Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A törpehöri tud üvegen mászni felfele, vagy alvajáró vagyok? fórum

A törpehöri tud üvegen mászni felfele, vagy alvajáró vagyok? (beszélgetős fórum)


25. Ajnácska85 (válaszként erre: 24. - Pemete)
2010. márc. 12. 15:27
komolyan? de azok nem törpehörik, nem?
24. pemete
2010. febr. 26. 16:29
Az én aranyhörijeim, azok anno 3-4 évig éltek, ezeknek ennyi az "élettartamuk", bocs a csúnya megfogalmazásért, nem jutott eszembe rá más...
23. puritan (válaszként erre: 21. - Ajnácska85)
2010. febr. 26. 16:19

Olyan kis édesek tudnak lenni :)

A leánykám mióta rájött, hogy némelyik vágyik erre a kalandos életmódra, könyvekből falaz nekik egy nagy részt a szobájából, oda kiengedi őket. Füvet szed a kertben, még azt is rak be neki(k). Azért írom félig egyes, félig többesszámban, mert egyszerre egy hörink szokott lenni, elég rövid életűek szegények, 1-1,5 évnél nem élnek tovább, de nem mindegyik ilyen kalandvágyó.

22. pemete
2010. febr. 26. 16:15
Kell neki is egy nagyobb ketrec, amibe tudsz játékot tenni neki, hogy ne unatkozzon.
2010. febr. 26. 14:51
na kiderült.:) este befogtuk szegényt, már nagyon éhes volt, uhogy előjött. Betettülk a terráriumba, felszökkent a háztetőre, majd a testhossza 2 és félszeresét ugrotta helyből két lábról rugózva és elkapta a peremet. Döbbenetes látvány volt. Annyira ügyes. De amióta nem engedjük kiszökni egy sarokban gubbaszt nem eszik nem mászkál. Szegenyke, megszakad a szívem érte:(
2010. febr. 25. 16:50
jajj a mien, a masik, aki ketrecben lakik, ugyanezt csinálja, mission impossible. :) Nagyon vicces nézni. Közben pedig veszettül rág:d
19. Annaaa
2010. febr. 25. 16:10

Nekem Aranyhörcsögöm van... Ketrecben lakik és mint a kis tarzan 1 "kézzel" lóbálja magát a felső rácsokon.. nagy lendületet vesz és átugrik 2-3 ráccsal arrébb.. mindezt 1 kézzel.. Van, hogy fejjel lefelé lóg és a lábaival kapaszkodik..

Nem normális :D

18. Ajnácska85 (válaszként erre: 16. - Puritan)
2010. febr. 25. 13:58

jé... de naív vagyok, én azt hittem nem tudnak ugrani... Volt előte egy roborovszkink, de ő annyira ijedős volt, h az egész életét egy zokniban töltötte a terrárium sarkában. -na ő nem ugrált meg mászott az tuti...

De a kis fehér dzsungi asszem valóban rákapott az ízére. Remélem nem öli meg az áram mire hazaérek

17. Alfonso (válaszként erre: 16. - Puritan)
2010. febr. 25. 13:54
Ez igaz!Én is láttam már hogy mekkorát tudnak ugrani két lábon!:)
2010. febr. 25. 13:53

Meglestem a miénket, mert el nem tudtam képzelni, hogyan lóg meg. Hihetetlen, de a két hátsó lábára állva ugrál, a mellső lábaival megkapaszkodik az üveg szélébe és felhúzza magát.

Ha egyszer rákap az ízére, nincs megállás :)

15. Alfonso (válaszként erre: 13. - Ajnácska85)
2010. febr. 25. 13:53

Ez jó!:D

Vegyél ki mindent a házból csak a házát hagyd középen ha úgyis kimászik megérdemli a szabadságot!:D

2010. febr. 25. 13:52
ja én már kivettem az itatót meg a kereket is, hátha azon keresztül lóg meg, de így is kimászott. bezzeg napközben bent marad, csak este garázdálkodik...
13. Ajnácska85 (válaszként erre: 12. - Alfonso)
2010. febr. 25. 13:51
cukik lehetnek:) Nekem egy szürke (gondolom vadas) meg egy fehér van. A fehér szökik. Vagyis helyből ugrik, vagy tapadókorongjai vannak és mászik az üvegen... én nem tom...
2010. febr. 25. 13:46
Dzsungáriai törpehörik.:)3vadas felnőtt,egy szürke és egy fehér felnőtt és 4 vadas bébi.:)Most mandarint kutatok,de nincs senkinek...
11. Ajnácska85 (válaszként erre: 10. - Alfonso)
2010. febr. 25. 13:46

hehe:) egyre gondoltunk. Amúgy már eljöttem otthonról dolgozni, de basszus otthon 4.5 órát vártam, h ijöjjön. Mindenféle kaját pakoltam ki...

de ha közelebb mentem egyből visszarohant...sztem bevackolt...

2010. febr. 25. 13:44
Az egyik hörim Hudini.:D Ő is nyáron minden nap kiszökött!
9. Ajnácska85 (válaszként erre: 5. - Alfonso)
2010. febr. 25. 13:44
és milyen típusúak? :)
2010. febr. 25. 13:43

:)

hát remélem, h nem én hülyültem meg, a vőlegényem szerint biztos alvajárok 3 napja és az éjszakai misszióm, h kiengedjem szegényt. (10 éves koromban előfordult párszor, h alvajártam)

Csak azt nem értem, akkor a másikat miért nem engedem ki, aki ketrecben él:) Kicsit megijedtem magamtól...

Egyébként dzsungáriai törpehöri, de számomra egyszerűen fizikai képtelenség hogy csinálja. Ha kinyújtózik még akkor is két és fél testhossznyi a tető a ház tetejétől mérve. Ha tényleg nem az én kezem van benne, akkor átnevezem Hudinire vagy nem tom...

2010. febr. 25. 13:42
Rakj le egy kis kaját a szekrény elé és várj,úgyis éhes lesz !:D
6. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. febr. 25. 13:40

HÁHÁ, ez olyan aranyos!!!! :))))

Nekem is volt hörim, még középsuliba jártam, és az enyém is kiszökött egy párszor, volt olyan amikor nem mentem iskolába mert úgy aggódtam hova tűnt. Persze előkerült estefelé mikor már felébredt és éhes volt :))))

Biztos hogy kiszökött a tiéd is a házán keresztül. Nem is tudod ezek mit össze nem harcolnak egész éjszaka hogy kijussanak az akváriumból. Én mindig azt csináltam, hogy estefele amikor felkeltek kiengedtem őket (Mert már ekkor 2 volt) a konyhába és az előszobába, és ott futkároztak, hogy lefárasszam őket. Úgy aludtam éjszaka mint a bunda :)))

2010. febr. 25. 13:38
Nekem jelenleg 5 felnőtt és 4 bébi van itthon.:) Hobbiból tenyésztem őket.
2010. febr. 25. 13:37

Szia!

Nagyon ügyesek ám!:)Nekünk is átmászott egy jó magas csúszós bútorlapon(ezzel lett ketté választva a terrárium mert nagyon nagy volt) és csak egy kis pár centi magas cső volt betéve neki.Úgylétszik elég nekik ekkora és már szöknek is.:D

2010. febr. 25. 13:37
A hörcsögök nagyon ügyesek, simán kimásznak a terráriumból. Kell oda tenni valamit a tetejére ahol a háza van, mert tuti, hogy ott mászik ki.
2010. febr. 25. 13:35

*rámászik

*tetejét


...

2010. febr. 25. 13:34

3 éjszaka óta, minden reggelre a hörcsögünk meglóg. Eddig megtalaáltam, de ma nem tudtam kiimádkozni a szekrény alól, így most épp kábeleket rágcsál...:S

Az a kérdésem, h. szerintetek lehetséges-e, h egy terráriumból, amin nincs látható repedés stb... kiszökjön, ha nincs bent semmi amire felmászhatna egy házon kívül. A ház azonban alacsony, ha rámász még akkor is 2 és fél hörcsögtesthossz kell minimum, h elérje a terrárium tetelét...

Nem értem... Lehet h én vagyok alvajáró és 3 napja minden éjjel kiszabadítom szegénykét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook