Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Ti 2, 5 éves gyereketek is elvárja, hogy folyton rá figyeljetek? Hogy lehet ezt kezelni, hogy közben ne is kényeztessük el? fórum

A Ti 2, 5 éves gyereketek is elvárja, hogy folyton rá figyeljetek? Hogy lehet ezt kezelni, hogy közben ne is kényeztessük el? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 5. 08:48
Az én kisfia is ugyanez volt.Nekünk megoldást jelentett hogy szeptembertől ovis lett.Azóta önállóbb,nincs annyit a fenekemben,többet eljátszik egyedül így én is több időt tudok szánni másra.Kitartás,az idő majd megoldja,meglátod!
2009. dec. 5. 07:04
Jesszusom, azt hittem, hogy később könnyebb lesz (5 hónapos a fiam)...:) Kitartást akkor, remélem mindenki talál megoldást előbb-utóbb!
2009. okt. 10. 15:12
Engem semmi sem tud jobb kiborítani a kicsi lányom hisztijénél. Semmit nem tudok kitalálni hogy javuljon a helyzet,ha valamire azt "merem" mondani hogy most nem,akkor jön bújik és előhozakodik az "anyuka légyszi"- szöveggel amit addig hajtogat amíg meg nem kapja amit akar Ami a mi esetünkben az ölben tartogatást jelenti a legtöbbször,és így valóban nem könnyű csinálni valamit is kompromisszumot kötni vele egyáltalán nem lehet hogy majd kicsit később elég kitartó képes 1 órát is könyörögni.
2009. febr. 13. 13:28
A barátnőm kisfiánál (3 éves) ugyanez volt a helyzet, egyszerűen egy percre se szállt le az anyjáról, a többi gyerektől meg vagy félt, vagy bántotta őket. Még telefonon se tudtunk beszélni, mert ha ébren volt, folyamatosan ordított, hogy "anya, tedd már le!". Én gondoltam, hogy ez így nem lesz túl jó, főleg, mikor a barátnőm visszament dolgozni, a kisfia meg oviba. Nagyon nehezen szokta meg a gyerektársaságot és az anyja hiányát, ami mindkettejüknek nagyon nehéz perceket szerzett, de mostanra azért már sokkal jobb a helyzet. Sajnos otthon változatlan maradt a helyzet, de aztán a barátnőm terhes lett, és muszáj volt megoldást találni. Azt csináljál, hogy a gyereknek a szobájában kell maradni, és egyedül játszani, amíg nem csörög a kis magánvekkere, amit egyre hosszabb időre állítanak be (most tartanak azt hiszem 20 percnél, 2-ről kezdték). Ha szépen elvan, utána kívánhat valamit (általában táncolni akar anyával). Több hónap kitartás után sikerült eljutni odáig, hogy most már magától is bemegy egyedül a szobájába. Szerintem fontos ezt megtanítani a gyerekeknek.
12. wanda8
2009. febr. 13. 13:11
Az én fiamnak a kistesó hozta meg a változást,most hogy az öccse már 7hónapos és megül,szuperul eljátszanak együtt,persze nem lehet őket felügyelet nélkül hagyni.De most már megérti,hogy az öccsit fürdetem addig neki várni kell,vagy egyéb más dologban.Persze nálunk is vannak dührohamaok,amikor valami azonnal kell,volt egy idő amikor rendszeresek voltak,napi szinten többször is,és nagyon megviselt,de ilyenkor elbeszélgettem vele,és megnyugodott.Ma már ritka a hiszti,mindenbe amit csinálok próbálom belevonni.
11. lolli (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2009. febr. 13. 12:59

védőnő azt mondta túl kell élni, ilyenkor semmi komprommisszumkészség nincs bennük. köszi:)

engem is padlóra küld estére és hiába jön haza apa, akkor is anyával mindent. én próbálom bevonni mindenbe amit csinálnom kell v csinálni szeretnék. pl szeret porszívózni, így mikor takarítok kezébe nyomom, míg azzal elvan én csinálok mást ,meg a konyhában is kap feladatokat.

jobbat nem tudtam kitalálni ezidáig.

10. McKenzi (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2009. febr. 13. 12:54

Ez a korszak végül is erről szól :) Dacoskodás van nálunk is, csak nem vészes, no majd talán később:)

Ismertem olyan gyereket, aki három éves koráig kisangyal volt, és utána kezdődtek a dacos időszakok, később meg verekedős is lett az oviban.

Az ovitól én is félek, egyelőre el se tudom képzelni, hisz még a játszótérrel is gondja van... (kivéve, ha nincs ott senki :)

Ebből a szempontból nagyon is meg tudlak érteni. Mindenki más meg legyint rá, de még sose beszéltem olyan szülővel, akinek szintén ilyen mimóza gyereke lett volna :) A játszótéren is kilógunk a sorból.

2009. febr. 13. 12:33

Kedves looli és McKenzi! A kettőtök gyereke együtt akár az enyém is lehetne.

Rettegek , hogy ősztől hogy fogja megszokni az ovit, mert nagyon "antiszociális", ha gyereket lát, menekül.A csúszda sztori pl. pont ilyen nálunk is.

A szobába beküldésen nagyon meg tud sértődni,sír is, de eredménye nincs...

Én kb. 2 hónapja teljesen kikészültem a dacossága miatt, de aztán csillapodott. És most újult erővel újra itt van...:-)

2009. febr. 13. 12:27

a kisfiam max. huncutkodni szokott, ilyen szempontból elég nyugis gyerek - nálunk más a probléma: fél a gyerekektől. Kerüli a többi gyereket, inkább velem vagy egyedül játszik. Akárhová megyünk kell neki kb. tíz perc mire elmegy mellőlem.

Azzal vigasztalnak, hogy kinövi, és végül is már jobb a helyzet, mint egy éve, de még mindig nagyon mimóza. (múltkor már egészen megbátorodott - ez azt jelenti, hogy sikerült rávennem, hogy akkor is lecsússzon a csúszdán, mikor más gyerekek is csúszdáztak - erre ráüvöltött egy hétéves fiú, három hétbe telt, míg újra rá tudtam venni, hogy bemenjünk a játszótérre.)

7. lolli (válaszként erre: 4. - Ritamoto)
2009. febr. 13. 12:17

a lányom pontosan ezeket csinálja. eddig csak otthon volt ez így, de most bárhol nekiáll sikítva üvölteni, ha nem tetszik neki valami.

itthon ha ez van, akkor beküldöm a szobájába, mert ott lehet tombolni. ha lenyugszik kijön. és kezdi elölről.

2009. febr. 13. 12:16
Szerintem meg pont az lehet a baj, hogy túl sokan "rajongunk " érte, főleg a nagyik, és ha ott van, mindíg együtt játszanak, csak rá figyelnek.De ezt itthon én sajnos nem tudom megtenni 24 órában.
2009. febr. 13. 12:14

nem várja el mindíg, pl mikor alszik azt csinálok, amit a kisebbtől lehet:)

kiváncsi vagyok én is, ki hogy oldja meg.

2009. febr. 13. 12:14

Mi már ott tartunk hogy 2mp-et se bír várni, ha valami baja van, azonnal hisztizni kezd, dühöng, ha nem ugrok rögtön. Nem lehet tőle beszélgetni, mert azt se hagyja, vagy rosszalkodik közben, vagy folyton közbeszól, vagy velünk párhuzamosan mondja a magáét.

Ha próbálom elmagyarázni, hogy nem szabad így viselkedni, akkor meg felesel, ha megbüntetem, akkor is 2 perc múlva újrakezdi...

...teljesen el vagyok keseredve...:-(

3. cel
2009. febr. 13. 12:13
Egy gyermeket nem lehet csupán azzal elkényeztetni, hogy ráfigyelünk. Ettől ne félj. Sőt, használj ki minden percet amit vele tölthetsz mert olyan hamar felnőnek, hogy észre sem veszed.
2009. febr. 13. 12:12
Szia! :) Nálunk szerencsére nem nagyon van ilyen probléma. Próbáld meg lefoglalni valamivel. Rajzolás, babázás, kisautózás, valami új dolog. Az én gyerkőcöm nagyon szeret "rajzolni". Vagy tegyél be neki néha 1-1 mesét. Magyarázd el neki , hogy rengeteg a dolgod, és amikor tudsz foglalkozol vele.
2009. febr. 13. 12:10
A ti 2, 5 éves gyereketek is elvárja hogy folyton rá figyeljetek? Hogy lehet ezt kezelni, hogy közben ne is kényezetessük el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook