Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tyúk a kotlás megkezdése előtt vagy után gyűjti össze a kikeltendő tojásmennyiséget? fórum

A tyúk a kotlás megkezdése előtt vagy után gyűjti össze a kikeltendő tojásmennyiséget? (tudásbázis kérdés)


11. M0ncsa (válaszként erre: 10. - 20bd9c3196)
2015. júl. 6. 16:24

Azert irtam hozza a magyarazatot. Irtam volna korabban is, csak kozben egy 11-honapost is el kellett latnom. Remelem, igy mar ertheto a problemam.

Megoldas?

10. 20bd9c3196 (válaszként erre: 6. - M0ncsa)
2015. júl. 6. 16:05
Nem volt pontosan értelmezhető a kérdésed azért is írtam amit írtam.
9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Dogiz)
2015. júl. 6. 15:42
Ettol tartok en is. Es mivel nincs nagy farmunk (4 tyuk, ebbol csak 3 tojik), nem tudom az aznapi termesbol alatenni azt a mennyiseget, amit ki tudna amugy kelteni. Ezert tettem fel a kerdest :)
2015. júl. 6. 15:37
A hűtőből már ne tegyél, szerintem az nem fog kikelni.
2015. júl. 6. 15:33
Tobbieknek: koszi a valaszokat, magyarazat a 6. hsz-ben :)
6. M0ncsa (válaszként erre: 3. - 20bd9c3196)
2015. júl. 6. 15:31

A kotlasi folyamat mar megy, tobbszor voltak kiscsirkeink :) Azt amugy kigugliztam kozben, hogy a tyuk kotlaskor mar nem tojik. De a tobbi igen.

A kerdest azert tettem fel, mert eddig mindig azok a tojasok keltek ki, amelyek a kotlas elso napjan a tyuk alatt voltak. Amiket masnap, harmadnap tojt a tobbi tyuk, azok nem (megszamoztuk).


Nomarmost, vagy egy hete alig van tojas a tyukolban, es ma megtalaltam a "titkos feszket", benne 8 tojassal. Szegeny tyuk ektelen ribilliot csapott, amikor kiszedtem a tojasokat :) Es most nem tudom, mit csinaljak: tegyem neki vissza a feszekbe, mert kotlani keszul? Vagy a hutobol tegyek ala nehanyat, ha elkezd kotlani (ezt a verziot meg nem probaltuk)?

Mondjuk pont ideje lenne, minden evben julius vegetajt volt kiscsirke.

2015. júl. 6. 15:29

Van, amikor összegyûjti és utána kotlik.

Általában a tyúk elkezd kotlani, aláteszik a tojásokat és várják a kikelést.

2015. júl. 6. 15:26
Neked kell a tojást összegyűjteni és alátenni, mert gondolom nem hagytad az elmúlt hetekben a tojást a fészekben.
2015. júl. 6. 15:24

Khm. A kotlás közben után nem tojik.

A tojást magad rakod alá amin ül még kikelnek a kiscsirkék. Nálunk kukorica darával és kamilla teával etettük őket a kikelés utáni 5.ig napig (vagyis a tea,utána már víz a dara marad még nem nőnek ,és szépen lassan durva dara majd kukoricát esznek)

Miután kikeltek a kotló még kicsikék (kb 3-4 hó) velük marad,utána elválasztják a csirkéktől.

Régen anyu sokat ültetett :D-

2. tamtamano (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2015. júl. 6. 15:23
Hee? Lesd meg...
2015. júl. 6. 15:20
A tyúk a kotlás megkezdése előtt vagy után gyűjti (tojja) össze a kikeltendő tojásmennyiséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook