Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szüleim elhanyagolják a testvéremet? fórum

A szüleim elhanyagolják a testvéremet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Mazee)
2021. okt. 25. 16:11

Amúgy honnan tudod, hogy nem tettem? Kapott egy jegyet cirkuszba a kitűnő tanulmánya miatt az iskolától. Mondtam, hogy ha mi megyünk Pestre, jöjjön el velünk és beiktatjuk a cirkuszt. Nem engedték el.

Állatkertbe el akartuk vinni, azt mondta apám, hogy “minek, úgysem érdekli…”. És nem jöhetett.


Evőeszközt használni nem egyszer tanítottam, de keveset vagyok otthon, így mire legközelebb megyek megint nem úgy csinálja.

Már a férjem próbálta azt, hogy aludjon vele az öcsém, ne a szüleivel (imàdja a férjem), hogy szokja a saját szobáját. Azt sem engedték. Velem sem.

33. libikóka (válaszként erre: 30. - Mazee)
2021. okt. 25. 16:09
Ha engedik!
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2021. okt. 25. 16:08

Túlságosan korlátozzák azzal, hogy nem foglalkoznak vele! Mert önállóságra tanítani idő, nekik meg jobb a teraszon borozni minden este, a gyereket meg leba*szni a laptop/xbox elé.

Nem alkoholisták, nem rúgnak be, csak ott beszélgetnek és borozgatnak.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Mazee)
2021. okt. 25. 16:06
Mert nem engedik el velem sem?! Mit tegyek?!
30. Mazee (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 16:05

Azért számomra az is elgondolkodtató, hogy a fórum indításon kívül semmit nem tettél az ügyben.

Ítélkezni tudsz, de mégsem vitted el strabdra, állatkertbe.. stb. Mo-n belül nincs az a távokság, ami alkalmanként nem lenne megoldható.

Te sem teszel semmit hogy jobb legyen neki, pedig a lehetőség adott.

29. libikóka (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2021. okt. 25. 15:53
Mit nem írt jól FI? Vigyáznak rá fizikailag,,amúgy meg nő mint a gomba.Sok ilyen van.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 15:42

Ebben azért nem értek veled egyet, hogy nem akarnak foglalkozni vele. A leírtak alapján éppen, hogy túlságosan foglalkoznak vele, ha még aludni, fürdeni, meg iskolába járni, hasonlót sem engednek neki egyedül.

Most akkor döntsd már el, hogy túlságosan korlátozzák-e, vagy keveset foglalkoznak vele???

2021. okt. 25. 15:42

Lehet, hogy túlféltik mert későn jött gyerek?

Ez a nem főzés fejlődésben lévő gyerek mellett durva.

26. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 15:38
És ha az iskolában, a tanáraival beszélnél? Ők látnak-e a tesódnál valami olyat, amely aggódásra adna okot, vagy ezek a dolgok (szülővel együtt alvás, stb. stb.) még ebben a korban elfogadható-e. Talán te is megnyugodnál, vagy ők is jobban odafigyelnének rá, és beszélnének a szülőkkel??? Én meglehet, hogy ott kezdeném.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 15:37
Szerintem nem lustaság ez, hanem esetleg abnormális túlféltés. Gondolom lehet valami ok a hátterében.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Libikóka)
2021. okt. 25. 15:30

Tényleg nem látják…és szegény kisfiú ki van közösítve meg nevetnek rajta, mert ő egyedül van kísérve meg nem alszik egyedül stb… Nincsenek barátai sem, mert nem engedik sehova, meg hozzájuk se mehet senki (“ez nem átjáróház). Nem volt még állatkertben, strandon, Balatonon, sehol. Szomorú vagyok miatta, mert szerintem nagyon nincs ez így rendben és mindez azért van, mert nem akarnak foglalkozni vele, ez világosan látszik.

Mert kiszoktatni idő, tanítani idő stb. és rohadt lusták

23. libikóka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 14:59

Valószínüleg semmit,mert gondolom apád felesége,nem is látja a problémát.Illetve ha látja és tudja is,,,az ha te "pedagógiai" magasságokból öntöd nekik a gyereknevelést,,az hatványozott ellenállásba fog ütközni,,vagy el is mérgesedik.

Megfogod tapasztalni ,vagy már tapasztalod is ha szülőnek mondassz valamit csomagold bármilyen szép formába,,,előbb legtöbben besértődnek,,és szerencse ha utána elgondolkodnak,,,,. Akár igazad van akár nincs.

2021. okt. 25. 14:54
Beszélj a szüleiddel és az öcséddel is.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 14:54

Szerintem semmi közöd hozzá. Más gyerekek is alszanak a szüleikkel, na pont ettől nem lesznek lelkibetegek, ha azt a gyerek igényli.


Természetesen te meg altathatod a 3. szobában is a gyerekedet, nem hívják a rendőrt rád.


Ha mellette szexelnek az más , de addig, amíg erről nem szerzel tudomást, hagyd őket békén.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Tyutyu1981)
2021. okt. 25. 14:38

És mit tudok tenni? Ahányszor szóba hozom, mindig azt mondják, hogy majd ekkor leszoktatják meg akkor. De egyébként a szülők ragaszkodnak hozzá, hogy ott legyen, mert “olyan rossz lenne nélküle aludni”..

Meg hogy egyszer megpróbálták átvinni a saját szobájába, de visszament hajnalban és akkor úgy gondolták, hogy még nem kell neki külön lenni.

2021. okt. 25. 14:37
Nem.
2021. okt. 25. 14:34
Sztem sincs minden rendben... Egy 9 éves gyereknek nem a szülei mellett a helye az ágyban...De remélem csak túlreagáljuk. Nagyon is jól teszed ha odafigyelsz ezekre a dolgokra.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Cc7a88f96d)
2021. okt. 25. 14:30

Például pszichoszexuálisan szerintem baromira nem oké, hogy még mindig a szüleivel alszik.


Arról szó sincs, hogy fogyatékos lenne. Szívesen menne egyedül iskolába, de nem engedik. Fürdeni sem engedik egyedül. Még osztálykirándulásra sem mehet, mert mi van ha elesik vagy elüti az autó…

16. cc7a88f96d (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 14:26

Mindenki nevelje ùgy a gyerekèt ahogy akarja,ebbe semmi jogod beleszòlni,vagy ítélkezni!

Amíg nincs erőszak,vagy lelki terror addig nem is értem hol a probléma?

Ha fogyatékos lenne,hidd el az iskola már visszajelzett volna.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 25. 14:22

Jézusom… nem akartam leírni az egész élettörténetemet ahhoz, hogy megszülessen a kérdés. Teljesen irreleváns.

Írtam volna, hogy “apám és a felesége között”?! Az öcsémnek a szülei, így tök mindegy.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 14:19

De akkor pedagógus ide, pedagógus oda, nem szeretném, ha a gyerekemmel foglalkoznál, amikor egy kérdést nem tudsz helyesen feltenni.

Pl. "Még mindig a szüleimmel alszik" most meg azt írod, nem a szüleid, csak az egyik az.

Gondold át mit is szeretnél kérdezni, olvasd át, azt írtad-e le, hogy ne kerülj ellentmonásokba!

2021. okt. 25. 14:12

Ne értsetek félre, nem súlyos elhanyagolásról van szó!! Nem szeretném bejelenteni semmilyen szervhez!!

Csak sok apróság, ami miatt úgy érzem, hogy hátrányból indul. Engem például az együttalvás is megbotránkoztat…

12. 55Judit (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 25. 14:09
Én úgy tudom, óvodába járni kötelező.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. okt. 25. 14:03
Amikor elköltöztem otthonról 6 éve, akkor még elég kicsi volt és akkor minden rendben volt. Nem gyakran járok haza, messze lakunk a családomtól. Nekem is van egy pici gyerekem.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. okt. 25. 14:02
Engem nem ők neveltem. Vagyis csak apukánk ugyanaz, a felesége nem az édesanyám.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 25. 14:01
Nem tanították meg óvodában ezek szerint. És itt az iskolában sem szólnak rá, hogy nem fogja helyesen. Olyan gyerekek vannak, hogy ez a legkisebb bajuk…
2021. okt. 25. 14:01
Téged is ugyanígy neveltek, veled is ezt csinálták? Vagy mivel indokolják, hogy az öcsédet még mindig bölcsődésként, óvodásként kell kezelni? Amikor elköltöztél onnét, akkor még minden oké volt?
2021. okt. 25. 14:00

Pedagógusnak tanulok, de rosszindulatúak vagytok…

Kijön a gyámügy? Ugyan már! A héten sokkal rosszabb helyre ment ki a faluban és nem történt semmi. A lakhatási és anyagi körülmények jók, nem fognak semmit csinálni.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 13:58

Amikor otthon vagy és látod mivel játszik, az ellen nem tehetsz, de amikor látod hogyan fogja a kanalat, csak meg mutathatnád neki, hogy kell helyesen fogni?

Nem járt óvodába se, mert ott azért megtanítják őket, hogyan kell fogni az evőeszközt.

Azért annyira csak foglalkoztak veled is, hogy eljutottál a pedagógus hivatásig. Hogy milyen lettél, isten a megmondhatója, ennyiből, de vitted valamire. Éhen sem haltál. Gondolom a testvéred sem hal éhen, az más dolog mennyire egészséges, amit kap. Egy intézetben sanyarúbb sorsa lenne, az 1000%.

2021. okt. 25. 13:58
Modjuk attól hogy pedagógus,,nem fogja/tudja átnevelni a szüleit.Bejelenteni őket meg mégis csak nonszensz lenne.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook