujjat mondani, ehhez képest pl. ilyeneteket mondott 11 és 3 kötött valamikor ideér-... nos, ezt ugyan az ember miért ne mondaná le???!!! Aztán magánjellegű dolgokba is beleütötte volna az orrát... Szóval nehogymár a farok csóválja a kutyát! Nekem csak annyia bajom, hogy túlbuzgók a védőnők! Mellesleg amit az egyik személyeskedő hozzászóló nekem címzett, mégha bizonytalan is lennék, vagy tételezzük fel vagyok a 9 hónap alatt azt illetően hogy eldöntsem mi legyen a agyermek sorsa, ez is rendben van. A hatáekör túllépés pl. azt jelenti, hogy egy cselekvőképes ember gondolatait bárki is ily módon, jogaszbály ellenesen felülírja, vagy bírálja.Ezzel a személyiségjogokat sérti!!!
42. eselyazeletre (válaszként erre: 41. - Monilla)
2014. aug. 19. 20:08
Egyetértek veled,tök felesleges az egész.
2014. aug. 19. 20:04
Szerintem a védőnői szolgálatást csak önkéntességi alapon kellene igénybe venni. Akiknél nincs probléma, azoknál felesleges. Csak azokat kellene kötelezni rá, akik veszélyeztetik a gyereküket valamilyen módon.
2014. aug. 19. 19:48
Annak idején én is lemondtam a védőnőt, de utána a kutya nem jött felém, nem kérdezett semmit. Szerencsére...
2014. aug. 19. 19:26

amikor valaki nagyon veri a nyalat, az valamiert gyanus; mit titkol? mitol fel, hogy kiderul?, stb.

akinek a lelkiismerete tiszta, az nem tiltakozik, nem zarkozik el, nem jelentget;

38. much (válaszként erre: 32. - Mell)
2014. aug. 19. 19:13

"de néha már hatáskörtúllépést is tesznek... és az alapvető emberi jogainkat figyelmen kívül hagyják,"


pl miben tesznek hatáskör túllépést?! milyen alapvető emberi jogokat hagynak figyelmen kívül?!

magyarázd el légyszíves

azt, hogy idegesít, hogy a nyakadra jár?

Mondjuk az egy dolog, hogy nekem szerencsém van a védőnőmmel, de ismerősömék másikhoz tartoznak, akit tényleg nem szeretnek, húzza is a száját mikor jön a védőnő. DE viszont mégis kibírja azt a kis időt, amíg a védőnő ott tartózkodik, ha hülyeséget beszél, meg okoskodik akkor is végighallgatja, és csak magában legyint rá. Így előbb szabadul és kész, ennyi. Nem sok időt kell vele együtt eltölteni, annyit meg nem hiszem hogy nem lehet kibírni.

Ne is haragudj, de aki elutasítja a védőnői szolgálatot az viselje a következményeit. Lehet, igazságtalan a rendszer, de magadnak csinálsz-csináltad tortúrát.

37. mézgapaula (válaszként erre: 6. - Krisz38)
2014. aug. 19. 19:09
Vannak olyan helyek, utcák, ahová még a mentő és a taxis se mer bemenni, nemhogy a védőnő. Talán rendőri kíséretet lehetne kérni ilyenkor, mert tényleg ezekre a gyerekekre férne rá legjobban a védelem.
36. mézgapaula (válaszként erre: 31. - Mell)
2014. aug. 19. 18:49
Ezek szerint mégsem adtad örökbe és nem hagytad a kórházban a babádat, ahogy tervezgetted? Talán valami bizonytalanságot véltek ekörül érezni a kórházban, ezért nem merték hazaadni. Persze csak találgatok.
35. f00f50e709 (válaszként erre: 30. - 2cc786c515)
2014. aug. 19. 18:42

Egy anyasági tanfolyam szerintem teljesen más, mert:

1. nem nálad tartják

2. többen vagytok ott

3. meghatározott időben van


Ha így vesszük, szerintem simán kiváltható lenne egy ilyen tanfolyammal a védőnő abajgatásai... sőt, ott legalább sorstársakkal is összehoznak...

34. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Aniko900708)
2014. aug. 19. 18:35

Gratulálok. Amennyi energiát ebbe belefeccöltél, ennyi erővel el is járhattál volna hozzá.

Próbálj meg ne mindenkiben ellenséget látni, ha nem sikerül, azt hiszem, felköthetik a gatyát a gyermeked leendő óvónői, tanítónői...

33. f00f50e709 (válaszként erre: 31. - Mell)
2014. aug. 19. 18:34

Ha nem indokolják meg nekem, a következő utam a rendőrségre vezetett volna... (ez már alsó hangon gyermekrablás) Olyan nincs, hogy téged írásban nem tájékoztatnak. A második lépésben megkerestem volna az ÁNTSZ-t ( gyerek veszélyeztetése miatt - ugyanis minél tovább van a gyerek a kórházban EGÉSZSÉGESEN annál nagyobb a rizikó hogy valamit elkap), aztán az OEP-et is felkerestem volna (ugyanis hanem beteg a gyerek és benntartják és ha kiderül, akkor az OEP nem finanszírozza nekik azokat a napokat- ördögi smile - így kénytelenek hazabocsátani) Ezt követően először szóban kerestem volna az igazgatót, majd ha minden kötél szakad írásban (hogy nyoma legyen) (30 napon belül kötelező válaszolniuk)


Igen, ha nem kéred a védőnői szolgálatot ők jelentik a gyerm.jólétnél, de olyan nincs hogy nem adják ki mert lemondtad...


(biztos hogy azért nem adták ki mer lemondtad, és nem azért mert valamit elcsesszentettek?)

32. mell (válaszként erre: 30. - 2cc786c515)
2014. aug. 19. 18:29

ha nem érted, hogy a fórumindítót miért zavarta, nem kötelező értened, itt arról van szó, hogy az embernek vannak jogai és nem csak a hatóságoknak vannak jogaik, mégis visszaélések történnek.

Persze, hogy a babákra oda kell figyeljenek, de néha már hatáskörtúllépést is tesznek... és az alapvető emberi jogainkat figyelmen kívül hagyják, jó példa a fórumnyitó és az én esetem is. A leírtakkal csak a megtapasztaltakat írjuk le másoknak, hogy segítsünk az esetleírással és ki ki döntse el mit tesz. Én is azt javaslom ezek után, hogy senki ne mondja le a védőnői szolgálatot még a saját terhessége alatt sem.

31. mell
2014. aug. 19. 18:22
Az fórumírónak üzenem. A köz érdekében is köszi, hogy megírtad. Én ennél durvábban jártam. De annyira, hogy nyílt fórumon le se írom. De üzenem mindenkinek: a védőnői hatáskör erősödött. A Kórházak is tudnak róla ha valaki lemondja a saját terhesgondozását a védőnőnél. Én is rendesen jártam terhesgondozásra, miden vizsgálatom megvan, mégis az történt, hogy egy hétig hatalmaskodtak és azt mondták nem adják ki a gyerekemet, hogy miért nem indokolták. Meg így meg úgy. Végül kijött a gyámhivatal is, természetesen mindent rendben találtak és kiadta a kórház 2 hét után a kisbabát. De egy hétig beijesztettek minket, hogy a kisbaba nem hazaadható, és nem indokolták meg miért. A mai napig nem tudjuk mi történt, sőt a védőnő azt mondta, hogy nem ő az oka. Pedig ő mondta, hogy semmi bajom nem eshet ha lemondjuk, így a nyilatkozatot is ő diktálta, hogy írjam: a védőnői szolgálatot megtagadom. Én leírtam és így jártunk. Most minden oké, de senkinek nem kívánom azt az egy hetet, amikor a Kórházban azt mondták az orvosok a védőnői határozat szerint a baba nem hazaadható, és eljárást indította védőnői szolgálat ellenem. Még szerencse, hogy a gyámhivatal felettük áll és ők észnél vannak, így ahogy kijöttek már másnap betelefonáltak a kórházba is hogy mindent rendben találtak.
2014. aug. 19. 18:19

"Tőlünk abba a faluba busszal lehetetlen eljutni, a kisvárosba, ahová óránként van busz nem járhattam védőnőhöz, így lemondtam a védőnői szolgálatot írásban...." - ezt a mondatot nem is értettem meg igazán, hogy most rossz volt a buszjárat vagy inkább jó??? és azért nem jutottál el a védőnőkhöz???? ...


Nekem az jött le az egész cikkből, hogy nehezedre esett az egész járkálás és egyáltalán...

Van mikor orvostól, védőnőig szól az egész - de ez ezzel(is) jár. Nem is értem miért zavart, hogy jött - gondolom nem ült be hozzátok órákra, eléggé le vannak terhelve, kijárni és lepapírozni a babákat pedig kötelező nekik!!


Felénk anyasági tanfolyamot is tart az egyik védőnő, ahol aztán orvostól, szülésznőig, gyógytornásztól kezdve mindenki segíti a kismamákat! - ez nem kötelező, de első babát várók mind részt vesznek rajta!


...hidd el,csak segíteni akart és nem téged bosszantani, vagy feltartani!

29. Zsófi2014 (válaszként erre: 27. - Much)
2014. aug. 19. 18:04
A FÉNYEVŐK NEM ENGEDTÉK BE A VÉDŐNŐT.
2014. aug. 19. 17:02

Én nem tudom,de nekem egy támaszom a védőnő.

Voltak vitáink ezt aláírom,de ha gondom van bármikor mehetek hozzá,akkor is ha aznap nem ő "rendel" hanem a másik körzeti védőnő.

Már státuszra sem küld idézést,mert tudja hogy még szülinapja előtt beviszem.

Nem mondanám le semmi pénzért.

27. much
2014. aug. 19. 16:39

Ne igazán értettem ezt: miért kellett elmenned a körzeti orvoshoz, ha volt fogadottad? Nálunk is van körzeti doki, de egyszer se találkoztam vele, mert van fogadott orvosom, és ő minden papírt nekem aláírt, kitöltött.


Védőnői szolgálat: hát nem hinném hogy ez szükséges rossz lenne. Nekem legalábbis nem ilyen tapasztalatom van a miénkkel. Nagyon normális, bármiben kérhetem a segítségét is, első babásként tele vagyok mindig kérdésekkel, bármiért szólhatok neki, kérdezhetek, hívhatom és ez számomra megnyugtató, mivel jórészt egyedül vagyok, tehát család se tud segíteni. Nem sokszor jött ki a terhesség alatt, de mindig előre szólt ha jött. El lát tanácsokkal, ami megintcsak nem hiszem, hogy rossz dolog, legalábbis nem mondom azt, hogy én jobban tudom és hagyjon békén. Szerintem ilyennek kell lennie egy védőnőnek, és nem hiszem, hogy ez rossz dolog. Azonkívül nekik kötelező követni a baba fejlődését, és szerintem egyáltalán ez sem rossz dolog. Pl. ismerősöméknél is a védőnő vette észre, hogy nem fejlődik rendesen a baba. (nem tudom, hogy a fényevőknél mi történt, hogy senki nem követte a gyermek fejlődését) azt gondolom, hogy vannak a páylán akik nem odavalók, de én pl. örülök hogy a miénk normális és megbízható

26. Zsófi2014 (válaszként erre: 24. - Dinkaanyu)
2014. aug. 19. 16:03
nalunk a gyerekorvos csak akkor foglalkozik a gyerekkel ha beteg. nyilvan tudna segiteni masban is. de nem ereszkedik le...raadasul ferfi. en nem szivesen kerdeztem volna meg tole hogy mit tegyek a verholyagosra szivott mellbimbomra. en eleg talpraesettnek tartom magam de eleinte egy-ket dologban teljesen elvesztem.
2014. aug. 19. 15:56
amugy mekkora ongol volt ez a cikkirotol. mennyivel jobban jart volna egy vedonovel. oke. hogy akkora asz hogy nem kell segitseg. tanacs az elso babahoz. nekem kellett. de varandosan kifejezetten vartam hogy mehessek. hallgassink szivhangot. de ha sokaig nem mozdult a baba akkor is egy perc alatt megnyugodhattam. csak felhivtam es mondta hogy menjek. meghallgatjuk. persze mehettem volna ugyeletre is. a vizeletet is ok ellenorzik (feherje.ver.cukor) mifelenk. nem csak a babaert vannak. soha sem jott idopont nelkul. blablabla
2014. aug. 19. 15:54
A második fiam N.o.-ban született,sose látta védőnő.Köszönyjük jól vagyunk.Az első fiamhoz anno ki járt még otthon egy fiatal,kedves ,de tapasztalatlan védőnő.Volt amikor tőlem kért segítséget,hogy mit,hogy kell intézno pl. a tb.-nél.Nem tudom miért nem elegendő csak a gyermek orvos?
23. 72497ec515 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 19. 15:51
ennél jobban meg sem fogalmazhattad volna
2014. aug. 19. 15:44
a fenyevo csalad is lemondta a vedonoi szolgalatot... meg ok sem engedtek be senkit... :(
21. Zsófi2014 (válaszként erre: 10. - Vikucka)
2014. aug. 19. 15:43
itt se jar senki a kismama nyakara. kb 2x kijon hazhoz es utana pont mint nalatok. nekunl kell vinni statuszra. meg mindig azt mondom nem akkora dolog.
20. anya4005 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2014. aug. 19. 15:07
Választhatsz védőnőt! Nekünk is választott van,más kerületben,és minden alkalommal lepapírozza a helyi szervnek az eredményeket. Igaz,ezt sem egyszerű elintézni,de 2 találkozásból (a körzeti védőnővel) meg volt oldva.
2014. aug. 19. 14:08

Én azt gondolom, hogy de igenis kellene lenni egy olyan szervezetnek, amit nem lehet lemondani. Az kétségtelen, hogy mai formájában a védőnői szolgálat elavult. De az alap ok, és az alap cél meg nagyon nem avult el. Egyre durvulnak és sokasodnak a legkülönfélébb gyermekbántalmazások, és nem csak a szegényeknél, hanem pont azoknál is, akikről "senki sem gondolná".


Kell a segítség és kell a védelem. És ez csak akkor ér valamit, ha ez alól nincs kivétel, mert honnan lehet azt tudni, hogy ki az, akivel baj van. Lehet, éppen az mondja le. Egy gyermekvédelmis látogatás meg nem veszi elejét semminek.


Persze lehetne ezt olyanná tenni, ami mindenkinek elviselhető. Mondjuk ne körzetileg "tartozzunk" valakihez, hanem lehessen választani szakembert, és nyilván nem azzal kellene foglalkoznia, hogy porcicás-e a fal sarka.


Mindemellett nekem három védőnőm volt eddig, mind a három nagyon normális volt, sokat segítettek. Akár az első gyerekeknél a tényleges gondozás elsajátításában, akár abban, hogy hoztak ezt-azt, ami kellett, ruhákat, tápszert, stb.. Később, amikor meg már én tudtam adni, elvitték a dolgokat olyanokhoz, akiknek az jól jött.


De segítettek akkor is, amikor a negyedik gyereket várva nem tudtam megoldani az ellátásukat, vagy segítség kellett fogyatékos gyerekem kísérgetéséhez. Összehoztak azokkal a szervezetekkel, akik tudtak segíteni. Amikor meg a szomszédok támadtak a gyerekek miatt, vagy éppen gondban voltam, hogy megtartsam-e a negyedik terhességemet, akkor is normálisan mellettem álltak. Jó, hogy vannak. Az, hogy külföldön nincs ilyen, nem feltétlenül a külföld érdeme. Nem véletlenül tüntették ki, ismerték el a szolgálatot.


Észrevenni meg nem csak a rosszat kellene, hanem a jót is. Ha valami baj van, arról rögtön beszél mindenki, de az nem jelent meg a sajtóban, hogy mit kepesztett a "Szilvike" azért, hogy egy-egy család meg tudja etetni este a gyereket.


A minap meg egy másik lépcsőházból jelezték, hogy egy nő durva a gyerekével nagyon. (Nagyobb gyerekről volt szó, ahova már nem jár ki a védőnő) Szóltunk neki, kijött, és lássatok csodát, segíteni akart. Van a nőnek elég baja, ő is elismerte, hogy durva. Megbeszélték a teendőket, kapott tanácsokat, hogy hova tud fordulni. Megbeszélték a rendszeres kontrolt is. Ezeket viszont nem mondja be a tv híradó, amikor talán egy tragédiát sikerült megelőzni.


Ettől függetlenül, mivel emberekből áll, hüle meg fontoskodó mindenütt van. Én is hallottam olyan történetet, ami nagyon kiakasztott, nem is egyet. Viszont ez nem önmagában azt jelenti, hogy rossz a szervezet. Alkalmatlan minden szakmában akad. Modernizálni kellene, modern elvek szerint, konkretizálni a jogkörét, korrekt visszajelző rendszert kiépíteni, emberi fizetést adni, cserébe viszont profi munkát elvárni.



Nekem nem jön be a "merténmajdtudoméssenkinemondjameg" sajna az anyák részéről. A gyerek nem kizrólagos tulajdonunk, és nem feltétlenül csinálunk vele azt, amit akarunk. Ha viszont magunkra nem vonatkoztatjuk ezeket, - mert azt gondoljuk, hogy úgyse vagyunk ilyenek - akkor viszont kihez fordulunk, ha tényleg bajt látunk valahol?

2014. aug. 19. 14:02

talan ketszer, ha talalkoztam vele - akkor meg nem volt mobil, de meg vezetekes sem a kornyeken;

amugy meg ott volt az anyukam es a tobbi szomszed anyuka;

2014. aug. 19. 13:51

Sajnálom a tortúrátokat.

Nekem volt jó és rossz élményem is védőnőkkel.

Nálunk is több védőnő volt, az egyik azért mert másik utcába költöztünk a másik azért mert nyugdíjba ment a harmadik elment szülni e negyediket átrakták máshova. Az ötödik a mostani szerintem a legrosszabb. Olyan közvetlen meg minden, de amikor szükségem lett volna rá nem lehetett elérni.Persze nálunk is mindegyik védőnő volt megnézni minket, mindegyiknek bemutatkozni, mindent elmesélni, elég fárasztó volt.

Nekem sokan nem segítettek. Ha ezt előre tudom, én is lemondtam volna.

16. Aville
2014. aug. 19. 13:45

Nekem a védőnő nagyon sokat segített az elején, sokszor csak telefonon. Megnyugtató (volt) számomra, h van vki, akinek az a dolga, h segítsen szoptatással, hozzátáplálással, illetve a gyerek fejlődésével kapcsolatban. Soha nem jött időpont egyeztetés nélkül, és mi is időpontra megyünk hozzá, általában akkor, amikor a körzetihez megyünk oltásra.

Én szeretem a védőnőnket, egy kedves nő, és egy magamfajta kezdő anyukának egyáltalán nem haszontalan szolgáltatás.

2014. aug. 19. 13:44
Ahol az 1. terhességem idején laktunk 1x sem láttam a védőnőt. Nálunk nem járt. Én eljártam a tanácsadásra rendesen, de soha eszembe sem jutott, hogy "meglephet" a védőnő. De nem is jött. Később, már a 2. gyerekemnél, már máshol laktunk, oda eljárt a védőnő és nagyon kedves volt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook