Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Te 3-4 évesed tud egyedül játszani? fórum

A Te 3-4 évesed tud egyedül játszani? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 12. 18:31

Nekünk pont az a "betegségünk", hogy csak egyedül tud hosszan, nyugodtan játszani. A diagnózis, hogy szélsőségesen introvertált tipus.


Ha külső hatás éri, akár öröm, akár bántás, akár zavarás, kezelhetetlenné válik, nem tud uralkodni az indulatain...

Így van elég gondunk az oviban, de itthon a tesóival is..


Járunk pszichológushoz, de igazából az fog segíteni, ha nő, és megtanul magán uralkodni, és még jobban ki tudja majd fejezni az érzéseit...


Viszont, ha nagy ritkán valakit megszeret, azzal szívesen játszik, és nagyon bájos, kedves vele...

2011. jún. 12. 14:06
Kedveske, vidd gyerektárságba!! Az nagyon jót tesz neki - ellesi a többiektől, miket játszanak. Mert sokszor csak az indíttatás hiányzik. Az én háromévesem sokáig nem talált ki új játékokat, hanem a másfél évvel idősebb bátyjától látta. És anno a bátyjánál is megfigyeltem, mennyivel kreatívabb otthon, egyedül is, ha új élmények érik más gyerekek társaságában, főleg játékos élményekre gondolok. A kreativitásnak kell egy kis lendület!!
22. ccd8b44456 (válaszként erre: 3. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 21:51
negy eves fiam jol eljatszik egyedul igaz mindig is sokat foglalkoztunk vele. par napja felfedezte az i phone- on a jatekokoat egesz nap ellenne vele :) pedig egy sajtkukac :)
2010. ápr. 16. 19:00
Sziasztok!az én kisfiam 3 éves és gyönyörűen el van egyedül.Persze ha van társaság akkor sincs baj.:)
20. Vick81
2010. ápr. 16. 17:36

Sziasztok


Az én kisfiam 3.5 éves és nagyon jól eljátszik egyedül ha olyan napja van!ha meg nem olyan, akkor nagyon tud unatkozni és nyúzni, hogy játsszak vele!

Nálunk van egy szabály:a játékokat nem hozhatja ki a szobájából.Persze ha egy két darabot kihoz nincs háború, de a szobájában van a játék helye, ott meg valamiért imád lenni, tehát elfoglalja magát!


Nekem az a problémám, hogy én nem tudok vele játszani!Ha leülök vele játszani azon kapom magam, hogy csak figyelem őt és nem is játszom!

2010. ápr. 16. 17:24

Hetente egyszer szoktuk vinni!

1 órát foglalkoznak vele!

Az oviban most csinálnak felmérőket és az övé mindig hibátlan és kérdések nélkül megcsinálja! De ez csak egy példa arra, hogy miben nyilvánul meg a foglalkozás!

18. Kedveske (válaszként erre: 13. - Titati)
2010. ápr. 16. 17:21
Lehet, hogy iagazd van, mert az én fiam kisbaba korába sem volt el egyedül soha. A lányom, aki csak négy hós, már most is elvan akár fél órát is a kis játékaival. (most kezdi érdekelni a körülette lévő világ).
17. Kedveske (válaszként erre: 14. - 32787c09c7)
2010. ápr. 16. 17:19

Hányszor viszitek egy héten?


Most még biztos nem tudnám megoldani, hogy ilyen sokat utaztassam, mert mellette van egy kicsi lányom, aki négy hónapos, de azért érdekel a dolog.

16. ebba518fdb (válaszként erre: 13. - Titati)
2010. ápr. 16. 17:17
tényleg abszolút gyerekfüggő.. .-) a 21 hónaposom is szeret egyedül játszani, bár a közös játékokat is nagyra tartja.. :-)
2010. ápr. 16. 17:11
Tudott, most is képes egyedül eljátszani egész nap :-)
14. 32787c09c7 (válaszként erre: 11. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 17:10
Igazából nálunk sincs! Mi utazni szoktunk vele.A lakhelyünktől 50km rel távolabb van ilyen képesség fejlesztő!Oda szoktuk vinni! Meglepő, hogy mennyit tanulnak ott a gyerekek!
13. titati (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 17:10

Ez abszolút gyerekfüggő!

Ha jól belegondolok, a legnagyobb lányom nagyon ritkán játszott el egyedül. És ha játszott, akkor is max 5 percig kötötte le egyvalami, és már kezdett valami másba.

(most 10éves, és bizony sokszor látványosan unatkozik)


Majd ha oviba kerül, akkor van esély változásra! Persze gyökeresen nem fog megváltozni, de javulhat a helyzet.

12. ebba518fdb (válaszként erre: 8. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 17:08
hát finoman próbáltam ösztönözni, de igazából magától kezdte el, szerintem eleinte észre sem vette.. :-) mikor volt valami dolgom, mondjuk el kellett mosogatnom pl., mondtam neki, hogy hozzuk oda mellém a gyurmázós asztalt és ott játsszon, amíg elmosogatok, és megígértem neki, hogy utána én is beszállok.. :-) most már elég sokat eljátszogat körülöttem ha kérem akkor is.. :-)
11. Kedveske (válaszként erre: 9. - 32787c09c7)
2010. ápr. 16. 17:07
Tudom mi az a GEKKO, de nálunk ilyen sajnos nincs:-(
2010. ápr. 16. 17:06

nálunk decemberben volt 3 éves, és mikor hogy van kedve.

Ha megy egy mese amit szeret eljátszik mellett, de van amikor vele együtt kell nézni és játszani.

9. 32787c09c7 (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 17:06
Én a fejlesztésre tudok javasolni egy remek helyet! GEKKO.... Nálunk bevált! Minden téren!
8. Kedveske (válaszként erre: 6. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 16. 17:03
Csak úgy magától kezdett el játszani, vagy ösztönöztétek valahogy?
2010. ápr. 16. 17:02

Ezek szerint ez (is) gyerekfüggő? Most aggódjak, vagy ne? Lehet ezt egyáltalán fejleszteni?


Jó kérdéseim vannak mi?

6. ebba518fdb (válaszként erre: 3. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 16:57
a nagyobbik fiam 3,5 éves múlt és mostanában kezdett el egyedül is játszani, de azért még mindig igényli a közös játékot is.. :-)
5. titati (válaszként erre: 3. - Kedveske)
2010. ápr. 16. 16:55

Az én 4 évesem kb egy éve akár fél napot is eljátszik egyedül...mindenféle szerepjátékot, általában az összes plüssfigura óvodás, esznek, isznak, játszanak és alszanak :-)

Persze van amikor meg igényli, hogy vele játszunk.

2010. ápr. 16. 16:52
igen:) de csak ha 2 en vagyunk ha apa itthon van akkor apát nyúzza:-)
2010. ápr. 16. 16:52
Három éves kisfiam nem tud egyedül játszani. Velem, vagy bárki mással szívesen játszik bármit, de szórakoztatni kell. Ez nem minden esetben lehetséges. Ilyenkor vagy tv-t néz, vagy látványosan unatkozik, vagy rosszalkodik, csak hogy rá figyeljünk. Kíváncsi lennék, hosg más is jár-e hasonló cipőben, és ha igen mit lehet ezzel a problémával kezdeni? Vagy csak a bolhából csinálok elefántot?
2010. ápr. 16. 16:51
Nekem a keresztfiam Decemberbe lett öt éves! De amióta az eszemet tudom imád egyedül játszani! Bekapcsolja dvd-t vagy a minimaxot é leül nézi, közben játszik! Nagy ritkán be hív valakit a szobába, hogy nézze meg mit csinált! Nagyon ügyes és rendes gyerek!
2010. ápr. 16. 16:49
A Te 3-4 évesed tud egyedül játszani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook