Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért alvajárók egyes emberek, mások pedig miért nem? fórum

Miért alvajárók egyes emberek, mások pedig miért nem? (tudásbázis kérdés)


10. casela
2009. okt. 24. 00:04
Én kiskoromban alvajáró voltam. Volt olyan,hogy éjszaka átmentem abba a szobába,ahol anyu alszik,odametem az ablakhoz és kifelé bámultam. Ő fölébredt,és kérdezte tőlem,h mi a baj,miért nem alszol? Én meg ránéztem egy pillanatra és visszamnetem aludni. De ezt az egészet csak onnan tudtam meg,h reggel elmesélte.
2008. máj. 19. 20:41
Normál esetben, amikor alvás közben bekövetkezik a REM (gyors szemmozgás) fázis (ekkor álmodunk), az izomtónus a légzőizmok és a szemhéj izmai kivételével kikapcsol (ezért ernyedt ilyenkor az alvó), ez biztosítja, hogy a testünk ne hajtsa végre azokat az utasításokat, amelyeket agyunk az álom előállítása során kiad. Ha ez a tónuscsökkenés nem következik be, az alvó ember végrehajtja azt, amit éppen álmában csinál. Ez az alvajárás. Általában gyerekkorban (éretlen alvásszabályozás), vagy a központi idegrendszer leépülése során jellemző, de előfordulhat bármely életkorban. Érdekes, hogy állítólag egészen bonyolult mozgássorokat is végrehajtanak ilyenkor egyesek (autóvezetés, verekedés, stb.).
2008. máj. 19. 20:11
Én csak nyöszörgök álmomban, de azt nagyon. Soxor a párom alig tud tőlem aludni, mert hiába kelt fel, akkor is egy pár perc múlva csinálom tovább. Nem tudom én sem, hogy miért csinálom, de mondja, hogy elég érdekes nyöszörgések, most nem részletezném:-))De én nem emlékszem rá, sőt még arra sem hogy felkelt, hogy hagyjam abba.
2008. febr. 7. 11:47
Tehát ha valakinél ott alszom, az számítson arra, hogy valamit nagyon fogok keresni :) De hogy mit...?
2008. febr. 7. 11:44
Én kiskoromban folyton motyogtam valamit álmomban. Aztán rosszabb lett a helyzet, elkezdtem alvajárni is... Apum mesélte, hogy egyszer benyitottam hozzájuk a hálószobába, csak néztem előre a nagy semmibe, és kérdeztem, hogy "Hol van?", apu visszakérdezett, hogy mi? "Hát az." Ekkor integetett a kezével, és amikor látta, hogy nem reagálok a mozgásra, akkor kapcsolt, hogy én alszom. Kézenfogva visszavezetett a szobámba, és azt mondta, hogy magamtól feküdtem az ágyamba, sőt még be is takaróztam, aztán tovább motyogtam, de azt már nem értette. Volt még 1 érdekes eset. Egy barátnőmnél aludtam. Reggel mesélte el, mit csináltam, miután csodálkozva szétnéztem a szobában... Arra ébredt fel, hogy valamit nagyon matatok. Rámvilágított a telefonjával, és látta, hogy az összes plüss meg a párna is lent van a földön szerte-szét dobálva, és én még mindig kitartóan matatok a párna helyén. Erre mint valami horrorfilmben, hirtelen rápillantottam rém dühös arccal, és elkezdtem rá ordítani, hogy "Hol van?! Add vissza!" -"Miről beszélsz?" -"Ne nézz hülyének, nagyon jól tudod, mit keresek!" -"Hallod, majd megkeressük reggel, jó?" - "jó" és azzal letettem a fejem az ágyra (a párna a földön volt), és aludtam tovább, motyogtam tovább de már halkan, érthetetlenül. Azt is mondta a barátnőm, hogy ezután még jó fél óra eltelt, mire elaludt, a frászt hoztam rá. Még anyukája is benyitott, hogy megnézze, minden rendben van -e. De én addigra már szépen aludtam tovább, Ani meg az ágyon ült és totál be volt tojva... :)
2008. jan. 15. 16:11

Én régen állandóan beszéltem álmomban, meg nevettem, de nem mondták, hogy alvajáró lettem volna.:)


Keresztlányom olyan volt régen (még most is néha), hogy érdekes dolgokat csinált álmában. Tesómmal kinn ültünk a konyhában, és hallottuk, hogy a gyerek köhög.

Bementünk, azt hittük, hogy a szobából hallatszik a köhögése, de álmában megágyazott a gyerek magának a nappaliban a földre! De úgy, mintha ágyba ágyazott volna: volt leterítve lepedő, takaró, meg párnák is!

2008. jan. 15. 09:25

Gyerekoromban is csak néha fordult elő, és egy időre kinőttem,de nyáron ismé előjött....csak ki ne essek az erkélyajtón:):):)

De az érdekes,hogy én mindenre emlékszem....olyan mintha félálomban lennék,és ilyenkor pl egy hangra rögtön felkelek.

2007. szept. 29. 21:00
Az agy hibás müködése lehet szerintem a hiba. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem normális.Olyasmi megnyilványúlás a testnek mint PL: a csúklás. Csak ritkább,dolog.
2007. szept. 29. 20:36
Ez érdekes, gyerekkoromban állandóan a szüleim szedtek össze valahol a lakásba éjjel, de reggel semmire sem emlékeztem. Ezt ma már kinőttem. És már beszélni sem beszélek!:)
2007. szept. 29. 20:34
Miért alvajárók egyes emberek, mások pedig miért nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook