Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvadult a törpehörim, mi lehet az oka? fórum

Megvadult a törpehörim, mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 5. 21:18

nem látsz jeleket ha ugy keresed hogy pocak stb.

csak viselkedésben láthato....

2015. máj. 5. 20:18
Elvonási tünet?
22. Jasmine77 (válaszként erre: 20. - Lilimami)
2015. máj. 5. 19:21
Dzsungáriai a törpehörcsögöm. Egész eddig ő is kezes bárány volt. Gondolom az álvemhességnek lenne valami jele a pocakján, mert azt semmit nem látok. Társban egyenlőre nem nagyon gondolkozom, éppen ezért, amiket Te is leírtál. Szerintem megleszünk mi együtt, csak miután ekkorákat belém harapott, sajnos már félve fogom meg, és ezt megérzi a kis "piszok"
21. Jasmine77 (válaszként erre: 19. - Zsuzsi135)
2015. máj. 5. 19:14
Van futókereke, éjjelente órákat képes benn futni. (irigylésre méltó a kitartása).Köszönöm szépen az infót.
20. Lilimami (válaszként erre: 1. - Jasmine77)
2015. máj. 5. 00:45

Ne haragudj, de olyan jót kacagtam most a "mérges lett"-en és a válaszokon :))

Amúgy: nekem régen hosszú éveken át voltak hörcsögeim. Kezdetben sima aranyhorcsog, majd törpe. Dzsungáriai vagy roborovszki a te törpéd? Az enyémek mindig kezesbárányok voltak, hajtogatni lehetett őket, annyira szelíden. Viszont a roborovszki nem :( róla olvastam is, h nem igazán szelíd fajta a hörcsögok közt,így ha ki akartam venni a helyéről, nagy sikítasok között harapott egyet az ujjamba :( kB így csak nézni lehetett, mint egy aranyhalak.

Az àlvemhesség lehet, hogy nem is rossz ötlet, társra szerintem ők nem nagyon vágynak és ha mégis veszel neki egyet, lehet, h nem lesznek haverok. Feltheti a saját területét, ha fiút veszel igen hamar kölykök lesznek, ha lányt. ..nos nekem volt, hogy két lány együtt élt, jó ideig nem volt baj. Hát egyszer meguntàk egymást, sokszor összeverekedtek. Lehet, hogy csak múló szeszély, adj neki egy kis időt :)

2015. máj. 3. 09:16

szia

1,ál terhes nem vicc van ilyen

2, van neki az a kerék amiben szakadhat????

HA NINCS olvass utána milyet vegyél jot tesz neki

"méretre" kell venned nem mindeggyik jo nekik

átfordulhat benne és az nem jo

meg az Sem ha felsérti a mancsát

2015. máj. 2. 22:05
Vicces, jót röhögtem most.
17. Jasmine77 (válaszként erre: 15. - Perla del Mar)
2015. máj. 2. 19:21
Kislány a hörim. Ma még arra is gondoltam, hogy mivel nagyon begyűjtögeti az eleséget a forgács alá, lehetséges, hogy azt félti. Amikor a gyerekek kiveszik, kint már nem támad.
16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Perla del Mar)
2015. máj. 2. 10:21
Én tudtam, hogy nekem. :)
15. Perla del Mar (válaszként erre: 12. - Jasmine77)
2015. máj. 2. 09:58

Bocsi, Fincsi5-nek akartam azt válasznak írni ! :)

Egyébként fiú vagy lány? A társ jó ötletnek tűnik nekem.

Két tippem lett volna, de utána olvastam a höriknek, így kilőve mindkettő. Vemhesség lett volna az egyik, de írod, hogy 2 hete van a probléma , de előtte szelíd így kizárható, hogy vemhesen vetted, mert már meg lett volna születni a kicsiknek. Másik az lett volna, hogy most lett ivarérett és védi a területét , de azt ítrák 6 hetes érik ezt el így ez is kilőve.

Remélem valaki , akinek van tapasztalata velük tud segíteni Neked.

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Jasmine77)
2015. máj. 2. 08:18
vegyél neki társat, lehet, hogy csak egy kis szexre vágyik
2015. máj. 2. 02:24
Törpehöri, Nagy Ász vagy:):):)
12. Jasmine77 (válaszként erre: 11. - Perla del Mar)
2015. máj. 1. 18:58
Én gyakorlati tanácsokra gondoltam hörcsögtartóktól.
2015. máj. 1. 18:30

Nem tudom. Egyiknél sem voltam :D De szerintem állatot nem is lehet ilyenekre vinni!

Másik fórumon olvastam, hogy kutyapszichológus tényleg van :O, lehet a hörinek is lehet találni állatpszichológust, de nem tudom igazából. Én még nem hallottam ilyenről.

10. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Perla del Mar)
2015. máj. 1. 18:24
Akkor melyikkel érdemesebb kezdeni?:)
9. Perla del Mar (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. máj. 1. 18:19
Szerintem a család állítás meg a kineziológus kettő.
8. Jasmine77 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2015. máj. 1. 18:07
Jó vicc :)))
7. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Kiss Mária)
2015. máj. 1. 18:04

Jaj, ezt nem ismerem, törpehöri...legutóbb a csau-csau kutyának néztem utána, még itt tartottam.


Andi6020-nál lesz a megoldás: kineziológus.

Az csinálja a családállítást is?

Mert az nem ártana.

2015. máj. 1. 17:58

Vidd el állatpszichológushoz vagy kineziológushoz.

De lehet, hogy egy őszinte beszélgetés is használ. Már ha tényleg sértődés a fő ok, és nem komolyabb.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jasmine77)
2015. máj. 1. 17:56
Kamaszodik, feszegeti a határait.
4. .kismogyi. (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. máj. 1. 17:55
Milyen kutya??:D
3. Kiss Mária (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. máj. 1. 17:55
Törpehörcsög :) Nem kutya
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Jasmine77)
2015. máj. 1. 17:54
Kutya akváriumban? Még jó, hogy haragszik! :(
2015. máj. 1. 17:51

Sziasztok! Van egy 7 hónapos törpehörim, Szotyika, aki eddig nagyon-nagyon szelíd volt, folyamatosan kereste a társaságunkat, imádott velünk játszani, és egy-2 hete megvadult. Már ott tartok, hogy nem merek hozzányúlni, mert amint benyúlok az akváriumába rohan oda és támad. Ma reggel is annyira megharapott, hogy ahogy ijedtemben elkaptam a kezem, a fogával nem engedett el, csak miután elrántottam a kezem, fogaival belém csimpaszkodva lógott rajtam és "repült" a szőnyegre.

Korábban volt több szökési kísérlete, volt amikor a szekrénysor tetejéről szedtük le :-), ezért vettünk neki nagyobb akváriumot, amiből nem tud kimászni. Egy ideig jól el is volt, már azt is hittem, hogy beletörődött (én kis naív), kapott mindenféle kényeztetést. Vettünk neki egy emeletes kisházat, amit imádott is. Egyik éjjel a faház tetjére felmászva sikerült felcsimpaszkodnia és kimászni. A pofáraesés ezután következett, mert nem a szabad élet várta, hanem közvetlen mellette volt a kisebb akvárium és oda pottyant csak át. Reggel mikor megtaláltam ott, és visszatettem a helyére nagyon mérges lett és aznap teljes nyugtalanságában "tombolt" folyamatosan próbált kimászni. A faházát az akvárium közepére tettük, hogy ne tudjon kimászni. Ezóta az incidens óta engem (néha más családtagot is, de engem mindig) támad és harap. Ma már vérzett is a kezem.


Megsértődött rám? Szerintetek ez már így marad? Nagyon sajnálnám, mert kedves kis állatka volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook